Şimdi Ara

[HTC ONE] Mehmed Altair'ın Atölyesi (ROM/KERNEL/ROOT/S-OFF) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
11
Favori
14.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Orijinalden alıntı: Ronin1453

Dostlar iyi geceler,kolay gelsin..
    Bir sorunum hakkında yardımlarınızı rica ediyorum bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

HTC One cihaza sahibim ve cihaz bilgilerim şöyledir..

- Unlocked
    - Hboot 1.54.0000
    - Recovery Vers. TWRP 2.7.1.1
    - Renovate Milestone 2.3.0 Rom
    - Kangroo M7 kernel

Cihaz yazılım konusunda acemi değilim bu zamana kadar hemen hemen tüm işlemleri kendim yaptım ancak kernel değiştirmek için normal şekilde Bootloader modundan Recovery'ye gidip yükleme yapmak istediğimde

Checking for MD5 file.
    Skipping MD5 check: No MD5 file found.
    Failed

Hatası alıp işlemin başarısız olduğunu gördüm bu zamana kadar bu tarz bir sorunla hiç karşılaşmamıştım.Daha sonra meraktan başka bir rom veya başka bir recovery dosyası yüklemek istediğimde de aynı sorunu yaşamaya devam ettim.Ne recovery'yi tekrar flashlayabiliyorum ne kernel yükleyebiliyorum nede rom yükleyebiliyorum.Bu sorunu neden yaşıyorum nasıl çözebilirim.Yardımcı olur musunuz.?
    Teşekkür ederim..

hocam benim dünyama hoşgeldiniz bende 2.7.1.1 kurdum sapıttı hatta telefonu komple temizleyip sadece kuracağım romu attım o da eski sürüm recovery istiyormuş cihaz hiç sistem kurulu olmadan bir gün kaldı son çare otg kablosuyla yükledim çare 2.7.0.1 gibi gözüküyor şu an bu arada cm 11'in son nightly sürümleri için 2.7.1.1 şart onun dışında hepsi 2.7.0.1 ile kuruluyor haberiniz olsun

Üstad hoşbulduk,teşekkürler..
    Şu anda cihazımı kullanabiliyorum ancak Recovery ekranından hiçbirşey yapamıyorum.Bu sorunu nasıl aşabilirim.? Yani 2.7.0.1 bile yükleyemiyorum. Stok recovery'ye dönmek istesem bile flashlayamıyorum.Hep aynı MD5 sorunu ile karşılaşıyorum.Çözüm önerin nedir.?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Dostlar iyi geceler,kolay gelsin..
    Bir sorunum hakkında yardımlarınızı rica ediyorum bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

HTC One cihaza sahibim ve cihaz bilgilerim şöyledir..

- Unlocked
    - Hboot 1.54.0000
    - Recovery Vers. TWRP 2.7.1.1
    - Renovate Milestone 2.3.0 Rom
    - Kangroo M7 kernel

Cihaz yazılım konusunda acemi değilim bu zamana kadar hemen hemen tüm işlemleri kendim yaptım ancak kernel değiştirmek için normal şekilde Bootloader modundan Recovery'ye gidip yükleme yapmak istediğimde

Checking for MD5 file.
    Skipping MD5 check: No MD5 file found.
    Failed

Hatası alıp işlemin başarısız olduğunu gördüm bu zamana kadar bu tarz bir sorunla hiç karşılaşmamıştım.Daha sonra meraktan başka bir rom veya başka bir recovery dosyası yüklemek istediğimde de aynı sorunu yaşamaya devam ettim.Ne recovery'yi tekrar flashlayabiliyorum ne kernel yükleyebiliyorum nede rom yükleyebiliyorum.Bu sorunu neden yaşıyorum nasıl çözebilirim.Yardımcı olur musunuz.?
    Teşekkür ederim..

