Şimdi Ara

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ (583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.420
Cevap
97
Favori
985.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California
    "Amma rom sevdalisisiniz" lafinin neresinde laf atmak var ki? Kotu hicbir sey yok. Son sayfalarda geziniyiordum yeni bir sey var mi diye, bastan asagi rom konusu tartisilmis o yuzden dedim. Htc sensation'a ozel rom yok(sense haric, o da htc icin)
    Romlar geneldir yani isteyen herkes kaldiriyosa kullanabilir. Android telefonlarinin altinda baslik acarak tartisabilirsiniz mesela. Ama bura "htc sensation" konusu. Telefon hakkinda konusmak icin gelenler rom bilgilerini gormek zorunda degil.

Konuyu uzatmamak ve kırıcı olmamak adına bir şey yazmayacağım..
    Tek söyleyeceğim bizimkisi "etkiye tepkidir"

Etki yoksa tepki de olmaz ama...

• ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Eski kullanici adimdayken ne yapmisim ki bu kadar sinir bozmusum?

Burda htc sensation konusunda telefonun kendisiyle ilgili olmayan bir seyi tartismak sacma diyorum hepsi bu aynen bu tartisma gibi.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Geçmişe bak hatırlarsın belki, konuyu uzatmayacağım ama yazmadan da edemedim rom bu işin ilk adımıdır telefonda kullandığın yazılımdır. Bilgisayarında kullandığın windows neyse rom da telefon için odur, telefonun işletim sistemidir, sana daha basit nasıl açıklarım bilemiyorum umarım anlamışsındır rom işinin telefonun kendisi ile ilgili ilk konu olabileceğini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarkaraaslan -- 23 Aralık 2011; 16:03:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: craft35

quote:

Orijinalden alıntı: goldberg88

quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

arkadaşlar ses ile mesaj yazmayı internet bağlantısı olmadan yapabileceğimiz bir program var mı? sesle not falan...
    en son svox kurdum ama olayı tam anlamadım.. yine tuşlarda google sesli komut çıkıyor o da internet bağlantısı istiyor...yardımcı olursanız sevinirim...

o svox varya çok fena patladı , bende aynen senin gibi internet baglantısına ihtiyac duymadan mesaj yazabileceğim bir uygulama arıyorum ama sanırım bu istediğimiz şu an biraz advance durumda.

svox sesli okuma programı, yazma işlemini yapamaz. Şuan bildiğim kadarıyla sesli yazma işlemini google yapıyor o da interneti kullanıyor malesef. Başka program var mı bilmiyorum bulursam haberiniz olur zaten =)

Bu svox neleri, nasıl okuyo arkadaşlar?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Amma rom sevdalisiniz ya. Neyse onemli soru: android linux tabanli midir yoksa unix tabanli midir?

Arkadaşım sen istemiyorsan kurma..
    Sen rom yüklemiyorsun diye biz sana bir şey diyormuyuz..
    Ne bu ikide bir gereksiz laf çarpmalar..
    Herkesin düşüncesine saygılı olun..

Size laf mi ettim simdi? Ayrica ben istesem de kuramam simdilik garantiye gidecek. Son sayfalarin hepsi ama hepsi rom ile ilgili ama burasi htc sensation konusu. Eger rom tartismak istiyorsaniz gidin baska yerde tartisin!!

Adama bak ya biz bu 150-160 belkide 180 sayfa tozdan başka birşey konuşamadık sizin gibiler yüzünden şimdi şurada 3-5 sayfa Rom konuştuk diye hemen beynin mi uyuştu ? Hem ayrıca madem burası HTC Sensation başlığı o zaman sen ne diye linux mu unix mi diye soruyorsun,git bul ANDROİD başlığını orada sor sorunu.Bu telefon piyasaya sürüleli 1 yıl oldu.Artık sağır sultan bile telefonun teknik özelliklerini biliyor napalım yani oturup hala onlarımı konuşalım.Biz artık cihazı daha değişik şekillerde kullanmaya çalışıyoruz , en basitinden arayüzünü değiştirip birazda öyle kullanalım diyoruz..Sen korkudan ölmüşsen yada cihazında toz var diye garantiye gidecek başka bişey konuşmayalım modundaysan asıl sen git başka yere ! Bıktık tozunuzdanda , hoparlörünüzdeki cızırtınızdanda , sonu gelmez zırlamalarınızdanda ya.

