Şimdi Ara

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ (576. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.420
Cevap
97
Favori
985.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buzz_er

quote:

Orijinalden alıntı: aicacan

quote:

Orijinalden alıntı: dreamnej

quote:

Orijinalden alıntı: aicacan

quote:

Orijinalden alıntı: charisma082

edit

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ

"toz"(bu toz değil başka bisey)
    telefonu hiç yere düşürme veya darbe gibi bisey oldu mu acaba?

diğer foto da da aynı noktadan aynı tarzda püskürme olmuş. ekran o zayıf/hatalı noktalardan püskürme yapıyor bence. püskürmesi olan arkadaslar ekran markasının sharp olup olmadığı ile alakalı bi bilgi varmıydı kutuda?

bu resime bakınca yabancı forumlarda yazılanların doğruluğuna inanmaya başladım, kot pantolunun arka cebinde taşıyanlarda bu sorun daha çok görünüyor diyorlar, telefon büyük olduğu için oturup kalkarken telefon ortadan esneme yapıyor ve izolasyon malzemesi oynuyor diyorlar, ben o yazıyı okuduktan sonra hiç pantolon cebine koymadım, hep kalbimin üstünde taşıyorum ( telefona toz kaçmasın diye öleceğiz iyimi )

Şimdi taşlar yerine oturmaya başladı. püskürmelrin yerine bakınca aynen esneme noktaları ile örtüşüyor.(ekranın ortasına yakın yerler.) püskürme olduğu için bende fotoyu görünce darbe aklıma geldi zaten.

Forumda toz (püskürme) problemi olan arkadaşlar foto koyabilirseniz daha sağlıklı olacak sorunu çözmede, Çünkü pantolon olayı çok mantıklı geldi bana (ekranda büyük olunca esneme yapması cok doğal)

foto koyan arkadaslar siz de mi pantolon cebinde tasıyordunuz?

Eğer sorun pantolonsa herkes gönül rahatlığı ile alabilir.(sorun kullanıcı hatası oluyor çünkü , bunun yanında garantiye verip değişim alanlar cok sanslılar )

diğer telefon forumlarına baktım ıphone 4S lerde de ve başka markalarda da aynı püskürme sorunu varmıs. Pantolon tezini destekliyor bunlar.

Servisler pantolon olayını duymadan telefonları garantiye yollayın

toz sorunundan telefon garantiye verildiği zaman " efendim siz telefonunuzu pantolonunuzun cebinde taşımışsınız o yüzden bu kullanıcı hatası tamir edemeyeceğiz" diye bir cevap alındığı takdirde adam "cebimde taşımayacam da neremde taşıyacam" sorusunu sorduğunda ordaki görevlinin cevabını çok merak ettim doğrusu

bu telefonu arka cebinde taşıyıp üstüne oturan var mıdır:( (gerçi ben de bi ara eski telefonumu arka cepte taşıyodum kendiliğinden arama yapıp kontörleri tükettiğinden o alışkanlığımdan vazgeçtim:))

• quote:

Orijinalden alıntı: tokbey
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ezmoce
    quote:

Orijinalden alıntı: tokbey
    arkadaşlarım hayırlı sabahlar.
    sensation xe kullanıcısıyım. dün akşam 7 den sonra telefon sinyal almıyor. sebebini bilebilen varmıdır. turkcell vodafone hatlarımı takıyorum ikisindede aynı sorun veriyor. hiçbirşeyi yoktu dün saat 3 gibi pasaport kaydı yaptırdım yedi gibi bu sorun oluştu, kayıtla ilgili bir sıkıntı olabilirmi ? imei kontrol sayfasından bakıyorum kayıtlı diyor ama...

bende de aynı sorun bi akşam olduydu bir iki defa kapattım açtım hat gelmedi, sonra sabah kalktığımda kapattım açtım telefonu düzeldi bi daha da olmadı

eğer rom kaynaklı bir sorun değilse
    eğer imei kaynaklı bir problem yoksa
    eğer sim kart uyumluluk problemi yoksa
    şebeke , gprs gibi problemler için sim kartınızı çıkartın, başka bir sim kart takın, 1 kez çalıştırın, boş bir arama yapın, telefonu kapatın, sim kartı çıkartın uzunca bir süre bekleyin, cache enerjiden arınsın, bu süre 45 dk civarıdır, sonra tekrar sim kartınızı takın

arkadaşlar çok teşekkür ederim dün akşamda değiştirmiştim hatları ama 2 sindede çalışmıyordu sizin tavsiyeniz üzerine tekrar değiştirdim açılışta kullanabilir operatörler dedi vodafone gösterdi sonra seçim yaptım çok şükür çalışmaya başladı.

