Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (638. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.347
Cevap
120
Favori
736.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 636637638639640
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: numb83

quote:

Orijinalden alıntı: N3R3D3

3.20.401.1 güncellemesi geldi hayırlı olsun. Sistem iyileştirmesi ve güvenlik güncelleştirmesidir.

nereden indirebiliyoruz acaba bunu

Ayarlar/hakkında/yazılım güncellemeleri/şimdi kontrol et deyince çıkması lazım otomatik olarak bulmuyorsa telefon. Ydışı forumlarda wifi iyileşmesinden bahsediliyor bu güncellemeyle birlikte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 22 Nisan 2013; 16:29:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X@ndeR

ekran koruyucu kullanmayan arkadaşlardan kılcalda olsa çizik sorunu yaşayan var mı? dandik bi tane kullanıyorum çizik içinde kaldı. çıkarmayı düşünüyorum eğer ekran çizilmiyorsa.

Kullanmıyorum, minik bir kılcal çizik var, anca çok dikkatli bakınca görülüyor.
  • @MetteHun ve @tozilec cevap için teşekkürler.
  • arkadaşlar hiç bi güncelleme alamıyorum. 3.14.707.24 te kaldı sürümüm. cid htc_044 illa root yapmam mı lazım?
  • Evet arkadaslar Wifi Problemi bugün ku güncelleme ile ortadan kalkmış. Telefon kendine geldi valla.

• Güncelleştirmede kayda değer bi gelişme gören var mı?
  • Merhaba arkadaşlar;

Allshare özelliği olan Samsung TV ile HTC One X telefonu media link aparatı olmadan bağlayabileceğim bir apk var mı?

(Bu konuyu araştırırken İmediasharelite diye bir uygulama indirdim. Henüz deneme fırsatım olmadı. Ancak uygulamanın "Movies" klosöründe olan filmleri görmediğini de farkettim. Dosya uzantıları .mkv olmasından mı bilemiyorum. Bu konuda da bilgisi olan var mı?)
  • Beyler benim cihaz 3.14.401 guncellemesinde kaldı başka güncelleme almıyor cihaz geçici kayitliydi tekrardan geçici kayıt altina alındı bununla bir alakası varmidır hard reset atsam duzelirmi????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterious27 -- 22 Nisan 2013; 17:04:54 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Acil yardımınız gerekiyor. Bugün yeni güncellemeyi yükledikten sonra Google Play Store' a giremez oldum. Play Store' u açmaya çalıştığımda "Maalesef Google Play Store durdu" diyor ve beni uygulamadan atıyor. Fabrika ayarlarına döndürdüm düzelmedi. Ayrıca güncellemeyi fabrika ayarlarına döndükten sonra yükledim.

Ayarlar -> Uygulamalar' dan bakıyorum sadece 76 kb Google Play. Sürümü de 3.7.15 . Ayrıca Google Play Hizmetleri' de ortalıkta yok. Şu an telefon fabrika ayarlarına dönülmüş şekilde bekliyor.

3.10.14 versiyonuna ait Google Play Store APK sını indirdim ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Çözümü detaylıca anlatırsanız çok sevinirim. Çünkü Root' tur, Bootloader, Hard Reset vb.. terimleri bilmeme rağmen nasıl yapıldığını bilmiyorum. Çok Teşekkürler.

Android : 4.1.1
    HTC Sense : 4+
    Yazılım No: 3.20.401.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meltoriel -- 22 Nisan 2013; 17:11:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mysterious27

Beyler benim cihaz 3.14.401 guncellemesinde kaldı başka güncelleme almıyor cihaz geçici kayitliydi tekrardan geçici kayıt altina alındı bununla bir alakası varmidır hard reset atsam duzelirmi????

