Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (714. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54.665
Cevap
200
Favori
2.091.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 712713714715716
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _SkiP_

Arkadaşlar, ses tuşunun tam ortasina bastirdiginizda sizde de hafif bir yaylanma oluyor mu?

Yapma bunu, tehlikeli sularda yüzüyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hece_he

quote:

Orijinalden alıntı: berkans

quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

quote:

Orijinalden alıntı: berkans

quote:

S4'te detaylar daha iyi buna şüphe yok ama One ile fotoğraf çekmek çok daha pratik ve zevkli. Öncelikle fotoğraf yakalamsı çok daha hızlı. Bu bakımdan s4'te netlik sağlamak zor. İlla titretmemek şart. Video'da da One'daki optik sabitleyici S4'teki dijital sabitleyiciye göre çok daha başarılı. En önemli fark ise One'ın geniş açılı kamerası. S4 S3'ten bile daha dar alanı alabiliyor kareye. One ise çok geniş çekim yapabiliyor ve mükemmel bir deneyim oluşturuyor fotoğrafa bakarken. S4 ile dağ manzarası çekerken resmen 1 dağı eksik çekersiniz

Dogru bu malesef S4'te kı lens alanı tum telefonlardan daha dusuk, S3'ten bıle daha az

neden bu sekılde yapmıslar hıc anlayamadım

genıs alanı almak her zaman ıyıdır

Ben plastik kasa veya daha eksik stabiliteye falan bakmadan S4 alırdım ama bu kamera işi bitirdi benim için. One'da detaylar az ama her fotoğrafta detaylara zoom yapmıyorum ve hd ekranda oldukça keskin görüntü veriyor. Bu bakımdan detayların biraz eksik olmasına tahammül ederbilirim ama çok dar açıyla çekilmiş fotoğraf hiç hoş gözükmüyor. Fotoğraftan istediğinizi alamıyorsunuz yani. S4'ün Apple'a benzeyip fm radyoyu çıkarması da resmen sinir etti beni.

Bu arada senelerde önce nokia 3660 telefonumun vga kamerasıyla çekilmiş resimlere bakıyorum da onlar bile yetiyor Yani yetiyor derken o anıları tekrar yaşamak için yetiyor. Eminim ki seneler sonra One ile çekilen fotoğraflar da yetecektir. Yüzlere zoom yapıp sivilcelere veya tenideki pürüssüzlüğe bakmam herhalde pek.

Samsung bunu nıye bu sekılde yaptı bende bılmıyorum, en gıcık oldugum seydır bu. Resımdekı farkta cekım alanlarını net bır sekılde gorebılırsınız.

s3 ve s4 ile şimdi çektiğim iki foto.

s4'ün gördüğü alan daha küçük ama gsmarena'nın yayınladığı resimdeki kadar uçurum bir fark yok. yanlardan ufak bir alanı kapsayan bir fark söz konusu.

şimdi photoshop ile üst üste koyup karşılaştırınca farkın aslında büyük olduğunu gördüm
  • Yaw bu paralel ithalatçılar komple havlu attı bu telefonda. Dubai'de Mubai'de yok mu kardeşim. Al getir 500-600 tane, 1700-1800 arası bir fiyattan sat. Peynir ekmek gibi gider. Ama ucuzunu bırak pahalısı bile yok. Ne biçim iş anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydc -- 22 Mayıs 2013; 9:49:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engosen2580

quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

gecen hafta htc one almıstım onumuzdekı haftada s4 alıyorum

ozellıkle fotograf-video-browser hızı benchmark testlerının videosunu hazırlayıp koyacagım

ıstedıgınız bırsey varsa pm atın arkadaslar

Browser acisindan hic tavsiye etmem benhmark larda iyi cikabilir ama s4 browser bana gore kotu..
    Bende s4 u satip htc one aldim

ne acidan s4 kotu ikisini de kullanmis biri bir kiyaslama yapar misin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

Arkadaşlar, ses tuşunun tam ortasina bastirdiginizda sizde de hafif bir yaylanma oluyor mu?

