Şimdi Ara

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ (674. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.420
Cevap
97
Favori
985.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 672673674675676
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wolkan33

quote:

Orijinalden alıntı: dreamnej

quote:

quote:

Arkadaşlar arama esnasında konusma süresi gösterme seçenegi ya da bunun için bir program var mi acaba?

+ Mesaj, arama ya da internet kullanımı sonrasında gelen bildirim tam okunmuyor. Dikeyken en başı okunuyor eğer yan yatırabilicek bi ekran varsa ekranı döndürüp okuyabiliyorum ama bazen döndürme şansı olmuyo ya da dönse bile hala yeterli kadar okuyamıyorum yardım edebilicek olan var mı

phone usage programını , konuşma giden gelen ve data süreleri için kullanıyoruz ama konuşma esnasında süre gösteriyormu hiç dikkat etmedim.

malesef hocam :( herkes toplam olarak gösteren uygulamaları kullanıyo konuşma esnasında olan kimsenin işine yaramıyo heralde
    2. durum hakkında bi öneriniz var mı?

Kafam durdu heralde. Orjinal dialped de arama süresini gösteriyor zaten. Sen neden farklı bişey arıyorsun .
    Diğer sorununu bilemiyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

Alıntı;--yep--ve dremnej,1.23 e hiç çıkmadım,1,23 firmware pacgage dosyası yükseltiyor heralde,ben hiç denemedim,burdan anlaşılacağı üzere GB romlar hboot 1.23 te stabil değil.Daha düşük versiyonlarda sorun yok.2.3.5 romların radiosu hangisi olmalı sizce arkadaşlar?

denemediğim bir şey kalmadı, anlaşılan benim sorunumun 2 çaresi var.
    1.si servis
    2.si hboot downgrade, ama sensation için downgrade yok, ics güncellemelerinden sonra çıkacaktır, yada revo s-off desteği verecektir. nasıl olsa telefon 4/4 lük çalışıyor, çare arasamda artık dert etmiyorum. root da oldum, her şeyi yükleyebiliyorum. büyük oyunlarımı oynayamıyorum o kadar. bu esnada 32 gb class 4 kart aldım e-bay dan 36$ civarı. bataryaları aldığım kişi sanırım, 13 günde göndermişti, buda gelir heralde, o zamana kadar da belki s-off davasını çözersem bütün baba oyunlarımı vs yükleyip biraz kullanmayı düşünüyorum. MIUI romlarda her oyunu rahatlıkla oynuyordum

imzamdaki tavsiye rom kısmının devamında tavsiye radio da var. 10.56 en başarılı radio bence.

Hocam çözemedik senin sorunu maalesef yalnız kernel bilgilerini yazmadın hala
    Bu durumda kernel haricinde herşeyi değiştirebilirsin ama kernelin değişiyorsa işin içinde iş var demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

quote:

quote:

Alıntı;--yep--ve dremnej,1.23 e hiç çıkmadım,1,23 firmware pacgage dosyası yükseltiyor heralde,ben hiç denemedim,burdan anlaşılacağı üzere GB romlar hboot 1.23 te stabil değil.Daha düşük versiyonlarda sorun yok.2.3.5 romların radiosu hangisi olmalı sizce arkadaşlar?

1.si servis
    2.si hboot downgrade, ama sensation için downgrade yok, ics güncellemelerinden sonra çıkacaktır, yada revo s-off desteği verecektir. nasıl olsa telefon 4/4 lük çalışıyor, çare arasamda artık dert etmiyorum. root da oldum, her şeyi yükleyebiliyorum. büyük oyunlarımı oynayamıyorum o kadar. bu esnada 32 gb class 4 kart aldım e-bay dan 36$ civarı. bataryaları aldığım kişi sanırım, 13 günde göndermişti, buda gelir heralde, o zamana kadar da belki s-off davasını çözersem bütün baba oyunlarımı vs yükleyip biraz kullanmayı düşünüyorum. MIUI romlarda her oyunu rahatlıkla oynuyordum

imzamdaki tavsiye rom kısmının devamında tavsiye radio da var. 10.56 en başarılı radio bence.

