Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (635. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.347
Cevap
120
Favori
736.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yildem

Kvk servisten anakart değişmiş olarak telefonu teslim aldım. İmei sorgulama ekranında kayıt bulunamadı diye ibare var. Bundan sonra KVK nin İmei kaydı girmesini mi bekliycez? Bizden fatura pasaport gibi belgeler talep edecekler mi? Servise verirken sadece İmei numarasına bakarak teslim aldılar ve telefonu tamir ettiler.

Ben de 1 ay kadar olmadı cihazımı yollamıştım anakartı değişti.
    Ben takip ettim biliyodum sıkıntı olduğunu aradım dedim cihazın anakartı değişiyor siz tekrar btk ya bidirip cihazı kayıt ettirecek misiniz diye ?
    Evet dediler bilgileri istediler pasaport bilgileri vs vs.Kimin üzerine kayıtlıysa o bilgileri işte.
    Ve kayıt ettiler eski imei kayıttan düştü yeni imei yi kayıt ettiler bi sıkıntı yok anlıyacağın.

Ama şöyle bir durum var benim cihaz btk da direk kayıtlı cihaz görünüyordu.
    Yani o yüzden aslında kvk nın sadece eski ve yeni imei yi bildirmesi yeterli oluyormuş.(Btk yı arayıp öğrendim direk)
    Eğer btk nın sisteminde kayıtlı değilse pasaport vs o bilgileri isteyip yine kayıt işlemini yapıyorlar..

Yani eğer cihazınız öyle rastgele birisi tarafından kayıt edilmedi ise eski bilgilerinizle tekrar kayıt yapıyorlar.
    Geçici kayıtlı ise sıkıntı çıkıyor yani.
    Kolay gelsin herkese...

Ayrıca kvk dan memnun olmayanlar var.Bende memnun değildim ekranım kırılmıştı paralı şekilde yaptırdım.
    Daha sonra anakartta arıza çıktı. Daha önce ekran kırıldığı için cihaz komple garanti dışı kalıyormuş
    Kvk de htc de aynı şeyi söyledi yapmıyorlardı hiç bir türlü.Çok baskı yaptım 5-6 defa servise yolladım en son müşteri memnuniyeti adına garanti kapsamında işlem gördü yani.
    Şansım varmış.

Kvk ile uğraşmak sıkıntı gerçekten...Kolay gelsin...

Birde sen bireyselsorgu dan yaptıysan orda bende de kayıt bulunamadı diyor
    Ama direk imei sorgulatırsan kayıtlı mı değil mi net biir şey yazar bende kayıtlı diyor
    http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php
    burdan dene bir de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cesurkomando -- 16 Nisan 2013; 23:50:24 >

• Teşekkürler cesurkomando

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildem

Teşekkürler cesurkomando

Rica ederim sonucu yazar mısın sen de kayıtlı mı değil mi halledicek mi kvk vs...
  • Eğer sormassaniz istemezler birde oradayken biraz sert bi yapıda olmanız lazimki tamam abi moduna gecsinler benim cihazın 2 kere anakarti değişti. İlkinde istemediler btk da 1 ay sonra falan gördüm imei kayıtlı diye ondan önce kayıt yok diyodu yani açıp sormaniza gerek yok hallederler. 2. De ben yurtdışı dedim ondan sonra istediler pasaport vs. Ve hala gondermedim ama telefon açık ve imei kayıtlı :D abiminki daha berbatti geçici kayitti onunki kvkdaki biraz bekleyebilirsiniz dedi sorun değil dedim 2 gün sonra aldım telefonu pasaport fotokopisi istediler yine mailden gönderecektik ama kimin üstüne kayıtlı bilmiyodum 2 hafta sonra kapandı sonra btk ya ve Kvk ya mail attık 2 hafta sonra açıldı. Benim sansim mi bilmiyorum ama sorun olmadı yani. Vermeyin belki unutur gider 3 ay oldu anakart değişeli

• Uzman arkadaşlar merhaba;

6 aydır HTC ONE X kullanıyorum ve çok memnunum.Tek sorunum bluetoot bağlantısının zayıf olması.Bluetoot kulaklığım Jabra Wave.loptop ta diğer telefonlarda deniyorum mesafe yi inanılmaz uzun kullanıyor.HTC ONE X telefonumda kullanıyorum çok az bişr mesafede ses kötüleşmeye başlıyor.çok yakın olmak lazım.

Bu konuda lütfen bana yardımcı olmanızı rica ederim.

