Şimdi Ara

HTC (ONE X, ONE S , ONE V , SENSATION XE ve diğerleri) BEATS AUDIO ALDATMACASI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
5.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Notebook'umdan müzik dinlerken alamadığım kalitey One x bana sağlıyorsa ister yazılım ister donanım olsun helal derim ben. Araştırmışsın etmişsin, güzel bişey. Ama aldatmaca veya kandırmaca diye adlandırmak çok yanlış olur.

Diğer arkadaşların dediği gibi çakma sony kulaklıkla anlaşılmaz bu fark. Madem kalite dinlemek isteniyorsa kaliteli araç gerekiyor.

Ayrıca şunu söylemek isterim, ipod ile de dinledim aynı kulaklık ile one x bariz önde benim gözümde.
  • Sensation xe + beats audio kulaklıklarım var. Kulaklık ile müzik dinlerken ve beats modu açıkken tamam eyvallah da, hoparlörün ses performansı içler acısı. Volume+ uygulamasıyla bir nebze ses arttirilabiliyor ama HTC hiç de yok beatsle çalıştık, yok ses yongamız böyle yok speakerlar şöyle demesin. Hoparlörden çıkan ses bildiğin vasat.
    Başkalarına bişey dinletirken, hoparlör çıkışını avuç içimle desteklemek zorunda kalıyorum, o derece. Sonra yok beats yok bilmem ne. Hep karın ağrısı bunlar, ecnebi işleri, dış mihrakların karanlık oyunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende de ONE V var ve philips kulaklık ile dinliyorum(kendi dandik kulaklığını tabiki ben de ayırdım ). Bu kadar hayvani bir müzik sistemini özellikle bir telefondan görmeyeli uzun zaman olmuştu. Ben şahsen ses kalitesinden ve miktarından memnunum. Arkadaşların dediği gibi bunun yazılımsal veya donanımsal olmasının bir önemi yok. Önemli olan böyle bir özelliğin var ve kullanılabilir olması..
  • bende one s var ses kalitesini beğeniyorum ses çok canlı çıkıyor
  • Bana göre şöyle mesela htc one x te bir poweramp yükleyip onunla müzük dinlerken eyer beats audio aktif oluyorsa bu bir yazılım değil Çip dir ha eyer poweramp açıpta beats audio aktif olmuyorsa bu sadece bir yazılımdır
  • Forumda dolaşırken bir yandan da htc one v den müzik dinliyordum ve bu başlıkla karşılaştım... önce tembelherifin yazdıklarını okuyunca... lan! dedim... ufacık tefecik tayvan hayvanları bizi kandırdı demek...

ama bu arada kulaklıklar kulağımda feci yani... hemde rock dinliyorum, öyle bassla massla çok işim olmaz ama ses temiz, berrak, net... müzik kulağım yok ama yukarıda allah var...

neyse... ben bu şüpheyle kulaklığı çıkardım htcden taktım laptopa... aynı şarkı, aynı equalizer ayarı... ama çalan audioslave değil burhan çaçan... bir şarkı daha dedim... hilal cebeci sanki street spirit söylüyor, thom yorke görmeyeli çok değişmiş...

bizim hatunda samsung var, birde onda deneyim dedim... en son ferdi tayfur bruce dickinsonla düet yapıyordu sanırım...

velhasılı kelam yiğidi öldür, hakkını yeme... bu beats audio her ne ise, bir de playerpro, poweramp gibi program desteği ve iyi bir çift kulaklıkla bariz farkediyor... insaf...