Yapma bunu, tehlikeli sularda yüzüyorsun

Olmazsa kıyıya döneyim ben

:D çok iyi ya :D bence mesajı düzelt kimseler gelmeden .
  • quote:

Ama hocam böyle hafif gacur gucur eden şekilde bir yaylanma.

Yoktuur , sana öyle geliyodur.
  • Gsmarena 10 Mayıs Güncellemeli HTC one - Galaxy S4 karşılaştırması, karşılaştırmada kategorilerde değerlendirmeden sonra tek tek kazanan şeklinde bir değerlendirme yapılmış,tek doğru karşılaştırma budur demek yanlış olur ama yeni telefon alacaklar,kararsızlar için en azından bir fikir verir diye düşünüyorum,karşılaştırma içerik olarak donanım, ekran, batarya, kullanıcı arayüzü, yazılım, hoparlör, ses kalitesi, grafik işlemci testleri, fotoğraf-video çekiminden oluşmaktadır, ve sonuçları özetlersek

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_vs_htc_one-review-913p8.php

Ses Kalitesi - One
    Hoparlör - One
    Video Çekimi - One

Ekran - S4
    Batarya -S4
    İşlemci-Gpu testleri - S4
    Güzdüz Kamera performansı - S4
    Düşük Işık - Gece Kamera Performansı - S4

Donanım - Berabere
    Yazılım - Berabere
    Arayüz - Berabere
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

4.2.2 hiçbişey getirmese bile, en büyük getirisi şu uygulama altlarında çıkan 3 nokta olacak sanırım. 4.2.2 ' de uygulamalarda o 3 nokta çıkmayacak .

Bu konu kesin mi? Nasıl olacak o iş? Geliştiriciler 3 tuş fonksiyonu eklerse 3. tuşu nasıl kullanacağız ki? Eğer bu sorun hallolursa hTC ile ilgili sinirimi bozan TEK şey giderilmiş olacak. Zaten aşık olduğum telefonuma daha da aşık olucam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 22 Mayıs 2013; 11:09:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydc

Yaw bu paralel ithalatçılar komple havlu attı bu telefonda. Dubai'de Mubai'de yok mu kardeşim. Al getir 500-600 tane, 1700-1800 arası bir fiyattan sat. Peynir ekmek gibi gider. Ama ucuzunu bırak pahalısı bile yok. Ne biçim iş anlamadım.

Kadıköy balıkçılar pazarından ilk soldan yukarı çıkarken 100 metre kadar yukarıda sağda bir telefoncuda çok sayıda htc one var. fiyat sormadım camına hTC One geldi diye afiş asmış.

Telefonu bulamayanlar Kadıköy'de çok sayıda yerde var haberiniz olsun. Bir tur atarsanız muhakkak bulursunuz 2 rengini de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_hksvr

quote:

Orijinalden alıntı: engosen2580

quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

gecen hafta htc one almıstım onumuzdekı haftada s4 alıyorum

ozellıkle fotograf-video-browser hızı benchmark testlerının videosunu hazırlayıp koyacagım

ıstedıgınız bırsey varsa pm atın arkadaslar

Browser acisindan hic tavsiye etmem benhmark larda iyi cikabilir ama s4 browser bana gore kotu..
    Bende s4 u satip htc one aldim

ne acidan s4 kotu ikisini de kullanmis biri bir kiyaslama yapar misin ?