Bu durumda kernel haricinde herşeyi değiştirebilirsin ama kernelin değişiyorsa işin içinde iş var demektir

2.6.35.13 diye devam eden kernele sahibim. Hemen bi tane yukleyelim bakalım. Olacakmi

• merhaba, telefona ilk kez custom rom (arhd ics) yükledim. performansta hissedilir bir artış oldu. telefon mükemmel çalışıyor, şu iki şey dışında:

-önceden street fighter iv oynayabiliyodum, -boyutu 1.2 gb- şu anda oyun yine oynanıyor ama dövüşürken arkaplan beyaz. ayrıca 1-2 dövüşten sonra uygulama duruyor.
    -pes 2012 oynanıyordu, ama şu anda konami yazan ekranda donuyor.

shadowgun, gta iii gibi oyunlar gayet güzel çalışıyor ama sorun üstteki ikisinde.

sizce sorun rom mu, kernel mi, nedir?

yazılım ayrıntıları;
    rom: arhd 6.0.3
    android: ics 4.0.3
    radio: 11.65
    hboot: 1.23
    kernel: sebastianfm 1.5 ghz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

quote:

quote:

1.si servis

Kernel yüklenemiyor. Installed aborted.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamnej -- 19 Ocak 2012; 23:54:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asdqwebnm

merhaba, telefona ilk kez custom rom (arhd ics) yükledim. performansta hissedilir bir artış oldu. telefon mükemmel çalışıyor, şu iki şey dışında:

-önceden street fighter iv oynayabiliyodum, -boyutu 1.2 gb- şu anda oyun yine oynanıyor ama dövüşürken arkaplan beyaz. ayrıca 1-2 dövüşten sonra uygulama duruyor.
    -pes 2012 oynanıyordu, ama şu anda konami yazan ekranda donuyor.

shadowgun, gta iii gibi oyunlar gayet güzel çalışıyor ama sorun üstteki ikisinde.

sizce sorun rom mu, kernel mi, nedir?

yazılım ayrıntıları;
    rom: arhd 6.0.3
    android: ics 4.0.3
    radio: 11.65
    hboot: 1.23
    kernel: sebastianfm 1.5 ghz

Blood and glorry de oynanmıyor. Sanırım ekran kartı driver sorunu. Grafikler çözülmüyor. Yada işletim sisteminde önemli bir eksiklik var.
    Her ne kadar uyarsamda ics romlardan uzak durmuyorsunuz. Inşallah sorun yasamazsınız. Hazır olduklarına inanmıyorum. Hboot desteği vermeden Hboot değiştiriyorlar. Bu resmen cinayet

• Yarın sizlere bir sürprizim olacak
  • Biraz bakındım fakat bulamadım hafıza kartı almak istiyorum ve 8 veya 16 gb class 4 10 ne fark ediyor hız olarak gördüm ama ne işimize yarayacak bu bir de özellikle hafıza kartında dikkat edilmesi gereken husus ne ve önebileceğiniz marka neler belki de çoğu kişi sormuştur ama bulamadım teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gandalf_3466

Arkadaslar H Boot ekranin acilmamasinin sebebi ne olabilir Sesi kisma ve guc tusuna basiyorum bir turlu s-off mu s-on mu oldugunu gormek icin fastboot ekrani gelmiyor direk telefon aciliyor?

Pili çikar,tak ses kısma ve power tuşu sırasıyla yap.

Ayarlar - Güç - Hızlı açılış işaretli ise kaldır bide öle dene belki olur
  • SSTRICS v0.1

***ekran görüntüsü gelecek***

Sensationlar için AOSP tabanlı tamamen türkçe ice cream sandwich romunu hazırladım. Rom tamamen stock olmakla beraber içinde bir kaç değişiklik var. Romun özellikleri

-Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich işletim sistemi
    -Gelişmiş Güç Yönetimi -Telefonu kapatma menüsünde reboot seçeneğiyle beraber telefonu fastboot,recovery ya da bootloaderda yeniden başlatabilme özelliği
    -Superuser desteği -root,busybox
    -Trebuchet Launcher -Gelişmiş ics launcher
    -build.prop dosyasında performansı ve batarya ömrünü arttıracak düzenlemeler
    -Navigasyon destekli Google Maps uygulaması
    -Müzik uygulaması yerine gelişmiş CM9 Music uygulaması
    -Android Market Alternatifleri (snappz market,blackmart alpha,applanet)
    -fancy widget uygulaması? (henüz denemedim, çalışmayabilir)
    Download 167 MB
    http://www.mediafire.com/?tkgym6mplc79lcs

Rom'un kurulumu
    -http://bit.ly/zx879X adresinden indirdiğiniz dosyayı sdcard'ın anadizinine kopyalayın.
    -Telefonu bootloaderda başlattığınız zaman güncellensin mi diye sorar, evet diyin.
    -Güncelleme bittikten sonra telefonu başlatıp herhangibir dosya yöneticisiyle sdcard'a attığınız PG58IMG.zip dosyasını silin yoksa telefonu bootloaderda başlatamazsınız.
    -Recovery menüsünden memnun kalmama ihtimalinize karşı nandroid backup yapın.
    -Backuptan sonra wipe data/factory reset yapın -not: bu işlem bütün verilerinizi silecektir.
    -Aynı şekilde wipe cache ve wipe dalvik cache yaptıktan sonra rom'u flashlayın.
    -Flashlama işlemi bittikten sonra android ice cream sandwich çalıştıran bir sensation'a sahip oldunuz

