Şimdi Ara

HTC ONE (E8) [ANDROID MARSHMALLOW 6.0.1 - SENSE 7 Güncellemesi geldi] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.563
Cevap
19
Favori
49.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lKaraoqLanl

PESIMIST525 TELEFONU YENI ALDIYSAN ILK IZLENIMLERINI KISACA YAZARMISIN .AYRICA M8'IN EKRAN JELATINI VEYA KILIFI UYMUYORMU

Telefonu 6 gibi alacağım teknosadan. Telefon için ellerinde aksesuar olmadığını soylediler. Telefonu aldıktan sonra m8 için olan ekran jelatinini aksesuar satan bir yerde deneyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GRI RENK ALICAKSIN GALIBA . TELI KURCALADIKTAN SONRA DUSUNCELERINI PAYLASIRSAN COK SEVINIRIM .OZELLIKLE TASARIMI ,DURUSU ,KASA KALITESI vs. KISACA 1500 LIRANIN HAKKINI VERIYOMU .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lKaraoqLanl

GRI RENK ALICAKSIN GALIBA . TELI KURCALADIKTAN SONRA DUSUNCELERINI PAYLASIRSAN COK SEVINIRIM .OZELLIKLE TASARIMI ,DURUSU ,KASA KALITESI vs. KISACA 1500 LIRANIN HAKKINI VERIYOMU .

Telefon bende var. Daha telefonda kusur bulamadım. Arayüzü çok akıcı.
    Açma kapama tuşu tepede olmasa daha iyiymiş.
    Kutudan çıkan kulaklığı kötü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pilini kendimiz degiştire biliyormuyuz . şarjı nasıl? uzun süre götürür mü.
  • Arkadaşlar aslında konu içeriğini okusanız sorduğunuz sorulara cevaplar bulabilirsiniz...

kasası polikarbon kasa ve oldukça kaliteli... ucuz plastik değil... ama yine de gidip yerinde görmenizi öneririm... sonuçta 1500tl az bir para değil...

telefon için kılıf konusunda orjinal htc dotview kılıf 125tl, çakması 25-50 arasında değişiyor... internette rahatlıkla bulabilirsiniz... ben bir vodafone bayisinden aldım... onu da denemenizi ve öyle almanızı öneririm... çünkü ben normalde telefonda kılıf kullanmıyordum ama denediğimde bu dotview olayı tasarım olarak hoşuma gitti... yalnız kapak olayı telefon kullanımını zorlaştırabiliyor onu söyleyim... bir de one m8 kılıfları olmuyor çünkü kamera ve flash yerleri farklı ve 5 mm kadar e8 daha kalın m8e göre... ama ekran filminin tam olacağını düşünüyorum çünkü birebir aynı boyut ve tasarımdalar...

açma tuşu bir arkadaşın söylediği gibi tepede ve çok fonksiyonel değil... ama daha önceki telefonumda açma tuşu bozulmuş ve çok sıkıntı çekmiştim, ancak e8'de lg g3te olduğu gibi ekrana çift tık yaparak ekranı açabiliyorsunuz... yani ben yaklaşık bir aydır açma tuşunu hiç kullanmadım onu da buraya not edeyim...

@lKaraoqLanl @forsa @pesimist525

• forsa kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: forsa

pilini kendimiz degiştire biliyormuyuz . şarjı nasıl? uzun süre götürür mü.

yukarıda bununla ilgili bir mesajım vardı...

ilgili mesaj

ortalama bir kullanımda, yani evdeyken wifi, dışardayken 3g üzerinden gün içinde sürekli internete bağlı, tüm boş vakitlerde internete ve sosyal medya hesaplarına girilerek, yaklaşık20 fotoğraf 10 dakika kamera çekimi, youtubedan video izleme, blinkfeed güncellemelerinden haber okuma, müzik dinleme, ve telefonla konuşma gibi bir kullanımda, ekran parlaklığı yüzde 50 iken, tam 2 veya 2,5 günde şarjı %20 seviyelerine iniyor... bence batarya performansı çok iyi...

ve maalesef pili kendimiz değiştiremiyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dontcategorizeme -- 3 Ocak 2015; 21:53:08 >

• dontcategorizeme kullanıcısına yanıt
    Arkadaş ancak bukadar güzel bir anlatım olur çok teşekür ederim. Yarın bakıcam. G3 ve Z2 bıktırdı artık birinin donanımı çakma digerinin kasa açıklıgı şekli kapakların hali. Umarım E8 olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Z1 yerine E8 alırdım eğer aldığım sırada Türkiye'de olsaydı E8.

Aynı şekilde
    Ama e8 de mhl ve otg desteği yokmuş, bu ikisi önemli bence

aslında kullanım rutinini ve beklentilerini yazarsan daha yardımcı olabilirim...

şöyle söyleyeyim mesela;

bataryası gerçekten dediğim gibi iyi... eşimde g3 var ve bataryası 1-1,5 gün gidiyor... tabi quad ekranın bunda rolü çok fazla... ama onun bataryasını değiştirebiliyorsun... bu da artısı...

kamera konusunda karşılaştırırsam g3 bir adım önde... açıkçası e8 kamerası vasat bence... çok iyi diyemem... çok kötü de değil tabi... yakında bir kaç fotoğraf çekip yüklerim kendiniz karar verirsiniz...

akıcılık ve stabilite konularında oldukça zorlamama rağmen hiç bir problem yaşamadım... zaten sense araryüzü muazzam ve telefon kullanımını oldukça güzel hale getiriyor, g3 bu konuda bence çok eksik...

