Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

HTC ONE X - CUSTOM ROM/KERNEL YÜKLEME, SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER KILAVUZU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
929
Cevap
17
Favori
93.281
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> HTC >> HTC ONE X - CUSTOM ROM/KERNEL YÜKLEME, SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER KILAVUZU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      961 Mesaj
      26 Eylül 2012 14:43:55
      quote:

Orijinalden alıntı: mushroom

quote:

Orijinalden alıntı: Ronin1453

Üstad hala ncx kernelde misin.?

aynen nasıl sen memnun musun ?

Üstad tek ekran kullanıyorum.. Şu ekran durumuna bu pil durumu normal mi..?

|
      |

Kafesinden kaçmış birer kartal gibi, hiç yorulmamış ve aç kurtlar gibi, amansız bir Sayan dağı fırtınası gibi geldiler üstümüze prensim. Son askeriniz de orada can verdiğinde ve son bayrak da toprağa düştüğünde, onlar hiç arkalarına bakmadan ve sanki hiç savaşmamış gibi sürdüler atlarını bozkıra. Prensim soruyorsunuz nasıl durdurabiliriz diye.? Efendim, onlar (TÜRKLER) durdurulamazlar."

• Onbaşı
      16 Mesaj
      26 Eylül 2012 21:21:48
      quote:

Orijinalden alıntı: mushroom

quote:

Orijinalden alıntı: Porki

Merhaba herkese,

Öncelikle hazırlanan bu rehbet için çok teşekkür ederim. Dün gece geç saatlere kadar Rom yükleme işlemini gerçekleştirmeye çalıştım. Fakat herşey tamamlandıktan sonra cihaz sürekli restart atıyor,fabrika ayarlarına geri döndürmek istediğimde de bir değişiklik olmuyor. Stok ROM bulamıyorum cihazım ilk geldiğinde Arapça olarak içinde gelmişti yurtdışından alındığı için, Stock RUU bulabilme imkanım var mıdır? Sitedeki linkler kapanmış sanırım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

merhaba kerneli tekrar flashlarsanız tefonunuz açılacaktır..
      rom yüklemek ile iş bitmiyor maalesef kernelide yüklemeniz gerekli..

Kernelide yüklemiştim fakat yanlış kernel yüklemişim sanırım şimdi yükledim çalıştı çok teşekkür ederim.

Peki performans ve özellik farkını nerden ve nasıl anlayabilirim nelere dikkat etmem gerekir?
      |
      |

Burak Akmeşe

Microsoft Bulut Teknolojileri Danışmanı

• Yüzbaşı
      581 Mesaj
      26 Eylül 2012 21:38:56
      Kullandıkca tecrübe sahibi olursunuz..
      Her romun kendine göre güzellikleri var.. Deneyerek anlarsınız..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      114 Mesaj
      27 Eylül 2012 13:05:25
      Merhaba

HTC One X'için AÇILMAYAN VEYA CUSTOM ROM YÜKLÜ CİHAZI ORJİNAL HALİNE GETİRMEK başlığı altındakileri harfiyen uyguluyorum. Son aşamada 140 bootloader sürüm hatası mesajını alıyorum. Telefon benim değil bir arkadaşımın söz vermiş oldum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

getvar çıktısı aşağıdaki gibidir;

cid: T-MOB101
      INFOversion: 0.5a
      INFOversion-bootloader: 0.96.0000
      INFOversion-baseband: 1.1204.103.14
      INFOversion-cpld: None
      INFOversion-microp: None
      INFOversion-main: 1.29.111.11
      INFOproduct: endeavoru
      INFOplatform: HBOOT-T30S
      INFOmodelid: PJ4610000
      INFOcidnum: None
      INFObattery-status: good
      INFObattery-voltage: 4113mV
      INFOdevpower: 100
      INFOpartition-layout: None
      INFOsecurity: on
      INFObuild-mode: SHIP
      INFOboot-mode: FASTBOOT
      INFOcommitno-bootloader: None
      INFOhbootpreupdate: 2
      INFOgencheckpt: 0
      all: Done!
      finished. total time: 0.825s
      |
      |

• Yüzbaşı
      921 Mesaj
      27 Eylül 2012 19:32:47
      ilk sayfada verilen romların linkleri ölmüş sanırım, yeni linkler varmıdır?
      |
      |

