Şimdi Ara

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ (669. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.420
Cevap
97
Favori
985.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 667668669670671
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokberks

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 15

quote:

Orijinalden alıntı: craft35

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 15

quote:

Orijinalden alıntı: ilkim_

Merhaba arkaadaşlar,

HTC Sensation ve HTC Sensation XE arasında bir karşılaştırma yapayım dedim.

Belki bunu bir çok yerde okudunuz veya duydunuz.

Cihazların ikiside bir birlerinin tamamen aynısı niteliğinde.

Sensation'da 1.2 GHz'de çalışan işlemci, Sensation XE'de 1.5 GHz'e hızaşırtılmış. RAM miktarının 768 MB ile aynı olduğu modellerin dahili hafızası farklılık içeren donanımlar arasında. Sensation'daki 1GB'lık dahili hafıza, Sensation XE'de 4GB'a çıkarılıyor. Dış görünüşte de ufak makyaj farklılıkları dışında Sensation XE, aşırı bir farklılık sunmuyor.

İki modelde de Snapdragon MSM8260 işlemci kullanılıyor fakat saat hızları farklı şekilde geliyor. Doğal olarak işlemci daha fazla güç çekiyor ve bu farkta batarya ile tamamlanıyor.

Şimdi Xe adında piyasa bir kaç oynama yapılarak sunulan sensation XE cihazına sadece beats audio kulaklık ve bir yazılım eklentisi için 400-500 tl fazla mı para mı verilir sizce?

Cebinde parası olupta sensation xe alacak arkadaşlara bir öneri,

Alın bir sensation, yapın s-off, peşine bir supercid, atın üzerine bir stock rom ve 1.5 kernel, bakın keyfinize.

Paranız cebinizde kalsın.

XE de 1.5 ghz hız aşırtma değil.. :) orjinal hızı ... incelemeni tavsiye ederim.

xe aşırtma değil ise o zaman bizim sensation plase vuruş ile ters köşe olmuş =)
    aynı marka model işlemciye sahipler farklı olan işlemci hızları bu sebeble ya sensation ı düşük tuttular batarya yemesin diye yada xe yi yükseltiler bu işlemcinin gider var diye ek olarak xe'ye farklı bir soğutma sisitemi yapmış olabilir diye de aklımdan geçsede pek de inandırıcı gelemdi bana bu düşüncem =)

:) yani.. böle bişey yapıp riske girmezler çünkü... amaze olsun, rezound olsun bunlarda 1.5ghz ... hız aşırtmada çok fazla ısı oluşur ve bunu soğutma gerektirir... 1.2ghz yi 1.5 yapmak telefonun ömrünü azaltır... :) o riske girip hızı aşırtıp satış yapacak kadar küçük bir şirket değiller...

qualcomm'un ürettiği 8260'ın referans hızı 1.5 ghz zaten. Normal sensationlarda 1.2 ghz'e underclock edilmiş.
    Aynı şekilde samsung galaxy s2'nin de referans hızı 1 ghz'di ama htc, sensationda 1.2 ghz kullandığını duyurunca 1.2 ghz'e çıkardılar ki galaxy s2'lerin ısınma sorunu burdan kaynaklanıyor

Ama bazi romlar htc sensation'u 1,86 (hatta 2.0 ?) Ghz. Hizina cikartiyor o zaman bunlar telefonun yanmasina neden olmaz mi ki? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamnej

quote:

Orijinalden alıntı: TheKinslayer

Arkadaşlar XE kullanıcısıyım, şöyle tutarsız bir davranış var benim alette. Laptop uma htc sync programını yükledikten sonra oldu. Telefonu usb kablosu ile laptop uma bağladığım da sadece sarj et seçeneğini seçsem bile aletin dokunmatiği saçmalıyor. Dokunduğum nesneler yerine başka yerleri seçiyor. Tüm htc driverlarını sync de dahil kaldırdığım halde hala aynı, başka bir bilgisaya veya prizden şarjda böyle birşey olmuyor. Acaba daha önce böyle birşey ile karşılaşan oldu mu? Olduysa nasıl düzeltti?