tasarım konusu zevk meselesi ve kişiden kişiye değişir... ancak kesinlikle ucuz ve basit bir görüntüsü yok... bu telefonun görünümüne ancak m8 kullananlar ucuz ve basit diyebilirler ki, onlar zaten kasa farkı olarak m8 için aynı donanımdaki e8'e göre 700tl fazla verdiklerinden ucuz olduğu konusunda net bir şekilde haklılar...

telefonun kavraması, kullanımı oldukça rahat, bende gri mat kasa var ve parmak izi falan bırakmıyor... elden kaymıyor...

selfie kamerası 5mp ve oldukça iyi...

wi-fi veya 3g bağlantı sorunuyla hiç karşılaşmadım...

oyun performasını bilemiyorum, hiç oyun oynamadım... ama m8 performansını rahatlıkla verir... nedeni ise cpu olarak aynı hatta bir tık önünde diyebilirim (m8:Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 2.3 ghz quadcore, e8: Qualcomm MSM8975AC Snapdragon 801 2.5ghz quadcore) gpu aynı adreno 330, batarya aynı 2600 mah li-po, ekran çözünürlüğü ve piksel yoğunlukları aynı. işletim sistemleri aynı... falan filan...

ses konusunda htc boomsound olayı var... yine m8 le aynı şekilde önde çift hoparlör var... hiç bir fark yok yani... ama kutudan çıkan kulaklıklar vasatın biraz altında onu söylemeliyim...

yazılım güncellemesi olarak lollipop önce m8'e gelecek... e8 için lollipop şubat-mart gibi gelecek...

şimdilik böyle...

• Dedikleriniz ne anlam ifade ediyor ne işe yarıyor . Ben bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: forsa

Dedikleriniz ne anlam ifade ediyor ne işe yarıyor . Ben bilmiyorum

Mhl: Telefonu televizyona bağlamayı sağlayan kablo
    Otg: Telefona usb bağlamayı sağlayan dişi girişli kablo

• quote:

Orijinalden alıntı: Android Operating System

quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Z1 yerine E8 alırdım eğer aldığım sırada Türkiye'de olsaydı E8.

Aynı şekilde
    Ama e8 de mhl ve otg desteği yokmuş, bu ikisi önemli bence

Z1'den pişman değilim de, bir sonraki telefonum Sony olmaz gibi geliyor, tabi bir sonraki dediğim en az 1,5-2 sene sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: dontcategorizeme

e8 için satılan uygun mhl adaptörleri var piyasada... denemedim ama forumlarda deneyenler var... emin misin desteğinin olmadığına?...

http://www.amazon.com/MHL-Micro-USB-conversion-official-PACKAGING/dp/1062098544
    http://forums.androidcentral.com/htc-one/304768-htc-one-mhl-adapter-hdmi.html
    http://www.amazon.com/SmartPhone-Female-On-The-Go-Connection-Adapter/dp/9791199582

Desteği olmadığı Gsmarena'da yazıyordu

• açıkçası çok farkettiğim bir durum değildi... yani bu mevzulara dikkat edenler yani telefonu tvye bağlamak isteyenler bunu daha detaylı araştırabilir... dediğin gibi gsmarena dezavantaj olarak yazmış bunları ama unleash the phones sitesi incelemesinde de her ikisi için desteklediği yazıyor... bilemedim ben...
    Anlayacagınız veya anlatacagım şu üniversite giden bir oglum var telefon beyen diremiyorum birde pateni var.işim geregi ufaktefek yazılım g kode felan ugrasiyorum. 2 adet telefon ihtiyacı var. Evde pc laptop var fakat kendime pc bulamıyorum arkadaşın dedigi gibi tv ye baglayıp filim felan seyredeyim yaş geçtikce kendine ya araban yada iş yerimdeki odanda rahat ediyorum. Diger zamanlarda insan bişeyler aranıyor ya sigaraiçicen yada bişeyler bulacaksın araştırmayı seviyorum sörf yapıcam. Eskiden forum 10 numara idi herkez iyisi veya kötüsünü anlatırdı. Şimdi çogu yazı çöp çöpün içinde bişeyler araştıran lar gibi hissediyorum.
    1000-1500 arası adam gibi bu paranın hakını verecek (iki askeri ücret) telefon arıyorum.
    Saygılar

• Misafir var paca parca yazabiliyorum.

dediğiniz gibi 2 asgari ücret... aynı fiyat aralığında olanların hepsi üç aşağı beş yukarı aynı işleri yapabiliyorlar... firmaların ürün mühendisleri sabah akşam bunları düşünüyor ve bunun için para kazanıyorlar... yani vel hasılı kelam gidip bi tekno markette hepsini şöyle bir deneyin... sizin için olmazsa olmaz özelliklerin olup olmadığını kontrol edin... en çok hoşunuza giden hangisi ise onu alın... bir daha da dönüp arkanıza bile bakmayın...

bu arada tvye bağlama konusunda htc media link diye bir şey vardı 250tl civarında... htc telefonlar kablosuz bağlanabiliyordu tvlere... hala var mı satılılıyor mu bilmiyorum...
  • Patenleri yüzünden telefonu çatlak patlak.

Bir ara foruma artık güvemiyorum dedim gitim magza magza gezdim çocuklar pirim alıcaz diye canatar durumda siz az uzakta durun diyemiyosun gençlere yaklaşan yok herkez alıcıyı biliyor gibi düşünün iş portacı misali. Vatan pc bitmiş çalışanları eskiden kaliyeliydi. Medyamark son derece uzmanlar yaklaşımları iyi fakat çok pahalı satıyorlar.yigenim ve 4 arkadaşında lgg2 sararma sorunu hatta gidip gelende dahi sararma var. Halla misafir var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.