Şimdi Ara

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.420
Cevap
97
Favori
985.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Htc HD2 me veda ettikten sonra bende Sensation büyüsüne kapılanlardanım.

Sahibinden bir satıcıdan aldım kapıma kadar getirdi, pasaport kaydınıda kendisi hallediyor, arkadaşa koşulsuz guvendım nedendır bılemedım :) Çok ilgiç tel numarası vardı belkıde ondandır sonu 6tane sıfır ıle bıtıyor :)

Telefonun bandını ılk ben actım cıhazı kontrol ettım odemeyı yaptım ve aldım.

cıhaz sanırım tayvan malı, Ingılızce olarak hep oralardakı ulkelerın ıngılızcesı secılıyordu, MoreLocale ıle turkce yaptım

Allaha şukur donma yada algılamama problemlerıyle karsılasmadım, tek derdım evdekı wireless oldu baglanamayınca şok oldum, sonra 3gden denedım gayet hızlı nete gırdı fakat kablosuzdan nete cıkamadım.
    Kablosuzdan ağa baglandı DLNA dan resımlerı bıle ızledım fakat nete cıkamadım, sonra IP ayarlarını manuel yaptım telefon uzerınden ve evdekı modemden de nete cıktım.
    ama bu sadece evdekı modemımde basıma geldı...

bir sıkıntım netteyken bazen Network hatası verıyor, fakat baglantı falan kopmuyor, neden ara ara bu hata cıkıyor anlamadım.

Teli cumartesı aksamı aldım, pazar gunu kendını guncelledı.

Yaklasık 2 yıldır HD2 kullandıktan sonra, helekı HD2yı Androidin binbir turlusuyle kullandıktan sonra Sensation benim için A6'ya binmiş hissi yarattı :)

cok ama cok guzel bır telefon, yavasmıs piliz azmıs, dahılı hafızası kucukmus hepsı hıkaye, sadece elde tutmak yetıyor.

ayrıcalıklı ve cok guzel bır cıhaz, Insallah uzun seneler beraber oluruz kendısıyle.

Ilk gun sabah sarjdan aldım ve neredeyse butun gun ınternette falan ugrastım durdum telefonla aksam 7gıbı sarjı bıtmıstı.
    HD2 yıde yanımda yedek pılle kullanıyordum, Sensation ıcın 3 tane pil bile alırım :)

Telefonu 3 gundur cebımde tasıyorum, bugun kapagını actım ıcının tozlandıgını farkettım, ekranı degıl yanlıs anlasılmasın telefonun ıc kısmı.

baska neler yaparım bu telefon ile ozellıkle oyunları merak edıyorum, fakat nereden ındırecegımı bılemedım.

bırde Benım tel yazılımı: 1.35.707.1
    Build No: 1.35.707.1 CL84734 release-keys

Anabant: 10.43a.9007a00u_10.51.9007.27_M3

olarak gecıyor

Baska bısey gelınce aklıma yazarım tekrardan sımdılık saglıcakla arkadaslar.

Fiyat olarak 1100+90 Pasaport

• Benim cihazım 1.35.708.1 sürümü sorunsuz.

Sayfa ile ilgili bir önerim var.
    Herkes olmazsa olmaz programlarını yazsın Sensation Toolkit hazırlayıp bir yere upload edelim ve yeni başlayanlar da buradan yararlansınlar.

Oyunlar için daha sonra paketler yaparız.İlk ben başlıyorum.

1.Titanium BackUp(perm root ile yedek alınıp tekrar yüklenebiliyor)
    2Flash Player(Şu an için 10.3 sürümünde galiba)
    3.Google maps
    4.File Expert
    5.Juice Dfender Ultimate
    6.Dropbox(upload siteleri yerin kullanılıyor sadece telefonunuzdan ulaşabiliyorsunuz bu dosyalara)
    7.Rock Player

Şimdilik aklıma gelenler bunlar lütfen siz de ekleyin tam bir liste yapalım
  • Dropbox programı tam olarak nedır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: themurt

Dropbox programı tam olarak nedır?