bir kaç kişide oldu, bende de oldu tabii ki, kilidi açmak felan imkansız oluyor, bazı arkadaşlarınki normal şarzdayken de yapmıştı ama htcsync hiçbirimizin işine yaramadığından kaldırdık ve sorunda kalmadı

Saol cevabın için dostum, aynen dediğin gibi kilidi bile açamıyorsun fakat belirrtiğim gibi sync yi kaldırdığım halde düzelmedi, öyle bir gariplik var..
  • arkadaşlar az önce sormustum cvp alamadım tekrar sorayım dedim. uygulama bölümündeki uygulamaları farklı klasörler içine atamayızmı.hepsi bir yerde araması zor oluyo veya benzeri birşey yaPabilme imkanımız varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*
    forumda saygısız yorumlarınızı, ortam geren ve yıkıcı nitelikte mesajlarınızı okudum.
    böylesine güzel bir kulüpte hiç hoş karşılanmıyor.

herkes forumu saygılı ve düzeyli kullansın arkadaşlar, iyi forumlar..

bu uyarıyı üzerime alıyım mı ben de etiketlenmişim uyarıda da =)
    quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California
    Blackmart nedir? Root gerektiriyor mu? Galiba applanet gibi bir program ve bende nedense bir turlu calismamisti...belki root gerektiriyodur?

applenet ile aynı root gerekmiyor. "exzeus arcade" oyunu da mevcut ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi craft35 -- 18 Ocak 2012; 23:34:09 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dreamnej

quote:

Arkadaşlar XE kullanıcısıyım, şöyle tutarsız bir davranış var benim alette. Laptop uma htc sync programını yükledikten sonra oldu. Telefonu usb kablosu ile laptop uma bağladığım da sadece sarj et seçeneğini seçsem bile aletin dokunmatiği saçmalıyor. Dokunduğum nesneler yerine başka yerleri seçiyor. Tüm htc driverlarını sync de dahil kaldırdığım halde hala aynı, başka bir bilgisaya veya prizden şarjda böyle birşey olmuyor. Acaba daha önce böyle birşey ile karşılaşan oldu mu? Olduysa nasıl düzeltti?

bir kaç kişide oldu, bende de oldu tabii ki, kilidi açmak felan imkansız oluyor, bazı arkadaşlarınki normal şarzdayken de yapmıştı ama htcsync hiçbirimizin işine yaramadığından kaldırdık ve sorunda kalmadı

Saol cevabın için dostum, aynen dediğin gibi kilidi bile açamıyorsun fakat belirrtiğim gibi sync yi kaldırdığım halde düzelmedi, öyle bir gariplik var..

Bu gece pili çıkartıp yat, sabah telefon normale dönecektir. Pc den ise htcsync klasörünü kaldır ve ccleaner programı ile pc register hatalarını ve ufak yapışmış hataları sil. Sorun kalmaz.
    Ccleaner ücretsiz sitesinden indiriliyor. Pc içindir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

where is my water veya exzeus arcade apk'sini bulabilen var mı?

blackmart da var "my water" yaz çıkıyor 22.75mb olanı indir diğeri reklam ;)

Blackmart nedir? Root gerektiriyor mu? Galiba applanet gibi bir program ve bende nedense bir turlu calismamisti...belki root gerektiriyodur?

Ediy: exzeus arcade de var mi?

forumda saygısız yorumlarınızı, ortam geren ve yıkıcı nitelikte mesajlarınızı okudum.

Bu konuya girmeseydin keşke. Erdemli bir davranış ve cevap çıkmayacaktır.

