Şimdi Ara

HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.487
Cevap
21
Favori
159.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aksaraylı1903

Murat hocam bu2.700 librti rom gormuyo romu kurup oyle mi kuracaz nasil olacak

2.700 dediğin nedir ?

bir de ben liberty romdan tekrar maximus romuna döndüm.

ufak tefek olumsuzluklardan dolayı maximus kurdum tekrar. daha tam bitmemiş bir rom stabil diye yazmış ama.
  • twr 2,7,0,0
  • murat5555 kullanıcısına yanıt
    murat hocam recovery modda sd kartı göremiyorum neden acaba sd kart 0 mb olarak gözüküyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat5555

evet arkadaşlar sonunda hallettim. pazartesi akşamı brick duruma düşen cihazı kurtarmayı başardım. ancak kendime birkaç gün izin veriyorum beyin olarak gerçekten yoruldum.

işin garibi normalde custom rom yüklemek için olması gerekenler

unlock,s-off,supercid (11111111)

bendeki ise

unlock,s-on,normalcid(HTC__102)

şuan 4.2.2 sense 5 maximus romu başarılı bir şekilde çalışıyor.

eğer içinizde deneyen varsa ve sdcard problemi yaşamışsa yapması gereken tüm işlemler bittikten sonra indirdiği dosyaların içindeki twrp 2.6.1 sürümünü yüklemek. sakın ekstradan bir şey yapmayın. sonra kötü oluyor.

Brick duruma düşen cihazı nasıl kurtardınız? Bende aynı şekilde unlock, s-on şeklinde gerçekleştirmişim işlemleri. Şuan telefon recovery mod'a falan girmiyor.

• Telefonu actığımda htc yazısı ve alttaki kırmızı yazı cıkıyor öylece kalıyor murat kardeşim.
    Fastboot moddada resimdeki gibi.
     HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme

• quote:

Orijinalden alıntı: emesut

Telefonu actığımda htc yazısı ve alttaki kırmızı yazı cıkıyor öylece kalıyor murat kardeşim.
    Fastboot moddada resimdeki gibi.
     HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme

vay be senin telefonun hboot sürümü ne öyle. bizde yani s4 modellerinde ya 2.15 yada 2.16 oluyor. neyse

öncelikle ne yapacağına karar vermen gerekiyor. stock roma mı dönmek istiyorsun. yoksa custom rom mu kurmak isiyorsun. işin mantığını anlamak için bu konunun 1. sayfasındaki stock roma dönüş işlemlerini okuman gerekiyor. stock rom için yapılacaklar yazıyor. ancak orada kullandığım dosyalar sana uymaz. sen s3 model kullandığın için. sen öncelikle telefonuna uygun RUU dosyasını bulman gerekiyor. eğer hboot sürümün yükselmiş ise o ayrı bir durum o zaman da sıkıntı yaşaman muhtemel.

http://forum.xda-developers.com/htc-one-s/c2-development

bu linkte telefonuna uygun konular bulabilirsin.

ARKADAŞLAR KONUYU TAM OKUMADAN İŞLEMLERE BAŞLAMAYIN BENDE İLK BAŞTA RODOSLAMA OLAYA DALMIŞTIM ARDINDAN TELEFON 2-3 GÜN YATMIŞTI.
    KONUYU OKUYUP ANLAYIP ÖYLE BAŞLAYIN. EĞER AMACINIZ S4 MODELE MAXIMUS ROMUNU STOCK ROM ÜZERİNDEN KURMAK İSE ANLATIM MEVCUT.
    ÖZELLİKLE MAXİMUS ROMUNUN KURULUMU AŞAMASINDA YAPACAĞINIZ KÜÇÜK BİR HATA SIKINTI ÇIKARABİLİR.
    ÇÜNKÜ MAXİMUS ROMU KURULUMUNDA TELEFONUN HBOOT SÜRÜMÜ YÜKSELİYOR VE ARTIK ÖNCEDEN KULLANDIĞINIZ BAZI DOSYALARIN VE YÖNTEMLERİN İŞE YARAMAMASI MUHTEMEL.

HER ZAMAN ELİNİZİN ALTINDA BİR OTG KABLOSU OLSUN ARKADAŞLAR. TELEFON AÇILMAZ FALAN FLASH İÇERİSİNE ATACAĞINIZ ROM DOYASINI TELEFONA RAHATLIKLA YÜKLERSİNİZ. YOKSA SİDELOAD FALAN UĞRAŞMANIZ GEREKECEK. İLLAKİ TELEFONA ROMU ATARSINIZ AMA UĞRAŞMAYA NE GEREK VAR.

