Şimdi Ara

Htc sensation XE mini inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
2
Favori
16.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amylee

quote:

Orijinalden alıntı: Pilavyer

bunda da toz sorunu var mı?

Öldüm ahahahh

niye
  • batarya gittikçe açılmaya başladı

dün benim normal(yoğun)kullanımımda gece 12 de low bat uyarısı verdi

toz sorunu falan kesinlikle yok

en azından şimdilik ilerde olur mu bilmiyorum

bu arada cihazın s-off ve root işlemlerini yaptım sorunsuzca ancak yeni rom yüklemedim

üzerindeki rom o kadar hızlı ve stabil ki

custom rom yüklemeye ihtiyaç hisetmedim

appplanet den bir sürü paralı olan uygulama ve oyun yükledim

gayet memnun şekilde kullanıyorum
  • yogun54 hocam ben de bu cihazdan almak istiyorum ama sesi dışarı verirken ne kadar iyidir bilmiyorum. sensation u denedim birazcık hiç iyi değildi. her hangi bir şarkı çalarken kaydedip buraya koyabilirsen çok memnun olurum. şimdiden teşk.
  • toz sorunu ilk gunden ortaya cikmaz,
    ama artik bu modelde o sorunu HTC halletmistir diye umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yogun54

batarya gittikçe açılmaya başladı

dün benim normal(yoğun)kullanımımda gece 12 de low bat uyarısı verdi

toz sorunu falan kesinlikle yok

en azından şimdilik ilerde olur mu bilmiyorum

bu arada cihazın s-off ve root işlemlerini yaptım sorunsuzca ancak yeni rom yüklemedim

üzerindeki rom o kadar hızlı ve stabil ki

custom rom yüklemeye ihtiyaç hisetmedim

appplanet den bir sürü paralı olan uygulama ve oyun yükledim

gayet memnun şekilde kullanıyorum

Arkadaşım bende de sensetion xe var şu s-off ve root işlemlerini nasıl yaptın biraz fikir verirsen sevinirim
  • bugun arkadasa aldık doğubanktan 1310 dan 1250 ye nakit güzel ve hızlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: equator

bugun arkadasa aldık doğubanktan 1310 dan 1250 ye nakit güzel ve hızlı

hayırlı olsun kardeş, izlenimlerini bizimle paylaşırsan sevinirim.
  • sanirim tam oturmustur pil.... son durum nedir...???
  • Sonuçlar İyi İse Şarjıda Öğrenebilirsek Yarın Bende İphone4 Ümü Satıp Alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-K-Y

Sonuçlar İyi İse Şarjıda Öğrenebilirsek Yarın Bende İphone4 Ümü Satıp Alıyorum

ben yardımcı olayım size. Normal kullanımda 2 gün gidiyor. Ama mail twitter facebook hava durumu bunların hepsi arkaplanda sürekli güncellenirse 1 gün gidiyor. Ben facebook twitter ve hava durumunu güncel tutuyorum sadece ekran parlaklığı orta seviyede. 1 günü rahat rahat tamamlıyor. sabah 8 de şarjdan alıyorum akşam 8-11 arası değişkenlik göstererek bitiyor. Mesela kardeşim face twitter onların hiç birini güncellemiyor sadece hava durumunu güncelliyor ışık seviyesi ortada olarak 2 gün'ü bile geçtiği oluyor.

Not: bahsettiğim şarj sürelerinde 2G açıktır.

• E Artık Alalım Yani Daha Ne Olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

quote:

ben yardımcı olayım size. Normal kullanımda 2 gün gidiyor. Ama mail twitter facebook hava durumu bunların hepsi arkaplanda sürekli güncellenirse 1 gün gidiyor. Ben facebook twitter ve hava durumunu güncel tutuyorum sadece ekran parlaklığı orta seviyede. 1 günü rahat rahat tamamlıyor. sabah 8 de şarjdan alıyorum akşam 8-11 arası değişkenlik göstererek bitiyor. Mesela kardeşim face twitter onların hiç birini güncellemiyor sadece hava durumunu güncelliyor ışık seviyesi ortada olarak 2 gün'ü bile geçtiği oluyor.

Bilgi için çok teşekkürler. Peki bir de şunu sorsam, ben de hep EDGE açıkken kullanıyorum. İnternet bağlantısı olmayınca app'lerin ve telefonun pek bir anlamı kalmıyor da benim için.

EDGE devamlı açık, Facebook, Twitter, kullanıyorsanız G+ ve 1-2 benzeri push notification'ı olan app açıkken kaç saat ekran açık kaldığında 12-15 saat gidiyor size pili? Ve stock rom mu kullanıyorsunuz? Yani sadece bildirim geldiğinde mi telefonu elinize alıp bildirime bakıyorsunuz, bu sürede kullanım vakti kaç saattir?