TEŞEKKÜRLER
  • herkese merhabalar,
    arkadaşlar bildirim çubuğunda indirilenleri görmeyi yanlışlıkla kapattım fakat geri açmayı bulamadım. bilen varmıdır acaba?
  • Arkadaşlar One X+ bataryası alıp One X'ime taktırmak istiyorum, yurtdışından getirtip iki üç hafta beklerim sorun değil ama nerede taktıracağım hakkında hiç fikrim yok. Kasayı çizmeden çıkarıp bataryayı düzgünce takabilecek önerebileceğiniz neresi var acaba? İstanbul'da yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMechanic

Arkadaşlar One X+ bataryası alıp One X'ime taktırmak istiyorum, yurtdışından getirtip iki üç hafta beklerim sorun değil ama nerede taktıracağım hakkında hiç fikrim yok. Kasayı çizmeden çıkarıp bataryayı düzgünce takabilecek önerebileceğiniz neresi var acaba? İstanbul'da yaşıyorum.

daha öncede bu konunun tartışması olmuştu taktıtabilirsiniz tabi teknik servis veren heryerde takılabilir. Fakat burdaki durum şu o kadar para verip batarya taktıracaaksınız şu haliyle cihazınızın şarjı ne kadar gidiyor, x+ bataryası takınca beklentileriniz neler bunları iyice düşünüp öyle taktırmal lazım, çünkü alacağınız x+ bataryasınında öyle aman aman bir farkı olmayacaktır bunu göz önünde bulundurdunuz mu? Tabiki birkaç saatlik ekstra batarya performansı sizi kurtarak kadar önemliyse bu değişmi yapabilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: washburn_x

quote:

Arkadaşlar One X+ bataryası alıp One X'ime taktırmak istiyorum, yurtdışından getirtip iki üç hafta beklerim sorun değil ama nerede taktıracağım hakkında hiç fikrim yok. Kasayı çizmeden çıkarıp bataryayı düzgünce takabilecek önerebileceğiniz neresi var acaba? İstanbul'da yaşıyorum.

daha öncede bu konunun tartışması olmuştu taktıtabilirsiniz tabi teknik servis veren heryerde takılabilir. Fakat burdaki durum şu o kadar para verip batarya taktıracaaksınız şu haliyle cihazınızın şarjı ne kadar gidiyor, x+ bataryası takınca beklentileriniz neler bunları iyice düşünüp öyle taktırmal lazım, çünkü alacağınız x+ bataryasınında öyle aman aman bir farkı olmayacaktır bunu göz önünde bulundurdunuz mu? Tabiki birkaç saatlik ekstra batarya performansı sizi kurtarak kadar önemliyse bu değişmi yapabilirsiniz...

Bataryada bazen ani düşüşler görmeye başladım, mesela %10dan anında 5e düşüyor gibi. Ayrıca anlık düşüşlerin olmadığı zamanlarda seviye %100'den %90'a çok çabuk düşerken son yüzdeleri daha geç düşüyor. Onun dışında normal kullanımda 14-16 saati zorluyorum bazı günlerde ve tabi ki custom rom ile. Otomatik parlaklık ve senkronizasyon açık. Ama biraz oyun oynasam batarya çok çabuk tükeniyor, oyun oynarsam o günün akşamını göremiyorum. Ortalama 3 saat açık ekran süresi görüyorum oyun oynamazsam, 4 saat olsa çok daha iyi olucak ama 300mah fark ile kendim de o kadar beklemiyorum. Başta bahsettiğim anlık düşüşlerden sonra pilde sorun olmasından şüphelendim biraz da değiştirmişken 2100mah almayı düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMechanic -- 17 Nisan 2013; 21:10:43 >

• Arkadaslar tel kutusunun icinden cikan kulaklik is goruyormu beats audio bu kulaklikla fark ediliyormu yani nkrmal Telefona gore mesela s3 kulaklik sesi fark edilebilir derecede iyi mi?

• quote:

quote:

quote:

Bataryada bazen ani düşüşler görmeye başladım, mesela %10dan anında 5e düşüyor gibi. Ayrıca anlık düşüşlerin olmadığı zamanlarda seviye %100'den %90'a çok çabuk düşerken son yüzdeleri daha geç düşüyor. Onun dışında normal kullanımda 14-16 saati zorluyorum bazı günlerde ve tabi ki custom rom ile. Otomatik parlaklık ve senkronizasyon açık. Ama biraz oyun oynasam batarya çok çabuk tükeniyor, oyun oynarsam o günün akşamını göremiyorum. Ortalama 3 saat açık ekran süresi görüyorum oyun oynamazsam, 4 saat olsa çok daha iyi olucak ama 300mah fark ile kendim de o kadar beklemiyorum. Başta bahsettiğim anlık düşüşlerden sonra pilde sorun olmasından şüphelendim biraz da değiştirmişken 2100mah almayı düşündüm.

pil durumundaki düşüşler çok karşılaşılan benimde son zamanlarda ara ara gördüğüm bir durum, eğer pili yenilemek niyetiyle değiştirecekseniz mantıklı olabilir tabiki ben sadece az gidiyor onun için boşuna masrafa sokmayın demek için söylemiştim normal kullanımda 14-16 saat demişsiniz eğer x+ bataryası alsanızda olacağı en fazla 20 saat der yada demez bile, ama pili yenilemek ve sorun çıkartmaya başlıyorsa mantıklı bir değişim olur.

