Şimdi Ara

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ (675. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.420
Cevap
97
Favori
985.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 673674675676677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dreamnej

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

Gökberk hocam , eline sağlık birinci sayfaya alalım bunu.

1.sayfaya koymayalım, yeni bir topic açalım, gökberks in romlarını oraya koyalım, fakat 1.sayfadan büyük puntalarla link verelim. BENCE

HAtta bence gökberkin romlarini kendi sitesine koyalım, buradan oraya link verelim, eğer indirmek istiyorsa gökberkin sitesine üye olup indirmesini saglayalim.

Yoksa farketmez ha buradan ha başka konudan.. ama rom ilgili yeni konu açılması taraftarı değilim.. takdir sizindir

• Bir gün gökberkin sitesi de yerli xda olur inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ezmoce

arkadaşlar nokia e 72 sözlük mevcut, ingilizce bir sözcüğü çevir dediğimde hem türkçesini hemde ingilizce anlamını ayrıca birde örnek veriyor, bu tarz çevrimdışı sözlük arıyorum bilen varsa yada nokia da ki sözlüğü burada kullanma imkanımız varsa nasıl olur.

Google translate çok iyi iş görüyor... Internetten hemen çeviriyor.. internetsiz de bu telefonun kullanılacağını düşünmüyorum şahsen.

telefonda internet var tabiki onsuz olmaz, yalnız çeviri konusunda çevrimdışı olması ilk tercihim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ua19o5

telefonu dün akşam 5te servise teslim etmiştim bugün tamirini bitirmişler anlamadım gitti. kamerayı mı kulaklığı mı değiştirdiler acaba?

Arıza açıklaması: CIHAZ YENI ALINMIS-Kamera-KAMERA CALISMIYOR. HARICI KULAKLIGIN ILERI GERI TUSLARI CALISMIYO-MUSTERI CIHAZIN DEGISIMINI ISTIYOR-RKULAKLIK TAKILDIGINDA CIHAZ KENDILIGINDEN ISLEM YAPIYOR

Aksesuarlar: ARKA KAPAK-BATARYA 24NB215L005730-BILGI SILINME RISKI ONAYLANDI-MEMORY CARD 8GB-ON KAPAK-TASINABILIR KULAKLIK

Yapılan işlemler: Yazilim gncelleme ayar genel bakim yapilmistir.-Mekanik parca/parcalar degistirilerek onarim yapilmistir-Aksesuariniz yenisi ile degistirilmistir.-Cihaziniz AKTIF TEST edilmistir !-Cihazinizin tamir sreci basari ile sonuclanmist

İşlem geçmişi

19.01.2012 17:50:00: Cihazınızın işlemleri tamamlanmıştır. Son test aşamasında beklemektedir.

19.01.2012 12:56:00: Atasehir bölgemizde kaydı alındı.

18.01.2012 17:33:00: Cihazınız transfer edilmiştir: ARVATO TELESERVICE LTD STI

18.01.2012 17:08:00: Altunizade bölgemizde kaydı alındı.

Özellikle kulaklığın değişip, değişmediği ile ilgili bilgi verebilir misiniz ?

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar nokia e 72 sözlük mevcut, ingilizce bir sözcüğü çevir dediğimde hem türkçesini hemde ingilizce anlamını ayrıca birde örnek veriyor, bu tarz çevrimdışı sözlük arıyorum bilen varsa yada nokia da ki sözlüğü burada kullanma imkanımız varsa nasıl olur.

Google translate çok iyi iş görüyor... Internetten hemen çeviriyor.. internetsiz de bu telefonun kullanılacağını düşünmüyorum şahsen.

telefonda internet var tabiki onsuz olmaz, yalnız çeviri konusunda çevrimdışı olması ilk tercihim

Marketten aratın bence. Bu işler deneme yanılma yoluyla bulunuyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: tamirci14
    İndirdim.
    En yakın zamanda deneyeceğim, Gökberk.
    Ellerine sağlık.

Ne demek burası paylaşım forumu . Henüz beta denebilir o yüzden eksikliklikleri söylersen çok iyi olur. Kendi telefonumda çok fazla deneme fırsatı bulamadım ama akıcı geldi bana. Kamera performansı da pek iyi değil ama xda'daki arkadaşlar bir çözüm bulacaktır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokberks

SSTRICS v0.1

***ekran görüntüsü gelecek***

Sensationlar için AOSP tabanlı tamamen türkçe ice cream sandwich romunu hazırladım. Rom tamamen stock olmakla beraber içinde bir kaç değişiklik var. Romun özellikleri

-Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich işletim sistemi
    -Gelişmiş Güç Yönetimi -Telefonu kapatma menüsünde reboot seçeneğiyle beraber telefonu fastboot,recovery ya da bootloaderda yeniden başlatabilme özelliği
    -Superuser desteği -root,busybox
    -Trebuchet Launcher -Gelişmiş ics launcher
    -build.prop dosyasında performansı ve batarya ömrünü arttıracak düzenlemeler
    -Navigasyon destekli Google Maps uygulaması
    -Müzik uygulaması yerine gelişmiş CM9 Music uygulaması
    -Android Market Alternatifleri (snappz market,blackmart alpha,applanet)
    -fancy widget uygulaması? (henüz denemedim, çalışmayabilir)
    Download 167 MB
    http://www.mediafire.com/?tkgym6mplc79lcs

Rom'un kurulumu
    -http://bit.ly/zx879X adresinden indirdiğiniz dosyayı sdcard'ın anadizinine kopyalayın.
    -Telefonu bootloaderda başlattığınız zaman güncellensin mi diye sorar, evet diyin.
    -Güncelleme bittikten sonra telefonu başlatıp herhangibir dosya yöneticisiyle sdcard'a attığınız PG58IMG.zip dosyasını silin yoksa telefonu bootloaderda başlatamazsınız.
    -Recovery menüsünden memnun kalmama ihtimalinize karşı nandroid backup yapın.
    -Backuptan sonra wipe data/factory reset yapın -not: bu işlem bütün verilerinizi silecektir.
    -Aynı şekilde wipe cache ve wipe dalvik cache yaptıktan sonra rom'u flashlayın.
    -Flashlama işlemi bittikten sonra android ice cream sandwich çalıştıran bir sensation'a sahip oldunuz

Deneyip görüşlerinizi ve eksik bulduğunuz yönleri benimle paylaşırsanız çok sevinrim. Rom geliştirme işinden anlarım diyen arkadaşlar da yardımcı olurlarsa iyi olur. Ayrıca gelecek versiyonlarla ilgili isteklerinizi de iletebilirsiniz.
    Not:gerçi olmaz ama telefonda oluşabilecek herhangi bir zarardan sorumlu değilim, elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım

bak şimdi var olduğum durum hakkında üzüntü duydum, ilk ben denemek isterdim. ellerine sağlık. saat 06 da paylaştığına göre uzun zaman harcamışsın.
    hboot
    kernel radio ve firmware durumu nedir.

Bütün gece uyumadım :)

Aslında rom henüz deneme aşamasında denebilir. Uzun zamandır bu fikir aklımdaydı, beta testçisi olarak da ilk sana gönderecektim ama hboot sıkıntın yüzünden atmadım.
    Kernel stock htc'nin ice cream sandwich kernel'i. Radio için ben en son 1.23.0000 firmware'inden çıkanı kullandım şu an ics romları en stabil çalıştıran o. Yazıda firmware paketini verdim zaten. Telefon eve gelsin de kurcalayayım diye bekliyorum :D

• quote:

Bir gün gökberkin sitesi de yerli xda olur inşallah

İnşallah hocam

Link konusunda ben kendi sitemde bir konu açmayı düşünüyorum ancak tam hazır olmadığı için açmadım. Rom ilk sayfada olursa çok sevinirim, benim siteme de link verilirse de sitedeki aktiflik artar. Önemli olan insanların romu deneyip yorum yapması. Çok heyecanlıyım şu an

• merhabalar bende sensation xe aldım bir buçuk haftadır kullanıyorum cihazdan çok memnunum ama bizim şirkette galaxy s 2 kullanan bir arkadaş var onunla quadrant testi yaptık sgs2 3300 küsürlü puan alırken bizim sensation xe 2300 küsürlerde kaldı ezildim yani komik sidik yarışı falan ama 1,5 ghz işlemciye karşı 1,2 ghz neden böyle bende htc sense arayüzü sömürüyo diyip kurtarmaya çalıştım class 10 hafıza kartı taksam quadrant skorunu etkiler mi sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokberks

quote:

Bir gün gökberkin sitesi de yerli xda olur inşallah

İnşallah hocam

Link konusunda ben kendi sitemde bir konu açmayı düşünüyorum ancak tam hazır olmadığı için açmadım. Rom ilk sayfada olursa çok sevinirim, benim siteme de link verilirse de sitedeki aktiflik artar. Önemli olan insanların romu deneyip yorum yapması. Çok heyecanlıyım şu an

Merak etme, herkesi sana yönlendirecegim. Üye olmadan linklerin görünmemesi şeklinde mi senin sistem ?

• quote:

Orijinalden alıntı: İvandrago

merhabalar bende sensation xe aldım bir buçuk haftadır kullanıyorum cihazdan çok memnunum ama bizim şirkette galaxy s 2 kullanan bir arkadaş var onunla quadrant testi yaptık sgs2 3300 küsürlü puan alırken bizim sensation xe 2300 küsürlerde kaldı ezildim yani komik sidik yarışı falan ama 1,5 ghz işlemciye karşı 1,2 ghz neden böyle bende htc sense arayüzü sömürüyo diyip kurtarmaya çalıştım class 10 hafıza kartı taksam quadrant skorunu etkiler mi sizce

quadranta kafayı takma bence, birde s2 ile yarışa girme, herkes telefona çamur atmaya çalışıyor ama bence s2 sıkı telefon
  • Arkadaşlar bu marketteki Password Keeper proğramları sizce nekadar güvenilir?

