Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (866. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.347
Cevap
120
Favori
735.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: makoc06

quote:

Orijinalden alıntı: Gereqsiz

Benim 4.2.2 idi evet. Kapatıp açtığımda ben, yüklenmiş olarak başladı.

Merhaba
    karakaya_o ismindeki üye arkadaş sağolsun telefondaki rom yükleme problemimi çözdü :)
    Tam ümidimi kesmiştim yeni telefon almak için araştırma yapıyordum karakaya_o olayı çözdü.
    yeni rom yükledikten sonra telefonu açmadan bootloadera girip rom içersindeki boot.img dosyasını flashlamak gerekiyormuş. ben ilk bu işe başladığımda bu yöntem işe yaramıyordu bunun sebebi ilk başlarda HBOOT yani bootloader sürümü çok düşükmüş. onu güncel firmware le güncelemek gerekiyormuş. farkında olmadan bootloaderı güncellemişim. romu kurduktan sonra teli açmadan bootlader arayüzünden romun bootunu flashlayınca telefon 4.2.2 ye yükseldi. matığı çok basitmiş aslında ama bilmeyince çok zor oluyor. 150 - 200 TL param boşa gitmedi yardımlarınızla. gereqsiz ve karakaya_o arkadaşlara ve bu forumda emeği geçen bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

3 sene boşuna uğraşmadık bu telefonla Eyvallah hocam, ilk zamanlarda zor oluyor ama mantığı anlayınca kolay oluyor. Sorunun çözülmesine sevindim, iyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 12 Ocak 2016; 19:59:04 >
  • quote:

quote:

quote:

Benim 4.2.2 idi evet. Kapatıp açtığımda ben, yüklenmiş olarak başladı.

Merhaba
    karakaya_o ismindeki üye arkadaş sağolsun telefondaki rom yükleme problemimi çözdü :)
    Tam ümidimi kesmiştim yeni telefon almak için araştırma yapıyordum karakaya_o olayı çözdü.
    yeni rom yükledikten sonra telefonu açmadan bootloadera girip rom içersindeki boot.img dosyasını flashlamak gerekiyormuş. ben ilk bu işe başladığımda bu yöntem işe yaramıyordu bunun sebebi ilk başlarda HBOOT yani bootloader sürümü çok düşükmüş. onu güncel firmware le güncelemek gerekiyormuş. farkında olmadan bootloaderı güncellemişim. romu kurduktan sonra teli açmadan bootlader arayüzünden romun bootunu flashlayınca telefon 4.2.2 ye yükseldi. matığı çok basitmiş aslında ama bilmeyince çok zor oluyor. 150 - 200 TL param boşa gitmedi yardımlarınızla. gereqsiz ve karakaya_o arkadaşlara ve bu forumda emeği geçen bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Rica ederim, ben pek yardımcı olamadım ki. Ama bir ara ben de denerim en başından siz e yardımcı olursunuz. :)

Tabi ki ne demek yardımcı olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

Arkadaşlar telefonun dokunmatiği bozuldu, açtırmışken batarya da taktırmak istedim telefoncu 400 tl fiyat verdi, tavsiyesi olan varmı.

Hocam telefoncuya yaptırmayın. Telin sıfırı zaten 350 TL. AliExpressss ten alabilirsin. Yine aynı siteden ekranın komple ekran 80 TL. Ben 2800mah lik batarya aldım orjinal batarya 1800 mah. Orjinal bataryaya göre yarım gün daha fazla gidiyo şarjı. Tek kötü tarafı kargo 3 haftada geliyo. Buda normal aslında ta çinden geliyor yani. 2800mah lık batarya da 40 TL Yani bataryayla birlikte 120TL. Çok aciliyeti yoksa sipariş et hem kendin yaparsın işin zevki orda zaten :)

• quote:

quote:

Arkadaşlar telefonun dokunmatiği bozuldu, açtırmışken batarya da taktırmak istedim telefoncu 400 tl fiyat verdi, tavsiyesi olan varmı.

