Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.347
Cevap
120
Favori
736.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanekti

arkadaslar ht. one x alicam ama kararsızım cihaz a güncelleme bi türlü gelmedigi söyleniyor birde micro sim kullanıyor ya bu cihaz benim sim eski kesseler çalısır mı cihazda?kesildikten sonra normal telefonda kullanabilcekmiyim?eğer yeni micro sim alirsam numaram ayni mi olcak??

Güncelleme gelmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Tüm cihazlar sonunda güncellemeyi alacak. Sadece cihazların üretildikleri bölgeye göre güncellemeyi almaları biraz zaman alacak.
    Sim kart olayına gelince eğer isterseniz mevcut sim kartınızı kestirebilirsiniz. Bu şekilde kullanan çok arkadaş var. Ancak kesim işlemini dikkatli yapmazlarsa ileride problem çıkartma olasılığı çok yüksek. Eğer kafam rahat olsun derseniz benim de yaptığım gibi operatörünüzün iletişim merkezine gider 5-10 TL bir ücret ödeyerek aynı numaranıza ait micro sim kartı 10 dk içinde çıkarttırabilirsiniz. Ve diğer sorunuzun cevabı kestirdiğiniz sim kartınızı veya micro sim çıkarttırırsanız diğer mini sim kart kullanan cihazlarda kullanamazsınız.
    Sanıyorum son zamanlarda bunun için de bir aparat çıkmış. micro sim kartı içine yerleştirdiğiniz ve sim kartın boyutunu eski boyutuna getiren ufak bir aparat. Böylece normal sim kart kullanan cihazlarda da kartınızı kullanmanız mümkün olabiliyor.

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5|

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaGE -- 20 Ağustos 2012; 11:38:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanekti

arkadaslar ht. one x alicam ama kararsızım cihaz a güncelleme bi türlü gelmedigi söyleniyor birde micro sim kullanıyor ya bu cihaz benim sim eski kesseler çalısır mı cihazda?kesildikten sonra normal telefonda kullanabilcekmiyim?eğer yeni micro sim alirsam numaram ayni mi olcak??

benim sim de eskiydi bir aparat marifetiyle kestiler sorunsuz çalışıyor başka bir telefonda kullanacağımda kesilen yuva kısmına yerleştirerek kullanıyorum hiç sorun olmuyor. forumda makas ile kestiğini ve çalıştığını söyleyenler bile var ama isterseniz operatörünüze ek bir ödeme ile aynı numaraya yeni micro sim çıkartabilirsiniz.

• Sevgili dostlar selamlar ve herkese iyi bayramlar diliyorum.Öncelikle tekrar tekrar konu açmamak ve aynı şeylerle sizlerin zamanını almamak adına merak ettiğim birkaç şeyi HTC kullanan duayenlere özelden sormak istiyorum.

Malum msn adresi ve benzeir bilgilerin paylaşılması yasak oldugu üzere,yukarıda belirttigim gibi duayen arkadaşlar eger sakıncası yoksa,msn veya facebook adreslerini PM aracılıgıyla bana ulastırabilirlerse kendileriyle irtibata geçebileceğim. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdemireren

quote:

Orijinalden alıntı: hkncan

Aaa hadi yaa ben de böyle ışıklı mışıklı olsun da millete hava atarız diye koymuşlardır diye düşünmüştüm. Ben ekranın açılma olayının olup olmadığını sordum

Böyle küstah herifleri ciddiye almayın

Dostum forumun muhtarı sen misin kimin ne yapıp yapmayacağına karar veriyorsun? Ben bir soru sordum cevap veren arkadaş salak yerine koyar gibi cevap verdi. Bu ilk akıllı telefonum değil benim nasıl kullanıldığını biliyorum. Oradan klavye başından milletin küstah olup olmadığına karar vermek sana düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozd87

quote:

Orijinalden alıntı: mucahitt

Öncelikle herkesin bayrami mubarek olsun...arkadaslar Benin telde söyle bi sorun olmaya basladi.bu siyah seridin orada bildirim yerinde bi uydu isareti cikiyor internet kapali oldugu halide.ve asiri derecede şarj bitiriyor acaba bu neden yapar be bunu basil kapatiriz bi yardim lutfen

Öncelikle gps WiFi ve mobil neti kapatmazsaniz şarj çok gider gelelim sizin uydu dediğiniz galiba gps simgesi onuda yine ayarlar bölümünden konum-gps uydularindaki işareti kaldirmaniz gerekmekte o kadar.