Ustadlardan yardım bekliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

quote:

Orijinalden alıntı: numb83

quote:

Orijinalden alıntı: N3R3D3

3.20.401.1 güncellemesi geldi hayırlı olsun. Sistem iyileştirmesi ve güvenlik güncelleştirmesidir.

nereden indirebiliyoruz acaba bunu

Ayarlar/hakkında/yazılım güncellemeleri/şimdi kontrol et deyince çıkması lazım otomatik olarak bulmuyorsa telefon. Ydışı forumlarda wifi iyileşmesinden bahsediliyor bu güncellemeyle birlikte...

bulmuyor hocam. 3.16.415.4 yüklü şuan.. root olmadım. onunla alakası var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Byminik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

quote:

Orijinalden alıntı: ozd87

quote:

Orijinalden alıntı: Ps3Turk

quote:

Orijinalden alıntı: ozd87

quote:

quote:

Telefonda donanımsal WİFİ sorunu var normal yakın dan çekiyor ama mesafe uzayınca WİFİ çekmiyor , telefon bootlader açılmıştı bu şekilde garanti kapsamında , eğer değil ise tekrar lock yapmanın yolu var mı bildiğim kadar ile bootlader kitlense bile relock oluyor .

Eğer lock olmadıkça garanti kapsamında değil ise youtube da wifi sorunun çözmenin yolları gösterilmiş , youtube deki gibi telefon açılıp wifi anten lerine teması artırınca sorun düzeliyormu ?

Ben actim kapağı teması artirdim minik bi alüminyum plaka koydum falan. Ama etki etmedi. Yeni kasa almıştım onu taktım yine etki etmedi büyük ihtimal son guncellemeden sonra oluşan bi sıkinti. Bikere daha donanimsal sorun diye verdim anakart değiştirdiler vermeden önce yazılım güncellemeden kaynaklanan bi sorundu. Simdi yine bozuldu güncellemeden sonra. Htcye durumu bildir servise vermeden önce çünkü anakart degiscek ve 4.0.4 sense 4.1 le geliyo doğal olarak yine guncelleyeceksin yine bozulma ihtimali yüksek

Güncelleme ile gelen bir sıkıntı sadece... Ekranın sag üstüne bastırınca WiFi çekim gücü artan donanimsal bir arıza degil... Yaşadım yurtdışı cihazım kvd da tamir edilip gönderildi... Güncelleme ile gelen bir sıkıntı ..htc nin beceriksiz işlerinden bir tanesi daha duzeltemedi bir daha htc mi asla

yazdığınızı tam olarak anlamadım.ekranın sağ üstüne basınca çekimin artması problemi bende var. bu donanımsalmı değilmi ?

Yanlis yazmışım pardon yaşadığınız donanimsal ve kvk tamir eder gönderir merak etmeyin ... Birde guncelleme ilebirlikte bbazılarında WiFi çekim gücü düştü bu yazilimsal bir hata galiba buda bende var yine

Kapaga bastırınca artan WiFi sinyali olayı donanimsal. Ama guncellemeyle gelen bi sorun var ondan bahsettim ben. Yoksa WiFi sorunu herkeste var. Ya da anlatamadim galiba. Yani son güncellemeden sonra hiç bişey yokken WiFi sinyali düştüyse yazilimsal sorun. Kapağa bastırınca bastırınca sinyal artiyo ama aynı yerden 6 ag çeken telefon kapağı kircak derece bastırmamda bile 3 ag çekiyor. Maltepede bi kafeden 7 sinyal aldığım yerde geçen yine gittim 2 ag çekti. Ve arka kapağı değiştirdim yine aynı sorun. Yani sorun yazilimsal. Ve servis anakarti değiştiriyor. Verdiği anakarttada ics yüklü geliyor guncellendigindede tekrar sorun çıkması muhtemel. Yurtdışı telefon sahipleri telefoncu kaydindaysa anakart degistimi telefoncunun yapabilcegi bişey kalmıyor.kvk nin insafına kalmış bişey abim 1 ay telefonsuz kaldı kvk actirmis ithal yolla gelen imei yazıyor mcksde. Burdan bildireyim şans isi.

Telefon ses açma kapama yerine bastırınca bir anda wifi sinyali artıyor misal 1 iken 3 çizgi oluyor çekme gücü , yanılmıyorsam bu sorun donanımsal anten bir yerlere temas etmiyor . Telefon bootloader açmıştım bunu kapatsam bile lock olmayacak relock olacak bu şekilde kvk garanti kapasamında sayıyormu yoksa garanti dışı bırakıyormu ? Birde soruyu tekrar sorayıp cevap lar yazılmış ama hiç bir şekilde garantiye dair cevap yazılmamış .