• Yüzbaşı
      581 Mesaj
      27 Eylül 2012 19:53:52
      Bir kaç sayfa öncesinde paylaşmıştım

|
      |

• Yarbay
      10693 Mesaj
      04 Ekim 2012 00:23:55
      arkadaşlar sens4.5 içeren jb güncellemeli maximus v4.0 rom çıkmış ancak kurulum için hboot 1.23 olmalı ve PJ46IMG.zip dosyasını kurmak gerekiyor ancak sorun burada başlıyor bunun için y-kablo gerekli onun dışında adb reboot oem-78 komutu kullandığım esnada device note found mesajı alıyorum relock ettiğimdede cihaz açılmıyor bu sorunu halledebilen olursa burada paylaşması faydalı olacaktır

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601543

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svideoz -- 4 Ekim 2012; 0:24:38 >

• Yüzbaşı
      581 Mesaj
      04 Ekim 2012 11:31:39
      quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

arkadaşlar sens4.5 içeren jb güncellemeli maximus v4.0 rom çıkmış ancak kurulum için hboot 1.23 olmalı ve PJ46IMG.zip dosyasını kurmak gerekiyor ancak sorun burada başlıyor bunun için y-kablo gerekli onun dışında adb reboot oem-78 komutu kullandığım esnada device note found mesajı alıyorum relock ettiğimdede cihaz açılmıyor bu sorunu halledebilen olursa burada paylaşması faydalı olacaktır

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601543

cid kodunuz tutuyoırmu oradakiler ile orada uygun cidler var başka cid numarasına aitseniz yapmayın diyor siz kontrol ettiniz mı ??
      |
      |

• Yarbay
      2182 Mesaj
      04 Ekim 2012 14:54:40
      benim cid tutuyor htc_001 ama nasıl yüklüycez orası muamma ,,arhd 10 bugun çıkarmı acaba ,,ve yükleyecek olan varmı çıkar çıkmaz ona göre yardımlaşalım arkadaşlar
      |
      |

• Yüzbaşı
      961 Mesaj
      05 Ekim 2012 22:25:51
      Kernel flashlama öncesi pil kalibrasyonu nasıl yapılıyor.?

Kafesinden kaçmış birer kartal gibi, hiç yorulmamış ve aç kurtlar gibi, amansız bir Sayan dağı fırtınası gibi geldiler üstümüze prensim. Son askeriniz de orada can verdiğinde ve son bayrak da toprağa düştüğünde, onlar hiç arkalarına bakmadan ve sanki hiç savaşmamış gibi sürdüler atlarını bozkıra. Prensim soruyorsunuz nasıl durdurabiliriz diye.? Efendim, onlar (TÜRKLER) durdurulamazlar."
    • Yarbay
      10693 Mesaj
      05 Ekim 2012 23:06:17
      quote:

Cihazı full şarj edin sonra cihazı kapatıp recovery modunda açın battery stats ı temizleyin cihazı normal olarak açtıktan sonra tekrar şarj a bağlayın ve tam dolmasını bekleyin kalibre işlemi tamamlanmıştır.

• Yüzbaşı
      961 Mesaj
      05 Ekim 2012 23:41:00
      quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Cihazı full şarj edin sonra cihazı kapatıp recovery modunda açın battery stats ı temizleyin cihazı normal olarak açtıktan sonra tekrar şarj a bağlayın ve tam dolmasını bekleyin kalibre işlemi tamamlanmıştır.

Ustad eyvallah cok tesekkurler..

|
      |

• Yüzbaşı
      961 Mesaj
      06 Ekim 2012 09:40:16
      NCX V217 Beta2'yi yükledim test ediyorum.. İnşallah beklentilerimi karşılar
      |
      |

• Yüzbaşı
      646 Mesaj
      08 Ekim 2012 12:08:31
      Arkadaslar Istanbul beylukduzunde oturuyorum.Astsubayim. HTC one x sahibiyim.telefonuma iyi bir Rom atmak istiyorum. Biraz gezindim arhd romu cok stabil ve hizli deniyor siz ne tavsiye edersiniz .Bir de bu konularda risklerinden oturu cekiniyorum bu ISI bilen arkadaslardan beylikduzu mehtercesme ya da avcilar tarafinda oturan arkadaslardan bana yardim edebilecek var mi .isteyene 50 lira veririm bu konuda .bana bu civarda yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum.