Bizim gibiler yuzunden ne demek??!! Sanki toz sorununu biz cikarttik!!
    Toz sorunu benin ve gibilerinin tartismasi sart cunku bura sensation dorumu rom degil.
    sanki o sorunlari hiz cikardik ya tabi ki konusacagiz. Bir suru kisi o sorunlardan muzdarip.
    Ben android isletim sistemiyle ilgili soru sordum, her hangibir gereksiz rom makyajiyla ilgili degil. Tabi ki android ile ilgili seyler konusulur, telefonun isletim sistemi o! Ama rom hayir degil, telefonla gelmiyor. Ayrica gidin teknik ozellikleri konusun diyen mi oldu?
    Adam resmen toz sorununu tartistik diye sucu bize atmis yaa, olur sey degil. Sanki biz soktuk o tozlari.

Edit: sizde toz sorunu olsaydi siz de yeri gogu inletirdiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakoid -- 23 Aralık 2011; 16:07:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarkaraaslan

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Eski kullanici adimdayken ne yapmisim ki bu kadar sinir bozmusum?

Burda htc sensation konusunda telefonun kendisiyle ilgili olmayan bir seyi tartismak sacma diyorum hepsi bu aynen bu tartisma gibi.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Geçmişe bak hatırlarsın belki, konuyu uzatmayacağım ama yazmadan da edemedim rom bu işin ilk adımıdır telefonda kullandığın yazılımdır. Bilgisayarında kullandığın windows neyse rom da telefon için odur, telefonun işletim sistemidir, sana daha basit nasıl açıklarım bilemiyorum umarım anlamışsındır rom işinin telefonun kendisi ile ilgili ilk konu olabileceğini.

Pc'deki windows burdaki google'n android'i degil midir ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: kanilturgut

quote:

quote:

quote:

Amma rom sevdalisiniz ya. Neyse onemli soru: android linux tabanli midir yoksa unix tabanli midir?

Size laf mi ettim simdi? Ayrica ben istesem de kuramam simdilik garantiye gidecek. Son sayfalarin hepsi ama hepsi rom ile ilgili ama burasi htc sensation konusu. Eger rom tartismak istiyorsaniz gidin baska yerde tartisin!!

Adama bak ya biz bu 150-160 belkide 180 sayfa tozdan başka birşey konuşamadık sizin gibiler yüzünden şimdi şurada 3-5 sayfa Rom konuştuk diye hemen beynin mi uyuştu ? Hem ayrıca madem burası HTC Sensation başlığı o zaman sen ne diye linux mu unix mi diye soruyorsun,git bul ANDROİD başlığını orada sor sorunu.Bu telefon piyasaya sürüleli 1 yıl oldu.Artık sağır sultan bile telefonun teknik özelliklerini biliyor napalım yani oturup hala onlarımı konuşalım.Biz artık cihazı daha değişik şekillerde kullanmaya çalışıyoruz , en basitinden arayüzünü değiştirip birazda öyle kullanalım diyoruz..Sen korkudan ölmüşsen yada cihazında toz var diye garantiye gidecek başka bişey konuşmayalım modundaysan asıl sen git başka yere ! Bıktık tozunuzdanda , hoparlörünüzdeki cızırtınızdanda , sonu gelmez zırlamalarınızdanda ya.

