Şimdi Ara

HTC ONE M9 ANA KONU (5' FHD, S810, 3 GB Ram, 32 GB, 20mp Cam) (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.322
Cevap
42
Favori
172.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ocak ayının 25 inde(EVKUR) alan bir arkadaştan kapalı kutu olarak 26 ocakta ben aldım.Aynı gün cihazı açtım kullanmaya başladım.Forumda gördüğüm android m sıkıntıları yüzünden yükseltmek istemedim ama cuma günü dayanamadım ve yükledim.
    pile gelirsek pil kullanımı ile ilgili ekran görüntüsü alırdım ama sorularınızı görmeden önce telefonu şarja taktım çok doğru bilgi vermeyeceğini düşünerek pil ile ilgili ekran görüntülerini daha sonra eklerim.
    cumartesi sabah 8 de çıkardım şarjdan 3 veya 4 tane 1-2 dakikalık telefon görüşmesi,en az 1,5-2 saat pişti batak oyunu uygulaması toplamda 1 saat kadar facebook uygulaması 20 kadar fotoğraf çektim
    çok azda asphalt oyunu yani şarjdan çıkarıp tekrar şarja taktığımda 15% seviyesindeydi pil.
    özetle kullanım bu şekilde
    unutmadan bire marketten HERE uygulamasını ve türkiye haritasını indirdim

• Arkadaşlar cihaz kafamda var ancak M10'dan sonra HTC'nin batıp güncellemeleri verememesinden korkuyorum :D Malum evleaks'in paylaştığı görsel doğru ise kepenkleri kapatıp evlerine dağılırlar. Cihazın tasarımı hoşuma gidiyor oldukça ancak kafamı kurcalayan diğer bi mesele ise cihaz oyun oynarken ısınıyor mu yani bu throattle dediğimiz olay devam ediyor mu şuan ?
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar.M8'im eskidiğinden bir değişiklik yapıp Galaxy s6 ya geçtim ama bi türlü ısınamadım ne şarjına ne kullanımına.M9 a yönelmelimiyim. Kamera sadece kamerayı mera kediyorum. içinizde eski sayfaları okumadın mı diyecekler olacaktır ki okudum ama ortak nokta güncellemelerden sonra düzelmiş .buna rağmen kötü diyebilirmiyiz.

Ayrıca abim yurt dışı telefon satan bir yerden m9 aldı ama çift tıklama(ayarlarda açık olmasınarağmen) çalışmadı.Motion Launch Gesture ayarları açıkken gene çalışmıyordu. 4-5 tane m9 denemişler hepsine aynı sorun.Acaba atılan firmware ile mi alakali diye düşünüyorum.

Bunun dışında Note 5 nasıldır.(Motion Gesture Olayı ve kamera sıkıntısı olursa m9 almayıp note 5 alabilirim diye soruyorum) Alınır mı
  • arkadaşlar android 6 güncellemesinden sonra tasarruf moduna alınca yukarıda simgesi gözüküyor mu bildirim sesinin yüksekliğini zil sesinden ayrı olarak ayarlanabiliyomu
  • alabilrsiniz tabi ama note 5 ile m9 u aynı kategoriye sokmanız doğru değil note 5 biraz daha iş telefonu birde z5 i inceleyin derim şuan telefon almak istesem z5 i tercih ederdim gerek kamerası gerek toza suya dayanınıklığı gerek dizaynı olarak alınabilecek bi telefon htc beni canımdan bezdirdi
  • atiksoymakina A kullanıcısına yanıt
    dayaniklilik konusunda sonye pek guvenmeyin isterseniz, htc daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • droido xx D kullanıcısına yanıt
    yanılıyorsunuz bence sony z2 yi 2 yılı geçkin kullandım kasada ön arka camında bi sıkıntı yaşamadım ama htc m9 u alalı henüz bi kaç ay olmasına rağmen kasada dahil çizilmeyen yeri kalmadı ses konusunda çok güveniyodum htc ye ondanda hayal kırıklığına uğradım kamerası zaten evlere şenlik bir işe yarar arayüzü oda kurtarmıyo inanın bin bişman oldum son kez servise göndericem eğer olmazsa satıp kurtulucam saygılar...
  • GoXVII G kullanıcısına yanıt
    2 gün önce android 6 ya yükselttim
    güncelleme öncesi ve(ya)sonrsı hard reset yapmadım

