Şimdi Ara

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.420
Cevap
97
Favori
985.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cobra65

Arkadaşlar bende sonunda Sensation'uma kavuştum. kullanıcılar arasına yazılırsam sevinirim. bi kaç gündür kullanıyorum ve inanın hiç pişman değilim gerçekten mükemmel bi cihaz, o kadar para helali hoş olsun darısı alamayan arkadaşların başına.

Arkadaşım sakıncası yoksa nerden ve kaça aldıgını yazabilirmisin ?
  • Arkadaşlar oyunlarda değilde programlarda çözünürlük sorunu oluyormu yani kenarlarda boşluk falan oluyormu?
  • Vodafone bayinden aldım, bir tane de değerli bir abime aldık 69x24 yaparak aldık. başta biraz inattım ama kutuyu görünce eriyip gittim kesinlikle tavsiye ediyorum darısı başınıza. bu arada ilk aldığınızda güncellemeyi yaptığınızda daha verimli olduğunu Vlingo isimli sesli kontrol programının kullanımından teyit ettiğimi belirtmek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmgrsy

Arkadaşlar oyunlarda değilde programlarda çözünürlük sorunu oluyormu yani kenarlarda boşluk falan oluyormu?

bazı programa veya oyunlara göre yarım ekran olduğu söylenebilir ama ekranın büyük olduğunu ve aslında Sensation'un çözünürlük kalitesinin yüksek olup uygulamanın uyumsuz olduğunu söylemek daha doğru olur diye düşünüyorum. yani suçu cihaza değilde uygulamada aramak lazım bence :) cihaz 4x4'lük :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

@buzz er ve @warlordx

ikinize de teşekkürler.

Alır almaz quadrant ve terminal emulator indirdim.
    Cihaz tayvan malı
    quadrant benchmark skoru 1875
    Panel SHARP

ne ıse yaradıklarını sogleyebılırmısın? muhtemelen daha once vardır ama bulamadım :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

quote:

quadrant sonuçlarına pek takılmayın.Cihazı s-off yaptım son çıkan revolutin romunu yükledim (auto daemon overlocklu rom).Quadrant Adavanced ile 2600 puan aldım hiç zorlamadan.Bu rakamın bana ne yararı var ki şimdi?Önemli olan cihazı kullanılmadığı durumlarda işlemci hızını OC programları ile yavaşlatıp pil ömründen kazanabilmek olacaktır son cihazlarda diye düşünüyorum.Bunun haricinde cihazın zaten kaldıramıyacağı bir program yok.

*XhsyPhoiDeus* kardeşim nerde kaldın dön artık bak bir sürü yeni arkadaş geldi.

Revolution romu nereden buldun yani xda basladımı rom yayınlamaya?

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1112

OOOOO hocam geç kalmışsın

Sayın zaferaxu ;

Sözünü ettiğiniz rom'u beğendiniz mi ? Yüklemeye ve denemeye değer mi ?

Sizde "http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300" burdaki yöntemle s-off ve root yaptınız değil mi cihazınızı ?

Sormak istediğim HTC'in güncelleme ile bootlooder'ı unlock hale getirmekle bizizm yukarıdaki yöntemle yaptığımız s-off durumu arasında bir fark olmıyacak değil mi ? YAni sonuç aynı yere çıkıyor mu ? HTC'nin güncellemesini beklememek bir sorun yaratacak mı ?

Teşekkürler

Ayrıca EXT4 bir partition yaratmak bu rom'da ne işe yarayabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imtr -- 1 Ağustos 2011; 21:58:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cobra65

quote:

Orijinalden alıntı: cmgrsy

Arkadaşlar oyunlarda değilde programlarda çözünürlük sorunu oluyormu yani kenarlarda boşluk falan oluyormu?

bazı programa veya oyunlara göre yarım ekran olduğu söylenebilir ama ekranın büyük olduğunu ve aslında Sensation'un çözünürlük kalitesinin yüksek olup uygulamanın uyumsuz olduğunu söylemek daha doğru olur diye düşünüyorum. yani suçu cihaza değilde uygulamada aramak lazım bence :) cihaz 4x4'lük :)

O zaman ilerde çözünürlük sorunu olmaz sanırım.Yeni telefonların bu çözünürlükte çıkacağını düşünürsek.Bi nevi geleceğe yatırım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: imtr

quote:

quote:

quote:

quadrant sonuçlarına pek takılmayın.Cihazı s-off yaptım son çıkan revolutin romunu yükledim (auto daemon overlocklu rom).Quadrant Adavanced ile 2600 puan aldım hiç zorlamadan.Bu rakamın bana ne yararı var ki şimdi?Önemli olan cihazı kullanılmadığı durumlarda işlemci hızını OC programları ile yavaşlatıp pil ömründen kazanabilmek olacaktır son cihazlarda diye düşünüyorum.Bunun haricinde cihazın zaten kaldıramıyacağı bir program yok.

