Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54.664
Cevap
200
Favori
2.091.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sheitani

quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Telefonu canlı canlı göreyim de çok ilgimi çekti, çok büyük gelmezse alıcam sanırım. Iphone 5 aldım daha kutusunu açmadan HTC one almaya karar verdim ama bildiğim kadarıyla genel olarak android telefonlarda fiyatlar 6-7 ay içinde biraz düşüyor. Öyle olursa Iphone 5'i 8-10 ay kullanıp sonrasında bu telefona geçerim.

Sınırlı sayıda üretilecekmiş kardeşim elini çabuk tut. Ben de o yüzden çıktığı anda alacğım.

Çok saçma olmuş yahu. Alttaki bant gerçekten gereksiz. en azından saydam yapılabilmeliydi . Bırakında arkaya koyduğumuz resmi rahat rahat görelim . Ayrıyetten touchwizdeki gibi programlara girilince en azından normal menüye koyduğumuz resmi görebilmeliydik.

Alan birisi kilit ekranına falan açık renk cıvıl cıvıl bir resim koysada nasıl duruyor görsek. Samsung burdan kazanıyor bence. Kullandığı resimler insanın için açıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Arkadaşlar HTC nin bence en büyük kaybı şu sense 5.0 da tamamen siyah kullanması.

Özellikle alttaki bant simsiyah . Ekrana koyulan resim gözükmeyecek . O siyah bandı kaldıramıyormuyuz. Birde programlar menüsüne arka plan atayamıyormuyuz. Orasıda simsiyah . Sense çok özelleştirilebilir sistem deniliyor . Neresi özelleştirilebilir bunun. Siyahı dayamışla heryere. Değiştiriliyorsa söyleyin , kafama takılıyor gerçekten

Hocam güncelleme ile düzeltilebilir bence kimse siyah bi ekran kullanmak istemez biraz aceleye gelmiş bence

• quote:

Orijinalden alıntı: excalibur21

açıkçası beklediğimden iyi çıktı kamera performansı..

http://pocketnow.com/2013/03/17/htc-one-vs-iphone-5-camera#!prettyPhoto

HTC one eğer böyleyse ben çok beğendim neden; Işığı ve renkleri çok iyi ayarlıyor, kumlanma çok az, keskinlik harika ses kaydı bir 808 gibi değil ancak gerçekten güzel iPhone 5'in ses kayıt kalitesinden ya da daha net-yüksek ses almasından diyelim, ise çok daha güzel. Bir de konser alanında yüksek seste 808 ses kayıdını çok iyi yapıyor eğer HTC one'da buna benzer bir özellik varsa ki çift zarlı mikrofon kullanıyormuş bu sebeple yüksek ses seviyesinde kayıt yaparken kaliteyi bozmaz diye umut ediyorum. Yalnız optik görüntü sabitleyici pek iyi iş çıkaramıyor gibi geldi bana. 2 eksenli olmasından dolayı mı ki? L920 5 eksenli kullanıyor eğer yanılmıyorsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan5069

quote:

Orijinalden alıntı: excalibur21

Dostlar kendimce bi htc one ve galaxy s4 kıyaslaması yapmak istiyorum..

Öncelikle benchmark skorlarından başlamak istiyorum çünkü bayaa bi bilgi karmaşası var bu konuda..
    Şu ana kadar izlediğim tüm videolarda ve incelemelerde gerek antutu gerek quadrant gerekse de sunspider olmak üzere alınan test sonuçları hep birbirine yakın.. Ve neredeyse eşit.. Bu değerlendirmelerde de htc one 4.1.2 kullanırken s4 4.2.2 kullanıyor bunu da belirtmekte fayda var.. Her iki aletin de gundelik hayatta takılma ve lag sorunu vermeyeceğini de biliyoruzdur..

