Şimdi Ara

HTC ONE M8 S-OFF EUROPA SÜRÜME ÇEVİRME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
6
Favori
5.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.androidfilehost.com/?fid=95897840722646249
    Bu linkteki dosyayi indirin fastboot klasorunun icine atin bu disyanin adini fastboot yapin eskisini silin sonra tekrar deneyin olur insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tmmdır oldu kardeşim çok saol :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senwarya -- 9 Eylül 2016; 20:11:02 >
  • Hocam Merhabalar benim büyük bir sorunum var son bir haftadır M8_wlv model olan telefonumu gayet düzgün bir biçimde kullanabiliyorudum. Bir ara bulunduğum bölgede telefon şebekeleri gitti 2 gün sonra tekrar geldi ama benim telefonunki gelmedi ben de internette biraz araştırayım dedim. Baya bir uğraş sonucu telefona TWRP aracılığı ile Stock Rom yükedim android 6.0 fakat şuan telefona sim kartımı taktığım zaman "Verizon Wireless'in Değil" diye bir yazı geliyor. ve üstte sim kart yok diye uyarı işareti çıkıyor. hocam yardım ederseniz çok sevinirim bir türlü çözemedim. HTC ONE M8 S-OFF EUROPA SÜRÜME ÇEVİRME

hocam birde telefonun bilgilerini resim olarak attım bakarsanız sevinirim

• Hocam iyi akşamlar bende mevzuya yakın bir olay için bilgi almak istedim 2. El olarak lg v10 (at&t h900 modeli) satın aldım cihazın imei ithalat yoluyla kaydedilmiş sormak istediğim bu cihaz at&t den çıkarılabilirmi çünkü bu şekilde güncelleme yapamıyorum lg airdrive a bağlanamıyorum

• hocam merhaba, bende m8 verizon cihazı var. bunu avrupa sürümüne dönüştürme imkanı var mı. yardımcı olur musunuz.

product: m8_wlv
    modelid: 0P6B20000
    cidnum: 11111111
  • Malesef yok hocam donanım farkı var hiç uğraşma

• quote:

Orijinalden alıntı: fairboy

Malesef yok hocam donanım farkı var hiç uğraşma
    hocam mid numarasını 0P6B10000 olarak değiştirdim. ama henüz firmware ve ruu yüklemedim. yani yüklemeyeyimmi. telefon brick mi olur acaba.

donanım olarak ne gibi farkları var acaba. 4g çalışıyor. başka ne farkı olabilir.
  • ben zamanında uğraşmıştım bazı sıkıntılar olmuştu şuan tam hatırlamıyorum baya zaman geçti brick olabilir, sen uğraşmak istiyosun heralde :)
  • quote:

ben zamanında uğraşmıştım bazı sıkıntılar olmuştu şuan tam hatırlamıyorum baya zaman geçti brick olabilir, sen uğraşmak istiyosun heralde :)
    hocam biraz uğraşayım bakayım ne olacak dedim ama şu anda ruu dosyasını yüklerken şu hatayı alıyorum.

OKAY
    sending 'zip'... (549729 KB) OKAY
    sending time = 19.727 secs
    writing 'zip'... FAILproject does not have sa key to decrypt rom
    FAILED (remote: project does not have sa key to decrypt rom)
    Execution time is 103(s)

burda takıldım. sa key nedir acaba. bunu değiştirmek gerek sanırım.
  • quote:

ben zamanında uğraşmıştım bazı sıkıntılar olmuştu şuan tam hatırlamıyorum baya zaman geçti brick olabilir, sen uğraşmak istiyosun heralde :)
    şuanki durum bu.