Herkez e şimdiden teşekkürler

HTC Türkiye ile konuştuğumda bootloader açık ise garanti dışı olduğunu söylediler bende ufak bir araştırma yaptığımda youtube dan iki yöndem buldum biri telelefon açılıp alt gövde ile anakart arasındaki anten kısmına kablo leğimleyip iletimi güçlendirmek

Bunun gibi http://www.youtube.com/watch?v=_jZ-nelmWAI

Diğeri ise eğer telefonu kapaklı kullanıyorsanız ses açma kapama kısmın arkasına belli miktarda kağıt sıkıştırmak .

Bunun gibi http://www.youtube.com/watch?v=z8Ha8tkiJ-w

Ben geçici olarak kağıt sıkıştırdım ilerki günlerde telefonu bootloader orjinal olarak lock haline getirebilrisem garantiden tamir yaptırıcam eğer lock yapma imkanı yok ise normal garanti kapsamında olmadan tamir ettiricem .

Hocam inanamadım öncelikle 1 senedir kullandığım telefonda böyle birşeyin olacağına ihtimal veremedim ama son 1 aydır cihaz aşırı dengesiz çalışıyordu, elimle sağ üst köşeye bastırdım wifi düzelince feci dumur oldumi,hemen telefonu satan arkadaşı aradım durumu anlatmadan o söyledi, cihaz bende 1 gün kalacak uzun sürüyo ama ısınma sorunu cihazın yavaş çalışması sorunu hepsi biter,wifi de sorunsuz eskisi gibi çalışır dedi; yani uzun lafı kısası ısınma sorunu bunları getirmiş,ben bu namussuzu aldım alalı ısınmasından bıktım şimdilik HTC one bekliyorum inşallah sorunsuz çıkarsa çıktığında alıp kullancam yoksa Xperia Z makul geliyor

• Arkadaşlar ben telefonuma root atmıştım fakat şimdi tekrardan orjinaline dönmek istiyorum. Nasıl yapacağım çok karışık gibi ve stock rom bulamıyorum bana yardımcı olabilir mi acaba biri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meltoriel

Arkadaşlar Merhaba,

Acil yardımınız gerekiyor. Bugün yeni güncellemeyi yükledikten sonra Google Play Store' a giremez oldum. Play Store' u açmaya çalıştığımda "Maalesef Google Play Store durdu" diyor ve beni uygulamadan atıyor. Fabrika ayarlarına döndürdüm düzelmedi. Ayrıca güncellemeyi fabrika ayarlarına döndükten sonra yükledim.

Ayarlar -> Uygulamalar' dan bakıyorum sadece 76 kb Google Play. Sürümü de 3.7.15 . Ayrıca Google Play Hizmetleri' de ortalıkta yok. Şu an telefon fabrika ayarlarına dönülmüş şekilde bekliyor.

3.10.14 versiyonuna ait Google Play Store APK sını indirdim ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Çözümü detaylıca anlatırsanız çok sevinirim. Çünkü Root' tur, Bootloader, Hard Reset vb.. terimleri bilmeme rağmen nasıl yapıldığını bilmiyorum. Çok Teşekkürler.

arkadaşım açıkçası sorunun nerden kaynaklandığını bilmiyorum, daha öncede hiç böyle bi soruna rast gelmemiştim Google play in yeni sürümü çıktı fakat güncelleme olarak daha cihazlara ulaşmadı internetten apksini yükleyebilirsin tabiki ben bu yeni sürümü kullanıyorum ve bi sorunla karşılaşmadım(4.0.25) bu sürüm gayet hızlı ve stabil çalışıyor şimdi nasıl yükleyecez konusuna gelecek olursak dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışayım...
    http://www.mediafire.com/?h669cym6yzp1fth
    cihaza market dışından bi program yükleyeceğinden cihazdan ayarlar bölümüne gir ordan güvenlik seçeneğine geç altlarda bilinmeyen kaynaklardan yüklemeye izin ver diye bi seçenek olacak onu etkinleştir ,yukardaki linkten Google playin apk sini indir(En güncel sürüm şu an için bu), eğer programı telefonun internetiyle indirdiysen programı indirmeler adlı uygulamanın içinde bulabilrirsin üzerine tıkladığında kurulum başlar ve bu uygulama başka bi uygulamanın yerine geçecek izin verilsinmi diye sorar evet de yeni sürüme geçer
    umarım yardımcı olmuşumdur iyi akşamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: tozilec

