Şimdi Ara

HTC ONE M9 ANA KONU (5' FHD, S810, 3 GB Ram, 32 GB, 20mp Cam) (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.322
Cevap
42
Favori
172.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok sağolun hocam bunları gayet iyi biliyorum. lakin m9 dan önce çok telefon tablet kullandım. bu cihaz hariç şuana kadar kullandığım tüm cihazların kendi menülerinde fastboot modu var. fastboot moduna almazsanız cihaz cmdden hiçbir fastboot komutunu görmez. xda da bu konuya değinilmiş şaşıranlar olmuş. bu cihazda fastboot modunun ismi download mode olmuş. sanırım gelecek nesil htclerdede bu durum korunacaktır. tekrar sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: m398

arkadaşlar benim htc one m9 telefonum var telefoncu kaçak yazılım yüklemiş orjinal rom nasıl yüklerim telefonla biri yardımcı olabiklr mi bana lütfen

Hocam kacak is yapmayin polis basar dikkat edin. Emege saygi lutfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ettu E kullanıcısına yanıt
    Peki aktif olarak kullanıyor musun? İki gün nasıl gidiyor. Bende hemen yukleyeyim. Ben şuan Developer sürümünü yükledim. Bu diğerine göre iyi ama hızlı yinede. Cevabın için teşekkür ederim kardeşim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar, cihazın 2.elini arıyorum fakat gönlüme göre bulamadım:) fiyatlar fahiş. satan olursa diye buradan da şansımı deniyorum. türkiye cihazı ve minumum 4-5 ay garantili, sorunsuz, yıpranmamış temiz bir cihaz arıyorum. bütçem maximum istanbulda elden 750 tl. satmayı düşünen olursa talibim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu çok yoğun kullanmıyorum. Sık sık ve kısa aralıklarla nete giriyorum. Batarya tasarrufu için güç tasarrufunu açık tutuyor, parlaklığı azaltıyorum. Grenify ile arka plandaki uygulamaları uyutuyor, Fast Reboot ile hafızada yer açıyorum. Son uygulamaları (ekranın altında home tuşunun sağındaki tuş) X işaretine basarak siliyorum. Telefonu 24 saat açık tutuyorum. Halen kullandığım rom ViperOne 4.3.0 (6.0 tabanlı) dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rusen_orhon

arkadaşlar, cihazın 2.elini arıyorum fakat gönlüme göre bulamadım:) fiyatlar fahiş. satan olursa diye buradan da şansımı deniyorum. türkiye cihazı ve minumum 4-5 ay garantili, sorunsuz, yıpranmamış temiz bir cihaz arıyorum. bütçem maximum istanbulda elden 750 tl. satmayı düşünen olursa talibim...

yanlış anlamayın ancak

cihazın yıpranmışları 700-800 arası
    garanti diyorsunuz tr cihazı diyorsunuz temiz diyorsunuz sorunsuz yıpranmamış vs diyorsunuz zaten dediğiniz 3 cümlede aynı anlamda ve bu sizin kılı kırk yaran bir insan olduğunuzu gösterir.
    bu cihaz için fiyatlar fahiş demek pek uygun değil cihaz hala çok hızlı ve sağlam aksesuar seçenekleriyle çok güzel bir cihazın rakiplerinin fiyatları belli 800tlye çok temiz cihazlar var ama garanti vs çok zor kolay gelsin size...

• quote:

Orijinalden alıntı: YediGüzelAdam

quote:

arkadaşlar, cihazın 2.elini arıyorum fakat gönlüme göre bulamadım:) fiyatlar fahiş. satan olursa diye buradan da şansımı deniyorum. türkiye cihazı ve minumum 4-5 ay garantili, sorunsuz, yıpranmamış temiz bir cihaz arıyorum. bütçem maximum istanbulda elden 750 tl. satmayı düşünen olursa talibim...

yanlış anlamayın ancak

garanti diyorsunuz tr cihazı diyorsunuz temiz diyorsunuz sorunsuz yıpranmamış vs diyorsunuz zaten dediğiniz 3 cümlede aynı anlamda ve bu sizin kılı kırk yaran bir insan olduğunuzu gösterir.
    bu cihaz için fiyatlar fahiş demek pek uygun değil cihaz hala çok hızlı ve sağlam aksesuar seçenekleriyle çok güzel bir cihazın rakiplerinin fiyatları belli 800tlye çok temiz cihazlar var ama garanti vs çok zor kolay gelsin size...

