Şimdi Ara

HTC One Kilit Ekranı Bildirimler (İOS' den Android'e)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Htc One' a iPhone' dan yani İOS' den geçtim. Haliyle İOS' de olup Android' de olmayan (veya benim bulamadığım) bir kaç şey var. Bunlardan biri hatta en önemlisi kilit ekranındaki bildirimler. İphone kullanırken Whatsapp' dan mesaj geldiğinde; gelen mesajın önizlemesi, kimden geldiği, kaçta geldiği, kilit ekranında aşağıdaki gibi gözüküyordu. Ve eğer cevap vermek istersek bildirimi soldan sağa kaydırarak kilit ekranından direk o uygulamaya geçebiliyordum. Veya cevaplamıcak tek tuşla direk tuş kilidine alıyordum tekrar.

Şimdi HTC One' da durum şöyle; whatsapptan veya başka bir programdan bildirim geldiğinde ekran açılmıyor, sadece bildirim ledi yanıyor. Sonra bildirim kilit ekranında değil, status barda küçük bir ikon halinde gözüküyor. Eğer cihazınızı parolasız kullanıyorsanız yukarından aşağı kaydırarak bildirim merkezine geliyorsunuz (Eğer parola kullanıyorsanız bildirim merkezi açılmıyor) Birde bunun üstüne diyelim whatsapptan birden fazla mesaj geldi diyelim mesajların kimden geldiği ve ne yazdığı gözükmüyor ekstra bir kaydırma hareketi daha gerekiyor.

Kilit ekranımı İOS da ki gibi işlevsel hale getirmek istiyorum.

Çok araştırmama ama rağmen bir iki düzgün çalışmayan yöntem dışında bir şey bulamadım. Bildirimleri bu şekilde görmek ve kullanmak için bir program veya yöntem var mı Android için? Yardımlarınızı bekliyorum.

• Slidelock işini görür. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slidelock&hl=tr

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp ayarlar/bildirimler/Açılır pencere bildirimi/ sadece ekran kapalıyken yapın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vengace V kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler ama bahsettiğim şey tam olarak bu değil. Resimde gösterdiğim sistem ve mantıkla çalışmasını istiyorum bildirimlerin.
  • vires kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler bu programı daha önce denedim ama pek düzgün çalışmıyor. Mesela bir normal cihazın kendi kilit ekranı gözüküyor, bir bu. Stabil değil pek. Acaba beim cihazdan mı kaynaklanıyor. Siz kullanıyor musunuz bu uygulamayı? Ve bu tip bir sorununuz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapattoni11

Cevap için teşekkürler ama bahsettiğim şey tam olarak bu değil. Resimde gösterdiğim sistem ve mantıkla çalışmasını istiyorum bildirimlerin.

Başka yöntem varmı bilmiyorum pek ama zaten bildirim geldiğinde kilit ekranında paneli aşağı indirerek de bakabilirsiniz aynı işlev

• İphone'da ki gibi olmasını beklemeyin o sistemin bir getirisi olduğu için böyle arka planda çalışan uygulamalarla olucak iş değil hiçbirisi iphone'da ki kadar verimli çalışamaz. Android 4.5'i beklemeniz lazım büyük ihtimal onunla getirirler bu özelliği.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vires

İphone'da ki gibi olmasını beklemeyin o sistemin bir getirisi olduğu için böyle arka planda çalışan uygulamalarla olucak iş değil hiçbirisi iphone'da ki kadar verimli çalışamaz. Android 4.5'i beklemeniz lazım büyük ihtimal onunla getirirler bu özelliği.

Galiba dediğiniz gibi, çünkü başka forumlardada bu konuyla ilgili pek bir şey bulamadım. İos' den Android' e geçtikten sonra en çok aradığım özelliklerden biri oldu. Bu yeni HTC One ile birlikte Sense 6 gelecek onunla beraber böyle bir özellik gelir belki.
  • Dostum bende bu sorundan sikayetciydim slidelock u denemistim biraz sorunlu calisiyor. Discovery cihazimda ve arkadasimdaki g2 de denedik ikisinde de durum ayni. Dashclock widget diye bi uygulama kullaniyorum suan. Kilit ekranina uugulamanin widget ini koyuyorum. Bir de uygulamanin dashclock widget notifier diye bir eklentisi var yanlis yazmamisimdir umarim. Bnunla uygulamari secip bildirimleri goeebiliyosun. Hava durumunu da gosteriuor guzel bi uygulama en iyi isimi goren bu. Htc de kilit ekrani nasil tam hatirlamiyorum widget ekleniyor mu diye. Umarim isini gorur ama iphone daki kadar iyi bisey bekleme maalesef android in en eksik yanlaeindan biri bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lirikal Militan

Dostum bende bu sorundan sikayetciydim slidelock u denemistim biraz sorunlu calisiyor. Discovery cihazimda ve arkadasimdaki g2 de denedik ikisinde de durum ayni. Dashclock widget diye bi uygulama kullaniyorum suan. Kilit ekranina uugulamanin widget ini koyuyorum. Bir de uygulamanin dashclock widget notifier diye bir eklentisi var yanlis yazmamisimdir umarim. Bnunla uygulamari secip bildirimleri goeebiliyosun. Hava durumunu da gosteriuor guzel bi uygulama en iyi isimi goren bu. Htc de kilit ekrani nasil tam hatirlamiyorum widget ekleniyor mu diye. Umarim isini gorur ama iphone daki kadar iyi bisey bekleme maalesef android in en eksik yanlaeindan biri bu.