Mesela adam kredi kartı şifrelerini internet bankacılıgı şifrelerini yazıcak oraya
    sonrada proğram yapımcıya gonderirse bilgileri ...
  • quote:

quote:

merhabalar bende sensation xe aldım bir buçuk haftadır kullanıyorum cihazdan çok memnunum ama bizim şirkette galaxy s 2 kullanan bir arkadaş var onunla quadrant testi yaptık sgs2 3300 küsürlü puan alırken bizim sensation xe 2300 küsürlerde kaldı ezildim yani komik sidik yarışı falan ama 1,5 ghz işlemciye karşı 1,2 ghz neden böyle bende htc sense arayüzü sömürüyo diyip kurtarmaya çalıştım class 10 hafıza kartı taksam quadrant skorunu etkiler mi sizce

quadranta kafayı takma bence, birde s2 ile yarışa girme, herkes telefona çamur atmaya çalışıyor ama bence s2 sıkı telefon

S2 ile niye kıyas ediyorsunuz ki, S2 işlemci olarak daha iyi. Kamera olarak daha iyi. Özellikler olarak daha iyi. hız olarak daha iyi. Ama en azından xe ile arasındaki farkın bu kadar olmamasını isterdim. ARkadaşlar s2 ile kıyas etmeyin. Siz htcyi bu yüzden almadınız, diğer yönlerden bastırın, mesela sense, mesela tasarım vs. Vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulas2004

Arkadaşlar bu marketteki Password Keeper proğramları sizce nekadar güvenilir?

Mesela adam kredi kartı şifrelerini internet bankacılıgı şifrelerini yazıcak oraya

NIye böyle bişey yapıyorsunuz ki, notlar diye widget var oraya yazın daha iyidir. AYrıca program yüklerken aldığı izinlere bakın. ben böyle programlara hayatta itibar etmem.

• quote:

quote:

NIye böyle bişey yapıyorsunuz ki, notlar diye widget var oraya yazın daha iyidir. AYrıca program yüklerken aldığı izinlere bakın. ben böyle programlara hayatta itibar etmem.

Bu bahsettiğim proğramlar sırf bu işler için yapılmıs programlardır.
    Örnegin widget e yazınca makınayı caldırdıgımda çala kısı bakıp gorur. Ama bu program şifre ile açılıyor menulerı bu ıs ıcın daha ergonomık v.s.

• quote:

quote:

quote:

Bu bahsettiğim proğramlar sırf bu işler için yapılmıs programlardır.
    Örnegin widget e yazınca makınayı caldırdıgımda çala kısı bakıp gorur. Ama bu program şifre ile açılıyor menulerı bu ıs ıcın daha ergonomık v.s.

TAbi ki anlıyorum, tahmin de edebiliyorum ama yağmurdan kaçarken doluya tutulma riski de var.

AYrıca telefona izli şifre koyarsınız olur biter..

• arkadaşlar xe cihazımın kamera ve fotoğraf çekim konumuna aldığımda ekranda yesil cizgiler oluşuyor bunun çözümünü bilen varmı yardımlarınız için şimdiden teşekürler ayarlarını kontrol ettim herşey normal gözüküyor ayrıca varsayılan ayarlarıda seçtim yine aynı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Marketten aratın bence. Bu işler deneme yanılma yoluyla bulunuyor..

marketten denemediğim kalmadı (denedim yanıldım:) genede ilginize teşekkurler.

• quote:

quote:

quote:

S2 ile niye kıyas ediyorsunuz ki, S2 işlemci olarak daha iyi. Kamera olarak daha iyi. Özellikler olarak daha iyi. hız olarak daha iyi. Ama en azından xe ile arasındaki farkın bu kadar olmamasını isterdim. ARkadaşlar s2 ile kıyas etmeyin. Siz htcyi bu yüzden almadınız, diğer yönlerden bastırın, mesela sense, mesela tasarım vs. Vs.

1.5 ghz cift cekirdek'in mantiken daha gucsuz 1,2 ghz cift cekirdege ezilmesi insana biraz koyar ya ): hem de 1000 puanlik farkla tam bir bozguna ugratilmasi. Bir de sense diyosunuz da burdaki herkes zaten farkli rom'lar kullanmiyor mu? Geriye tasarim kaldi ki burda da toz sorunu devreye giriyor ve bu buyuk bir eksi. Ama boyle bir sorun yoksa tasarim olarak gecer tabi. Wifi gucu falan da daha guclu ama yine de arada buyuk bir fark var ya sinir bozucu. Sensation'imiz eziliyor :((

• Arkadaşlar sensation ile mynette okey nasıl oynayabiliriz.java lı oyunları nasıl acabiliriz
  • 
Sayfa: önceki 673674675676677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.