Katılıyorum. Bende satıyorum yurtiçi bikaç ay garantisi devam eden cihaz. Ancak 1000tl altı vermem kullanırım daha iyi..

• ettu E kullanıcısına yanıt
    Tesk. Servis felan yapar mı acaba. Ya da cep telefoncular

• Rensjem kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Bu şarj cihazı şarj ederken programları bozuyor. Işlem pek yapamıyorum. En net hangi şarj cihazını önerirsiniz alırken neye dikkat edelim. Orjinalini kaybettim. Piyasa da orjinali varmıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: medyanet60

quote:

quote:

yanlış anlamayın ancak

Katılıyorum. Bende satıyorum yurtiçi bikaç ay garantisi devam eden cihaz. Ancak 1000tl altı vermem kullanırım daha iyi..

4-5 ay garantili o bakımdan dedim zaten. 2015 yılı üretimi bir model ayrıca..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• herdemasivemavi H kullanıcısına yanıt
    Ben anker quickcharge 3.0 kullanıyorum. Cihaz 2.0 destekliyor ancak ankerde geriye yönelik destek var yani 2.0 olan cihazı tanıyıp ona uyum sağlıyor. Açıkcası ben amerikanın en çok satan şarj cihazı markası olduğu için tercih ettim ve memnunum.

Arkadaşlar cihazı kontrol ettim ancak alt ve üst hoparlörler çalışmasına rağmen çok az ses veriyor bu beni çok rahatsız etti xperia z2 yi sırf bu sebepten özler oldum. htc one m9 olsun m7 olsun benim z2 den çok çok az ses veriyordu hatta elimdeki m9 m7 dende az ses veriyor.
  • quote:

Ben anker quickcharge 3.0 kullanıyorum. Cihaz 2.0 destekliyor ancak ankerde geriye yönelik destek var yani 2.0 olan cihazı tanıyıp ona uyum sağlıyor. Açıkcası ben amerikanın en çok satan şarj cihazı markası olduğu için tercih ettim ve memnunum.

Arkadaşlar cihazı kontrol ettim ancak alt ve üst hoparlörler çalışmasına rağmen çok az ses veriyor bu beni çok rahatsız etti xperia z2 yi sırf bu sebepten özler oldum. htc one m9 olsun m7 olsun benim z2 den çok çok az ses veriyordu hatta elimdeki m9 m7 dende az ses veriyor.

Hocam Büyük ihtimalle ızgaralar tozla doldu. Yumuşak uçlu bir diş fırçasıyla güzelce temizle altını ve üstünü. İçini açıp temizlemek daha iyi ama zahmetli. Diş fırçası işini görür. Büyük fark göreceksin eski haliyle.

Aynı zamanda kulaklık girişi de kulaklık tam oturmuyorsa, iğne ile jakı temizleyin. içinden bi sürü pamuk fln çıkıyor. Bunlar basit çözümler ama hayat kurtarıyor.

• quote:

quote:

Hocam Büyük ihtimalle ızgaralar tozla doldu. Yumuşak uçlu bir diş fırçasıyla güzelce temizle altını ve üstünü. İçini açıp temizlemek daha iyi ama zahmetli. Diş fırçası işini görür. Büyük fark göreceksin eski haliyle.

Aynı zamanda kulaklık girişi de kulaklık tam oturmuyorsa, iğne ile jakı temizleyin. içinden bi sürü pamuk fln çıkıyor. Bunlar basit çözümler ama hayat kurtarıyor.

umarım öyledir hocam canım çok sıkkın ilk fırsatta deneyeceğim sağolun teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

• quote:

quote:

quote:

umarım öyledir hocam canım çok sıkkın ilk fırsatta deneyeceğim sağolun teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

Ne demek hocam rica ederim aynısı başıma geldiği için biliyorum düzelir merak etme..

• elimde verizon un m9 cihazı var

S-off
    bootloader kilitli
    twrp 2.8.7.0 yüklü

rootsuzdu,

telefonda 4g var ancak lte yoktu. frekansları açmak için root etmek istedim

bootloader kilidini açayım dedim.

gerekli dosyaları indirdim

HTC Dev e gireceğim CID okumak istediğimde cihaz okunmadı bir süre öylece usb takılı kaldı bilgisayarda, döndüğümde beyaz htc one ekranı vardı açılıp kapanmıyord.

güç düğmesi ses açma+kapama tuşuna basarak kapattım boot menüye girdim. twrp şarjın%66 da olduğunu gördüm şarj olması için orada bıraktım %100 oldu

twrp den wipe yaptım cihaz gene boot ekranında kaldı
    factory reset yaptım gene boot ekranında kaldı.