• Yüzbaşı
      961 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:07:14
      quote:

Orijinalden alıntı: yunusfurkanayse

Arkadaslar Istanbul beylukduzunde oturuyorum.Astsubayim. HTC one x sahibiyim.telefonuma iyi bir Rom atmak istiyorum. Biraz gezindim arhd romu cok stabil ve hizli deniyor siz ne tavsiye edersiniz .Bir de bu konularda risklerinden oturu cekiniyorum bu ISI bilen arkadaslardan beylikduzu mehtercesme ya da avcilar tarafinda oturan arkadaslardan bana yardim edebilecek var mi .isteyene 50 lira veririm bu konuda .bana bu civarda yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum.

O paraya güzel bir yemek ye kardeşim,boşuna masraf yapma..
      Viper X romu yükle birde güzel bir kernel yükle sonra bak keyfine..
      |
      |

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:39:03
      quote:

birsürü rom kurdum 3 yıllık htc kullanımmda

4 tane telefon değiştim hepsine de rom kurdum ama hepsinide geri orjinal haline dödürdüm,

nedeni ise orjinal rom hatasız oluyor diğerleri ise hep hatalı çoğu ayrıca rom neden kurmak istiyorsunki

telefonun eski model olur android sürümünü yükseltmek için rom kurman mantıklı ama one x e kuracağın

rom un sana çok bi artısı olmayacak nedeni ise zaten enson rom bu

bence orjinali herzaman iyidir tecrübelerime dayanarak rom kurma (inşallah beni dinler kafanı boşu boşuna bulandırmassın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cornellyus -- 10 Ekim 2012; 19:14:40 >

• Yüzbaşı
      646 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:54:02
      quote:

Orijinalden alıntı: cornellyus

quote:

hocam bende polisim birsürü rom kurdum 3 yıllık htc kullanımmda

4 tane telefon değiştim hepsine de rom kurdum ama hepsinide geri orjinal haline dödürdüm,

nedeni ise orjinal rom hatasız oluyor diğerleri ise hep hatalı çoğu ayrıca rom neden kurmak istiyorsunki

telefonun eski model olur android sürümünü yükseltmek için rom kurman mantıklı ama one x e kuracağın

rom un sana çok bi artısı olmayacak nedeni ise zaten enson rom bu

bence orjinali herzaman iyidir tecrübelerime dayanarak rom kurma (inşallah beni dinler kafanı boşu boşuna bulandırmassın)

Mrb polis kardesim benim sikintim bir cok oyunun nova 3 mc3 olsun hatta tegra oyunlar olsun tam stabil calismamasi.oyunlarda lag oluyor.Cift cekirdekli tellerde bile stabil oynanan oyunlar ne yazikki tegranin dort celirdegiyle uyumsuz bu da yazilimin stabilitesiyle ilgili YouTube da nova 3 u 60 fps Ile oynayan gordum bu orjinalde yarisi bile olamiyor.

|
      |

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      08 Ekim 2012 18:10:12
      hocam bu saydığın oyunların hepsini bi sıkıntı olmadan kendim bizzat çalıştıdım ve biraz oynadım

bir sıkıntı olmadı hatta herşeyi çalıştırdım one x te

• Yüzbaşı
      646 Mesaj
      08 Ekim 2012 18:13:53
      quote:

Orijinalden alıntı: cornellyus

hocam bu saydığın oyunların hepsini bi sıkıntı olmadan kendim bizzat çalıştıdım ve biraz oynadım

bir sıkıntı olmadı hatta herşeyi çalıştırdım one x te

Kardesim hepsi calisiyor AMA takilmalar oluyor .bilhassa nova 3 te eger nova 3 cok akici oynuyorsan bana linkini atarmisin Ben escorbutobia crackli veraiyonunu denedim oldukca takilma vardi ucretliyi yukleyip denedin 1.0.2 versiyonu o da bira daha iyi idi AMA laglar yine vardi .bana stabil olsugunu soyliyorsan nolur apksini yolla

|
      |

• Yüzbaşı
      646 Mesaj
      08 Ekim 2012 19:16:47
      Arkadaslar one x icin gercekten akici ve stabil nova 3 ve mc3 surumlerine sahip olan var mi xda da bazen crackli veya degisik patchlerle srabil olmus surumler olabiliyo elinde link olan varsa paylasabilir mi nova 3 de ciddi kasilmalar var elinde gercekten stabil situ olan paylassin simdiden tskler.

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.