Şimdi Ara

Htc one mı galaxy s4 mü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
3
Favori
10.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung u salla hocam. Bende s3 var nefret geldi. Yeni guncellemeleri daha çabuk almasi disinda bir olayi yok.. Eski htc telefonumu özlüyorum gercekten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • htc one
  • bu 2 telefon arasında internet hızı istiyorsan htc one karşılaştırmalarda en hızlı internet erişimi sağlayan telefon oldu 2.iphone 5 3 s4 bataryaya gelirsek motorola nın bir telefonu var o 1. oldu 2.s4 3. htc one tasarım olarak zaten tartışılmaz htc one inanılmaz bir tsarımla karşımızda ekran büyüklüğüne gelecek olursak kişisel fikrimi söyleyim ben büyük telefondan hoşlanıyorsam note 2 yi tercih ederdim yada 3 ü beklerdim hiç boşuna s4 le ugrsamazdım ama 5 inç lik ekranlar çok büyük iphone 5. kide çok küçük ama htc one bunlara nazaran daha ortada benim için baş parmağınla rahatlıkla her tarafta ulaşabiliyorsun ses kalitesine ve hoparlörlere değinmiyorum bile donanım olarak s4 tasrarım olarak htc one demiş herkes ama donanımdan kastınızı anlayamadım 2 bin lira para veriliyor bu telefonlara donanımı karşılaştırmaya gerek yok 2 bin liralık telefonda herşey mevcuttur birinde çok az daha iyidir birinde çok azdaha kötü 2 bin lira veriyorsan tasarıma bak zaten okadar pahalı telefonda donanım özellikleri bomba gibi olur.kamera gelecek olursam 4 mp. lik kamerasınyla fark yaratıyor htc one mükemmel bir çözünürlükte ekranında var benim yorumum belki yanlı oldu biraz ama htc one 2013 ün en iyi telefonu bomba gibi geliyor satış rekorlarınıa kıracaktır büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_zynl -- 14 Nisan 2013; 18:47:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Adversary

Samsung u salla hocam. Bende s3 var nefret geldi. Yeni guncellemeleri daha çabuk almasi disinda bir olayi yok.. Eski htc telefonumu özlüyorum gercekten..

Bendede S3 var ama plastik kasadan tiksindim artık
    Bir parça olsun kalite hissi alamıyorum telefondan.
  • Ya benim anlamadığım şu güncelleme olaylarını niye bukadar dert ediyonuz?
    Telefonu aldığınızda süper dyonuz güncelleme geç geldimi işe yaramaz bişey gibi gösteriyorsunuz...

Telefon seçmeye gelince kimse marka takıntısı yapmasın... Herkesin beğenisi farklıdır...

Donanımları karşılaştırp seçmeyin. htcnin artıları belli s4 artıları belli. size hangisi çok yarıyor ona karar verin. Boyutunu es geçmeyin ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngelFRANTIX

Ya benim anlamadığım şu güncelleme olaylarını niye bukadar dert ediyonuz?
    Telefonu aldığınızda süper dyonuz güncelleme geç geldimi işe yaramaz bişey gibi gösteriyorsunuz...

Telefon seçmeye gelince kimse marka takıntısı yapmasın... Herkesin beğenisi farklıdır...

Donanımları karşılaştırp seçmeyin. htcnin artıları belli s4 artıları belli. size hangisi çok yarıyor ona karar verin. Boyutunu es geçmeyin ama...

çünkü google güncellemelerle bir sürü yenilik ve daha yüksek hız daha uzun pil süresi gibi imkanlar sunuyor, htc telefonu olanlar bu imkanlardan mahrum kalıyor. Mesela google ın son çıkarttığı google now isimli yazılım geçen senenin en iyi htc modeli denilen sensation modellerinin hiç birinde çalışmıyor, çünkü bu telefonlar 4.0.2 den sonraki hiç bir güncellemeyi almayacak.

• Plastik telefona bir etek dolusu para verecegime şöyle şık hızlı içcerik ve donanım açısından süper bir telefon alırım androidli daha iyi...
    Tartışmasız htc One diyorum..
  • keşke şu HTC one a SD kart desteği koysalardı da hiç tereddütte kalmasaydım :S
  • Şu anda i phone 4 16gb modelini kullanıyorum.

1- Ama birşey okurken büyüt küçült olayı çok canımı sıkıyor. Teknosanın sitesine girip adam gibi ürün bakamıyorum. Forumlarda yazı okuyamıyorum. İlk sıkıntım bu.

2- Batarya. Telefonu günde 3 kere fullemem gerekiyor. Çakma şarjlar 2 günde bozuluyor orjinal şarjlar 100 lira. Watsap twitter instagram azcık da facebook ta bütün gün gezecek bir telefon arıyorum. Oyun olarak bir tek fight night oynuyorum.

3- İyi resim , vidyo çekebilsin istiyorum.

4- Kullanımı i phone kadar kolay olmasın , azıcık renkli bir arayüz istiyorum.