Sonra verizon un Stock_Backup_1.32.708.15.zip dosyasını buldum indirdim hafıza kartını fat32 formatlayarak içine attım twp den yüklemek istediğimde yükleyemedim

Sonra lineage-13.0-20170316-UNOFFICIAL-himawl bunu indirdim karta attım ismi değiştirdim yüklemek istediğime 5-10 dakia geçti ancak bu ekranda kaldı sonra düğmelere basarak gene kapattım kurtarabilir miyiz cihazı
    http://hizliresimyukle.com/image/v3iWe http://hizliresimyukle.com/image/v3gqm http://hizliresimyukle.com/image/v3rHV http://hizliresimyukle.com/image/v3s2U http://hizliresimyukle.com/image/v35KP http://hizliresimyukle.com/image/v3WwO http://hizliresimyukle.com/image/v3iWe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre-sti -- 17 Nisan 2017; 8:48:39 >

• Arkadaşlar bugün m9 cihazım 9. Kattan en aşağı yere düştü.cihazda hiçbir fonksiyonel eksiklik yok. Sadece ekranın sağ alt köşesinde ufak bir çatlak ve kasada sol Üst köşede yine çok ufak bir ezilme var,alet bildiğin döküm ezilmeden anlıyorsunuz. Şu an bu postu telefondan atıyorum. Donanım seviyesini bilemem kamerası vs iyi olmayabilir kabul ama Htc hakkaten çok sağlam telefon yapıyor.

• Cihazımın bl kilidini açtım son sürüm twrp yükledim.

daha sonra root etmek istedim supersu yu indirip recoveryden flaşladım cihaz htc ekranında takılı kalıyor ses tuşları ve powera basılı tutarak cihazı kapatıp tekrar recovery yi açabiliyorum.

pcye fastboot tan bağlanabiliyor acaba cihaza twrp üzerinden yükleyebileceğim bir rom varmıdır ve kurulmu nasıldır yardımcı olabilirmisiniz? çözüm için başka önerilerede açığım sanırım üstteki arkadaşın sıkıntılarıda bana benzer
  • YediGüzelAdam kullanıcısına yanıt
    Bu şarj cihazını aldım. Çok güzel miş. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: herdemasivemavi

Bu şarj cihazını aldım. Çok güzel miş. Teşekkürler

Önemli değil, arkadaşlar bana yardım edecek kimse yok mu? adım adım rom kurulumunu anlatacak birisi yokmu videodan viper rom kurulumu seyrettim oda aynı htc ekranında kalıyor. rom yüklendikten sonra htc ekranında kaç dakika duracak cihaz acaba?
  • YediGüzelAdam kullanıcısına yanıt
    Ben de daha önce Android 6.0 stock rom'u root etmek istedim fakat her seferinde cihaz çöktü, bunu 30 kez denedim farklı aralıklarla fakat sonuç alamadım. Custom rom'larda 6.0 doğal olarak rootlanıyor ama stock 6.0 rom'da malesef sıkıntı oluyor.

https://www.androidfilehost.com/?fid=24415232478675953
    https://www.androidfilehost.com/?fid=24341993505161853

Hafıza kartı ve hafıza kart okuyucu bul. Yukarıdaki 2GB ve 63 MB'lık 2 zipi indir daha sonra 63 MB'lık dosyanın adını 0PJAIMG (Baştaki O harfi değil, sıfır) olarak değiştir ve indirdiğin dosyaları hafıza kartına at. Download modda çıkan uyarıda ses açma tuşuna bas çok ufak bir ön yükleme yapacak.

Daha sonra hafıza kartını çıkar telefondan ve kart okuyucuya tak, sonrasında az önce flaşladığımız 63 MB'lık dosyanın adını değiştir, sonrasında 2 GB'lık dosyayı hafıza kartına kat, dosyanın adını da 0PJAIMG olarak değiştir. Tekrar download moda al cihazı sonra bir uyarı verecek ses yükseltme tuşuna bas ve yazılımı yükle. Umarım halledebilirsin benim de pek bilgim yok ama en fazla bu kadar yardım edebilirim.

• 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.