Alıntıları Göster
    GOLDBERG88

SENİN MESAJ BİRAZ AĞIR OLMUŞ, TEKRAR DÜZENLE İSTERSEN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamnej -- 23 Aralık 2011; 17:11:43 >

• Hotel California al oku bilgi sahibi ol. Belki yanlış anlatmışımdir diye araştırıp bunu buldum.

Aramızda Android bilgisi çok iyi olanlarımız olmakla beraber hiç bir bilgisi olmayanlarımızda mevcut onlarıda unutmamak gerekir.Elimden geldiği kadarıyla sizlere root ve rom işlemlerini anlatmaya çalışacağım.

Lütfen bu yazıyı okumadan önce biraz Android hakkında bilgi sahibi olun.Buraya bir göz atın.

Rom nedir?

Kafa karıştırmadan anlatmak gerekirse Rom kullanılabilir bellek demektir.Cihazınızın yazılımıdır.P.c nizde olduğu gibi elinizdeki akıllı telefonlarınızdada kullanılan depolama birimidir diyebiliriz.Nasıl desem telefonunuzun daha kararlı çalışması için oluşturulan bir yazılımdır.Telefonunuzun açılışında gösterilecek olan görselleri programları v.s kapsar.

Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğundan kullanıcılar da Rom yükleyebilmektedir..Eğer yukarıda verdiğim linkte bir gezinti yaptıysanız Android hakkında az çok bilgi sahibi olduysanız beni daha iyi anlayacaksınızdır.

Mesela Androidde 1.5 , 1.6 , 2.0 , 2.1 .... diye sınıflandırdığımız romlar vardır.Bu romlar arasında özellik bakımından farklar vardır.2.1 de bulunan özellik 1.5 de bulunmamaktadır.

2 çeşit rom vardır.Biri firmaların kullanıcılarına sunduğu orjinal Romlardır.Diğeri custom rom dediğimiz yazılımcılar tarafından paylaşım amaçlı sonradan yazılan romlardır ki bu romlar bazen orjinallerine taş çıkartacak kadar işlevsel olabiliyor fakat göz önünde bulundurmamız gereken bir durum var ki bu romlar cihazınızı garanti dışı bırakır.

Ne işe yarar ki bu rom?

Söylediğimgibi Telefonunuzun özelliklerini arttırır.Bir önceki sürümde yapamadıklarınızı yapabilirsiniz.

Nasıl yapacağım?

Forumumuzda telefonların kendi bölümlerinde anlatımlar mevcuttur.Sorun yaşarsanız yada anlamadığınız birşey olursa Android hakkında bütün sorularınız bölümüne yeni konu açarak yazabilirsiniz.Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.

Rom yüklemenin riski varmıdır?

Elbette vardır.Bazen bu işlem sırasında telefonunuz göç edebilir yani kullanılamayacak durama gelebilir aman dikkat derim.O yüzden ince eleyip sık dokumak gerekir.

Rom'u az çok kavradıkta Root nedir?

Root:Android işletim sisteminde adminstratör yetkisine sahip oluyoruz.Bazılarınızın anlamadım ne diyorsunuz siz dediğinizi duyar gibiyim.Windowsta tam yetkiye sahip olmaya Adminstrator yetkisi diyoruz Linux işletim sisteminde buna root diyoruz.Telefonunuzda tam yetkiye sahip oluyorsunuz yani tam anlamıyla telefonunuza hükmede biliyorsunuz.Erişemediğiniz yerlere erişebililyorsunuz.

Rom ile Root aynı şeyler değil karıştırmayın.

Rom yükseltmek bazen çok kolay bir işlem gibi gözüksede acemi ve dikkatsiz kullanıcılar telefonlarına ciddi anlamda zarar verebilmektedir.Bundan dolayı tekrar ediyorum çok dikkatli olun sorun soruşturun okuyun bir daha okuyun ve öyle işe koyulun!

Bu Root işleminin ne faydası olacak ki?