Deneyip görüşlerinizi ve eksik bulduğunuz yönleri benimle paylaşırsanız çok sevinrim. Rom geliştirme işinden anlarım diyen arkadaşlar da yardımcı olurlarsa iyi olur. Ayrıca gelecek versiyonlarla ilgili isteklerinizi de iletebilirsiniz.
    Not:gerçi olmaz ama telefonda oluşabilecek herhangi bir zarardan sorumlu değilim, elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiaKaiser -- 20 Ocak 2012; 6:58:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokberks

SSTRICS v0.1

Sensationlar için AOSP tabanlı tamamen türkçe ice cream sandwich romunu hazırladım. Rom tamamen stock olmakla beraber içinde bir kaç değişiklik var. Romun özellikleri

-Gelişmiş Güç Yönetimi -Telefonu kapatma menüsünde reboot seçeneğiyle beraber telefonu fastboot,recovery ya da bootloaderda yeniden başlatabilme özelliği
    Download 167 MB

Rom'un kurulumu
    -http://bit.ly/zx879X adresinden indirdiğiniz dosyayı sdcard'ın anadizinine kopyalayın.
    -Telefonu bootloaderda başlattığınız zaman güncellensin mi diye sorar, evet diyin.
    -Güncelleme bittikten sonra telefonu başlatıp herhangibir dosya yöneticisiyle sdcard'a attığınız PG58IMG.zip dosyasını silin yoksa telefonu bootloaderda başlatamazsınız.
    -Backuptan sonra wipe data/factory reset yapın -not: bu işlem bütün verilerinizi silecektir.
    -Flashlama işlemi bittikten sonra android ice cream sandwich çalıştıran bir sensation'a sahip oldunuz

Deneyip görüşlerinizi ve eksik bulduğunuz yönleri benimle paylaşırsanız çok sevinrim. Rom geliştirme işinden anlarım diyen arkadaşlar da yardımcı olurlarsa iyi olur. Ayrıca gelecek versiyonlarla ilgili isteklerinizi de iletebilirsiniz.
    Not:gerçi olmaz ama telefonda oluşabilecek herhangi bir zarardan sorumlu değilim, elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım

İndirdim.
    En yakın zamanda deneyeceğim, Gökberk.
    Ellerine sağlık.

• Arkadaşlar herkese merhabalar :D güle güle kullanın telefonunuzu :) sizden ricam acaba benim kendi yazdığım bu uygulamayıda telefonunuza yüklermisiniz? Eksikleri nelerdir belirtirseniz çok memnun olurum..

https://market.android.com/details?id=com.tasarimprojesi.donem1

İstediğiniz dilde istediğiniz kelimenin doğru okunuşunu dinleyin ve speaker inizin dilinde(ses giriş çıkışınızın dili neyse onda çeviri yapılır siz dilerseniz değiştirirsiniz default olarak tükrçe gelir. örneğin ingilizce yapın sonra programdan da ingilizce seçin bişey yazın o okusun sonra da siz okuyun ve karşılaştırmayı görün..) konusun karşılaştırsın telaffuzlarınızı. Yakında videosunu çekmeyi düşünüyorum fakat daha ekran videosu çeken bi uygulama bulamadım (root gerektirmeyen :))

Güncellenmiş versiyonudur. Lütfen destek çıkalım :D saolun ...

• arkadaşlar nokia e 72 sözlük mevcut, ingilizce bir sözcüğü çevir dediğimde hem türkçesini hemde ingilizce anlamını ayrıca birde örnek veriyor, bu tarz çevrimdışı sözlük arıyorum bilen varsa yada nokia da ki sözlüğü burada kullanma imkanımız varsa nasıl olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 15

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

Arkadaşlar imzası kurallara aykırı olan birçok arkadaşım var.
    imzalar banlanmadan önce uyarayım düzeltin.. sonra başınız ağrımasın.

mesela:
    @tamirci14
    @mehmet15
    @kacak24
    @craft35
    @ahmetyu

bu gibi birçok arkadaşın imzası kurallara aykırı. bazılarında da imza yok, sizleri imzamızı kullanmaya teşvik ediyorum.
    bu kodları profilde imza bölümüne yapıştırın

[center][image]https://store.donanimhaber.com/45/d8/95/45d89591d57dffbfba79414390002ce8.png[/image][/center][center][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_50822235/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50822235][b]HTC - Sensation[/b] Kullanıcıları Kulübü[/link][/b][/center][center][size=1]| [b]1.2 Ghz[/b] Qualcomm [b]Dual-Core[/b] SnapDragon İşlemci | QHD [b]4.3"[/b] Multitouch Ekran |  
    |3G, 14.4 Mbps İndirme Hızı | Bluetooth 3.0 | Android 2.3 - Htc [b]Sense 3.0[/b]|
    | 540 x 960 Piksel S-Lcd | 8Mp Kamera [b]1080p Full HD[/b] Video Kayıt |
    [/center][/size][/size]

tamam da başka konuda farklı imza yapılamıyorki.. hepsi bir arada olmuş oluyor.. :) kurallara derken bir ara aykırı yaptım sildiler... şu ana kadar bir sorun yaşamadım... silmediklerine göre sanırım sorun yok.. kurallara derken bu konu sahibinin kuralınamı ?? yoksa öle kalmasını tercih ediyorum...

