Şimdi Ara

<< HTC SENSATION - XE - XL >> KULLANICILARI KULÜBÜ (1115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.420
Cevap
97
Favori
985.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11131114111511161117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MrFinito

Yarın s-off için çalışmalara başlıyorum inşallah, akşama hazır olması dileğiyle.

Şunları hiçbir şey bilmeyen bizler için de adım adım anlatsanız, bize de yardımcı olsanız. Hayır duamızı alsanız. :)
  • hocam kahin gibisin çekmediğini nereden bildin :)) bu dakikadan sonra pasaporta işletme olabilirmi eğer oluyorsa yakın zamanda bir arkadaşım giriş çıkış yapcak ona işletebilirim ben çekme probleminin imeiden kaynaklanabilceğini düşünmedim hiç. @nickbaron
  • Arkadaşlar 1 buçuk yıl sonra tekrar aranızdayım. Kullandığım one x bozuldu garantisi yok yaptıramadım tekrar sensation xe ye dönüş yaptım telefonu özlemişim şuanlık güzel... Herkese merhaba...
  • mdemir90 M kullanıcısına yanıt
    Pasaporta kaydetmendeki olay o zaten. Yani Türkiye'de operatörlerle kullanabilmek.. Operatör Imei numaranı alır pasaporta kayıtlı olmadığı anlaşılırsa, telefonu erişime kapatırlar.. Imei çakma da; başka bir telefonun Imei'si zaten kayıtlı olduğu için, senin telefonda operatöre kendi Imei'si yerine Imei çakılan telefonun Imei'sini gönderir. Bu durumda kayıt dışı olduğu anlaşılmaz ve erişime kapatılmaz
  • Merhaba arkadaşlar. Size bir konuda danışmak istiyorum. HTC Sensation sahibiiyim. 21 Kasım 2013'te garantisi dolacak. 3. kez, aynı sorundan dolayı gönderdim telefonumu. Anakart kısmı çok ısınıyor ve seesim karşıya gitmiyor. Çözdük diyip yolluyorlar ama başka yeri bozulup geri geliyor. Bu gönderimlerimde, 20 işgünü olmadı hiç, ortaama 1 haftada gönderdier.

Şu an, sisteme baktığımda, yedek parça beklendiği yazmakta. E-Posta ile dün sormuştum, yurtdışından bekledikleri için, süre belli olmazmış.

1.sorum: Yurtdışından, ortalama kaç güne gelir?
    2.sorum: Dün, ayrıca müşteri hizmetleriyle de görüşmüştüm, cihaz değişimi ihtimali de olabiir denilmişti. Şayet değişim kararı çıkarsa (Pazartesi arayıp soracağım tekrar), sıfır, yeni imeili, kutulu bir cihaz mı gönderirler, yoksa, sorunsuz herhangi bir HTC Sensation mu?

Şunun için sordum aslında; Cihazı alalı neredeyse 2 sene olacak, bu kadar süredir elimde olan, birkaç haftasını serviste geçiren telefon değişimine karar verilir mi? Tekrardan mı 2 sene garantisi başlar?

Cevaplar için teşekkür ederim.
  • değişim kararı verilebilir.

eğer değişim olursa ilk aldığınız cihazın garanti başlangıcı itibariyle garanti devam eder, yeniden 2 yıl başlamıyor maalesef.

bu arada değişim kararı gelse bile bir süre daha beklemeniz gerekebilir, cihazı verdiğiniz servis stoklarında cihaz yoksa gelmesini beklemek zorundasınız..
  • Evet arkadaşlar s-off olayına başlayalım,

Şunu belirteyim telefonunuzun brick olma riski var, hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum.

İlk olarak telefonumuzdaki bootloader kilidini kaldıracağız. Sim kart'ı çıkarıyoruz, hafıza kartını yedekleyip biçimlendiriyoruz, hafıza kartı telefonda kalacak.

Driverlar gerekli olduğundan en az 1 kez HTC Sync programını bilgisayarımıza kurmamız gerekiyor.