1)s4 un kulaklik ses cikisi beratt htc ye gore tebi daha once one x kullaniyodum
    2)browser da flash player calismio herkez firefox falan kullanmaya calisio veya baska browser htcnin brwseri cok iyi bu konuda
    3)radio yok ...s4u alirken biliyodum tune in radio ile idare edrim diodum ama hem pil hem kota israfi idare edilmio benim acimdan
    4)sensorler gunluk hayatta hiiic ise aramio hele video duraklatma falan bi gun otobuste vodeolig den golleri izliym dedim once browserla deniym dedm zaten flash palyer yok once onu indirdim sonra firefoxu dgru durust acamio falan sonra youtube dan buldum otobus sallandikca video duruyo cunku gozunuz lu ayidiginiz an sensorler devreye girio gozlerimi acip ayirmadan izlemeye calistim baktim gene olmuo sensoru kapattim browserdakilede gunluk hayatta kullanilmio asagi yukari kaydirma ozelligi falan benim.hic isime yaramadi hatta suraya yorum yaziim dedim yann tuttum elim dogal olarak sensorlerin usten gecio sayfa asgi yukari kayiyo yan sekmeye gecio en sonunda o sensorude kapattim yani sinir oldum.arkads sensorlere ama belki kullanan iyi kullaniodur.
    Benim icin onempi olan muzik sesi ve browser ikiside kotuuuuuu s4 te marketten indirdigim programlarla ve custom romlarla adam edilir belki ama onu 1 milyarlik telle de yapabilirdim
    S4n iyi yani pil omru cpk iyi htc one gore benim telin pili inanilmaz cabuk.bitio acaba biseymi var die killanihorum htc one x den bile kotu..bide s4 un ekraninin buyuk olmasi cok iyi ayni boyutlarda olmasina ragmen
    Telimde olu piksel ve kasa acikligi yok tek sikinti pil cok kotu yani 1 gunu cikarmaz surekli nternete giren ve musik dinleyen biri olarak
  • http://www.brosismobiles.co.uk/rumor-htc-one-google-edition-on-the-way
    güzel haberler var

• quote:

Orijinalden alıntı: Fields of Athenry

http://www.brosismobiles.co.uk/rumor-htc-one-google-edition-on-the-way
    güzel haberler var

Samsung zaten arayüz fakiri olduğundan google edition ile uyumlu olabilir fakat ben üzerinde Sense, Blinkfeed olmayan hTC One'a HTC One demem.

Sense sevmeyenler için ideal olabilir. Şahsen alırken bu iki seçeneğim olsa ben sense arayüzünü tercih ederim. Zırt pırt çıkacak güncelleme umrumda olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 22 Mayıs 2013; 11:43:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Gsmarena 10 Mayıs Güncellemeli HTC one - Galaxy S4 karşılaştırması, karşılaştırmada kategorilerde değerlendirmeden sonra tek tek kazanan şeklinde bir değerlendirme yapılmış,tek doğru karşılaştırma budur demek yanlış olur ama yeni telefon alacaklar,kararsızlar için en azından bir fikir verir diye düşünüyorum,karşılaştırma içerik olarak donanım, ekran, batarya, kullanıcı arayüzü, yazılım, hoparlör, ses kalitesi, grafik işlemci testleri, fotoğraf-video çekiminden oluşmaktadır, ve sonuçları özetlersek

Ses Kalitesi - One
    Hoparlör - One
    Video Çekimi - One

Ekran - S4
    Batarya -S4

Donanım - Berabere
    Yazılım - Berabere
    Arayüz - Berabere

Arayüz - Berabere

Bu 2'sine kahkaha attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: CELL_MAN

quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Gsmarena 10 Mayıs Güncellemeli HTC one - Galaxy S4 karşılaştırması, karşılaştırmada kategorilerde değerlendirmeden sonra tek tek kazanan şeklinde bir değerlendirme yapılmış,tek doğru karşılaştırma budur demek yanlış olur ama yeni telefon alacaklar,kararsızlar için en azından bir fikir verir diye düşünüyorum,karşılaştırma içerik olarak donanım, ekran, batarya, kullanıcı arayüzü, yazılım, hoparlör, ses kalitesi, grafik işlemci testleri, fotoğraf-video çekiminden oluşmaktadır, ve sonuçları özetlersek

Ses Kalitesi - One
    Hoparlör - One
    Video Çekimi - One

Ekran - S4
    Batarya -S4

Donanım - Berabere
    Yazılım - Berabere
    Arayüz - Berabere

Arayüz - Berabere

Bu 2'sine kahkaha attım

Dün arkadaşlarla dışarıdaydık, gece fotoğraf falan çekindik, fotoğrafa her bakan istisnasız olarak "oha çok iyi görünüyo." dedi.