Custom rom kullandığınızdan bahsetmişsiniz hangilerini kullandınız, rom'dan ziyade stock kernelle mi kullanıyorsunuz yoksa farklı kernel denediniz mi azda olsa bunlarda sizin kullanımınıza etki eder biraz daha süreleri arttırabilirsiniz önerim gerekli olmayan uygulamarı çalışlmıyorken kapatmanız arka plandaki uygulamaları manual olarak belli aralıklarla gözlemlemeniz ve gerekli olmayan uygulamarı kaldırmanız sistem uygulaması olsa bile kaldırabilirsiniz.Bunların dışında en fazla pil ömrünü kısaltan ekran parlaklığı bu nedenle zorunlu olmadıkça oldukça düşük ayarlarda kullanmanız daha iyi olacaktır otomatik mod'dan ziyade bu şekilde daha çok verim alırsınız. Birde aktif kullanmıyorsanız 3g bağlantısını kapatabilirsiniz isterseniz manual olarak istersenizde markette swtich uygulamaları var bu sayede tek tuşla değişim yapabilirsiniz.en çok pil ömrünü etkileyen ekran ile 3g bağlantısı maalesef...

Bunlara ek olarak custom romlarınızı yüklerken full wipe yapıp yüklemeniz(tabi yedeğinizi aldıktan sonra) ve yenü rom geçişlerinde batarya kalibrasyonu yapmanız biraz daha bu durumu pozitif yöne çevirebilir

• quote:

pil durumundaki düşüşler çok karşılaşılan benimde son zamanlarda ara ara gördüğüm bir durum, eğer pili yenilemek niyetiyle değiştirecekseniz mantıklı olabilir tabiki ben sadece az gidiyor onun için boşuna masrafa sokmayın demek için söylemiştim normal kullanımda 14-16 saat demişsiniz eğer x+ bataryası alsanızda olacağı en fazla 20 saat der yada demez bile, ama pili yenilemek ve sorun çıkartmaya başlıyorsa mantıklı bir değişim olur.

Custom rom kullandığınızdan bahsetmişsiniz hangilerini kullandınız, rom'dan ziyade stock kernelle mi kullanıyorsunuz yoksa farklı kernel denediniz mi azda olsa bunlarda sizin kullanımınıza etki eder biraz daha süreleri arttırabilirsiniz önerim gerekli olmayan uygulamarı çalışlmıyorken kapatmanız arka plandaki uygulamaları manual olarak belli aralıklarla gözlemlemeniz ve gerekli olmayan uygulamarı kaldırmanız sistem uygulaması olsa bile kaldırabilirsiniz.Bunların dışında en fazla pil ömrünü kısaltan ekran parlaklığı bu nedenle zorunlu olmadıkça oldukça düşük ayarlarda kullanmanız daha iyi olacaktır otomatik mod'dan ziyade bu şekilde daha çok verim alırsınız. Birde aktif kullanmıyorsanız 3g bağlantısını kapatabilirsiniz isterseniz manual olarak istersenizde markette swtich uygulamaları var bu sayede tek tuşla değişim yapabilirsiniz.en çok pil ömrünü etkileyen ekran ile 3g bağlantısı maalesef...

Bunlara ek olarak custom romlarınızı yüklerken full wipe yapıp yüklemeniz(tabi yedeğinizi aldıktan sonra) ve yenü rom geçişlerinde batarya kalibrasyonu yapmanız biraz daha bu durumu pozitif yöne çevirebilir

ARHD 20.1 yüklü şu an ve kendisiyle gelen stock kernelden çok memnunum. NCX, XM, Kozmick kernel falan güncellerin hepsini denedim ama aralarından en başarılısı bence NCX. Ama şöyle bir durum var ki 3.19 yazılımının kendi stock kerneli ile bahsettiğim kullanımda en fazla 4.30 saat açık ekran süresi yakalamışken NCX ile 4 saate yakın bir süre elde edebildim. XM ise arada sırada lag yapıyor. Kozmick kernel ise daha tam oturmamış. Oyun performansı dışında rom ile gelen kerneli tavsiye ederim.