Sayın zaferaxu ;

Sizde "http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300" burdaki yöntemle s-off ve root yaptınız değil mi cihazınızı ?

Sormak istediğim HTC'in güncelleme ile bootlooder'ı unlock hale getirmekle bizizm yukarıdaki yöntemle yaptığımız s-off durumu arasında bir fark olmıyacak değil mi ? YAni sonuç aynı yere çıkıyor mu ? HTC'nin güncellemesini beklememek bir sorun yaratacak mı ?

Teşekkürler

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1181137

Rom olarak linkteki LeeDroid romu tavsiye ederim.
    Xda daki anlatım ile yaptım ben de S-off (Security Off)işini zaten olay bootloaderdaki güvenlik şifresini kaldırıp cihaza istenen yazılım ve işletim sistemini yükleme olayı.
    Ext4 olayını denedim zamanında daha sonra haf kartı yetersiz geldi komple format attım tam olarak deneyemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: laylomm

quote:

@buzz er ve @warlordx

ikinize de teşekkürler.

Alır almaz quadrant ve terminal emulator indirdim.
    Cihaz tayvan malı
    quadrant benchmark skoru 1875
    Panel SHARP

ne ıse yaradıklarını sogleyebılırmısın? muhtemelen daha once vardır ama bulamadım :s

biliyorsunuz bunlar ya tayvan malı oluyor ya Çin..tabii Tayvan olması daha iyi diye düşünülüyor.
    skor cihazın gücünü gösteriyor gibi bişry. galaxy karşısında eziliyor galaxy 3000lerde
    panel de ya sharp oluyor (sharp en iyi panel üreticilerinden biri olarak bilinir ) ya da PTD mi ne diye Çin malı bir marka oluyor. Bir fark yok ama Sharp olması daha iyidirherhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: met-od

Arkadaşlar bu cihazı yurt dışı mı alıyım yokssa vodafone dan mı alıyım kararsız kaldım, bazı sorunlar çıkıyo okuduğuma göre , yurt dışı alıp bozulunca orta da kalmak istemıyorum ama burdaki fiyatı da pahalı biraz..
    Siz ne önerirsiniz, malum dolar aldı başını gidiyo biran önce almak en iyisi sanırım ...
    Birde vodafone güncellemeleri geç gönderiyomuş , bunun bi çözümü var mı ?

kardeş vodafone'a o kadar para verme. haa 1400 falan bulursan al ama bence spot al.
    telefonlar canavar gibi, inşallah sorun çıkmaz. aradaki 250 lira fark az değil... bence dandik bi yer olmadığı sürece kayıt sorunu olmadığı sürece bi telefoncudan al.. kadıköydeysen yardımcı olurum..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

Orijinalden alıntı: DeVil_BoZZo

quote:

Merhaba Arkadaşlar....

Fay adamım hoş gelmişsen nerelerdeseysen sen yaw?

Kardeş Hoşbulduk, ya Htc 4.3" cihazlara laf eden birine sinirlendim de yerin dibine sokunca BAN yedik

Neyse, tam gaz devam. İşin yoksa üye listesini güncelle

Müdür hoşgeldin,ne kızacan cahille uğraşılmaz.
    2-3 gün yol oldun biz de root olduk bak :)

evet hiç uğraşılmaz. haklısın... evet kardeş root oldunuz ama ben cesaret edemem
    zaten desire'ı da o yüzden satmıştım...

rom flaşlamışsın sanırım ne hızlı ya... ilginç. stabil mi bari?

quote:

Eeee sana kolay gelsin

Şimdi arkadaşlarım sormak istediğim sorulardan biride şudur ki.

En güzel oyunlar hangileri

Assasin Creed
    Asphalt 6

Başka mükemmel diyip önerebileceğiniz oyunlar varmıdır?

arkadaşım kesin deneyeceğin ve beğeneceğin oyunlar şunlar:

asphalt 6 ***
    spider man ***
    assassins creed **
    deugen hunter **
    modern combat ***
    nova 2 ***
    uno **

diğerlerini deneme şansım olmadı ve/veya sorun yaşadım...

Birisi de allah rızası için REal Football 2011'i upload ediverse keşke...

quote:

Ben de en eski takipçilerinden olmakla birlikte ancak bugün alabildim..Alır almaz bulduğu bu güncelleme de nedir?

En son sürüme güncelleme.
    herkeste yapıyor onu. sorun yok bende de aynısı oldu.

.