Normal çalışırken şebekenin tamamen gidip gelmesi olayı pasaport ve kayıt ile alakalı tamamen. Zamanında turkcell'e sordum oradaki kimsede bilememişti. Ta ki bu işle uğraşan arkadaşlara soruncaya kadar, turkcellci ileri zeka arkadaşlar burada kayıt ettirirseniz başka hatla kullanamazsınız dediler. Öyle saçma şeymi olur dedim neyse çok uzatmayayım, orada kayıt ettirdim aleti ertesi gün çalışmaya başladı tel. Daha sonra şak dedi turkcell hattım gitti aynen bahsedildiği gibi. Vodafonu'u takdım o çalışmaya başladı bu sefer, aha dedim anormal bişiler oluyor adamlar haklımıdır nedir. Arkadaşlara sordum böyle bi durum var diye. Olurmu öyle saçma şey dediler, bekle açılır. Ertesi gün vodafone gitti turkcell geldi .. en sonunda da hepsi geldi ..

NOT: O zaman bu tarz büyük ekranlı telefonların hepsinde sıkışık cepte sorun olabilir. Arka cepde eğilip bükülürken büyük ekranların hepsi esneyebilir. Aletleri zorlamamak lazım, heleki ekranlar sürekli büyürken, kibar davranalım tellerimize

Toz ile iligli not için ekleme yaptım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnkry -- 22 Aralık 2011; 11:13:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sefaMseven

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 15

quote:

bu ürünleri deneyen oldumu beyler uygulaması nasıl oluyor acaba

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/ipg-htc-sensation-xe-tam-kaplama-gorunmez-49055996

BEN SENSATİON xe YE UYGULADIM... MÜKEMMEL ÖTESİ :)) TEKRAR ÇIKARIP YIKANABİLİR VE TEKRAR AYNI ŞEKİLDE UYGULAYABİLİRSİN.. :) .ÇOK SAĞLAM... BEN HIZLIAL SİTESİNDEN ALDIM

almak istiyorum ama açıkçası uygularken yalan olmasından korkuyorum boşa gitmesin para

buradaki bazı arkadaşlar dokunmatiği kötü etkilediğini yazmıştı. haberiniz olsun.

• ama telefonun cekim kuvveti biraz zayif nokia nin full cektigi yerde bu telefon 3 cubuk cekiyor bide nokia 3 g ile baglaniyor bu edge ile

iki telefon da elimde disari ciktim o zaman
    fuul cekmeye basladi
  • vayy be 507 kişi olmuşuk.
  • Turkcell internet ayarlarını yapamadım...

Edit. Yapmışım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalenderonur -- 22 Aralık 2011; 11:46:13 >
  • blood glorry oynayan varmı , 4.0.1 yükledikten sonra açılmadı, aynı anda da güncelleme gelmişti, sebep andrid 4.0.1 mi güncellememi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAHMAN_sahin

vayy be 507 kişi olmuşuk.

daha çok var, 600 kapıda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

500-600 neyse de aktif sayımız düşük, paylaşımlar da oldukça az. bir şekilde burayı canlandırmak lazım, 4.0.1 bile belli dozajda heyecan yaratmadı, günlerce herkes sordu şimdi ilgilenen yok
  • quote:

quote:

quote:

500-600 neyse de aktif sayımız düşük, paylaşımlar da oldukça az. bir şekilde burayı canlandırmak lazım, 4.0.1 bile belli dozajda heyecan yaratmadı, günlerce herkes sordu şimdi ilgilenen yok