Hocam telefoncuya yaptırmayın. Telin sıfırı zaten 350 TL. AliExpressss ten alabilirsin. Yine aynı siteden ekranın komple ekran 80 TL. Ben 2800mah lik batarya aldım orjinal batarya 1800 mah. Orjinal bataryaya göre yarım gün daha fazla gidiyo şarjı. Tek kötü tarafı kargo 3 haftada geliyo. Buda normal aslında ta çinden geliyor yani. 2800mah lık batarya da 40 TL Yani bataryayla birlikte 120TL. Çok aciliyeti yoksa sipariş et hem kendin yaparsın işin zevki orda zaten :)

Aliexpress den hiç alışveriş yapmadım, link alışveriş vs konusun da yönlendirme yaparmısınız.
  • Ekran linki :http://s.aliexpress.com/NjaIVNvE 22.20$ 67TL ücretsiz gönderi diyor. Aynı zamanda sökme takma için tornavida ve gerekli aparatlarıda yanında hediye veriyor.
    Batarya linki :http://s.aliexpress.com/iQjeaQrE 10.68$ yani 32 TL bende üç ay önce bu üründen almıştım her yıl bataryayı yenilerim.
    İlk önce bu siteye üye olacaksınız. Açık adresinizi üye olurken kesin doğru girin çünkü o ürünü alırken o üye olurken girdiğiniz adrese gönderim yapılacak gerçi ödeme kısmında sevkiyat adresi diye gösteriliyor bi eksik gedik olursa düzeltme imkanı olur. Bu ürünleri arama kısmında ben htc one x screen diye arattım en üstte çıkan satıcı en çok satan oluyor genelde. En çok satanın avantajı bizim açımızdan şöyle, satın alan kişinin eline ürün gelince siteye giriyo ve ürün bana geldi ödemeyi onaylıyorsunuz ki para karşı tarafa satıcıya aktarılsın. Tüketiciyi koruma adına 50 60 günlük bi süre zarfında para satıcıya siz onay vermediğiniz sürece aktarılmaz. Ürün gelip ödemeyi onaylandıktan sonra geri bildirim yapılıyor ürün hakkında ve satıcı hakkında fikirlerinizi yazıyorsunuz ürünün resmini bile çekip koyabiliyosunuz. Ürün tam sağlam geldi memnunum ya da başka ürün gelir deforme olmuştur onun resmini koyarak başka insanların o satıcının me derece güvenilir olup olmadığı konusunda fikir sahibi olmasına yardım etmiş olursunuz. Olumlu yorumlar o satıcının güvenilirliğini artırarak satışlarını arttırır tabiki. Size linkini verdiğim satıcıların geribildirimlerini inceleyin 5 yıldız üzerinden benim gördüğümde herkes 5 yıldız vermiş yani güvenilir satıcılar. Başka ürünlere bakmak istediğinizde bu kriteri mutlaka göz önünde bulundurun. Kredi kartıyla sipariş veriliyor yaklaşık 3 gün ila 7 gün aralığında kargoya verilir ürünler. Kargoya verince sparişlerim kısmından kargo takip numarasını alarak ptt kargo takip sitesinden kargonuzun nerde olduğunu görebilirsiniz. Tabi bu bazen 3 hafta sonra da ptt sistemine giriş yapıldığı oluyo bi bakıyorsunuz kargo türkiyeye gelmiş üç gün sonra elinize ulaşıyor. Bazen kargo süresi uzayabilir de 35 40 günü bile bulabilir sabırlı olmak lazım. Ama yüzde doksan hep 3 hafta da gelir. Nadiren 1 2 haftada erken de gelebilir. Erken gelmesi biraz şans işi. Ekstra ücret ödeyerek satın alırken hızlı kargo seçenekleri var 3 5 bir günde bile getirebilirsiniz. Toplam 100 TL ye işinizi halletmiş olursunuz. Sade ekran 67 TL batarya ya gerek yok derseniz. Daha ucuz satan belki vardır ama ucuza kaçtıkça ya kalite düşer ya da kargolama kalitesi düşer ürün yolda gelirken kırılır bozulur felan. O yüzden satıcıdan alışveriş yapanlarn yorumları çok önem arz ediyor. Siteyi kurcalayın biraz kullanımı kolaydır. Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi. Biraz uzun oldu :) kolay gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok yararlı oldu kardeşim alıyorum hemen, telefonu seviyorum abim elektronikçi, sökmüşken wireles/gps anteni de lehimlencek bu konu hakkında birşeyler duyan varmı,
    Tekrar teşekkür ederim , inşallah gelir kısa sürede.
  • Gümrük de ekstra ücret vs girmiyor dimi, bu şekilde 100 tl ye her iki parçayı alabiliyorum, ekstra neler çıkabilir gelirken.
  • quote:

Gümrük de ekstra ücret vs girmiyor dimi, bu şekilde 100 tl ye her iki parçayı alabiliyorum, ekstra neler çıkabilir gelirken.