hocam benim dünyama hoşgeldiniz bende 2.7.1.1 kurdum sapıttı hatta telefonu komple temizleyip sadece kuracağım romu attım o da eski sürüm recovery istiyormuş cihaz hiç sistem kurulu olmadan bir gün kaldı son çare otg kablosuyla yükledim çare 2.7.0.1 gibi gözüküyor şu an bu arada cm 11'in son nightly sürümleri için 2.7.1.1 şart onun dışında hepsi 2.7.0.1 ile kuruluyor haberiniz olsun

Üstad hoşbulduk,teşekkürler..
    Şu anda cihazımı kullanabiliyorum ancak Recovery ekranından hiçbirşey yapamıyorum.Bu sorunu nasıl aşabilirim.? Yani 2.7.0.1 bile yükleyemiyorum. Stok recovery'ye dönmek istesem bile flashlayamıyorum.Hep aynı MD5 sorunu ile karşılaşıyorum.Çözüm önerin nedir.?

Hocam akşam bana pm atın size recovery flasher hazırlayacağım onu otg kablo ile atıp recovery üzerinden flashlayın recovery sürümü 2.7.0.1'e düşecek daha sonra istediğiniz romu kurabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mehmet Hocam merhaba ;

Çok yararlı bilgiler içeren bir konu öncelikle teşekkür ederim.

Cihazı kontrol edebilmek amaçlı bootloader kilidini UNLOCKER yaptım ve root ettim ama rom kurmadım stock romda devam ediyorum denemek amaçlı geri rootu sildim ama bootloaderi kapatamıyorum.

Bu şekilde gelecek güncellemelerden mahrum kalırmıyım.

Şuan s-0n ve unroot şeklinde stock arayüzde kullanmaya devam ediyorum. Bu duruma bootloaderi de nasıl kapatabilirim yardımcı olmas sansınız varmı ?
  • Mehmet Altair neden uzun süredir giriş yapmıyor bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam emeğiniz için teşekkür ederim fakat bir konuda 2 gündür çok büyük problem yaşıyorum ve çözümünü hiçbir yerde bulamadım. Kilit kaldırmanın son aşamasında "yes" ve "no" olarak çıkan ekranda, ses tuşuyla "yes"i seçiyorum fakat onaylayamıyorum. bu nedenle kilit kalkmıyor. fakat "no" yu seçtiğimde direkt kabul ediyor. Bunu bir kaç kişi yaşamış fakat çözüm göremedim. telefonum "Htc desire 300" saygılarımla.
  • Merhaba,

HTC One M7 Kullanıyorum telefonumu Türkiye MediaMarkt dan aldım, yani orjinal ürün.
    Garantisi bitince Room yüklemek istedim bootloader kilidini açtım ve bir süre sonra simkartı görmemeye başladı.
    Imei numarası *06# yapınca boş gözüküyor. Sorun donanımsal mı yazılımsal mı bir türlü anlayamadım.

Custom Rom yükledim
    S-Off işlemini yaptım (Sunshine ile)
    Cid: 1111111 yaptım
    Hatta Xplosed ile orjinal imei mi de yazdım fakat simkartı yine görmedi
    Bootloader ekranına girince show barcode ekranında orjinal imei gözüküyor ama telefon açılınca gözükmüyor.

Son çare Stok rom yüklemek için RUU yüklemeye çalıştım. Bunun içinde önce Hboot 1.61 den 1.44 e düşürdüm.
    Şimdi ise bootloader ekranına girince fastboot usb olmuyor. Fastboot ekrarında usb çalışmıyor ama telefon açılınca usb çalışıyor içine girip dosyaları vs görebiliyorum. Konunun driverlar ile ilgisi olduğunu sanmıyorum adb/fastboot driver zaten yükledim.

Kısacası sorunlar aşağıdaki gibi ve yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

1- Hboot ekranında Fastboot Usb modu aktif olmuyor. (Kırmızı Fastboot olunca usb yazısı gelmiyor)
    2- Custom Rom yükleyince imei/simkart görmüyor.

Not: Telefonun EFS dosyaları da yok elimde.
    Soru: Telefon yazılımsal mı yoksa donanımsal mı arızalı, simkart yuvası mı bozuldu acaba?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.