ıcs'den bahsetmiyorsunuz değil mi?
    hangi rom'un sürümü bu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

hangi rom'un sürümü bu?

ben dünden beri android 4.0.1 kullanıyorum, hemde sense arayüzlü, çalışmayan hiç bir şey yok, her şey yerli yerinde, zaten htc de bu güncellemeyi verseydi, yine sense arayüzlü olacaktı

• quote:

quote:

quote:

Tam bi oran kurulamadı zaten. Yani çoğu kullanıcı yeni yani likdefa kullanıyor problemlerle karsılasıyor. Daha teli kullanmaya bu konu ile baslıyor. Öyle kullanıcılar buradaki rom muhabbetlirini görüncede açıkcası hem sıkılıyor hemde korkuyor

DHD konusunda dhd için 2 konu vardı. Biri dhd rom sayfası tüm rom paylasımları ve teknik rehber orada konusulurdu. Diğeri ise ana konu tel için uygulama oyun vs. konusulurdu. Aslında öyle olması daha iyi gibi.

• http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20569075&postcount=36997

android revo ıcs ye geçti haydiii bakalımmm. var mı indirenler kullananlar nasıldır nedir?

birde dreamnej bu andro revoya da radio filan gerekiyor mu ? sen sıkıntı yaratıyor bu radio filan yükleyin bişeyler demişsin yukarlarda başka bir rom için. bunada öyle bir gereklilik var mı ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/ipg-htc-sensation-xe-tam-kaplama-gorunmez-49055996

BEN SENSATİON xe YE UYGULADIM... MÜKEMMEL ÖTESİ :)) TEKRAR ÇIKARIP YIKANABİLİR VE TEKRAR AYNI ŞEKİLDE UYGULAYABİLİRSİN.. :) .ÇOK SAĞLAM... BEN HIZLIAL SİTESİNDEN ALDIM

almak istiyorum ama açıkçası uygularken yalan olmasından korkuyorum boşa gitmesin para

buradaki bazı arkadaşlar dokunmatiği kötü etkilediğini yazmıştı. haberiniz olsun.

hadi ya uygulanmış halini görseydik iyiydi normal ekran koruyucularda da mat dıye bı secenek var hangısı daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: tamirci14

Bu arada Dropbox 1 yıllığına 50 gb ilave kota verdi.

4shared i denediniz mi? ben her zaman bunu kullanırım... bir araştırın görecek siniz ki çok özelliği var ve rahatlığı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hadi ya uygulanmış halini görseydik iyiydi normal ekran koruyucularda da mat dıye bı secenek var hangısı daha iyi

SAkın almayın ipg, ben çıkartıp attım. Paranız boşa gitmesin. Ekran pixel pixel oluyor görüntü hiç iyi değil. Ayrıca kaygan da olmadığı için dokunmatik kullanımı da zorlaşıyor. Bir tek yanı iyi! tamamen yapışıyor. baloncuk falan kalmıyor. bombeli kısım falan farketmiyor tamamen yapışıyor. Burdaki biri beni uyarmıştı, fakat ben ekrana tam yapışıyor diye aldım. Görüntüyü bu kadar kötü yapacağı aklıma gelmemişti. Param boşa gitti. Benden demesi :)

• Arkadaşlar zil sesini yükseltmede problem yaratmayacak bir uygulama var mı acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hangi rom'un sürümü bu?

ben dünden beri android 4.0.1 kullanıyorum, hemde sense arayüzlü, çalışmayan hiç bir şey yok, her şey yerli yerinde, zaten htc de bu güncellemeyi verseydi, yine sense arayüzlü olacaktı

hangi rom bu?
    demek romlar dondurmayı getirmiş. nasıl stabil mi? yani işletim sistemi güncellemelerinden önce tabi ki de xda developer'lar hızlı davranıp beta mantıgıyla rom çıkarırlar.. ama genelde deneme amaçlı olur, ve bazı işlevler çalışmaz. telefon üreticileri işletim sistemini güncelledikten sonra da rom'lar da stabilleşmeye başlar.

daha resmi olarak dondurma çıkmadıgı için romlarda da dondurma olayının stabil olmadıgı kanaatindeyim. geliştirilmesi gereken yerleri var mı? yoksa stabil mi?