• Arkadaslar cıhazıma su an kavustum lutfen benıde alın aranıza
  • Arkadaşlar üye listesinde adı olmayan kişiler foruma mesaj atsın....
  • Bu arada Xda da Çince Resmi 2.3.4 sürümünün çıktığı iddia ediliyor.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1196935

Root olmayanlar biraz daha beklesinler.Fake değilse yakında diğer ülkelere de çıkar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: met-od

Arkadaşlar bu cihazı yurt dışı mı alıyım yokssa vodafone dan mı alıyım kararsız kaldım, bazı sorunlar çıkıyo okuduğuma göre , yurt dışı alıp bozulunca orta da kalmak istemıyorum ama burdaki fiyatı da pahalı biraz..
    Siz ne önerirsiniz, malum dolar aldı başını gidiyo biran önce almak en iyisi sanırım ...
    Birde vodafone güncellemeleri geç gönderiyomuş , bunun bi çözümü var mı ?

kardeş vodafone'a o kadar para verme. haa 1400 falan bulursan al ama bence spot al.
    telefonlar canavar gibi, inşallah sorun çıkmaz. aradaki 250 lira fark az değil... bence dandik bi yer olmadığı sürece kayıt sorunu olmadığı sürece bi telefoncudan al.. kadıköydeysen yardımcı olurum..

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar....

Fay adamım hoş gelmişsen nerelerdeseysen sen yaw?

Kardeş Hoşbulduk, ya Htc 4.3" cihazlara laf eden birine sinirlendim de yerin dibine sokunca BAN yedik

Neyse, tam gaz devam. İşin yoksa üye listesini güncelle

Müdür hoşgeldin,ne kızacan cahille uğraşılmaz.
    2-3 gün yol oldun biz de root olduk bak :)

evet hiç uğraşılmaz. haklısın... evet kardeş root oldunuz ama ben cesaret edemem
    zaten desire'ı da o yüzden satmıştım...

rom flaşlamışsın sanırım ne hızlı ya... ilginç. stabil mi bari?

quote:

Eeee sana kolay gelsin

Şimdi arkadaşlarım sormak istediğim sorulardan biride şudur ki.

En güzel oyunlar hangileri

Assasin Creed
    Asphalt 6

Başka mükemmel diyip önerebileceğiniz oyunlar varmıdır?

arkadaşım kesin deneyeceğin ve beğeneceğin oyunlar şunlar:

asphalt 6 ***
    spider man ***
    assassins creed **
    deugen hunter **
    modern combat ***
    nova 2 ***
    uno **

diğerlerini deneme şansım olmadı ve/veya sorun yaşadım...

Birisi de allah rızası için REal Football 2011'i upload ediverse keşke...

quote:

Ben de en eski takipçilerinden olmakla birlikte ancak bugün alabildim..Alır almaz bulduğu bu güncelleme de nedir?

En son sürüme güncelleme.
    herkeste yapıyor onu. sorun yok bende de aynısı oldu.

.

Avcılardayım , aslında bi arkadaşıma yurt dışından aldırmyı düşünüyodum ancak pasaport yok , nasıl yardımcı olabiliceğini pm atarsan sevinirim..

• inşallah çıkar..
    ama htc'nin telefonu sattıkran sonraki çalışmalarını beğenm,iyorum...

bu arada desire hd'deki araç paneli bizde neden yok arkadaşlar?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın zaferaxu ;

Teşekkürler

Xda daki anlatım ile yaptım ben de S-off (Security Off)işini zaten olay bootloaderdaki güvenlik şifresini kaldırıp cihaza istenen yazılım ve işletim sistemini yükleme olayı.
    Ext4 olayını denedim zamanında daha sonra haf kartı yetersiz geldi komple format attım tam olarak deneyemedim.

"LeeDrOiD Pyramid Kernel V1.1 - 2.6.35.13 " yüklemek gerekiyor mu rom'u yüklemeden ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın zaferaxu ;

Teşekkürler

"LeeDrOiD Pyramid Kernel V1.1 - 2.6.35.13 " yüklemek gerekiyor mu rom'u yüklemeden ?

Romu yükleyince kernel geliyor zaten

• xda da birkaç eleman 2.3.4 ü doğrulamış yüklemişler ve çok hızlı olduğunu rapor etmişler.
    Hayırlı uğuru olsun
  • Arkadaslar ekranin ne panel oldugunu nerden anliyoruz ?
  • Arkadaşlar Vodafonedan 24 ay kampanyalı alınca ayda 8 TL de cepnet hediyesi çıkınca toplamda yaklaşık 1300 e geliyor
    Hemde garantili, Sharp panelli, Tayvan malı

Bu şartlar varken dışardan alınmaz.
    Ama en az 8 ay abonelik gerektiriyor
    Aksi halde bayiler 1580 e varan paralar istiyor. Sensation meraklısı çok olunca yolunacak kaz bulmuş gibi oldular

Bu arada bazı çok güzel ve free program tavsiyelerim var

1. dropbox.com ücretsiz programı şekiyorsunuz 2 GB kullanım alanı veriyor. PC den gönderdiğiniz bir dosya kolayca cebinize geliyor
    2. Evernote: En iyi not programlarından. Ücretsiz. Şirketler için ücretli güzel özellikleri var.
    3. Teamviewer yine çok iyi bir prg. Desktop bilgisayarınızı başındaymış gibi dünyanın her yerinden kontrol edin
    4. Proxy Settings: Markette var. Çok basit ama kurumunuzun proxy sini kullanmanızı sağlayabilen tek program
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.