Biraz önce bahsettiğimiz gibi tam yetkiye sahip oluyorsunuz.Buda gizli olan yerlere erişebilmenizi her yere girebilmenizi değişiklik yapabilmenizi sağlıyor artık adminstrator yetkisini almış oluyorsunuz.İstemediğiniz gereksiz bulduğunuz programları kaldırabiliyor,sistem yedeğini alabiliyor,rom yükleyebiliyor ve daha nice şeyleri yapabiliyorsunuz.

Bazı uygulamaların yanında Root gerektirir yazıyor ne anlama geliyor?

Bu uygulamalar root etmeden çalışmıyor.Root işlemi gerektiğinde bu uygulamalar izin istiyor onaylayıp onaylamadığınızı soruyor.Kabul ederseniz uygulama artık root hakları ile işlem yapabiliyor.

Nasıl Root edeceğim?

Bu işlem her telefon için aynı olmayabiliyor.Uzun ve karışık işlemler gerektirebiliyor.Nereden öğreneceksiniz.Forumumuzda Telefonların kendi bölümlerinde (Xperia X10 Wildfire gibi) root işlemleri anlatılmaktadır.Aklınıza takılan bir sorun olursa Android hakkında bütün sorularınız bölümüne yeni konu açarak yazabilirsiniz.Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.

Az da olsa birşeyler anlatabildiysem yararlı olabildiysem ne mutlu bana.

İyi Forumlar...

ALINTIDIR:http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-nedir-bu-rom-ve-root-islemleri

• quote:

quote:

quote:

quote:

150 sayfa nerede tozdan bahsedildi? Bir kişi toz sorunum var dediğinde direk herkes yazıyor bizde yok,500 telefondan 10 tanede bile yok sana iyi denk gelmiş bilmem ne... İnsanların buraya bunu yazması en kısa yolla bu soruna nasıl çözüm bulunacağıdır. Ben de bu sorunu yaşadım, ilk buraya yazmadım hey millet telefonun ekranı tozdan geçilmiyor diye... servisle görüştük, HTC türkiye ile görüştük sonra baktım ki birçok kişide çıkan bir sorun. En kısa yolla nasıl bu sorunu yaşayanlara ulaşabilirim? Herkes bu forumu düşündü, buraya yazdı yaptıklarını servisle olan görüşmelerini, sen nasıl "bıktım sizin tozunuzdan" gibi cümleler kullanıyorsun onu da anlamadım

Sonu gelmez zırlamalarımız inşallah senin başına da gelmez...

• 3-5 saat foruma girmedik ortalık toz duman olmuş yav. bi yanda romcular bi yanda tozcular gibi bi hava sezdim desem yeri.

neyse bence sensation ile ilgili tüm konular burda konuşulabilir. rom işlerinden hiç anlamadığım halde ben de biraz olsun anlayabilmek için okuyorum şahsen. şahsen benim için sıkıntı yok.

ancak nejat hocanın önderliğinde ayrı bir rom konusu açılabilir. ayrıntılı olarak işlenebilir. bu tartışlamalar da önlenir. ancak tekrar söylüyorum rom konusu burada da konuşulabilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: justburcel

quote:

quote:

quote:

quote:

150 sayfa nerede tozdan bahsedildi? Bir kişi toz sorunum var dediğinde direk herkes yazıyor bizde yok,500 telefondan 10 tanede bile yok sana iyi denk gelmiş bilmem ne... İnsanların buraya bunu yazması en kısa yolla bu soruna nasıl çözüm bulunacağıdır. Ben de bu sorunu yaşadım, ilk buraya yazmadım hey millet telefonun ekranı tozdan geçilmiyor diye... servisle görüştük, HTC türkiye ile görüştük sonra baktım ki birçok kişide çıkan bir sorun. En kısa yolla nasıl bu sorunu yaşayanlara ulaşabilirim? Herkes bu forumu düşündü, buraya yazdı yaptıklarını servisle olan görüşmelerini, sen nasıl "bıktım sizin tozunuzdan" gibi cümleler kullanıyorsun onu da anlamadım