eğer stabilse direkt android 4 ve sense 3.5 barındıran bir rom atmak mantıklı olabilir..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hangi rom'un sürümü bu?

hangi rom bu?
    demek romlar dondurmayı getirmiş. nasıl stabil mi? yani işletim sistemi güncellemelerinden önce tabi ki de xda developer'lar hızlı davranıp beta mantıgıyla rom çıkarırlar.. ama genelde deneme amaçlı olur, ve bazı işlevler çalışmaz. telefon üreticileri işletim sistemini güncelledikten sonra da rom'lar da stabilleşmeye başlar.

daha resmi olarak dondurma çıkmadıgı için romlarda da dondurma olayının stabil olmadıgı kanaatindeyim. geliştirilmesi gereken yerleri var mı? yoksa stabil mi?

eğer stabilse direkt android 4 ve sense 3.5 barındıran bir rom atmak mantıklı olabilir..

bazı oyunlar nedense çalışmadı, onun dışında çok güzel bir rom olmuş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugenc77

quote:

Orijinalden alıntı: ugenc77

Arkadaşlar telefonu almamla birlikte 15 gün önce başlayan forumun 190 sayfasını okuma durumum bugün itibariyle sona ermiştir:)
    tüm yeni alan arkadaşlara mutlak surette forumun tamamını okumalarını( hiç değilse ilk sayfayı) tavsiye ederim. emin olun ki bir çok basit soruya okudukça cevaplar bulacak ve okuduğunuz şeylerin bir yandan deneyerek yeni şeyler öğreneceksiniz.

mesajlaşma programı arayan arkadaş için blip.me uygulamasını (burada paylaşılmıştı) tavsiye edebilirim. karşı tarafta kurulmasına gerek olmadan, mesaj gönderebildiğin bir program, tabi gönderen numara olarak abuk sabuk bir numara çıkıyor.

benimde bir kaç sorum olacak, cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. (kullandığım telefon xe)
    * ilk olarak şarza taktığımda dolduğu (% 100) en kısa süre 4,5 - 5 saat civarı.Bu normal bir süremidir ?
    * 2 kere şöyle bir olay yaşadım. Gece yatarken wifi açık şekilde ama mobil şebeke kesinlikle kapalı şekilde uyudum. Sabah uyandığımda mobil şebeke açılmış, E harfi çıkmış yaklaşık 650 kb da veri akışı olmuş. Bu durumu 2 kere yaşadım. Sizce neden kaynaklanmış olabilir. dün gece yatarkende tekrar bu durumu yaşamamak için uçak moduna aldım, ancak bu durumdada alarm, telefonun kapalı olması vb. dezavantajları oluyor. En kesin çözüm nedir?

* son olarakta işyerinde wifi ile bağlanıyordum. sanırım telefonun ip sini bağlıyken tespit edip yasaklamışlar ki bir süredir cepten bağlanmama müsade etmiyor. bunu aşmanın bir yöntemi varmıdır.

Arkadaşlar aşağıdaki konular için yorumu olan yokmudur. bir şey soran insanın mesaj sayısına bakarak mı cevap yazma gereği duyuluyor forumda.

1- orjinal batarya 2,5 saat gibi , benim kullandığım 2200 lük batarya 4,5 saat gibi sürede doluyor. ( telefonu kullanmamak şartıyla)
    2- 3g onoff diye bir program var, onu kurarsan telefon uyku modunda ike gprs bağlantısı yapamaz
    3- şu an hack wifi diye bir program yok, onu işyeri ile çözmen gerekiyor, yada usb kablonu yanında taşıyop, pc nin usb çıkışında data alacaksın

tşk ederim.cvp için.

tamirci14 cihaz yurtdışı olduğu için orjinal şarj aleti prize uymadı. vodafone da 10 tl ye bir şarz aleti aldım. onu kullanıyorum. (orjinal değil) dün gece takmıştım 5,5 saate doldu mesela.diğer xe kullananların ne kadar sürüyor acaba. 1730 mh galiba pili.

• 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.