5-Telefonu elime aldığımda kalite yi görmek istiyorum. Masaya koyduğumda parlasın istiyorum.

6-3G de problem yaşamamak istiyorum.

7-Rahat rahat film, müzik , zilsesi atayım içine istiyorum. iTunes gibi programlarla uğraşmak istemiyorum.

2 sene önce kasımda iP4 aldım 1750 lira verdim. Telefon 1 kere bozulmadı. Ama internete tost makinasından girdim. Ozamanlar S2 ler nette fink atarken ben aptallığıma doydum. Artık iPhone almam. Marka fanatiği değilim ama Apple ın ürünlerinden nefret ediyorum.

Şu anda One Xz S4 arasındayım. Arkadaşım Xz aldı çok memnun. Ama özellikle siyah One ın tasarımı aşık olunası. s4 tipi ise çok çirkin ama batarya konusunda daha iyi. Fikir verin lütfen . Şimdiden teşekkürler.

• bende ip4 kullanıcısıyım one tercihi ettim ben çünkü s4te hala yer yer takılmalar yaşanıyor bir tane videoda adam sense 5i baya çorba yapıyordu sıfır takılma vardı istersen onuda bulurum xda bakarsan cihazların - yönlerini daha rahat görürsün ilerde düzelir mi bilmem touchwiz. s4 artısıda pil ama bende senin gibi pek oyun oynamam oynarsam küçük oyunlar zaman öldürmelik oyüzden yeter diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 5 Mayıs 2013; 2:12:49 >
  • 2 senedir Galaxy S kullanıyorum ve şu plastik kapağı artık dayanamadı. Başta bende plastik diye tereddüt ettim ama kullanmaya başladıktan sonra anladım ki bu plastik bizim bildiğimiz plastik değil. İstediğiniz kadar bükün kırılmıyor veya başka bir şey olmuyor. Ama 2 sene sonra (telefon yere 1 kere bile düşmemesine rağmen) nedenini bilmediğim bir şekilde kilit tuşunun ordan 1 cm uzunlukta ip gibi çizik var. Kapağı açmaya çalışınca kırılcak diye çok korkuyorum. Telefon bazen donunca güçlükle kapağı açıp pili çıkarıyorum. Bu ara zaten kendime yeni telefon bakıyorum ve S4 yerine One alıcam. Almamda ki en büyük neden kasasının alimunyum olması. S4'ü henüz inceleyemedim, belki kasası daha da sağlamlaşmıştır ama yinede kasasından dolayı ben One derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atom Heart Mother -- 5 Mayıs 2013; 2:19:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

bende ip4 kullanıcısıyım one tercihi ettim ben çünkü s4te hala yer yer takılmalar yaşanıyor bir tane videoda adam sense 5i baya çorba yapıyordu sıfır takılma vardı istersen onuda bulurum xda bakarsan cihazların - yönlerini daha rahat görürsün ilerde düzelir mi bilmem touchwiz. s4 artısıda pil ama bende senin gibi pek oyun oynamam oynarsam küçük oyunlar zaman öldürmelik oyüzden yeter diye düşünüyorum.

Ya bu 1400 mAh lık pil beni bitirdi. resmen bi bittim m.q . arkadaşımın s3nü kullandım menüsünü beğenmedim. HTC hep almak istedim ama sense i kullanabilir miyim bilemedim. wildfire s bile mükemmel gözüküyor. Sanırım One x ya da maddi durumum yeterse one alacağım. Mükemmel görünüyor cidden. Buna 2000 lira verdim diye bağırıyor. Ama s4 Plastik , elimden bi düşse allah muhafaza.

HTC de , film müzik atma nasıl telefona ? direk sürükle at yapabiliyormuyuz ? aman altyazıyla film aynı isimde olcak , codec bilmemne uğraşcak mıyım ?

• itunes olmadığı için sürükle bıraktır herhalde filmlerdede sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ana konuda kullananlara sorabilirsiniz
  • One X alınacak telefon değil. Pil deşarj süresi korkunç derecede kötü, evet telefon bunun dışındaki özellikleriyle mükemmel bir telefon, ancak yoğun kullanımda pili yarım gün gittikten sonra feriştah olsa bir işe yaramıyor. Bütçeniz yeterli ise Htc One ya da Galaxy S4 arasında bir seçim yapın.

Ayrıca tüm android telefonlarda olduğu gibi HTC telefonlarda da filmlerinizi kopyala yapıştır yöntemiyle telefonunuza atabilirsiniz. Altyazı ve filmin isminin aynı olmasına dikkat edin ve google playden Mx Player gibi oynatıcılar indirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 5 Mayıs 2013; 3:23:03 >
    "Yaptıgım seyler; (öncelikli) oyun, internet, müzik (internet öncelik)"

Senin yukarıda ki söylediklerine göre yazacak olursak;

1)Oyun için Galaxy S4 biraz daha önde olacaktır ama senin için bu fark çok muhim değilse ikisini de tercih edebilirsin bu konuda..