Bakın telefonunuzda toz çıktı hepimiz üzüldük , hatta geçen günlerde paylaşılan görüntülerden sonra üzüntümüz 2 katına çıktı.Bu toz mereti yazılımsal bişeymi hayır değil,htc nin yaptığı aptalca bir hatamı evet öyle.peki bu forumda ne zamandır bu konuşuluyor 3 aydan beri konuşuluyor.Kimsenin derdine derman olunabildimi maalesef hayır.Çünkü neden çünkü bizim yapabileceğimiz bir şey yok.Ya götürüp açtırıcan telefonu yada değiştirrmeye çalışıcan.Burada herkes bıktı tozunuzdan ama kimse birşey demedi.Neyse günler geçti tozda konuştuk milyonlarca kez,günler geçti ekran koruyucularınıda her yeni gelene anlattık ve artık izin verinde günler biraz rom falan konuşmaya geldiğinde bizde romumuzu konuşalım.2-3 sayfa rom konuştuk diye çemkirirseniz ki bu lafım Hotel California adlı üyeye bizimde tepkimiz bu şekilde olur..Tekrar söylüyorum cihazında toz olan kullanıcılar adına (ister inanın ister inanmayın) çok üzgünüm ama bırakında tozun modası biraz geçsin artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: BRAHMAN_sahin

3-5 saat foruma girmedik ortalık toz duman olmuş yav. bi yanda romcular bi yanda tozcular gibi bi hava sezdim desem yeri.

neyse bence sensation ile ilgili tüm konular burda konuşulabilir. rom işlerinden hiç anlamadığım halde ben de biraz olsun anlayabilmek için okuyorum şahsen. şahsen benim için sıkıntı yok.

ancak nejat hocanın önderliğinde ayrı bir rom konusu açılabilir. ayrıntılı olarak işlenebilir. bu tartışlamalar da önlenir. ancak tekrar söylüyorum rom konusu burada da konuşulabilmeli.

ben başıma iş almak istemiyorum, çünkü bu bende bir hastalık haline dönüşüyor, ben açtığım başlığı asla ortada bırakmam, her an bağlı kalırım, benim başka bir forumda açtığım başlık forumda sayfa rekorları,mesaj ve okuma sayısı rekorları kırıyor, açıkcası böyle bir başlık açacaksam asla donanım haber olmaz, çünkü üyelerini bu kadar sahipsiz bırakan, bir tane basit bir moderatör dahi atamayan başka bir site yok. omnia kullanırken adamlar bize resmen sövüyorlardı, forum yöneticilerinden ses çıkmıyordu, adam benden özel mesaj ile adres istedi, neymiş rom yüklerken telefonu uçmuş ( omnia da xp harici bir pc de rom yüklenince telefon jtag oluyordu) benim imzamda lütfen xp pc kullanın yazıyor olmasına rağmen adamlar direk bizi suçluyordu, halbuki biz kimseye illa rom yükleyin demezdik, forum ne yaptı bizi yalnız bıraktı, bide üstüne 6500 olan mesaj sayımı 2500 e düşürdü, biz 1,5 sene gibi bu forumu boykot ettik, daha sonra bazı şartların olgunlaşması sebebi ile tekrar foruma döndük ama omnia başlığı başıboş kalmasın diye. şimdi gökberks arkadaşın bir sitesi var zaten orada paylaşım yapıyoruz, sağolsun beni mod yaptı, gerçi etiketle işimiz yok ama, forumda hakarete varan yazılar olunca müdahele edebilmek gerekiyor, mesela goldberg arkadaşa mesaj yazdım, mesajın biraz ağır oldu diye, ama o düzeltemeden herkes okuyup haklı olarak savunmaya geçtiler. bir forumda mod bu görevi iyi kullanırsa benim omnia başlığı gibi 221.157 gösterim 9627 mesaj sayısına ulaşabilir. burada bir önemli detay daha var, biz bu sayıları telefon modasını geçirdiği halde kaydettik, birde sensation gibi güncel bir cihaz olsa neler yapardık acaba.
    uzun lafın kısası sensation türkiye bizim için şu an düzenli ilerleyen bir forum, her şey konusu içerisinde, belli bir düzenle gidiyor. burada başka bir başlık ancak birbirimizi kaybetmemize yol açar. yine burada her şeyi konuşuruz, kolay bilgi ulaşımını oradan yapabilirsiniz, yada böyle karışık bir başlık orada açarız. yani tamamen sizlerin isteğine bağlı. ben şu anki tüm pozisyonlardan oldukça hoşnutum. benim için her şey oldukça güzel gidiyor. topic sahibimiz her hangi bir anlam çıkartmasın yani