Güncelleştirmede kayda değer bi gelişme gören var mı?

ram kullanımı 900mb'a çıktı
  • 3.20.401.1 güncellemesini yükleyemiyorum clockword moduna geçiyor sebebini bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert0510

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: washburn_x

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: goozdemir

quote:

arkadaşlar geçen ay htc one x satın aldım telefonu 2. el aldım ve çok memnunum
    dün telefonun bildirim çubuğunun inmediğinin farkına vardım. internette baktım ama birşey bulamadım sanırım tekrar rom yüklenmesi gerekiyormuş ben bu güne kadar böyle bir işlem yapmadığım için bilmiyorum

yazılım bilgileri:
    android sürümü: 4.1.1
    htc sense sürümü: 4+
    yazılım numarası: 3.18.401.1
    htc sdk apı düzeyi: 4.63
    htc uzantı sürümü: htcextension_sense45_1

kernel sürümü:
    3.1.10-g03b5369
    root@abm032#1
    smp preempt

anabant sürümü: 5.1204.162.29

telefon 6 aylık ancak yurtdışından gelme o yuzden garantiden çıkıp çıkmaması benim için önemli değil sadece sizden istediğim sorunumu nasıl çözeceğim konusunda yardımcı olmanız. eğer resim vs. koyarsanız benim açımdan çok daha iyi olur.şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

Fabrika ayarlarina donmeyi denedin mi?

ewt yamayı unutmuşum fabrika ayarlarına döndüm ama olmadı. braz önce play store dan bildirim çubuğu indirici diye bir uygulama indirdim telefonu salladığımızda bildirim çubuğu iniyor ancak dokunmatik olarak inmiyor kafayı yicem :S

cihazınız yurtdışı ve operatör telefonu değilse uluslararası garanti kapsamındadır, fakat durum garantilik bir durumada benzemiyor fabrika ayarlarından olmaması ilginç sorunu rom yükleyerek çözebilirsiniz garantiye giderse de aynı şeyi yapacaklardır zaten

yalnız bende ne garanti belgesi var nede faturası var sorun olur mu? garantisi 1 sene mi yoksa 2 sene mi?

Cihaz avrupadansa 2 yıl asyadansa 1 yıl. İmeiden kontrol ediyolar sıkıntı olmuyor. Anakart degisimminde pasaport ve kimlik fotokopisi istiyolar

ben telefonu kutusu ile beraber mi göndericem sadece yanına başka bir şey koymama gerek yok yani. pasaport benim üzerine kayıtlı değil kimin üzerine kayıtlı bilmiyorum. telefon 2. el olduğu için.

Sadece telefon götürsen yeter kutuya şarj aletine gerek yok ben normal türkiyede nasil garantiye veriyosak aynı öyle verdim zaten bakmıyorlar yurtdışı veya yurtiçi diye ben söyledikten sonra görmüş

kardeş telefon pasaport kayıtlı değil şu anda kullanıma kapalı daha doğrusu benim aldığım adam pasaport kayıtlı diye satılmiş 6 ay sonra kayıttan düşmüş şu an imei sorgularken htc gözüküyor ama Durumu : KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI diye gözüküyor sorun olur mu?

Geçmiş olsun büyük ihtimal sıkıntı olacak hocam ama dene telefoncuyla konuş falan

• quote:

Orijinalden alıntı: Meltoriel

Arkadaşlar Merhaba,

aynı durum benimde başıma gelmişti, ama hatırladağım kadarıyla fabrika ayarlarına döndükten sonra düzülmişti. ya da bir süre sonra kendiliğinden düzelmişti telefonu sıfırlayınca. biraz bekleyin düzelir..

• one x plusa güncelme geldimi güncelleme falan geldi diyolar one x için ne güncellemesidir
  • Merhaba arkadaşlar. Cid numaram HTC__044. HBOOT 1.36 Update çok nadir alıyor. Bu yüzden telefonu rootladım. CWM kurdum. İstediğim custom rom u kurabilirmiyim? Yoksa kurmadan önce ekstra bişi daha yapmam gerekiyor mu? Yardım ederseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarpeDieM-TR- -- 23 Nisan 2013; 2:57:06 >
  • 
Sayfa: önceki 636637638639640
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.