Rapidshre gibi bir şey işte
    Yurtdışında yaygınlaşmış,bir program linki istiyorsunuz admlar direk dropbox linki veriyorlar.
  • size ozel ftp server gibi dusunun telefonuna yukluyorsunuz bir de hesap aciyorsunuz dropbox ta
    oraya linkle direkt ugrasmadan buyuk dosyalar atiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad_Wolf -- 18 Temmuz 2011; 16:22:52 >
  • perm root ne oluyor root olayını bilmiyorum, sanırım ağustos ayında güncelleme gelecek deniyor ne değişecek root edilince ne yapabileceğiz,
  • Biliyorsunuz sensation .3gp formatında video çekiyor. Bu videoları telefondayken .mp4 e cevirebilen ücretsiz veya kırık bir uygulama bilen bulan varsa paylaşabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhseckin

perm root ne oluyor root olayını bilmiyorum, sanırım ağustos ayında güncelleme gelecek deniyor ne değişecek root edilince ne yapabileceğiz,

Geçici root diyebiliriz,cihaz açılıp kapanınca root yetkileri kayboluyor tekrar perm-root istiyor.
    Denemek isterseniz benim kullandığım versiyon linkte

http://www.multiupload.com/GK8VOKDSRM

Linkten dosyayı bilgisayarınıza indirip zipi açın,telefonu bilgisayar kablo ile bağlayın(usb debug açık olsun)
    Run_ME_fre3vo_Root.bat dosyasına çift tıklayın siyah ekranda 2-3 dk lık işlem sonucunda perm root tamamdır.

*Bu işlemleri yapabilmek için gerekli programlar ise linkte anlatılıyor.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1152148

• Merhaba arkadaşlar, 2 aylık sensation kullanıcısı olarak listeye ekleyeblirmisiniz. Şu ana kadar telefonumla rahatsız edecek herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Pilin fazla gitmesi konusunda kendi uyguladıgım işlemi söyleyeyim.Ana ekrana htc kısa yol widgetlerinden mobil şebeke kısa yolunu atadım.İstedigim zaman açıyor, nete giriyorum.İşim bittigi zamanda kapatıyorum.Böylece gün içerisinde sarj daha fazla gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

quote:

Orijinalden alıntı: ayhseckin

perm root ne oluyor root olayını bilmiyorum, sanırım ağustos ayında güncelleme gelecek deniyor ne değişecek root edilince ne yapabileceğiz,

Geçici root diyebiliriz,cihaz açılıp kapanınca root yetkileri kayboluyor tekrar perm-root istiyor.
    Denemek isterseniz benim kullandığım versiyon linkte

http://www.multiupload.com/GK8VOKDSRM

Linkten dosyayı bilgisayarınıza indirip zipi açın,telefonu bilgisayar kablo ile bağlayın(usb debug açık olsun)
    Run_ME_fre3vo_Root.bat dosyasına çift tıklayın siyah ekranda 2-3 dk lık işlem sonucunda perm root tamamdır.

*Bu işlemleri yapabilmek için gerekli programlar ise linkte anlatılıyor.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1152148

teşekkürler bilgi için, root olayına yabancıyım geçici root etmek değilde tam root olana kadar böyle kullanayım hoş neler değişeceğini o zaman göreceğiz sanırım, daha sonrada bilgilerinizden faydalanırım. sağolun..

• quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

Orijinalden alıntı: tj

wildfire la sensation farklı kulvarlarda cihazlar. bu sebeple aynı gün bile çıkmalarında bi çekince olmazdı bence. sensation da bi garip pazarlama stratejisi var ama sanırım ellerine yuzlerine bulaştırdılar. bakalım onümüzdeki günlerde belli olacak.

siz hala birkaç güne çıkacağına inanıyor musunuz? ben inanmıyorum. ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Turşusunu kursunlar artık. Samsung 1.5 ghz telefonları çıkaracak sensation çıkalı 3 ay oldu ama daha adı bile yok caaaanım Türkiyemde.
    Tabi vodafone'un sayesinde.

bütün bu olanlar okadar saçma geliyo ki şu anda. bu forumda cihazı tartışan arkadaşlar ya yurt dışında yaşıyolar, ya da garantisiz cihaz kullanıyolar. ne kadar acaip bi ülkede yaşadığımızın göstergesi. ne biçim operator, ne acaip telefon markası.