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamnej

quote:

Orijinalden alıntı: BRAHMAN_sahin

3-5 saat foruma girmedik ortalık toz duman olmuş yav. bi yanda romcular bi yanda tozcular gibi bi hava sezdim desem yeri.

ben başıma iş almak istemiyorum, çünkü bu bende bir hastalık haline dönüşüyor, ben açtığım başlığı asla ortada bırakmam, her an bağlı kalırım, benim başka bir forumda açtığım başlık forumda sayfa rekorları,mesaj ve okuma sayısı rekorları kırıyor, açıkcası böyle bir başlık açacaksam asla donanım haber olmaz, çünkü üyelerini bu kadar sahipsiz bırakan, bir tane basit bir moderatör dahi atamayan başka bir site yok. omnia kullanırken adamlar bize resmen sövüyorlardı, forum yöneticilerinden ses çıkmıyordu, adam benden özel mesaj ile adres istedi, neymiş rom yüklerken telefonu uçmuş ( omnia da xp harici bir pc de rom yüklenince telefon jtag oluyordu) benim imzamda lütfen xp pc kullanın yazıyor olmasına rağmen adamlar direk bizi suçluyordu, halbuki biz kimseye illa rom yükleyin demezdik, forum ne yaptı bizi yalnız bıraktı, bide üstüne 6500 olan mesaj sayımı 2500 e düşürdü, biz 1,5 sene gibi bu forumu boykot ettik, daha sonra bazı şartların olgunlaşması sebebi ile tekrar foruma döndük ama omnia başlığı başıboş kalmasın diye. şimdi gökberks arkadaşın bir sitesi var zaten orada paylaşım yapıyoruz, sağolsun beni mod yaptı, gerçi etiketle işimiz yok ama, forumda hakarete varan yazılar olunca müdahele edebilmek gerekiyor, mesela goldberg arkadaşa mesaj yazdım, mesajın biraz ağır oldu diye, ama o düzeltemeden herkes okuyup haklı olarak savunmaya geçtiler. bir forumda mod bu görevi iyi kullanırsa benim omnia başlığı gibi 221.157 gösterim 9627 mesaj sayısına ulaşabilir. burada bir önemli detay daha var, biz bu sayıları telefon modasını geçirdiği halde kaydettik, birde sensation gibi güncel bir cihaz olsa neler yapardık acaba.
    uzun lafın kısası sensation türkiye bizim için şu an düzenli ilerleyen bir forum, her şey konusu içerisinde, belli bir düzenle gidiyor. burada başka bir başlık ancak birbirimizi kaybetmemize yol açar. yine burada her şeyi konuşuruz, kolay bilgi ulaşımını oradan yapabilirsiniz, yada böyle karışık bir başlık orada açarız. yani tamamen sizlerin isteğine bağlı. ben şu anki tüm pozisyonlardan oldukça hoşnutum. benim için her şey oldukça güzel gidiyor. topic sahibimiz her hangi bir anlam çıkartmasın yani