gümrükte hiç bir problem ckmaz. sadece telefonu komple sipriş verirsen gümrükçü paketi merak edip ya da şüphe üzerine açarda telefonu görürse geri gönderir. yani telefonun internet üzerinden türkiyeye glmesi yasal olarak yasak. yedek parçalarda sıkıntı yok tabi mesela 200 adet telefon yedek parçası kocaman bi kutu buda gümrükçüyü işkillendirir kutuyu acıp baktığında senın ticaret yapacağını anlar ve mallar takılmış olur. ama tek tük şeylerde sıkıntı olmuyor. kaldı ki satıcı da ürünün üzerine gerçek fiyatını yazmıyor gift yani hediye yazıyor paketin üzerinde. satıcılar ülkelerin politikalarını bizden daha iyi biliyor biz kargoyu şöle böle yap dememize gerek kalmadan o işi hallediyor:)
  • Wireless gps anteni olarak arka kapakta antenler plaka halinde cebinizde taşırken zamanla telefona uygulanan baskıdan dolayı arka kapaktaki plakaya temas eden anakarttaki dandik yay düzeneği ezilip kalıyo ve tam temas özelliğini kaybediyor. En incesinden tek damarlı bir kablo lehimlemek olayı kökünden çözüyo ben bu şekilde hallettim halen öyle kullanıyorum.

• quote:

Wireless gps anteni olarak arka kapakta antenler plaka halinde cebinizde taşırken zamanla telefona uygulanan baskıdan dolayı arka kapaktaki plakaya temas eden anakarttaki dandik yay düzeneği ezilip kalıyo ve tam temas özelliğini kaybediyor. En incesinden tek damarlı bir kablo lehimlemek olayı kökünden çözüyo ben bu şekilde hallettim halen öyle kullanıyorum.

Usta sen nerde oturuyorsun, bana yardımcı olmak istersen istanbul veya kocaeli içi beraber yapabiliriz.
  • quote:

quote:

Wireless gps anteni olarak arka kapakta antenler plaka halinde cebinizde taşırken zamanla telefona uygulanan baskıdan dolayı arka kapaktaki plakaya temas eden anakarttaki dandik yay düzeneği ezilip kalıyo ve tam temas özelliğini kaybediyor. En incesinden tek damarlı bir kablo lehimlemek olayı kökünden çözüyo ben bu şekilde hallettim halen öyle kullanıyorum.

Usta sen nerde oturuyorsun, bana yardımcı olmak istersen istanbul veya kocaeli içi beraber yapabiliriz.

Ankara da oturuyorum da şimdilik burdayım yakında güneydoğu tayini var gibi. Kardeşiniz elektronikçiyse çok rahat bu dediğimi halleder. Ankara'da olsaydınız ben hallederdim tabi.

• HTC one x'im 2 sene doldu, garanti bitti, bozuldu maalesef. Anakart arızası dediler, telefon fiyatı istediler
    Telefonu bende açtım zarar vermeden kurcaladım, görünürde bi problem yok çatlak, kırık. Hiç tepki yok telefonda herhangi bi şekilde. Telefoncu esnaf pilinede baktı bitmiş olabilirmi diye.

Ucuza tamir ettirebileceğim bildiğiniz bi yer var mı? Tecrübeli arkadaşlara sorulur (İstanbulda yaşıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uko netsret -- 16 Ocak 2016; 23:33:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uko netsret

HTC one x'im 2 sene doldu, garanti bitti, bozuldu maalesef. Anakart arızası dediler, telefon fiyatı istediler
    Telefonu bende açtım zarar vermeden kurcaladım, görünürde bi problem yok çatlak, kırık. Hiç tepki yok telefonda herhangi bi şekilde. Telefoncu esnaf pilinede baktı bitmiş olabilirmi diye.

Ucuza tamir ettirebileceğim bildiğiniz bi yer var mı? Tecrübeli arkadaşlara sorulur (İstanbulda yaşıyorum)

Telin anakartı 150 TL. SORUN TAM OLARAK NEDİR. BURDN YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞALIM. POWER TUŞUNA BASINCA tel hiç mi açılmıyor ya da açılıyor ancak farklı bi ekran mı geliyo ekrana ne geliyor açılıyorsa. Ayrıca izmirde htc tamir servisi var htc donanım üzerine ondan başkasını tanımam. Burdan çözemezssek oraya gönderirsin.

• Telefonu kvk ve 3 telefoncuya gösterdim. Kvk anakart arızası olduğunu söylemişti. Diğer telefoncular da aynı yönde yorum yaptı. Tamir yapılması için sorunun bilinmesi gerek, bence hiç biri sorunun tam kaynağı bulamadılar. Benim tahminim ısınmadan dolayı bozulması yönünde. Telefon hiç açılmıyor.