Ekran: htc one ın ekranını pentile ekran dizilimi kullanan bir telefonla karşılaştırmak abes kaçar.. Haa ben pembeyi kırmızı griyi siyah görmek isiyorum diyenler için s4 harika bir seçim olacaktır.. Ekran parlaklığından tutun da pixel yoğunluğuna kadar one ın ekranı daha iyi özellikler sunuyor bize.. S4 ün tek artısı gorilla glass 3 gibi duruyor ama s4 bu artıyı dengeleyebilecek plastik bi kasa kullandığı için yine gorilla glass 3 un hakkını vermeyecek gibi duruyor.. Yazık olmuş..

Kamera: s4 un kamerası daha net çekebilir ama 1.1mikronluk pixel boyutlarıyla daha gerçekçi renkler sunamayacağı aşikar.. Şu an için bu bölüm kapalı kutu..

Batarya: s4 dövecektir.. Ama benim açımdan her ikisini de gun sonu yatarken şarja takacağımız için pek fark olmayacak açıkçası.. Çünkü ikisi de günü tamamlayacaktır biri %40 kalmışken diğeri %25 kalmış olacaktır.. Kimse de yeni güne bu değelrler ile başlamak istemeyeceği için tekrar şarj edecektir.. Bir diğer artı da yedek pil olayı..

Kasa-dizayn: kişiden kişiye göre değişir.. Ama ben kıyaslayamam bile bu iki telefonu.. Htc tasarım ekibi yataklarında ters döner.. Sağlamlık konusunda da one çok ilerde olacaktır..

Arayüz: bu da kişisel bi konu.. Bu knuda da oyumu sense 5 e vereceğim.. Gördüğümüz kadarıyla bu sefer tam olmuş ve yağ gibi akıyo namussuz.. Touchwizi oldum olası beğenmedim..

Ses: one pis döver.. Hiç girmemiş olalım bu konuya.. One x plus veya 8x kullanmış olanlar bilir..

Başka konular olmasıyla birlikte benim için en önemli etkenler sırasıyla
    1-tasarım(2 bn tl vereceğim aleti gururla taşımalıyım ve çok sevebilmeliyim.. Elime her aldığımda o sağlamlık ve kalite hissini alabilmeliyim)
    2-ses ( yorumsuz )
    3-arayüz-ekran (telefonu kullanırken sıkılmamalıyım.. Kullandıkça kullandırtmalı baktıkça baktırtmalı namussuz kendini)
    4-performans (bu devirde kötü performans yoktur zaten sadece diğer telefonların gerisinde olan performanslar vardır.. Ve bu benim için bi sidik yarışı değildir açıkçası..)
    5-kamera (yetebilmeli)
    6-pil(kandırmayalım kendimizi her gece yatmadan önce ilk işimiz bu değilmiş gibi.. Haa 4000 mah lık bişi çıkar beni iki gün götürür o zaman paşa paşa alırım o ayrı)

Şu şartlarda htc one sonbahara sarksa bile alacağım telefon o olacaktır.. ;)) açıkçası htc yi bu kadar sevmeme rağmen samsungun adamakıllı bi tasarımla karşıma çıkmayışı beni çok üzdü.. İyi bir rakip isterdim..

Samsungun bu tasarımını çok beğenen arkadaşlar kendinize bunu sorun bence.. Htc one tanıtılmamış olsa ve samsung s4 bu tasarımla çıkmış olsa bu s4 tasarımı sizin için yeterli görünüyor olurmuydu.. Benim için gece 2de uykumdan uyanmama sebep olabilecek bi tasarım değil bu..

İyi forumlar..

Elinize sağlık güzel olmuş. Ancak bir konuda size katılmıyorum. Daha önce hiç akıllı telefon kullanmamış biri olarak bataryayı her akşam şarj etmek istemiyorum. S4 burda benim için ön plana çıkıyor. Yedek pil alındığı takdirde şarj ünitesinde ikinci piliniz şarj olurken size telefonunuzla oynamak kalıyor.