hocam ben birinin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulamak istedim. ama seni de anlıyorum, haklısın. bu muhabbet daha sürecek gibi gözüküyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bakın telefonunuzda toz çıktı hepimiz üzüldük , hatta geçen günlerde paylaşılan görüntülerden sonra üzüntümüz 2 katına çıktı.Bu toz mereti yazılımsal bişeymi hayır değil,htc nin yaptığı aptalca bir hatamı evet öyle.peki bu forumda ne zamandır bu konuşuluyor 3 aydan beri konuşuluyor.Kimsenin derdine derman olunabildimi maalesef hayır.Çünkü neden çünkü bizim yapabileceğimiz bir şey yok.Ya götürüp açtırıcan telefonu yada değiştirrmeye çalışıcan.Burada herkes bıktı tozunuzdan ama kimse birşey demedi.Neyse günler geçti tozda konuştuk milyonlarca kez,günler geçti ekran koruyucularınıda her yeni gelene anlattık ve artık izin verinde günler biraz rom falan konuşmaya geldiğinde bizde romumuzu konuşalım.2-3 sayfa rom konuştuk diye çemkirirseniz ki bu lafım Hotel California adlı üyeye bizimde tepkimiz bu şekilde olur..Tekrar söylüyorum cihazında toz olan kullanıcılar adına (ister inanın ister inanmayın) çok üzgünüm ama bırakında tozun modası biraz geçsin artık...

arkadaşlar merhaba kırıcı olmayalım lütfen....

toz surunu bendede var bu forumda mecburen sensation forumu olduğundan

gayet normal tartışılması benim ilk wildfire, ikinci desire ve son telefonum ise

sensationdur wildfire ve desire ye rom çoooook yükledim ama bence bu forum rom forumu değil

XDA diye bir site var birsürü rom bulursun orada istediğini yükle veya kaldır ayrıca oradakiler senden benden uzmanlar

milletin canı yanıyor toz veya ses azlığı ,cızırtısı v.s.. gibi elbette bu forumda tartışmaya açılacak

SAYGILARIMLA....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cornellyus -- 23 Aralık 2011; 18:08:19 >

• arkadaşlar bugun tel çökmüştü diye yazmıstım romu değiştirince tel düzeldi fakat yüklediğim romda market yok bu gibi olmayan önemli programları nsl yükleyebiliriz.ayrıca tartışmanında bir anlamı yok buraya giren birşeyşer paylaşmak veya bir sorununa çözüm bulmak için girer.konular zaman zaman değişecektir kırıcı olmadan daha cok bilgiye gidelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cornellyus

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba kırıcı olmayalım lütfen....

toz surunu bendede var bu forumda mecburen sensation forumu olduğundan

gayet normal tartışılması benim ilk wildfire, ikinci desire ve son telefonum ise

sensationdur wildfire ve desire ye rom çoooook yükledim ama bence bu forum rom forumu değil

XDA diye bir site var birsürü rom bulursun orada istediğini yükle veya kaldır ayrıca oradakiler senden benden uzmanlar

milletin canı yanıyor toz veya ses azlığı ,cızırtısı v.s.. gibi elbette bu forumda tartışmaya açılacak

SAYGILARIMLA....