Şimdiden teşekkürler.

• konu ile biraz alakasız olacak ama bu başlığı tkaip eden arkadaşların bilgisi olabileceğini düşündüm.
    HTC rezound vodafone 'a ne zaman gelir bir bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lethian

konu ile biraz alakasız olacak ama bu başlığı tkaip eden arkadaşların bilgisi olabileceğini düşündüm.

Gsm için üretilmeyecek diye biliyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegoLaSH -- 16 Aralık 2011; 12:51:06 >
  • quote:

konu ile biraz alakasız olacak ama bu başlığı tkaip eden arkadaşların bilgisi olabileceğini düşündüm.

Rezound GSM değil.Yani simkart takamazsın.Dolayısıyla TR'de kullanamazsın.Ondan dolayı gelmeyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Önder Çatalkaya

quote:

quote:

Bilgi için çok teşekkürler. Peki bir de şunu sorsam, ben de hep EDGE açıkken kullanıyorum. İnternet bağlantısı olmayınca app'lerin ve telefonun pek bir anlamı kalmıyor da benim için.

EDGE devamlı açık, Facebook, Twitter, kullanıyorsanız G+ ve 1-2 benzeri push notification'ı olan app açıkken kaç saat ekran açık kaldığında 12-15 saat gidiyor size pili? Ve stock rom mu kullanıyorsunuz? Yani sadece bildirim geldiğinde mi telefonu elinize alıp bildirime bakıyorsunuz, bu sürede kullanım vakti kaç saattir?

Şimdiden teşekkürler.

Stock rom kullanıyorum. İlk olarak şunu belirteyim Sensation XE htc sinin şuana kadar ki rezound dahil en yüksek kapasiteli pili. Telefonda şarjı en çok harcayan 3 şey var. 1.si wi-fi. wi-fi yi gerekmedikçe kapalı tutun. 2. ekran parlaklığı. orta seviyede kullanmanız yeterli olacaktır. 3. ise malesef htc'sinin kullandığı işlemci markasının çok şarj tuketmesi(qualcomm).

Twitter, facebook, foursquare, whatsapp, hava durumu bunları anlık olarak ayarladım maili ise günde 1 kez otomatik güncellemeye aldım. ekran parlaklığı orta seviyede 3G açık hep açık 15 dk'lık wi-fi ile internet kullandım. Tahminen 15.dk telefonla konuştum. 20 civarıda mesaj alış-verişi oldu. 5dk.lık whatsapp konuşması. Saat Sabah 09:00'da şarjdan çıkarttım Şuanda(Saat: 18:00) %40 şarj kaldı. 2G ile kullansaydım %55 civarı bir şarjım olurdu tahminen.

Tavsiye Olarakta Battery Dr. Saver'ı indirip bekleme ekranına wigdet'ını koyarsanız tek dokunuşla tüm çalışan uygulamaları kapatabilir ram'i ve işlemciyi rahatlatabilirsiniz buda hem telefonun performansını hemde pilin dayanıklılığını artırır. Daha sonra cihaz gerekli olanları otomatik olarak açıyor.(Twitter, facebook, foursquare, whatsapp, hava durumu, mail.)

Not: Otomatik veri eşitlemeyi kapatırsanız şarj 3 gün bile gider. Ama twitter facebook hava durumu mail gibi programlardan anlık bildirim alamazsınız. Ama otomatik eşitlemeyi kapatsanızda whatsapp anlık bildirimleri gösterir. Whatsapp kullanmıyorsanız şarjınız biraz daha uzun gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 16 Aralık 2011; 18:05:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ideosx5

quote:

Arkadaşlarında söylediği gibi GSM destekli bir telefon değil Amerikaya özel bir model yakın zamanda gsm versiyonu çıkmaz gibi ama 2012 ortalarında benzer tasarımda GSM versiyonu gelebilir diye tahmin ediyorum.
  • birşeyi anlamadım yoksa bu telefondaki işlemci tek çekirdeklimi lütfen bana çift çekirdek 1.5 ghz deyin tek çekirdek ise ümitlerimin boşa çıkması ve telefondan vazgeçmem demem

tek çekirdek mi
    çift çekirdek mi kesin bilgi lütfen
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlarında söylediği gibi GSM destekli bir telefon değil Amerikaya özel bir model yakın zamanda gsm versiyonu çıkmaz gibi ama 2012 ortalarında benzer tasarımda GSM versiyonu gelebilir diye tahmin ediyorum.

telefon tek çekirdek mi çift çekirdek mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZAViRA

quote:

quote:

quote:

telefon tek çekirdek mi çift çekirdek mi ?

Çift çekirdek
    Qualcomm MSM8660 Snapdragon.
    Dual-core 1.5 GHz Scorpion

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.