Forum kurallarına göre
    YAKalanmamış olmak, aykırı olmadığı anlamına gelmez

• quote:

Orijinalden alıntı: ua19o5

telefonu dün akşam 5te servise teslim etmiştim bugün tamirini bitirmişler anlamadım gitti. kamerayı mı kulaklığı mı değiştirdiler acaba?

Arıza açıklaması: CIHAZ YENI ALINMIS-Kamera-KAMERA CALISMIYOR. HARICI KULAKLIGIN ILERI GERI TUSLARI CALISMIYO-MUSTERI CIHAZIN DEGISIMINI ISTIYOR-RKULAKLIK TAKILDIGINDA CIHAZ KENDILIGINDEN ISLEM YAPIYOR

Aksesuarlar: ARKA KAPAK-BATARYA 24NB215L005730-BILGI SILINME RISKI ONAYLANDI-MEMORY CARD 8GB-ON KAPAK-TASINABILIR KULAKLIK

Yapılan işlemler: Yazilim gncelleme ayar genel bakim yapilmistir.-Mekanik parca/parcalar degistirilerek onarim yapilmistir-Aksesuariniz yenisi ile degistirilmistir.-Cihaziniz AKTIF TEST edilmistir !-Cihazinizin tamir sreci basari ile sonuclanmist

İşlem geçmişi

19.01.2012 17:50:00: Cihazınızın işlemleri tamamlanmıştır. Son test aşamasında beklemektedir.

19.01.2012 12:56:00: Atasehir bölgemizde kaydı alındı.

18.01.2012 17:33:00: Cihazınız transfer edilmiştir: ARVATO TELESERVICE LTD STI

18.01.2012 17:08:00: Altunizade bölgemizde kaydı alındı.

ÖRnekte görüldüğü gibi servisten, zaman mevhumu dışında mağdur olan yok sanırsam, güzel gelişme..

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar arama esnasında konusma süresi gösterme seçenegi ya da bunun için bir program var mi acaba?

+ Mesaj, arama ya da internet kullanımı sonrasında gelen bildirim tam okunmuyor. Dikeyken en başı okunuyor eğer yan yatırabilicek bi ekran varsa ekranı döndürüp okuyabiliyorum ama bazen döndürme şansı olmuyo ya da dönse bile hala yeterli kadar okuyamıyorum yardım edebilicek olan var mı

phone usage programını , konuşma giden gelen ve data süreleri için kullanıyoruz ama konuşma esnasında süre gösteriyormu hiç dikkat etmedim.

Konuşma anında sağ üstte gösteriyor. konuşma bitince, arama kaydından arama geçmişi kisminda gösteriyor. aylık mesaj, arama kayıtlarını tutsun, kotami aşmayayim derseniz phoneusage programı birebir. internet sayacı için de 3g watchdog tatminkar.

• Gökberk hocam , eline sağlık birinci sayfaya alalım bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezmoce

arkadaşlar nokia e 72 sözlük mevcut, ingilizce bir sözcüğü çevir dediğimde hem türkçesini hemde ingilizce anlamını ayrıca birde örnek veriyor, bu tarz çevrimdışı sözlük arıyorum bilen varsa yada nokia da ki sözlüğü burada kullanma imkanımız varsa nasıl olur.

Google translate çok iyi iş görüyor... Internetten hemen çeviriyor.. internetsiz de bu telefonun kullanılacağını düşünmüyorum şahsen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

Gökberk hocam , eline sağlık birinci sayfaya alalım bunu.

1.sayfaya koymayalım, yeni bir topic açalım, gökberks in romlarını oraya koyalım, fakat 1.sayfadan büyük puntalarla link verelim. BENCE
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokberks

SSTRICS v0.1

Download 167 MB

Rom'un kurulumu

bak şimdi var olduğum durum hakkında üzüntü duydum, ilk ben denemek isterdim. ellerine sağlık. saat 06 da paylaştığına göre uzun zaman harcamışsın.
    hboot
    kernel radio ve firmware durumu nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamnej -- 20 Ocak 2012; 10:23:32 >

• 
Sayfa: önceki 672673674675676
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.