Kafama takılan son husus 2 husus var bu telefonlar arasında:

1. yazılım desteği (donanımların eşit olduğu bir platformda bu çok önemli bir yer teşkil ediyor)
    2.Batarya ömrü (Samsung s3 pilleri 6 ayda ya şişiyor ya da bayağı kötü seviyelere düşüyormuş ve PİL GARANTİ DIŞI. Yani pilin ömrü altı ay. Peki HTC ONE'da durum nasıl ? PİLİN ÖMRÜ NE KADAR? YEKPARE BİR DİZAYN'DA -müthiş bir görsel- PİL ÇIKARTILAMIYOR DOLAYISIYLA GARANTİ DAHİLİNDE Mİ BU PİL ?)

BENCE BELİRLEYİCİ UNSURLAR BUNLAR.

NOT: s4 'te pentile dizilim farklı; bu sebepten ppi değeri ve çözünürlük yüksek diyorlar. Ürün piyasaya çıkmadan ekran ne kadar kusurlu öğrenebilecek miyiz merak ediyorum açıkçası.

size kim söylemişse pilin 6 ayda bittiğini haltetmiş. yok öyle bir şey. ben 1,5 yıldır s2 kullanıyorum ve hala hiç bir eksilme şişme falan yok. hele hele s4 pili oldukça iyi performans verecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

HTC one eğer böyleyse ben çok beğendim neden; Işığı ve renkleri çok iyi ayarlıyor, kumlanma çok az, keskinlik harika ses kaydı bir 808 gibi değil ancak gerçekten güzel iPhone 5'in ses kayıt kalitesinden ya da daha net-yüksek ses almasından diyelim, ise çok daha güzel. Bir de konser alanında yüksek seste 808 ses kayıdını çok iyi yapıyor eğer HTC one'da buna benzer bir özellik varsa ki çift zarlı mikrofon kullanıyormuş bu sebeple yüksek ses seviyesinde kayıt yaparken kaliteyi bozmaz diye umut ediyorum. Yalnız optik görüntü sabitleyici pek iyi iş çıkaramıyor gibi geldi bana. 2 eksenli olmasından dolayı mı ki? L920 5 eksenli kullanıyor eğer yanılmıyorsam.

Ses kayıt kalitesi oldukça iyiye benziyor pc'de video üzerinden bir ses kaydı yapılan bir video izlemiştim bulursam burada paylaşırim

Ediit işte mikrofon testi
    quote:

http://www.expertreviews.co.uk/smartphones/1298431/htc-one/2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 17 Mart 2013; 18:40:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• norton772;

Söyledikleriniz beni şaşırttı. Etrafımdaki iki S2 kullanıcısının bataryaları şişti ve bir S3 kullanıcısının bataryası çok çabuk deforme oldu (normal kullanımda 1-2 saat ömrü var şu an). Anladığım kadarı ile bu elektronik işi biraz şans.

shallipushthebutton? ve excalibur21;

Fikirlerinize katılıyorum ancak ben hala S4 ve HTC ONE arasında karar veremedim. Bugün teknosa ve turkcell'e arkadşın iphone 4s'ine kılıf bakmaya gittik. Benim dikkatimi çeken aksesuar olarak sadece iphone, samsung ve nokia yaygındı. HTC aksesuara denk gelemedim. Bu beni çok düşündürüyor. Donanım, yazılım ve aksesuar desteği yani ulaşılabilirlikte HTC ben de soru işareti bırakıyor. Ancak nedense gönlüm HTC'den yana. Kasası mütfiş derecede farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan5069 -- 17 Mart 2013; 17:33:23 >
  • quote:

norton772;

Söyledikleriniz beni şaşırttı. Etrafımdaki iki S2 kullanıcısının bataryaları şişti ve bir S3 kullanıcısının bataryası çok çabuk deforme oldu (normal kullanımda 1-2 saat ömrü var şu an). Anladığım kadarı ile bu elektronik işi biraz şans.

Fikirlerinize katılıyorum ancak ben hala S4 ve HTC ONE arasında karar veremedim. Bugün teknosa ve turkcell'e arkadşın iphone 4s'ine kılıf bakmaya gittik. Benim dikkatimi çeken aksesuar olarak sadece iphone, samsung ve nokia yaygındı. HTC aksesuara denk gelemedim. Bu beni çok düşündürüyor. Donanım, yazılım ve aksesuar desteği yani ulaşılabilirlikte HTC ben de soru işareti bırakıyor. Ancak nedense gönlüm HTC'den yana. Kasası mütfiş derecede farklı.