Alıntıları Göster
    **cornellyus**
    zaten bizde oradan faydalanıyoruz,ama forum ingilizce ve herkes konuya hakim değil, biz daha acemi olan arkadaşlar için konuyu buraya türkçe ve anlaşılır şekilde taşıyoruz. burası rom forumu değil demek biraz abesle iştigal olur, burası bildiğin forum, konu içerisinde ki her şeyi yazabiliriz, bunun önüne geçilemez, gün olur 3-4 sayfa rom, gün olur 30-40 sayfa toz konuşuruz. topic i baştan sona dolaş zaten rom için paylaşım 15 sayfayı geçmez, diğer 15 sayfa faydalı konular, geri kalan kısım koruyucu naylon, kılıf, pil ve toz. asıl ayrı bir başlık açılacaksa toz için açılmalı. bende toz sorunu yok, inşallah kısa süre içerisinde olur, telefonumun içine çöl kaçar inşallah, ama inanki burada tek bir cümle yazmam, siz benim telefonumun içindeki toza ne yapabilirsiniz ki. tozsuz olan sayısı fazla olduğu halde sizleri analayışla karşılıyoruz ama görülüyorki sizin en ufak başka konular için sabrınız yok. telefonuna toz kaçıp hiç servisi aramadan burada yazanlar var, önce bir servisi aramayı bile düşünmüyorlar. benim telefonuma toz kaçtı ne yapacağımın cevabını bilipte buraya yazmayan varmıdır acaba, bir kaç arkadaş verdi servise, 1 arkadaş değişim aldı, muhakkak onun ekranı ayırıken karta felan zarar verdiler, diğerleride ektan ve touch pad değişimi aldı, işte tüm yazdığınız toz sorununun cevabı bu.

• @Hotel California

Üslubun, konuşma tarzın çok yanlış. Baktımda yazdığın son günlerdeki yorumların hep alaycı ve kırıcı. Konu veya fikir ne olursa olsun saygı duymalısın.

@dreamnej

Hocam konunun buralara geleceğini bilsem ne fikrimi nede düşüncemi yazardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eysinco

arkadaşlar bugun tel çökmüştü diye yazmıstım romu değiştirince tel düzeldi fakat yüklediğim romda market yok bu gibi olmayan önemli programları nsl yükleyebiliriz.ayrıca tartışmanında bir anlamı yok buraya giren birşeyşer paylaşmak veya bir sorununa çözüm bulmak için girer.konular zaman zaman değişecektir kırıcı olmadan daha cok bilgiye gidelim

marketsiz rom olmaz, bir yerlerde saklanıyordur, titanium backup la backup aldıysan orada daha önce kullandığın tüm programlar var,
    titianium backup ı aç
    alt menüye bas (4 çizgili sabit tuş)
    toplu işler seç
    geri yükle
    tüm programlar ve verileri yükle ( 3.satırdı heralde)
    tüm işaretleri kaldır
    sonra aşağı doğru in, yüklemek istediklerini işaretle, bitince toplu işleri başlata bas

edit: her romda titanium backup kullanamazsın, sistem ayarları uyumlu olmayabilir, ama her romda titanium backup la oyun ve programalrını tekrar yükleyebilirsin,

• ya bugun başıma kötü birşey geldi kilit ekranında kilidi açmak için epey ugrasıoyorum algılamıyor ekran nedense ama kilit acıldıktan sonra dokunmatikte sorun yok acaba romdan dolayımı kaynaklnıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThUgLiFeOgUz

ya bugun başıma kötü birşey geldi kilit ekranında kilidi açmak için epey ugrasıoyorum algılamıyor ekran nedense ama kilit acıldıktan sonra dokunmatikte sorun yok acaba romdan dolayımı kaynaklnıyor

VALLA sd karttan bile kaynaklanabilir. bence sd kartın dahil güzelce bir temizlik yap, yedeklerini taşı ve sd kartını ve telefonu formatla, sonra tekrar güzel bir rom yükle, sorun kalmayacaktır. unutmayın ki bizim telefon sd kart ile bütünleşik çalışıyor, ne alakası var demeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamnej

bende toz sorunu yok, inşallah kısa süre içerisinde olur, telefonumun içine çöl kaçar inşallah

İlahi Nejat hocam yav, akşam akşam çok güldüm yazdıklarına..
    Dostum, boş laflara takılıp canınızı sıkmayın..
    HTC Sensation konu başlığında bu telefonla ilgili olan herşey konuşulabilir nokta...
    Kimse ne yazacağını kimseye soracak değil..
  • 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.