• Cihazın Türkiye'deki çıkışı ile ilgili konuları başka bir başlık altında tartışıyoruz.
    Lütfen o başlığı kullanalım.
  • quote:

Cihazın Türkiye'deki çıkışı ile ilgili konuları başka bir başlık altında tartışıyoruz.

Ana konularda herşey konuşulur. Alt özel konularda konu ismine has konular dışında bişey konuşulmaz. Ana topikte bunu konuşmayın diye bi husus olamaz.
  • quote:

quote:

quote:

wildfire la sensation farklı kulvarlarda cihazlar. bu sebeple aynı gün bile çıkmalarında bi çekince olmazdı bence. sensation da bi garip pazarlama stratejisi var ama sanırım ellerine yuzlerine bulaştırdılar. bakalım onümüzdeki günlerde belli olacak.

siz hala birkaç güne çıkacağına inanıyor musunuz? ben inanmıyorum. ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Turşusunu kursunlar artık. Samsung 1.5 ghz telefonları çıkaracak sensation çıkalı 3 ay oldu ama daha adı bile yok caaaanım Türkiyemde.
    Tabi vodafone'un sayesinde.

bütün bu olanlar okadar saçma geliyo ki şu anda. bu forumda cihazı tartışan arkadaşlar ya yurt dışında yaşıyolar, ya da garantisiz cihaz kullanıyolar. ne kadar acaip bi ülkede yaşadığımızın göstergesi. ne biçim operator, ne acaip telefon markası.

Evet.. Telefon arıza yapsa adam telefonu çine gönderip yaptıralım abi diye bizi kazıklayacak.
    Garanti yok, bişey yok.
    yok sim free, yok pasaport falan .

• quote:

quote:

Cihazın Türkiye'deki çıkışı ile ilgili konuları başka bir başlık altında tartışıyoruz.

Ana konularda herşey konuşulur. Alt özel konularda konu ismine has konular dışında bişey konuşulmaz. Ana topikte bunu konuşmayın diye bi husus olamaz.

Valla bu konuda uzar gider.Benden söylemesi
  • yeni arkadaşlar hoşgeldiniz..
    güle güle kullanın .... tüm arkadaşları ekledim foruma..

@fifd2005 , iyi fikir, arkadaşlar telefonları nereden aldıklarını yazarsa eklerim listeye... ayrııca rom bilgileri ve varsa sorunlarını yazarlarsa onları da ekleyebilirim.
  • hdblack35, arkadaşım inceleme mükemmel olmuş, ayrı topiğin varsa onun linkini atayım ilk mesaja.

zaferaxu, öncelikle sayfa sayısı artsın sonra muhabbet sıkarsa gerekli uyarıları yaparız.. şimdilik işimize geliyor.
  • quote:

hdblack35, arkadaşım inceleme mükemmel olmuş, ayrı topiğin varsa onun linkini atayım ilk mesaja.

zaferaxu, öncelikle sayfa sayısı artsın sonra muhabbet sıkarsa gerekli uyarıları yaparız.. şimdilik işimize geliyor.

Okeydir,başımız gözümüz üstüne.
    Ben şahsım adına yardımcı olmaya çalışırım.
  • dropbox sade telefon icin degil pc yede programi var pc dende istediginizi upload eder dilediginizde telefondan gorursunuz arkadaslar
  • quote:

hdblack35, arkadaşım inceleme mükemmel olmuş, ayrı topiğin varsa onun linkini atayım ilk mesaja.

Ayrica bir topige gerek duymadim dostum. Suan ilk sayfada olmasi en azindan bulunabilirligi acisindan iyi olacaktir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.