Onun dışında düşük parlaklık ile kullanmayı sevmiyorum ama 1 saat daha fazla ekran süresi vereceğini tahmin ediyorum. 3g ise sık sık kullandığım için otomatik ayarında kalmasını tercih ederim. ARHD'den daha tasarruflu bir rom tavsiye ederseniz en kısa zamanda denerim.

• quote:

quote:

ARHD 20.1 yüklü şu an ve kendisiyle gelen stock kernelden çok memnunum. NCX, XM, Kozmick kernel falan güncellerin hepsini denedim ama aralarından en başarılısı bence NCX. Ama şöyle bir durum var ki 3.19 yazılımının kendi stock kerneli ile bahsettiğim kullanımda en fazla 4.30 saat açık ekran süresi yakalamışken NCX ile 4 saate yakın bir süre elde edebildim. XM ise arada sırada lag yapıyor. Kozmick kernel ise daha tam oturmamış. Oyun performansı dışında rom ile gelen kerneli tavsiye ederim.

Onun dışında düşük parlaklık ile kullanmayı sevmiyorum ama 1 saat daha fazla ekran süresi vereceğini tahmin ediyorum. 3g ise sık sık kullandığım için otomatik ayarında kalmasını tercih ederim. ARHD'den daha tasarruflu bir rom tavsiye ederseniz en kısa zamanda denerim.

ARHD stock roma en yakın ve en iyi düzenlemelerin olduğu rom aslında, ama jeffix ve lextermina-AbsterGo romlarını da denemenizi tavsiye ederim batarya performansları güzeldi, ama batarya süresini çok fazla yukarı taşıyacağını düşünmüyorum, ama denemekten zarar gelmez

• quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Orijinalden alıntı: isok

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Tek bir sorum var arkadaşlar. Aynı kulaklıklarla denediğimizi varsayarsak kulaklık sesi olarak HTC One X ile iPhone 4 nasıldır birbirine göre ?

iPhone4 ün kulaklık sesinden memnunum, OneX i aynı kulaklıkla kullansam yakın kalitede ses verir mi ?

One x ses kalitesinde iphone4 üde 5ide katlar
    kaliteli kulaklık kullanın fark ayan beyan ortada..

Ikisini de kulaklikla kullandiniz mi hocam ? Galaxy S2 den iphone a gecince kulaklik ses kalitesi acisindan devrim olmustu benim icin

Daha önce ip4 ve n8 kullanıyordum , daha sonra satıp sgs2 aldım.Hayatımda bu kadar berbat ses veren telefon görmedim desem yeridir.Denemediğim rom denemediğim yama kalmadı.Sgs2 çok kötü ses veriyordu.

Daha sonra mağazanın birinde kendi kulaklığımı takarak one x denedim .Çok kaliteli ses aldım , telefonun içinde ki müziği dinlerken keyif aldım.Ses yüksekliği yeterliydi , amfi var diye x+ almaya gerek yok.

Sıralama yapmam gerekirse : One x >Nokia n8>İp4> çinmalı mp3 : ) > sgs 2

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronin1453

Temayı oluştururken kullandığın programları da yazarsın artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

quote:

Orijinalden alıntı: Ronin1453

Temayı oluştururken kullandığın programları da yazarsın artık :)

Nova Launcher Prime
    UCCW
    Zooper
    Simple Text
    Icon Pack
    APW
  • Telefonum yurtdışı cihaz ve root işlemini hiç yapmadım.Son 3 aydır bu telefona bişeyler oldu,durduk yere aşırı ısınıyor ve inanılmaz yavaş.Uygulamaları iptal ediyorum net bağlantısını kesiyorum düzeliyor gibi ama bir süre sonra yine aynı oluyor, tüm sinir sistemim altüst oldu bu cihazdan dolayı kırıp atmamak için zor tutuyorum kendimi.Verileri yedekleyim diyorum birtürlü lanet olası SYNC programı görmüyor telefonu.Yedeklemeyi yapabilsem canına okuycam root,format ne gerekiyorsa.Birisi bu konuda yardımcı olursa minnettar olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1183

Arkadaslar tel kutusunun icinden cikan kulaklik is goruyormu beats audio bu kulaklikla fark ediliyormu yani nkrmal Telefona gore mesela s3 kulaklik sesi fark edilebilir derecede iyi mi?

Yardim yokmu beyler

• Arkadaşlar One X için İstanbul'da yana doğru açılan kılıf nereden bulabilirim ?
  • 
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.