İzmirdeki servis anakart değişim ücreti 150tl mi yoksa sadece anakart mı 150tl. IMEI aktarımı yapilabiliyorsa anakartı bende değiştirebilirim.
  • merhabalar

arkadaşlar bu ürünün hakiki bataryasını nereden temin edebiliriz ?

daha yüksek performanslı bir batarya temin edebiliyor muyuz ?

cevabı aynı zamanda bana ö.m. ile gönderibilirseniz çok memnun olurum. bir süre foruma giremeyeceğim de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.secim -- 17 Ocak 2016; 17:14:52 >
  • quote:

Telefonu kvk ve 3 telefoncuya gösterdim. Kvk anakart arızası olduğunu söylemişti. Diğer telefoncular da aynı yönde yorum yaptı. Tamir yapılması için sorunun bilinmesi gerek, bence hiç biri sorunun tam kaynağı bulamadılar. Benim tahminim ısınmadan dolayı bozulması yönünde. Telefon hiç açılmıyor.

İzmirdeki servis anakart değişim ücreti 150tl mi yoksa sadece anakart mı 150tl. IMEI aktarımı yapilabiliyorsa anakartı bende değiştirebilirim.

one x anakartı alibaba da 150 TL. izmirdeki tamirci 150 TL isterse yine mantıklı yaptırılabilir. çünkü yeni anakart alınca mecbur imei attırmak zorundasınız. samsunglar gibi de imei atılamıyor bunlara. bir flash bellek var imei atan kişi her nerden temin ediyorsa o flash belleğe kontür yükletiyor her htc marka telefona imei atınca o flashtan konturü gidiyor. tabi giden kontur parası taş çatlasın 15 20 TL dir 50 - 60 TL arası bir para talep eder. Maalesef evde diğer telefonlara yapıldığı gibi ev ortamında bu cihaza imei atılamıyor. ancak anakartı almaya karar verirseniz alibabadaki satıcıya msj atın yaparsa belki oda ücretsiz yapabilir.
    İzmirdeki tamir servisinin linki =http://www.htctamiri.net/ hangisi hesaplıysa bir bakın.
    ayrıca şu yöntemide deneyin teli sökün batarya ölmüş ya da batarya pinleri temassızlık edebilir. bataryayı sök tak yapın tekrar deneyin.
    Bir diğer yöntem teli farklı ve sağlam bir şarj cihazıyla şarj edin. şarj ederken kırmızı ışık yanıyor mu? yanmıyorsa bataryada sıfır elketrık olduğundan telefon tepkı vermeyebılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.secim

merhabalar

cevabı aynı zamanda bana ö.m. ile gönderibilirseniz çok memnun olurum. bir süre foruma giremeyeceğim de

Batarya linki :http://s.aliexpress.com/iQjeaQrE 10.68$ yani 32 TL bu bataryayı bende kullanıyorum tavsiye ederim. orjinal bataryası 1800mah. bu 2800mah.
  • quote:

Telefonu kvk ve 3 telefoncuya gösterdim. Kvk anakart arızası olduğunu söylemişti. Diğer telefoncular da aynı yönde yorum yaptı. Tamir yapılması için sorunun bilinmesi gerek, bence hiç biri sorunun tam kaynağı bulamadılar. Benim tahminim ısınmadan dolayı bozulması yönünde. Telefon hiç açılmıyor.

izmirdeki telefon tamircisi kesin çözüm sunar yani olur ya da kesin olmaz diye cevap verir. anakart bozulmuş demez anakart üzerinde falanca eleman bozuk diye teşhisi koyar. sadece HTC üzerine çalışma yapıyorlar. ben bir ara perte ayırdığım one x i ona göndemiştim ordan biliyorum
  • quote:

quote:

merhabalar

Batarya linki :http://s.aliexpress.com/iQjeaQrE 10.68$ yani 32 TL bu bataryayı bende kullanıyorum tavsiye ederim. orjinal bataryası 1800mah. bu 2800mah.

Hocam gerçek 2800 mAh olduğunu nasıl teyit edebiliriz ve ben kendim değiştirebilirmiyim?

Teşekkür ederim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torossediri

quote:

quote:

merhabalar

Hocam gerçek 2800 mAh olduğunu nasıl teyit edebiliriz ve ben kendim değiştirebilirmiyim?

Teşekkür ederim...

İlk iki ay gerçek 2800mah sonra zayıflıyor. Kendiniz de çok rahat tadabilirsiniz. Telefoncuya Boş yere para vermeyin

• 
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.