Aksesuar olarak Iphone'dan sonra bence Samsung galaxy serisi gelir. Gerçekten tuttuğu için piyasada bir çok aksesuar çıkartıyor üreticiler. Dikkat ettiyseniz daha telefon tanıtıldığı gibi aksesuar tanıtıldı bir çok işe yarar.
    Ama şöyle birşey var hocam aksesuar için de tel alınmaz bana kalırsa. Gerçekten Htc beğendiyseniz iki telefonda gelince yan yana koyun ve karşılaştırın.
    Kasa konusunda haklısınız, ekran kişiye göre değişir. Ben a15 tabanlı işlemci, amoled ekran, ve daha büyük ekran olmasından dolayı Samsung tercih edeceğim.
    Kişisel zevkler.

• Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

Orijinalden alıntı: silversmith

Ses kayıt kalitesi oldukça iyiye benziyor pc'de video üzerinden bir ses kaydı yapılan bir video izlemiştim bulursam burada paylaşırim

Ediit işte mikrofon testi

Sağolun uğraşmışsınız. Güzelmiş tam tahmin ettiğim gibi.

• HTC One vs Sony Xperia Z vs LG Optimus G karanlık çekimi yapmış arkadaş LG çok geride kalmış xperia zde de beyaz bir örtü var gibi onu çıkarsak güzel olucakmış havası var telefon özellikle Eyfel kulesi bölümünde.

• quote:

norton772;

bazı konularda destek olsun diyorsan direk samsung ve iphone düşüneceksin zaten. hatta şöyle diyeyim s2 ilk çıktığı zaman ona bile kılıf bulunmuyordu. şimdilerde satış başarısı görülünce durum değişti tabii. fakat yazılım güncelleme anlamında yine bu iki firma açık ara önde gider. bu demek değil ki hoc one güzel cihaz değil. cihazı bende beğendim fakat bir samsung kullanıcısı olarak samsung cihazlara root yapmak rom yüklemek çok çok kolay diğer android cihazlara göre. ayrıca verilen destek oldukça yüksek seviyede. benim türkiyede gördüğüm çok satılan bir mala rağbet de destek de daha çok oluyor ve piyasası oluyor. samsunglar parasal anlamda daha çok değer yitiriyor çünkü alıcısı fazla olduğu için satıcısı da fazla oluyor ve bir süre satamayınca fiyat kırma yoluna gidilerek bir an önce satayım diyerek daha uygun fiyata veriliyor. bu da kısır bir döngü olarak ikinci el fiyatlara yansıyor. tıpkı ikinci el araçlarda renault ve fiyat araçların diğer markalara göre bulunmalarının daha kolay olması gibi daha kolay erişebilir olmasına yol açıyor. ürünü ikinci el olarak almayı düşünenler için iyi bir şey tabii ama cihazı sıfır alıp satmak zorunda kalan yada bir şekilde satmak isteyenler için olumsuz olarak geri dönüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

HTC One vs Sony Xperia Z vs LG Optimus G karanlık çekimi yapmış arkadaş LG çok geride kalmış xperia zde de beyaz bir örtü var gibi onu çıkarsak güzel olucakmış havası var telefon özellikle Eyfel kulesi bölümünde.

HTC Ultrapixel kamerası renkleri daha gerçekçi ve canlı kararım kesinleşti fiyatı biraz düşsün kısmet olursa HTC One alacağım

• quote:

HTC One vs Sony Xperia Z vs LG Optimus G karanlık çekimi yapmış arkadaş LG çok geride kalmış xperia zde de beyaz bir örtü var gibi onu çıkarsak güzel olucakmış havası var telefon özellikle Eyfel kulesi bölümünde.