AKSARAYLI SEN NE YAPTIN YAW GENE, TELEFON ÇALIŞIYOR MU SENİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat5555 -- 26 Mayıs 2014; 22:01:01 >

benim telefon calışıyor sıkıntı yok ama ne dedigim gibi recovery modda sd kartı göremiyorum bilgisayar görüyo kopyalama silme işlerini yapıyorum fakat biçimlendirme falan olmuyo fabrika verilerine sıfırlayım düzelir dedim not fount maximus kurulu neden acaba bilmiyorum kaldım böylee :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaraylı1903

benim telefon calışıyor sıkıntı yok ama ne dedigim gibi recovery modda sd kartı göremiyorum bilgisayar görüyo kopyalama silme işlerini yapıyorum fakat biçimlendirme falan olmuyo fabrika verilerine sıfırlayım düzelir dedim not fount maximus kurulu neden acaba bilmiyorum kaldım böylee :D :D

eğer maksimus kurulu ise twrp 2.6.1.0 sürüm tavsiye ediliyor. twrp de daha yüksek sürüm daha iyi anlamına gelmiyor bildiğim kadarıyla her sürümün farklı yazılımsal destekleri söz konusu.

sen sağlam çalışan bir sistemde sd kart hatası alıyorsan hatalı kurulum yapmışsın demektir. galiba liberty rom kurdun tekrar maksimus romuna geçtin doğru mu ?

Liberti kuramadim kuracaktim bahsettigim sorundan dolayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aksaraylı1903 kullanıcısına yanıt
    tamam boşer liberty romunu zaten sıkıntılı daha maximus sorunsuz bir rom ona devam.
  • ARKADAŞLAR LIBERTY ANDROID 4.3 ROMUNU DENEME AMAÇLI KURDUKTAN SONRA BAZI SORUNLARDAN DOLAYI TEKRAR MAXIMUS ROMUNU KURDUM VE ONU KULLANIYORUM.

TAVSİYEM SİZDE LIBERTY ROMUNU ŞİMDİLİK KURMAYIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat5555 -- 28 Mayıs 2014; 9:48:38 >
  • Merhaba murat kardeşim işlerimden dolayı bi kaç gündür foruma giremiyorum. Bu gün fırsat buldum girdim.
    Senin verdiğin linki biraz inceledim fakat bir türlü anlamadım. Şimdi ben öncelikle telefonuma stock rom kurmak istiyorum. Sonrasında cm10 rom kurmak istiyorum.
    Ama bir türlü stock rom bulamadım. Sen azcık daha yardımcı olsanda bulsak şu stock romu..
  • Merhaba murat kardeşim işlerimden dolayı bi kaç gündür foruma giremiyorum. Bu gün fırsat buldum girdim.
    Senin verdiğin linki biraz inceledim fakat bir türlü anlamadım. Şimdi ben öncelikle telefonuma stock rom kurmak istiyorum. Sonrasında cm10 rom kurmak istiyorum.
    Ama bir türlü stock rom bulamadım. Sen azcık daha yardımcı olsanda bulsak şu stock romu..
  • S3 model miydi senin
  • evet kardeşim s3 modeli. şu an için telefonun dahili hafıza kartını görebiliyorum. TWRP recovery de acılıyor.
    senden öncelikli ricam stock rom.
    çünkü ben telefonumun orjinal rom yedeğini alamadan ucurdum.
    helebi orjinal rom kurayım sonrasında zaten ya cm10 yada senin gibi maxsimus rom.
    Yardımların için çok teşekkürler.
  • >>S3 stock RUU dosyası<< bunu indir olması gerekiyor. maximus romu s4 chipsetli telefonlar için.benim paylaşımını yaptığım rom s4 için sana uygun değil. özellikle villec2 başlığı altındaki romları denemelisin dikkat et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat5555 -- 31 Mayıs 2014; 9:45:07 >
  • Evet öncelikle bu kadar bilgi için size teşekkür ederim. Ama şöyle bir inceledim de s3 işlemciler için rom yapabilen pek yok. riske atmaya hiç gerek yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasta37

Evet öncelikle bu kadar bilgi için size teşekkür ederim. Ama şöyle bir inceledim de s3 işlemciler için rom yapabilen pek yok. riske atmaya hiç gerek yok :)

pek yok biraz yanlış olur.

xda sadece bir konuda yapılan paylaşımdan bir alıntı

kaynak:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2436518

HTC One S VilleC2 ROM/Resource Index
    I know there was a previous thread detailing everything available on the VilleC2 forum but it's massively out of date and the OP seems to have abandoned it - so I figured I'd start up a new thread just to make sure everyone is informed. Note that some ROMs aren't on here because they're outdated and/or buggy. I've attempted to order most of them by how often they'll receive updates:

Firmwares:

How to update firmware (S3)
    [FIRMWARE] Official 3.19.401.101 Firmare
    [OTA][S3] India CID__038 4.1.1 Official Jelly Bean Stock
    [RUU][S3]VilleC2.India.4.0.4
    [RUU][S3]VILLEC2_U_ICS_40_HTCCN_CHS_1.11.1400.113_

Mods:

[S3-MODS] APM + HEQS + % BATTERY | JB | Sense 4+

Recoveries:

CWM Recovery
    TWRP Recovery

Root:

[ROOT] [S3] VilleC Superboot R1

Sense Based ROMs:

[ROM][JB][Sense 5][14.02] Team Venom presents: ViperC2 5.1.0 - Nothing is impossible!
    [ROM][JB][Sense 4+][15.10] Team Venom presents: ViperC2 3.1.3 - always one step ahead
    [ROM][PORT][SENSE 5][4.1.2] LIBERTY ROM (version 4)
    [ROM][Update 3.8.16]MIUI v5 Sense Based
    [ROM] Official 3.19.401.101 | Android 4.1.1 | (De)odexed | Init.d | Rooted | Sense 4+
    [ROM][PORT]Unofficial ViperS Rom V3.01 One S C2
    [ROM][S3][AROMA][4.1.1 Sense 4+][Tweaks][Indian OTA base] luxandroidROM_v4
    [ROM][DISCONTINUED][S3][18 FEB] TrickDroid 6.0.0 | Tweaks | 4.1.1 | Sense 4+
    [ROM] Official 3.19.401.101 OTA | JB 4.1.1 | Sense 4+
    [ROM][S3][18 NOV] mcOneS3 v1.0.0 | mcTweaker | Smooth & Stable | 4.0.4 | Sense 4.1
    [ROM][S3] BackToBasics_v3 (based on RUU_VILLEC2_U_ICS_40_HTC_Europe_1.11.401.110)

Sense Kernels:

[Kernel 3.4] [Sense] Liberty Kernel v2
    [KERNEL] [Mar 17] Bulletproof-1.2 | S2W | FIOPS | Intellidemand | battery life
    HTC One s C2 Kernel_v1.1. added CPU controller, sweep2wake, GPU overclocked from 300

S-OFF:

[s-off] moonshine s-off for ville_c2

Stock (AOSP) ROMs:

[ROM] Cyanogenmod 11 | Kit Kat | 3.4 kernel | [06/03]
    [ROM][OFFICIAL][KitKat 4.4.2][VILLEC2] PAC-man 4.4 [AOSP]
    [ROM][KK][4.4.2] CarbonRom [27/2/2014]
    [4.4.2][KK] SlimKat Unofficial [20/02/2014]
    [ROM][4.3.1][28.10.2013]AOKP-Android. Infused with magical unicorn bytes.
    [ROM][4.3.1][05.11.2013]PRO-BAM
    [ROM][4.3][UNOFFICIAL]CarbonRom[Active Display, Halo][28 Sept]
    [ROM][4.3] Unofficial Cyanogenmod 10.2
    [ROM][4.3][Official] PAC-Man ROM Version 4.3 - Halo 2.0(Nightlies)
    [ROM][4.2.2][WIP] Unofficial Cyanogenmod 10.1
    [ROM][Beta]AOKP "The Swagging Continues"[4.2.2][05/29][AC!D Is Back!]
    [4.3.0]Mokee Open Source Project [PA's PIE,HALO,more Settings..]
    [ROM][JB] [4.2.2] Avatar ROM
    [rom][S-3]Unofficial Carbon~HALO
    [4.2.2]Mokee Open Source Project[PA's PIE,HALO,more settings..] July 15
    [ROM] SlimBean | Stable | JB 4.2.2 + Slimbean OpenPDroid
    [ROM][4.2.2]Vanilla rootbox
    [ROM][UNOFFICIAL][4.2.2] Baked BlackBean 8 - Ported
    [ROM][CM10.1][9 MAY] Codename Lungo
    [ROM][AOSP][WIP] JellyBean 4.1.2
    [ROM][4.1.2][Discontinued] Unofficial CyanogenMod 10
    [ROM]2013-4-17UNOFFICIAL MIUI v5 CM10 base miui
    [Rom][4.1.2] ParanoidAndroid
    [ROM][S3][WIP] Unofficial Cyanogenmod 9 for One S C2

Stock (AOSP) Kernels:

[Kernel 3.4] [Sense] AOSP Kernel v1
    [KERNEL][AOKP][AOSP][CM]ONE S C2 Kernel Linaro 4.43 -O3 built | Linux 3.0.74 by poppy

Ubuntu Touch:

[DEVELOPMENT]Ubuntu Touch

Anything I've missed off (that's getting updates/is stable), let me know.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat5555

>>S3 stock RUU dosyası<< bunu indir olması gerekiyor. maximus romu s4 chipsetli telefonlar için.benim paylaşımını yaptığım rom s4 için sana uygun değil. özellikle villec2 başlığı altındaki romları denemelisin dikkat et.

Olmuyor dostum bunuda kabul etmedi uyumlu değil diyor. s-on olduğum için olabilirmi acaba.?
    Bu arada ben cm11 ve cm10 denedim yüklemeyi.
    Öncelikle wipe diyorum ve tümünü secip tamam diyorum. Sonra rom dosyasının içindeki boot.img dosyasını flashlıyorum. Ardından cm10 rom dosyasını hafıza kartına atıyorum.
    Install diyorum yüklüyor başarılı diyor. Telefonu yeniden başlatıyorum. Ekrana cyanogenMod yazısı geliyor dönüyor dönüyor ama bir türlü telefon acılmıyor.
    Birşeyleri eksikmi yapıyorum acaba. Ayrıca md5 failed diyor her seferinde ama yine devam ediyor, bu ne anlama geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emesut -- 31 Mayıs 2014; 23:07:47 >

• 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.