Cok teskkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iphonella

Sevgili dostlar selamlar ve herkese iyi bayramlar diliyorum.Öncelikle tekrar tekrar konu açmamak ve aynı şeylerle sizlerin zamanını almamak adına merak ettiğim birkaç şeyi HTC kullanan duayenlere özelden sormak istiyorum.

Malum msn adresi ve benzeir bilgilerin paylaşılması yasak oldugu üzere,yukarıda belirttigim gibi duayen arkadaşlar eger sakıncası yoksa,msn veya facebook adreslerini PM aracılıgıyla bana ulastırabilirlerse kendileriyle irtibata geçebileceğim. Teşekkürler...

Bana sorarsanız; sorularınızı (özel değil ise) burada paylaşmanız daha hoş olur. Çünkü aynı soruyu sorabilecek arkadaşlara da kılavuz niteliğinde olacaktır alacağınız cevaplar. Ama tabii siz bilirsiniz yine de.
  • Buradan yanıt vermek gerekirse bahsettiğiniz ufak çizikleri yerinizde olsam ben de göz ardı edemezdim. Bu konuda yapılarımız benziyor. Bu bahsi geçen çiziklerden kurtulmanın pek bir yolu olduğunu sanmıyorum. Ya onlara alışacaksınız, ya da değişiklik zamanı gelmiş bence.
    Çok derine girmeden yanıt vermek gerekirse S3'ten One X'e (one x kullanıcısı olarak söylüyorum) geçerseniz bir tek kaybınız olur, o da batarya ömrü. Maalesef One X'in S3'ten aşağı kalır tek yanı batarya ömrü. Eğer batarya ömrü konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorsanız bu konuda probleminiz yok demektir. Bunun dışında donanım olarak zaten her açıdan kafa kafaya, hatta önde bir cihaz One X. Jelly Bean'e gelince, HTC firması yeni gelecek Jelly Bean için destekleneceği kesin cihazlar içinde One X'i gösteriyor. Bu konuda da bir problem yaşamazsınız.
    Nexus'a gelince, kendim kullanmamış olmamla birlitke bu nexus konusunda uzman olan bir arkadaşımın söylediğine göre Jelly Bean ve hatta sonrası çıkacak tüm güncellemeler için Google'ın kendi cihazlarına destek vermeme gibi bir olasılık olmadığını söylüyor. Ancak donanım açısından S3'ten sonra nexus'a geçerseniz ne gibi kayıplarınız veya artılarınız olur bilemem.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozdemireren

quote:

Aaa hadi yaa ben de böyle ışıklı mışıklı olsun da millete hava atarız diye koymuşlardır diye düşünmüştüm. Ben ekranın açılma olayının olup olmadığını sordum

Böyle küstah herifleri ciddiye almayın

Dostum forumun muhtarı sen misin kimin ne yapıp yapmayacağına karar veriyorsun? Ben bir soru sordum cevap veren arkadaş salak yerine koyar gibi cevap verdi. Bu ilk akıllı telefonum değil benim nasıl kullanıldığını biliyorum. Oradan klavye başından milletin küstah olup olmadığına karar vermek sana düşmez.

Merhaba hkncan
    ilk mesajına verilen cevap bence burada herkesin verebileceği türdendi yanlış anlamış olabilirsin.bende aynı cevabı verebilirdim çünkü sorunun cevabı o.Arkadaşın orada ukelalık yaptığını hiç düşünmedim. Senin cevaba tepkin biraz yadırgandı (yanlış anlamış olabilirsin.) Ortada bir yanlış anlama olduğu kesin.. hayırlı bayramlar.
    quote:

Orijinalden alıntı: ridvan79
    quote:

Arkadaşlar elimde bugün almış olduğum one x cihazım bulunmakta fakat problem olup olmadığından emin olamadığım bir durumla karşı karşıyayım. Telefonun ekranı kapalıyken mesaj geliyor led bildirimi yanıyor fakat ekran açılmıyor ancak kilit tuşuna bastığımda mesaj geldiğini görebiliyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Telefona o led bildirimini o yüzden koydular ekran kapalı iken bir ileti geldiğini anlamak içindir.yani ekran açılmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutinbey -- 20 Ağustos 2012; 13:13:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: crypto63

quote:

Orijinalden alıntı: jewelz

Arkadaşlar Merhaba, HTC One X Asia Rom kullanıyorum (1.29.707.11)

Malum Asia Rom kullananlar güncellemeleri çok geç alıyorlar. Şu an X.X.401.XX romu yani WWE romu olanlar 4.0.4 güncellemesini aldılar bile.

Benim sorum Şu an kullandığım Asia romunu WWE romu ile değiştirebilirmiyim?