2)İnternet konusunda yine Galaxy S4 bir miktar önde ama HTC de kullanıcısını üzmez bu konuda..

3)Müzik konusunda HTC önde, ama çok profesyonel takılmıyorsan bu konuda Samsung da seni hayal kırıklığına uğratmaz..

İşin özeti bu iki telefonun birbirine aman aman farkları normalde gözlenmiyor.. Hangisinin alınması gerektiği tamamiyle kişinin kendi tercihine kalıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 5 Mayıs 2013; 3:51:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

Tabiki s4. Bunun icin niye konu aciyosunuzki. İphone5 mi iphone 3g mi demek gibi bisey bu.

alakaya çay demle
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

"Yaptıgım seyler; (öncelikli) oyun, internet, müzik (internet öncelik)"

Senin yukarıda ki söylediklerine göre yazacak olursak;

1)Oyun için Galaxy S4 biraz daha önde olacaktır ama senin için bu fark çok muhim değilse ikisini de tercih edebilirsin bu konuda..

2)İnternet konusunda yine Galaxy S4 bir miktar önde ama HTC de kullanıcısını üzmez bu konuda..

3)Müzik konusunda HTC önde, ama çok profesyonel takılmıyorsan bu konuda Samsung da seni hayal kırıklığına uğratmaz..

İşin özeti bu iki telefonun birbirine aman aman farkları normalde gözlenmiyor.. Hangisinin alınması gerektiği tamamiyle kişinin kendi tercihine kalıyor..

internet konusunda s4 nasıl öndeymiş anlamadım...

ekleme;
    konuya gelirsek kesinlikle htc one derim, bir kere cpu gpu olarak s4 ten geri sayılmaz, ama çok daha stabil, takılma kesinlikle olmuyor.. bu konuda s4 e tur bindiriyor. iphone kullanıcıları bile beğendiyse htc gerçekten en iyi androiti yapmış demektir. diğer taraftan zoe olsun hoparlörleri olsun verdiği kulaklık olsun, gerekse beats yazılım olsun çok farklı ve önde, onun dışında şıklığı ve kalitesini zaten anlatmaya gerek yok. s4 e göre muhakki artıları olduğu gibi eksileride olcaktır, bunlar değişritileb ilir pil, ve sensörler, tabi ekrani daha büyük v.s. ancak htc nin artıları kesinlikle daha dikkat çekici ve bir çok site en iyi telefon seçti... ayrıca kamera olarak her ikiside süper, gündüz samsung gece ise htc önde olacaktır. burada da tercihimi htc den yana kullanırım, şöyle ki gündüz çekimlerinde samsung lehine ortaya çıkan ( yüksek çözünürlükten kaynaklı ) fark, gece çekimlerinde htc lehine ( daha büyük piksel nedeni ile ) çıkacak fark kadar dikkat çekici olmamaktadır. tabi bunlar izlenimlerim neticesinde vardığım sonuçlardır, en nihayetinde herkes kararını kendi verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fz18 -- 5 Mayıs 2013; 11:35:46 >

• Hemen hemen aynı özelliklerde (hatta ben müzik sever olarak ekstra amfi olayında hTC ile nirvanaya ulaştım) iki cihaz var:

Biri plastik, biri yekpare alüminyum.

Biri Amoled gibi güneş altında kaybolan aşırı pastel renkli ekran, biri Lcd 3 ve en yüksek ppi değeri

biri tek çıkışlı standart hoparlör, Biri boomsound stereo hoparlör.

Birinin dahili hafızası 16 gb birinin 32 gb.

Nasıl ikilemde kalıyorsunuz merak ediyorum.? Haa pardon laylon olanında kafa hareketlerini takip eden sistem var.

(Hafıza olayında aynı fiyattakileri karşılaştırdım. SD karta uygulama oyun vs kuramıyorsunuz. 16 gb içinde kullanılabilir 9-10 gb kalıyor. Bir film 3 de sağlam oyun kurdunuzmu hafıza full.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 5 Mayıs 2013; 13:01:35 >
  • HTC One ı bugün media markt ta inceledim. iPhone 5 e benziyor fakat uzunlamasına fazla büyük. Resimlerde çok güzel görünüyor ama ben gerçeğini pek beğenmedim.

Xperia Z in kamerası çok övülmesine rağmen GS4 kamerasıyla karşılaştırılınca bence zayıf kalıyor. Xperia Z ile otomatik modda resim çekerken odaklanması için neredeyse 3 sn bekleniyor. HTC One ın kamerasını beğenmedim.

Ürün kalitesi olarak en kaliteli materyal HTC de var. En kalitesiz de GS4 diyebilirim.

2. El piyasası , Batarya , Kamera başta olmak üzere bir çok konuda GS4 üstün bence. Diğer telefonlar da çok başarılı ama , tekrar söylüyorum şahsi görüşüm GS4 biraz ileride.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.