• 80 Desibel çıksa ne olur 90 desibel çıksa ne olur, ben eski bir One X kullanıcısı olarak zerre kadar bu olayı sorun olarak görmedim, gayette güzel ses yongası mevcuttu. Abartı bir araştırma olmuş, detaylara kadar inip incelemenizi taktir ediyorum şayet bu kadar da bu olayın üzerine gidilmesine gerek yok.
  • laptopta da telefonlada son ses yaptım, tlefondan daha çok ses geliyordu ama bu telefon iyi olduğu anlamına da gelmiyor çünkü zamanında ipod touchtan müzik dinlerken son ses zor açılıyordu ama telefonda son ses normal olarak dinlenebiliyor. iyinin iyisi var yani ama yeter işte telfon daha dj değiliz ya. ama beats farkı denilen birsey yok diğer telfonlarımda da bu kadar ses alabiliyordum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dontcategorizeme

Forumda dolaşırken bir yandan da htc one v den müzik dinliyordum ve bu başlıkla karşılaştım... önce tembelherifin yazdıklarını okuyunca... lan! dedim... ufacık tefecik tayvan hayvanları bizi kandırdı demek...

ama bu arada kulaklıklar kulağımda feci yani... hemde rock dinliyorum, öyle bassla massla çok işim olmaz ama ses temiz, berrak, net... müzik kulağım yok ama yukarıda allah var...

neyse... ben bu şüpheyle kulaklığı çıkardım htcden taktım laptopa... aynı şarkı, aynı equalizer ayarı... ama çalan audioslave değil burhan çaçan... bir şarkı daha dedim... hilal cebeci sanki street spirit söylüyor, thom yorke görmeyeli çok değişmiş...

bizim hatunda samsung var, birde onda deneyim dedim... en son ferdi tayfur bruce dickinsonla düet yapıyordu sanırım...

velhasılı kelam yiğidi öldür, hakkını yeme... bu beats audio her ne ise, bir de playerpro, poweramp gibi program desteği ve iyi bir çift kulaklıkla bariz farkediyor... insaf...

Poweramp ile dinleyince audio beats aktif oluyormu?

• HTC One X + FLac yada 320 KBs müzik + Monster Beats By Dr. Dre Tour ve Studio modelleri duruma göre iki modelden birini kullanırım.. sonrası= müzik orgazmı

Kullandığım oynatıcı PowerAMP
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

HTC One X + FLac yada 320 KBs müzik + Monster Beats By Dr. Dre Tour ve Studio modelleri duruma göre iki modelden birini kullanırım.. sonrası= müzik orgazmı

Kullandığım oynatıcı PowerAMP

Yani hangi program ile dinlersen dinle beauts audio aktif oluyor? Birde illaki beats audio aktif olması için yada verim almak için illaki beats audio kulaklığı olmasımı gerekiyor? Mesela bende sennheiser ie-80 var işe yararmı acaba?
  • bazı arkadaşlar beats audio yazınca telefonun dişa verdigi ses olarak algiliyor :)beats audio kulakligi takinca aktif hale geliyor.Ayrıca bu kadar araştırma yapmaya gerek yok gsmarena da karşilaştirdiginda ses bolumunde yazar :)

daha onceki cihazlarda one x+ hariç yazilimsal olarak beats audio geldi.Desire HD,Sensation model cihazlara rom attiginizda da beats audio gelir ve seste bariz farki hissedersiniz.Ancak onex+ ve 8x de beats amfisi ile birlikte geliyor.Tabi onu da kaldirmasi için saglam bir kulakliga ihtiyaç var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zalman_1

quote:

Orijinalden alıntı: dontcategorizeme

Forumda dolaşırken bir yandan da htc one v den müzik dinliyordum ve bu başlıkla karşılaştım... önce tembelherifin yazdıklarını okuyunca... lan! dedim... ufacık tefecik tayvan hayvanları bizi kandırdı demek...