Htc one, sarı olmadığı halde bir çok alanda sarı renk tonu vermiş. ayrıca çekim sırasında takılmalar yaşanıyor htc one'da (son kısımda daha belirgin)

Lg optimus zaten kötü bir çekim yapmış, karanlıkta nesneleri seçemiyorsunuz bile.

xperia z renkleri daha gerçekçi vermiş htc one'a göre (siyah hariç). htc one'da çekim çok güzel görünmesine rağmen dikkatli baktığınızda gerçeklik oranı xperia z'ye göre biraz daha düşük.

xperia z > htc one > lg optimus g

benim görüşüm budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sheitani

quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Telefonu canlı canlı göreyim de çok ilgimi çekti, çok büyük gelmezse alıcam sanırım. Iphone 5 aldım daha kutusunu açmadan HTC one almaya karar verdim ama bildiğim kadarıyla genel olarak android telefonlarda fiyatlar 6-7 ay içinde biraz düşüyor. Öyle olursa Iphone 5'i 8-10 ay kullanıp sonrasında bu telefona geçerim.

Sınırlı sayıda üretilecekmiş kardeşim elini çabuk tut. Ben de o yüzden çıktığı anda alacğım.

Sınırlı sayıda üretilecek olması enteresan olmuş, o zaman dikkatle takip etmek lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

quote:

Htc one, sarı olmadığı halde bir çok alanda sarı renk tonu vermiş. ayrıca çekim sırasında takılmalar yaşanıyor htc one'da (son kısımda daha belirgin)

Lg optimus zaten kötü bir çekim yapmış, karanlıkta nesneleri seçemiyorsunuz bile.

xperia z renkleri daha gerçekçi vermiş htc one'a göre (siyah hariç). htc one'da çekim çok güzel görünmesine rağmen dikkatli baktığınızda gerçeklik oranı xperia z'ye göre biraz daha düşük.

benim görüşüm budur.

bana xperiaze acaip beyaz göstermiş geldi.o dediğiniz yerde htc çok sarı gösterirken lgde renkleri sarı gösterirken xperia z bariz beyaz gösteriyor ışıkları.hatta eyfel ve sonrasında bariz siyah renkleri göstermekte sıkıntı çekmiş.hdr videoda htc çok takılmış xperia daha iyi.ama en iyisi paris on numara bir şehir

• quote:

quote:

quote:

benim görüşüm budur.

bana xperiaze acaip beyaz göstermiş geldi.o dediğiniz yerde htc çok sarı gösterirken lgde renkleri sarı gösterirken xperia z bariz beyaz gösteriyor ışıkları.hatta eyfel ve sonrasında bariz siyah renkleri göstermekte sıkıntı çekmiş.hdr videoda htc çok takılmış xperia daha iyi.ama en iyisi paris on numara bir şehir

O kısımlar beyaz işte zaten :D mesela htc one, hafif sarı olan ışıkları tam parlak sarı göstermiş. bi sorun olduğu açık :)

paris'te yaşamak varmış evet :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim görüşüm budur.

O kısımlar beyaz işte zaten :D mesela htc one, hafif sarı olan ışıkları tam parlak sarı göstermiş. bi sorun olduğu açık :)

paris'te yaşamak varmış evet :D

yok dostum arc de triomphe ışıklandırması sarıdır hata googledan bakabilirsin

•  HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

kardeş ışıklar sarı zaten ama bina beyaz

bir de hava dahil her yer sarı renk görünüyor nerdeyse htc'de. mümkün değil bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 17 Mart 2013; 21:16:11 >
  • sarı ışık beyaz zemine beyaz olarakmı yansır
  • quote:

sarış ışıkta bina sarı olur zaten yahu içerde de beyaz ışık kullanmışlar

edit: @t.ayan ile aynı yorumu yazmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 17 Mart 2013; 21:28:05 >
  • ışığın önünden bakarsan beyaza yakın, arkasından bakarsan sarı yansır. bina bryaz sonuçta

htc mesela binayı değil havayı da sarı gösteriyor, biyaz ışığı da. bunu anlatmaya çalıştım. açık sarıyı bu smileydaki sarı gibi göstermiş mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 17 Mart 2013; 21:44:17 >
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.