Her telefonun kendine has bir cid kodu vardır. eğer farklı bir cid koduna ait rom yüklerseniz cid kilidi devreye girecektir ve ERROR ekranı çıkacak ve yükleme yapılmayacaktır. Bu kilidi devre dışı bırakacak , OTA güncellemelerini alabilecek bir yöntem bulursam buradan paylaşırım.

Çok Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sworn

quote:

Orijinalden alıntı: aemred

öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun,
    toplu mesaj ile ilgili bir sorum olacaktı arkadaşlar;
    toplu mesajda tek seferde en fazla 10 kişi seçebiliyorum, bunu arttırmam mümkün mü acaba ?

Ben daha bu sabah 30 kişi seçip gönderdim nasıl oldu seninki anlamadım.

önceden de denemiştim gene aynı şekilde olmuştu, max 10 kişi seçebiliyorum.
    mesajlara giriyorum, yeni ileti açıyorum, mesajı yazdıktan sonra kişileri seçmeye başlıyorum, 10 kişiden sonra uyarı veriyor ve seçemiyorum

• quote:

quote:

quote:

toplu mesajda tek seferde en fazla 10 kişi seçebiliyorum, bunu arttırmam mümkün mü acaba ?

mesajlara giriyorum, yeni ileti açıyorum, mesajı yazdıktan sonra kişileri seçmeye başlıyorum, 10 kişiden sonra uyarı veriyor ve seçemiyorum

benimde kişiler dedikten sonra istediğim kadar seçmeme izin veriyor ayrıca tümünü seç seçeneğide mevcut

• Root olabilmek için bootlaoder kilidini kirmak mi gerek ? Ana sayfada göremedim. Direk Root dan başlarsak olur mu

• quote:

Root olabilmek için bootlaoder kilidini kirmak mi gerek ? Ana sayfada göremedim. Direk Root dan başlarsak olur mu

Ilk önce bootloder dan başlamalisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mushroom

quote:

Root olabilmek için bootlaoder kilidini kirmak mi gerek ? Ana sayfada göremedim. Direk Root dan başlarsak olur mu

Ilk önce bootloder dan başlamalisiniz

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: X@ndeR

quote:

quote:

quote:

benimde kişiler dedikten sonra istediğim kadar seçmeme izin veriyor ayrıca tümünü seç seçeneğide mevcut

tümünü seç seçeneği bende de mevcut ama seçtiğim zaman adamı azami alıcı sayısıns ulaştınız diyor parantez içinde de 10 yazıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tümünü seç seçeneği bende de mevcut ama seçtiğim zaman adamı azami alıcı sayısıns ulaştınız diyor parantez içinde de 10 yazıyor

Yaşadığınız sorun üzerine, rehberim de bulunan kişilerin tümünü seç diyerek anında ekledim. Her hangi bir kısıtlama olmadı. Eklediğim kişi sayısı: 125.

Bu arada dün bayram mesajı olarak, 40 kişiye toplu mesaj gönderdim.

Size yardımcı olmak adına çeşitli ayarlara baktım fakat sms'le ilgili her hangi kısıtlama seçeneklerine rastlamadım. Bence kullanım kılavuzunuza bir göz atın.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yaşadığınız sorun üzerine, rehberim de bulunan kişilerin tümünü seç diyerek anında ekledim. Her hangi bir kısıtlama olmadı. Eklediğim kişi sayısı: 125.

Bu arada dün bayram mesajı olarak, 40 kişiye toplu mesaj gönderdim.

Size yardımcı olmak adına çeşitli ayarlara baktım fakat sms'le ilgili her hangi kısıtlama seçeneklerine rastlamadım. Bence kullanım kılavuzunuza bir göz atın.

Kolay gelsin.

öncelikle ilginizden ötürü teşekkürler.
    telefonu yakın zaman içerisinde fabrika ayarlarına çevirip android sürümünü 4.0.4 yaptım.bunu yapmadan önce de bu sıkıntı vardı hala da var.
    ayarları karıştırdım lakin bende birşey bulamadım.
    kullanım kılavuzundan da birşey çıkmaz sanırım, önceden biraz göz atmıştım çünkü.
    niye böyle anlamadım, toplu mesajda çok atarım, beni sıkıntıya sokuyor arada ama hallediyorum artık, yeni mesaj yapıyorum 10 kişide bir ne yapalım..

• Rica ederim. Siz telefonunuzun romları ile oynadınız mı? Veya her hangi başka bir değişiklik yaptınız mı orjinal ayarlar dışında?
  • Arkadaslar su an Amerikadayim almak istiyorum ama bi sorum var.Su ana kadar telefonla ilgili ne gibi sorunlar var cekilir mi sizce bu sorunlar ?
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.