Teşekkürler. Ekleniyor widget. Dediğin gibi iphone' da ki gibi olmadı ama kullanalım bakalım bir süre böyle.
  • az daha dayann sense 6 ile birlikte bu bildirimlere yer verilecek,her bildirim kilit ekranında gözüküyor,bildirim üstüneden sürüklediğinizde direk bildirimin olduğu bölüme gidiyor ve cevap verebiliyorsunuz.

htc bu sefer tam kullanıcı dostu bir launcher geliştirmiş.sense 6'yı merak ediyor ve kullanmak istiyorsanız buyrun.

http://www.trandroidev.com/m7-rom-paylasimlari/6721-rom-sense-6-19-mart-trad-sixth-sense-android-4-4-2-htc-m7-sense-6-rom-5.html

• TRAD T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Zaten 25' inde tanıtım var güncellemeyi bekleriz artık. Kesin geliyor yani bu bildirim olayı? İnternette sense 6 ile ilgili bir kaç video gördüm ama kilit ekranı bildirimleri ile ilgili bir video bulamadım. Merak ettim şimdi nasıl görünecek diye.
  • quote:

Teşekkürler. Zaten 25' inde tanıtım var güncellemeyi bekleriz artık. Kesin geliyor yani bu bildirim olayı? İnternette sense 6 ile ilgili bir kaç video gördüm ama kilit ekranı bildirimleri ile ilgili bir video bulamadım. Merak ettim şimdi nasıl görünecek diye.

ben şuan stabil versiyonlu sense 6 kullanmaktayım, gelen mesajlar,aramalar ve mailler kilit ekranında gözükmekte, unutturmayın bildirim geldiği zaman ekran görüntüsü çekip sizinle paylaşayım.
  • TRAD T kullanıcısına yanıt
    bende çok merak ettim nasıl görünüyor
  • quote:

Beyler Htc One' a iPhone' dan yani İOS' den geçtim. Haliyle İOS' de olup Android' de olmayan (veya benim bulamadığım) bir kaç şey var. Bunlardan biri hatta en önemlisi kilit ekranındaki bildirimler. İphone kullanırken Whatsapp' dan mesaj geldiğinde; gelen mesajın önizlemesi, kimden geldiği, kaçta geldiği, kilit ekranında aşağıdaki gibi gözüküyordu. Ve eğer cevap vermek istersek bildirimi soldan sağa kaydırarak kilit ekranından direk o uygulamaya geçebiliyordum. Veya cevaplamıcak tek tuşla direk tuş kilidine alıyordum tekrar.

Şimdi HTC One' da durum şöyle; whatsapptan veya başka bir programdan bildirim geldiğinde ekran açılmıyor, sadece bildirim ledi yanıyor. Sonra bildirim kilit ekranında değil, status barda küçük bir ikon halinde gözüküyor. Eğer cihazınızı parolasız kullanıyorsanız yukarından aşağı kaydırarak bildirim merkezine geliyorsunuz (Eğer parola kullanıyorsanız bildirim merkezi açılmıyor) Birde bunun üstüne diyelim whatsapptan birden fazla mesaj geldi diyelim mesajların kimden geldiği ve ne yazdığı gözükmüyor ekstra bir kaydırma hareketi daha gerekiyor.

Kilit ekranımı İOS da ki gibi işlevsel hale getirmek istiyorum.

Çok araştırmama ama rağmen bir iki düzgün çalışmayan yöntem dışında bir şey bulamadım. Bildirimleri bu şekilde görmek ve kullanmak için bir program veya yöntem var mı Android için? Yardımlarınızı bekliyorum.

Marketten notifierpro free yükle on numarada kullanımı var dene istersen..

• quote:

Orijinalden alıntı: vires

Slidelock işini görür. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slidelock&hl=tr

Çok saol bende IOS dan Androide geçtim ve en uyuz olduğum şeylerden biri,mesaj vs geldiğinde ekranın ışığının açılmaması idi.Slidelock ,denediğim kadarı ile mesaj geldiğinde telefonun ışığını açıyor.Ve sağa doğru çekince mesajın detaları açılıyor.
  • Eski bir konu ama cevabını bulamayan arkadaşlar olursa buradan ulaşırlar diyerek ekleme yapalım.

Bunun için her hangi bir program yüklenmesine gerek yok.

AYARLAR - SES VE BİLDİRİM - AYGIT KİLİTLENDİĞİNDE

kısmından bu ayarı gerçekleştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Eski bir konu ama cevabını bulamayan arkadaşlar olursa buradan ulaşırlar diyerek ekleme yapalım.

Note 4 cihazımda 4.4 yüklü ama whatsappdan gelen mesajları bildirim olarak göremiyorum. Ayarlarda da ses ve bildirim diye bir seçenek yok. Bilginiz varsa yardım ederseniz mutlu olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crunch.

quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Eski bir konu ama cevabını bulamayan arkadaşlar olursa buradan ulaşırlar diyerek ekleme yapalım.

Note 4 cihazımda 4.4 yüklü ama whatsappdan gelen mesajları bildirim olarak göremiyorum. Ayarlarda da ses ve bildirim diye bir seçenek yok. Bilginiz varsa yardım ederseniz mutlu olurum.

Cozum bulunursa haberdar ederseniz sevinirim. Ekrana mesajin bildirimi dusmesi ve ekran isigi yanmasi icin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.