1-)http://www.htcdev.com/ sitesine giriyoruz ve kaydoluyoruz.

2-) Unlock bootloader ve get started'a sırasıyla tıklıyoruz.

Öncelikle telefonumuzun Ayarlar bölümünde Geliştirici Seçenekleri içinden USB Hata Ayıklama'yı etkinleştiriyoruz.

Telefonumuzun pilini çıkarıp tekrar takıyoruz. Ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak bu ekranın açılmasını sağlıyoruz.

Bu ekran gelince telefonumuzu usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Yeni bir klasör açıyoruz.(yerel disk c içine açmamız daha yararlı olur)

Bu dosyaları aynı klasöre kopyalıyoruz, ve klasörde boş bir yere shift+sagtık yaparak Komut Penceresini Burada Aç'a tıklıyoruz.

Gelen ekrana aynı şekilde

fastboot oem get_identifier_token

yazıyoruz.

Karşımıza bu iki ekrandan biri çıkıyor.

İşaretli yeri tıklıyoruz ve HTC Dev sitesinde boş bırakılan yere yapıştırıyoruz.
    Not: Identifier token satırlarını da alıyoruz. Bootloader veya info yazılarını almıyoruz.

Identifier tokeni aldıktan sonra Htc verdiğimiz e-mail adresinden bize bir dosya veriyor. Bu dosyayı aynı klasöre atıyoruz.(C:/ veya masaüstünde açtığımız klasör.) Dosya adı Unlock_code.bin

Komut satırına geri dönüyoruz ve

fastboot flash unlocktoken unlock_code.bin

yazıyoruz ve enterlıyoruz.

Eğer olduysa telefon ekranımızda unlock bootlader yazıyor ve ses kısma tuşlarıyla yukarı aşağı yaparak yes'e basıyoruz.

Ve telefonumuzun bootloader kildini açmış olduk

Şimdi devam edelim. Sıra s-off durumuna geçmekte.

Gerekli dosyaları bir host'a yükledim, buraya tıklayarak reklamsız indirebilirsiniz.

S-off yapmak için bize ufak bir kablo gerekecek. Bunu diğer türlü yapamıyorsunuz eğer hboot versiyonunuz 1.27.00 ise.

Olmuyor değil, deneye deneye yapacaksınız

Telefonumuzu pc ile bağlı halde normal şekilde açıyoruz ve telefonumuz tamamen açılınca verdiğim linkteki controlbear dosyasını çalıştırıyoruz.(eksik dosya hatası alırsanız ilk başta htcdev sitesinden indirdip yüklediğimiz klasörde "c:/program files(x86)/android" tools bölümünde bulup controlbear'ın olduğu klasöre kopyalayın.)

SAKIN TELEFONUNUZU PCDEN AYIRMAYIN.

Ekranda bu yazıyı

Do not remove sdcard from phone
    Do wire-trick now!! Look instructions at web

Waiting device....

gördüğünüz zaman kabloyu

Hafıza kartının üstündeki demire ve pile yakın olan deliğe değdiriyoruz.

Değdirme işleminde 1sn değdirip çekiyoruz ve aynı şekilde ikinci kez yapıyoruz.

İşlem başarılı olduğunda telefonunuzda

***UNLOCKED***
    PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL
    HBOOT: 1.27.0000 S-OFF

yazısını göreceksiniz.

Bu şekilde S-OFF yetkisi tanımlanmış oluyor. Eğer sonuç başarısız olursa tekrar deneyin.

S-OFF işlemi bu kadar. Peki ya sonra?

Öncelikle bir recovery yüklememiz gerekir, ClockWorkMod Recovery de kullandım fakat 4ext daha iyi diyebilirm.