Poweramp ile dinleyince audio beats aktif oluyormu?

hangi programla dinlersen dinle, poweramp, playerpro yada sistemin kendi programı, "kulaklık taktığında" (buraya dikkat, kulaklıkla dinlediğinde) beats audio aktif olur... yukarıda kırmızı beats simgesi görünür... hatta istersen bu pencereden beats özelliğini deaktif edebilirsin... fakat şu net onu da söyleyim... poweramp, playerpro, n7player... bu tip programlar ve iyi bir kulaklıkla gerçek verimi alabilirsin... iyi kulaklık derken 900tlye beats kulaklıklardan bahsetmiyorum (ki; olsa ne güzel olur) yani standartın biraz üzerinde 75tl üstü ortalama kulaklık desek daha doğru olur... ve son olarak kaliteli mp3lerle (bence minimum 192 kbps) ve kullanacağın programın eqo ayarlarınıda zevkine uygun yaptığında tadından yenmez...

• Cevap için tşk ederim One x plusta anfide varmış ben onu almaya karar verdim çünkü ses önemli benim için. iyi bir iem var elimde sennheiser ie-80 sanırım yeterli olur :)
  • En kıral kulaklik ses I9000 dedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 4 Aralık 2012; 20:56:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yani hangi program ile dinlersen dinle beauts audio aktif oluyor? Birde illaki beats audio aktif olması için yada verim almak için illaki beats audio kulaklığı olmasımı gerekiyor? Mesela bende sennheiser ie-80 var işe yararmı acaba?

evet 5TL'lik bile bir kulaklık alsan ve program ne olursa olsun Beats özelliği aktif oluyor.. illa Beats kulaklık kullanmak zorunda değilsin. ben Beats'leri daha Türkiye'de kim neyin nesi bilmezken getirtmiştim o zamandan beride kullanıyorum o zamanlar hatta iPhone vardı bende sonra HTC One X'i gördüm zaten iPhone alma nedenimde yolculuk sırasında çok müzik dinlediğim için almıştım mp3 çıkışı iyi olduğu için. sonra one x'i görünce ve android sever biri olarak telefonu hemen aldım

• Kaliteli bir kulaklığın yoksa boşa Beats asıl yeni çıkan telefonlarda amfiyle geliyor alınacaksa onun için alınır onun dışında Beats kulaklığınız veya kaliteli kulaklığınız yoksa takılmayın ee adamlar söylüyor zaten yazılımsal bir iyileştirme donanımsal denmedi ki One X+ ve W8'li telefonlarda bu mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

quote:

evet 5TL'lik bile bir kulaklık alsan ve program ne olursa olsun Beats özelliği aktif oluyor.. illa Beats kulaklık kullanmak zorunda değilsin. ben Beats'leri daha Türkiye'de kim neyin nesi bilmezken getirtmiştim o zamandan beride kullanıyorum o zamanlar hatta iPhone vardı bende sonra HTC One X'i gördüm zaten iPhone alma nedenimde yolculuk sırasında çok müzik dinlediğim için almıştım mp3 çıkışı iyi olduğu için. sonra one x'i görünce ve android sever biri olarak telefonu hemen aldım

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Kaliteli bir kulaklığın yoksa boşa Beats asıl yeni çıkan telefonlarda amfiyle geliyor alınacaksa onun için alınır onun dışında Beats kulaklığınız veya kaliteli kulaklığınız yoksa takılmayın ee adamlar söylüyor zaten yazılımsal bir iyileştirme donanımsal denmedi ki One X+ ve W8'li telefonlarda bu mevcut.

Evet Htc one x+ de anfi olduğunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum
  • one x in chip snapdragon degil ama one v nin ki snapdragon... ama snap dragonda beats audio var... ayrıca htc hd2 de var bende one x te var sensetion xe de var galaxy s2 de var... hd 2 deki anroid surumundeki beats audio one x teki ile aynı degil... galaxy s2 dede ses one x teki kadar iyi degil ayrıca sensetion xe deki kadar da iyi degil... bu telefonu ben arabamda kullanıyorum ve baska cihaz taktıgımda sesin ne kadar fark ettigini cok iyi anlıyorum... ekolayzırla alakalı bir durum degil... lakin öyle bişey olsa son seste seste çatlama yapması lazım...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.