• çift tıklama ile ekranı kapatma özelliği varmıydı ve güncelleme sonrası bildirim sesinin yüksekliğini zil sesinde ayrı olarak azaltıp yükseltme varmı
  • lordham1995 L kullanıcısına yanıt
    çift tıklama ile ekran açıp kapama vardı güncelleme sonrası bildirim sesi kaldırılmış ses çubuğunda
    hayır onu kaldırmışlar hayır önceden ses açma çubuğunda vardı ama artık oda yok neyin kafasını yaşıyolarsa artık eksik yönlerini kapatacaklarına daha ne kadar saçmalarım onun üstünde çalışıyorlar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiksoymakina -- 7 Şubat 2016; 22:40:40 >
    güç tasarruf moduna alınca whatsaptan mesaj gelince titriyomu lolipop sürümünde güç tasarruf modundaki ayarları elleyebiliyoduk bunda otomatiğe alınmış
  • Hocam bende benimkini atayım şimdi size.

Bugün bu şekilde oldu çıkardım şarjdan uzun süre pasif kullandım işte snappchat arka planda toplamda ekran açık kaldığı süre şuanlık 50 dakika diyor

Onun dışında w.appta bulunma var arada blinkfeed twitter bakma işte 5-6 şarkı Spotify ve 3-4 video youtube izlenmişliği var şarj durumu bu seviyede.

Telefonu kullanım sıkılığı ise ortaya yakın

Kötü değil mi bu şarj durumu ?

Millet günlük kullanımda sık sık şunu bunu yapıyorum deyip 1gün çıkarıyorum diyor ! :)

evet titreme oluyo dedim ya daha ne kadar saçmalayacaklar çok merak ediyorum...
  • Kamera bence halan kötü.

Note 5 kamerasına baktım ön kamerasına daha iyi gibi M9 dan ama daha yapmacık duruyor.

Zaten kamerası rakipleri amiral gemilerine göre bariz bir şekilde 1 tık geride.

Benim almamdaki en büyük sebep tasarımı,arayüzü ve sesiydi.

Özellikle auxla arabaya bağladığım zaman aldığım performans göz doldurucu. Arkadaşlar bile şaşıyor. HTC bu konuda işini çok çok iyi yapıyor.

Onun dışında batarya konusu da sıkıntı benim telefonda mı sorun var diye bakıyorum ama telefonu ortalama kullanımda 12 saat 14 saat arası götürür. İnternetten baktığım testlerde de öyle diyor.

Yani o telefonların özellikler kısmında 2g şu kadar süre 3g şu kadar onlar hileli diyor herkes. Her şeyi kısıyorlar uçak modunda flan filan.

Ek olarak samsung hiç ele premium hissi vermiyor bence hiç de güzel değil.

Az daha param olsa Z5 Premium alacaktım ama alamadım.

HTC pil ve kamera konusunda beklentiyi karşılayamadı ama onun dışında bence 8,5/10.

• Merhabalar.
    M9 daki kamera özelleri m8 deki gibi mi acaba ?
    Mesela m8 de çekilen foto uzerinde odak noktasini degistirme (u focus) arka plani yok etme gibi ozellikler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bende ilk aldığımda senin gibi düşünüyordum fakat özellikle yeni güncellemeden sonra telefon hissedilir dercede takılmalar donmalar saçma sapan onay mesajları v.s v.s bence bu güne kada üretilen en kötü htc oda bana denk geldi bence artık övünülecek hiç bir yanı kalmadı ...
    Nasıl bir donmalar hocam açar mısınız ben pek sıkıntı yaşamıyorum belki de günlük kullanımımız farklıdır ben çok yoğun kullanmıyorum ?
  • motograter M kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    bende sizin gibi odak noktası değiştirme olayı var diye aldım ama malesef m8 deki gibi değil.M8 de uzaktan çekilmiş bir fotoğrafın odak noktasını değiştirirken m9 da malesef bu mesafe sadece 60 cm :(
    arka planı yok etme olayını bilmiyorum,ama odak değiştirme olayı gerçekten çok iyi bir özellikti.Sırf bu özellik için değiştirmeyi düşünüyorum.
    ekran kapalı durumda iken şebeke ararken çok pil harcamış telefonunuz birde wifi bence operatörün çekim alanının az olduğu bölgelerde fazla bulundunuz veya sim kartınız sıkıntılı.
  • 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.