• quote:

quote:

quote:

O zaman artik deliye donucem. Neden her applanet'e girdigimde sinir bozucu bir ag hatasi aliyorum? Sorun ne ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: eysinco

arkadaşlar az önce sormustum cvp alamadım tekrar sorayım dedim. uygulama bölümündeki uygulamaları farklı klasörler içine atamayızmı.hepsi bir yerde araması zor oluyo veya benzeri birşey yaPabilme imkanımız varmı

ekranın boş bi yerinde parmağını basılı tut widget'ın 3 altında klasör var onu ekle sık kullandığın program veya oyunları da içine atarsan sanırım işini görür ;)
    dip not: uygulamara geldiğinde altta 3 bölme var 2. bölme ne çok kullandığın uygulamarı gösterir bu da işine yarayabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman artik deliye donucem. Neden her applanet'e girdigimde sinir bozucu bir ag hatasi aliyorum? Sorun ne ki?

aynı derken aynı tarz program indirmen gerekiyor applanet gibi girmeme sorunu da yapmadı şimdiye kadar =)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eysinco

arkadaşlar az önce sormustum cvp alamadım tekrar sorayım dedim. uygulama bölümündeki uygulamaları farklı klasörler içine atamayızmı.hepsi bir yerde araması zor oluyo veya benzeri birşey yaPabilme imkanımız varmı

ekranın boş bi yerinde parmağını basılı tut widget'ın 3 altında klasör var onu ekle sık kullandığın program veya oyunları da içine atarsan sanırım işini görür ;)
    dip not: uygulamara geldiğinde altta 3 bölme var 2. bölme ne çok kullandığın uygulamarı gösterir bu da işine yarayabilir.

Dediklerini biliyorum zatende demek istediğim uygulamalar bölümünü o kalabalıktan kurtaramayızmı.mesela bir uygulamayı başka yere veya bir klasöre taşımak gibi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aynı derken aynı tarz program indirmen gerekiyor applanet gibi girmeme sorunu da yapmadı şimdiye kadar =)

Applanet sitesine gore SOPA'yi protesto etmek icin kendini kapatmis. O yuzden giremiyor olabilirim de daha once denediklerimin hepsinde de mi Server'lari kapaliydi? Cok sinir bozucu tam da bedava market buldum demisken. Neyse acilana dek bekleyecegiz artik %1000 ihtimal yine ayni hatayi alacagim ama olsun bakalim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mektepli_35

arkadaşlar şuan kullanım da olan ics romlardan en sade ve sorunsuz olanı sizce ne

Once ICS 107...

Bu arada XDA açılmış...
  • Günaydın forum

düzeltme : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *XhsyPhoiDeus* -- 19 Ocak 2012; 8:32:32 >
  • quote:

Gğnaydın forum

Gğnaydın Emra ne var ne yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

quote:

Gğnaydın forum

ne olsun hocam, foruma köklü bir dönüş yaptım, artık yaza kadar gezme tozma gibi bir planım yok. buralardayım, sen nasılsın ne var ne yok?
  • quote:

quote:

quote:

Gğnaydın forum

ne olsun hocam, foruma köklü bir dönüş yaptım, artık yaza kadar gezme tozma gibi bir planım yok. buralardayım, sen nasılsın ne var ne yok?

İyi yaptın. Güncellemeyide yapmıssın. SGS2 gecicez bu gidisle Ben de aynen devam bu aralar isler yoğun arada bilgi lazım olursa bakınıyoruz iste.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Gğnaydın forum

İyi yaptın. Güncellemeyide yapmıssın. SGS2 gecicez bu gidisle Ben de aynen devam bu aralar isler yoğun arada bilgi lazım olursa bakınıyoruz iste.

evet sen sallamaya başlamışsın bu aralar

tabi telefonu değiştirince uğramaz oldun

yarbay da olmuşuz hadi yine iyiyiz neyse
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gğnaydın forum

evet sen sallamaya başlamışsın bu aralar

tabi telefonu değiştirince uğramaz oldun

yarbay da olmuşuz hadi yine iyiyiz neyse

Sallamama ile ilgisi yok Emre'cim sensationa geçince, problemsiz olunca ve vaktimde az olunca pek uğrasacak birsey çıkmadı. O yüzden biraz geriledim açıkçası. 2.si şuan xe beyaz kullanıyorum konuya devam yani
  • beni de alır mısınız klübe
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceçe54

beni de alır mısınız klübe

Alırız , alırız.
    Patron geldi. Buralarda. Senin işlemler gün içinde biter:)
  • 
Sayfa: önceki 667668669670671
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.