S3 sahibi bir vatandaş ise "biz gece çekince pikselleri sayıyoruz" dedi.

Aklıma gelince bir gülümsedim.

Samsung'un arayüzü varmıymış da onu beğenmişler.
  • one ı aldığım ilk gün nova launcher yüklemiştim yeni sense çok iç karartııcı ve rezil bana göre eski hali olsaydı o zaman sana katılırdım ama bence şuan simsiyah ekranlarıyla ios 1 kıvamında bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 22 Mayıs 2013; 11:45:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

one ı aldığım ilk gün nova launcher yüklemiştim yeni sense çok iç karartııcı ve rezil bana göre eski hali olsaydı o zaman sana katılırdım ama bence şuan simsiyah ekranlarıyla ios 1 kıvamında bana göre.

Telefonu her inceleyen blinklfeed olayını çok beğeniyor. Ana menünün arkası siyah fakat esas uygulama kısayol ikonlarının olduğu ana ekran geçişlerinde wallpaper aktif. Dolayısıyla ana menüyü zaten çok az kullanıyorum. Ama zevk meselesi tabii. Sense'i iyi bulmayanlar için iyi bir tercih dediğim gibi.
  • yeni gelen güncellemeyi yaptım kamera baya fark etmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: hece_he

quote:

Orijinalden alıntı: cyber518

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cyber518

Selam arkadaslar , babam Almanya Mediamarkttan HTC One almisti, persembe geldi, cuma gunu hemen kayit islemlerini baslattik. Fakat telefonda aciklik sorunu ve 1 adet son parlaklikta belli olan olu piksel var. Sizce uluslararasi garantisi varsa vereyim mi KVK ye?

Uluslararası garantisi vardır ama yurtdışından gelen telefonlarda sadece sorunlar düzeltiliyor ama telefon değişimi yapılmıyor bildiğim kadarıyla. Yani mesela doparlör çalışmasa verirsiniz ve yeni hoparlör takarlar ama ölü piksel veya kasa açıklığı olsa bile yeni telefon vermezler. Almanya'ya gitme şansınız varsa orada değişim yaparlar kesin.

Ekrani degistirmezler mi

birebir cihaz değişiminde ve anakart değişiminde problem olur, onun dışında tüm parçalar garanti dahilinde değiştiriliyor diye bilgi verilmişti bana HTC Türkiye tarafından. geçen yıl içerisinde yurtdışından gelen htc one s'in ekran değişimi kvk tarafından garanti dahilinde yapılmıştı.

Çok teşekkür ederim :)

• ben flipboardu blinkfeed den çok daha iyi bulduğum için eksikliğini görmedim hiç. olmasada olurdu bana göre çok eksikleri var flipboard daha fazla kaynağa ulaşabiliyor. 5 yıl iphone u ios 1 den beri kullandığım ve iostan androide geçme nedenim arayüz yetenekleri olduğu için ios 1 kıvamında bir sense bana göre değil kesinlikle. nova yı sırf parmak hareketleriyle telefonu kullandırma yetenekleri yüzünden bile bırakamıyorum. dokunmatiği zar zor algılayan home tuşuna 2 kere basmak yerine parmağımı ekranda yukarı kaydırarak multitasking listesine ulaşmak çok daha hızlı bir kullanım sunuyor bana göre ama sense i seven tabiki kullansın yada blinkfeed i çünkü nova da çalışmıyor blinkfeed

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 22 Mayıs 2013; 11:53:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil_k.g

quote:

Orijinalden alıntı: lakin1907

Kasa açıklıkları bunlar arkadaşlar, aklı olan bu telefonu denemeden almaz bizim gibi 2000 lira verip rezil olmak istemiyorsanız açtırın deneyin öyle alın.

Sen söyleyene kadar fark etmedim bile ama öyle rahatsız edici bi durum değil bence

Bence de açıklık rahatsız edici düzeyde değil. Takmayın kafanıza derim. En ufak bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
    Kafanıza takıp boşuna üzmeyin kendinizi.
  • 
Sayfa: önceki 712713714715716
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.