C:\fastboot>fastboot getvar all
    (bootloader) version: 0.5
    (bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
    (bootloader) version-baseband: 1.29.214500021.12G
    (bootloader) version-cpld: None
    (bootloader) version-microp: None
    (bootloader) version-main: 6.12.401.4
    (bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
    (bootloader) serialno: FA44TSF04408
    (bootloader) imei: 355175-----
    (bootloader) imei2: Not Support
    (bootloader) meid: 99000499685468
    (bootloader) product: m8_wlv
    (bootloader) platform: hTCBmsm8974
    (bootloader) modelid: 0P6B10000
    (bootloader) cidnum: 11111111
    (bootloader) battery-status: good
    (bootloader) battery-voltage: 0mV
    (bootloader) partition-layout: Generic
    (bootloader) security: off
    (bootloader) build-mode: SHIP
    (bootloader) boot-mode: FASTBOOT
    (bootloader) commitno-bootloader: 76df2b54
    (bootloader) hbootpreupdate: 11
    (bootloader) gencheckpt: 0
    all: Done!
    Execution time is 19(ms)

firmware güncellemesi yaptım. son sürüm yükledim. mid numarası zaten avrupa. ama ilginç bir şekilde m8_wlv m8_ul olmadı.

• Firmware donanıma uygun olmadığı için o hatayı aliyosun

• quote:

Firmware donanıma uygun olmadığı için o hatayı aliyosun
    hocam o hatayı şu ruu da vermedi.
    https://androidfilehost.com/?fid=24457741883932826

ama bir kaç hata daha aldım. hata 51 vardı sanırım. dosya büyük hatası da vardı. hatırlayamadığım bir iki hata daha vardı. şuan twrp yi yükledim. nondroid 6.12.401.4 ü deneyeceğim. oda olmazsa eski haline çevirmeye çalışacağım.
  • quote:

Firmware donanıma uygun olmadığı için o hatayı aliyosun
    hocam yardımına ihtiyacım var.
    telefonun mid numarasını tekrardan verizona çevirdim.şu linkteki;

https://forum.xda-developers.com/verizon-htc-one-m8/general/official-ruu1-55-605-2-t2883845

6.0 Hboot (marshmallow)
    https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911975644 firmware

ve

6.0 Marshmallow zip
    https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911975645 ruu.zip dosyasını flaşladım. herşey sorunsuz tamamlandı fakat telefonu başlatınca şu hatayı verdi;

HTC ONE M8 S-OFF EUROPA SÜRÜME ÇEVİRME

burada kaldım. wipe data/factory reset yaptım, wipe cache yaptım ama değişen bir şey yok. hep burada kalıyor. bunun çözümü var mı.

• Hocam boşuna demedim uğraşma diye sen kaşındın

At&t veya T-Mobile olsa çoktan yapmıştın, Verizon farklı, orjinale geri dön , skydragon wolla romlardan birini yükle kullan bence

• quote:

Hocam boşuna demedim uğraşma diye sen kaşındın

At&t veya T-Mobile olsa çoktan yapmıştın, Verizon farklı, orjinale geri dön , skydragon wolla romlardan birini yükle kullan bence
    hocam orijinal stock verizon roma geri döndüm zaten ama bu hatayı aldım. böyle bir şeyde ilk defa gördüm. nasıl yaparız bunu.
  • quote:

Hocam boşuna demedim uğraşma diye sen kaşındın

hocam sorunu twrp den format atarak çözdüm. yalnız bu verizon cihazlarda sorun mu var anlamadım. iki tane verizon m8 telefon var. ikiside mobil veriye girmiyor. ama konuşma oluyor. mobilden internete giremiyorum. 2g,3g,4g hiç birine girmiyor. hatta bağlanmıyor bile. ama kullananlar var. internete girmenin bir yolu var mı. bu telefonlar neden mobil veriyi görmüyor. yardımcı olur musun.
  • Stok rom yüklemen lazım, onun üzerine rom kurabilirsin

• quote:

Stok rom yüklemen lazım, onun üzerine rom kurabilirsin
    hocam iki verizon telefonda mobil veriye bağlanmıyor. birisiyle hiç oynamadım. tamamen orijinal halinde. oda mobil veriye bağlanmıyor. bunun bir ayarımı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blk

hocam iki verizon telefonda mobil veriye bağlanmıyor. birisiyle hiç oynamadım. tamamen orijinal halinde. oda mobil veriye bağlanmıyor. bunun bir ayarımı var.

Alıntıları Göster
    Apn ayarlarını yaptinmi

• quote:

Apn ayarlarını yaptinmi

Alıntıları Göster
    yok hocam hiç bir ayar yapmadım. diğer telefonlarda hattı takınca mobil veriye kendisi bağlanıyor. bunlarda olmuyor. dediğin ayarlar nedir nasıl yapılır.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.