Sense arayüzünden benim gibi bıkanlar için en az 200MB ram bırakan bir rom önereyim;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2115520

Benden bu kadar umarım herkesin işine yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISHNE

değişim kararı verilebilir.

eğer değişim olursa ilk aldığınız cihazın garanti başlangıcı itibariyle garanti devam eder, yeniden 2 yıl başlamıyor maalesef.

bu arada değişim kararı gelse bile bir süre daha beklemeniz gerekebilir, cihazı verdiğiniz servis stoklarında cihaz yoksa gelmesini beklemek zorundasınız..

Birkaç gündür, yedek parça beklendiği yazmakta. Süre belirtmiyorlar. Benzer durum yaşayan oldu mu acaba, kaç günde geleceğine dair?
  • işin gerçeği teknik servisler mecbur kalmadıkça değişimle ilgili bir karar vermiyorlar.

değişim için mutlaka htc Türkiye ile irtibata geçerek sorunu net bir şekilde anlatmak..

ben haziran ayında XL cihazımın değişimi için fazlaca gergin konuşmalar yaparak
    HTC Türkiyeden değişim kararı çıkartmama rağmen yeni cihazın gelmesi 3 haftayı bulmuştu.
  • UP.
    S-off eklendi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

UP.
    S-off eklendi

S-off sırasında tel ile yaptığımız işlemde teli pile yakın olan deliğe değil de uzak olanak deliğe değdiriyoruz. Onu düzelt istersen hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan_hzl

quote:

UP.
    S-off eklendi

S-off sırasında tel ile yaptığımız işlemde teli pile yakın olan deliğe değil de uzak olanak deliğe değdiriyoruz. Onu düzelt istersen hocam.

Resme aldanma yakın olan ile yaptim ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391968

arkadaşlar bunu yapmak istiyorum telefona daha önce ne s-Off yaptım ne Root yaptım ilk denemem olacak ama telefonumu ekranı çatlak bu şekilde garantiye göndersem garanti dışı mı olur telefon garantiden geldikten sora mı yapayı yada ? Ne önerirsiniz?

Edit: Klavyenin gazabına uğramışım. Yazım hataları düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Froncois -- 29 Ağustos 2013; 14:51:26 >
  • Bir telefon 5 saatte jarz olur mu olur hatta daha fazla sürer! The Sensation
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

Bir telefon 5 saatte jarz olur mu olur hatta daha fazla sürer! The Sensation

o bazen bende de oluyor Wi-Fi filan açıksa onu kapat ekran açık kalıyorsa onu da kapatın benim şarz olurken ekranım açık kalıyorda öyle ayarladım. Onun dışında pataryayı tamamen boşaltıp kapalıyken şarz etmeyi deneyin
  • quote:

telefonunda sorun olabilir ayrıca şarj
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızılgenç

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391968

arkadaşlar bunu yapmak istiyorum telefona daha önce ne s-Off yaptım ne Root yaptım ilk denemem olacak ama telefonumu ekranı çatlak bu şekilde garantiye göndersem garanti dışı mı olur telefon garantiden geldikten sora mı yapayı yada ? Ne önerirsiniz?

Sense 5 olan daha çıkmadı, yapım aşamasında. ViperS ın yaptığı Sense 4+ JB 3.1.2 rom mevcut.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2216858
  • quote:

Bataryan arızalı yada fast charge kapalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_tr_31

quote:

Sense 5 olan daha çıkmadı, yapım aşamasında. ViperS ın yaptığı Sense 4+ JB 3.1.2 rom mevcut.

Farkettim onu. Dikkatin için teşekkürler Sence ekranı değiştirdikten sonra mı yapsam bunu? Ortadan ikiye dış ekran kırık da ama dokunmatik taş gibi sağlam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_tr_31

quote:

Farkettim onu. Dikkatin için teşekkürler Sence ekranı değiştirdikten sonra mı yapsam bunu? Ortadan ikiye dış ekran kırık da ama dokunmatik taş gibi sağlam

Farketmez aslında, ben JB denedim ama pek verim alamadım aşırı yavaş geldi bana.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1671145 v.2.1.0 kullanıyorum memnunum şimdilik.
  • 
Sayfa: önceki 11131114111511161117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.