DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
HTC NEDİR?..KİMDİR..?..NASIL BİLİRSİNİZ?..
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
41
Cevap
1
Favori
91.933
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> Diğer Markalar, Aksesuarlar ve Konular >> HTC NEDİR?..KİMDİR..?..NASIL BİLİRSİNİZ?..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      758 Mesaj
      29 Ağustos 2009 23:19:12 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar..

Son zamanlarda HTC marka telefonlar ilgimi çekmeye başladı ve hakkında araştırma yapmaya başladım..Farklı tasarımları ve zengin donanımları olan ,ancak gördüğüm kadarıyla Türkiye'de pek fazla tutulmayan ve de tanınmayan bir marka..Peki HTC markası, marka olarak nasıl bir markadır?Yani bir HP, Canon gibi dünya markası mıdır?..Hangi ülkeye ait bir markadır?..HTC marka bir telefon aldığımızda Türkiye'de servis ve yedek parça sorunu yaşar mıyız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

|
      |

• Yarbay
      15337 Mesaj
      30 Ağustos 2009 00:42:52
      |
      |

• Yarbay
      2942 Mesaj
      30 Ağustos 2009 00:53:36
      HTC dünya da Windows Mobile tabanlı Cep Bilgisayarı ve Akıllı Telefon pazarında sanırım dünyanın en büyük pazar payına sahip markadır.
      Önceleri kendi markasıyla ürün yapmamış, çeşitli markalara (HP ve Sony Ericsson Xperia dahil; HP Ipaq 65xx, 68xx, 69xx serileri) fason olarak üretim yapmış ancak daha sonra kendi markasıyla ürünler piyasaya sürmüş bu sektörün tartışmasız 1 numaralı ismidir. Sadece ve sadece Windows Mobile platformunda cihazlar üreten HTC firması son zamanlarda Android tabanlı modellerini de piyasaya sürmüştür.

Ayrıca piyasaya çok fazla hakim olmalarından dolayı xda-developers, 4pda.ru gibi sitelerde bu cihazlar için bir çok romlar (işletim sistemi) tasarlanıp paylaşılmaktadır. Bu sayede mesela üzerinde Windows Mobile 5.0 ile gelen cihazınıza WM. 6.0, WM 6.1 ve WM 6.5 gibi en güncel işletim sistemlerini yüklemek garantidir, çeşit boldur. Ben dokunmatik olmayan Qtek 8500 telefonuma bile Pocket Pc işletim sistemleri dahil onlarca işletim sisteminden istediğimi seçip yüklüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 30 Ağustos 2009; 2:16:15 >
      |
      |

• Binbaşı
      1057 Mesaj
      30 Ağustos 2009 02:06:09
      6 seneden fazladır HTC cihazlarını kullanıyorum ve kesinlikle farklı bir cihaz kullanmayı düşünmüyorum.
      İlk aldığım cihaz i-mate marka Jam modeli bir pda'ydı.O zamanlar HTC sadece fason üretim yapıyordu,yani htc olarak neredeyse bilinmiyordu bile.
      Şuan ise kendini aşmış bir markadır.

High
      Tech
      Computer

Bu yazıyı okuyabiliyorsan öğretmenine teşekür et.
      Türkçe okuyabiliyorsan,şehitlere ve gazilere...

Daihatsu Sirion Sporty Kullanıcısı

• Yüzbaşı
      758 Mesaj
      30 Ağustos 2009 03:17:52 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

HTC dünya da Windows Mobile tabanlı Cep Bilgisayarı ve Akıllı Telefon pazarında sanırım dünyanın en büyük pazar payına sahip markadır.
      Önceleri kendi markasıyla ürün yapmamış, çeşitli markalara (HP ve Sony Ericsson Xperia dahil; HP Ipaq 65xx, 68xx, 69xx serileri) fason olarak üretim yapmış ancak daha sonra kendi markasıyla ürünler piyasaya sürmüş bu sektörün tartışmasız 1 numaralı ismidir. Sadece ve sadece Windows Mobile platformunda cihazlar üreten HTC firması son zamanlarda Android tabanlı modellerini de piyasaya sürmüştür.

Ayrıca piyasaya çok fazla hakim olmalarından dolayı xda-developers, 4pda.ru gibi sitelerde bu cihazlar için bir çok romlar (işletim sistemi) tasarlanıp paylaşılmaktadır. Bu sayede mesela üzerinde Windows Mobile 5.0 ile gelen cihazınıza WM. 6.0, WM 6.1 ve WM 6.5 gibi en güncel işletim sistemlerini yüklemek garantidir, çeşit boldur. Ben dokunmatik olmayan Qtek 8500 telefonuma bile Pocket Pc işletim sistemleri dahil onlarca işletim sisteminden istediğimi seçip yüklüyordum.

Gerek size gerekse sayın ''e_cool'' rumuzlu arkadaşa teşekkürler..

Peki HTC marka cihazların, Türkiye'de servis ve yedek parça bulunma oranı ne durumdadır?eğer herhangi bir arızayla karşılaşmamız durumunda ciddi bir sıkıntı yaşayabilir miyiz?..Bir de HTC hangi ülkenin ürünüdür?Güney Kore diye duymuştum; bu bilgi doğru mudur? ( Yani hangi ülkenin ürünü derken hangi ülkede üretilmektedir anlamında değil de marka olarak hangi ülkeye aittir onu sormak istiyorum..Tekrar teşekkürler..)
      |
      |

• Yarbay
      5791 Mesaj
      30 Ağustos 2009 03:52:49
      HTC, Tayvan merkezli bir firma olması lazım.

HTC' ye KVK bakıyor.
      |
      |

• Binbaşı
      1057 Mesaj
      30 Ağustos 2009 11:50:05
      Evet marka Taiwan merkezli bir marka.
      Cihazda sıkıntı ve sorun çıkma durumu,kullanıcı hatası dışında oluşabilecek sorunlar dışında benim başıma hiç gelmedi.
      Böyle bir cihazı kullanmanın birde dezavantajları var onuda belirtmek isterim
      Devamlı yeni çıkan Rom varmı,program varmı yada cihazı nasıl daha eğlenceli hale getirebilirim diye uğraşırken aha bi bakıyorsun 2-3 saatini almış
      Cihaza yanlış bir Rom atmaz ve doğru işlemler yaptığın sürece sorun çıkmaz kardeşim.
      Taş gibi cihazlardır.
      Ufak tefek yazılımsal sorunlarını artık kullanıcılar evdeki PC'den kendileri halledebiliyor.
      |
      |

Bu yazıyı okuyabiliyorsan öğretmenine teşekür et.
      Türkçe okuyabiliyorsan,şehitlere ve gazilere...

Daihatsu Sirion Sporty Kullanıcısı

• Yüzbaşı
      758 Mesaj
      30 Ağustos 2009 20:01:06 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: e_cool

Evet marka Taiwan merkezli bir marka.
      Cihazda sıkıntı ve sorun çıkma durumu,kullanıcı hatası dışında oluşabilecek sorunlar dışında benim başıma hiç gelmedi.
      Böyle bir cihazı kullanmanın birde dezavantajları var onuda belirtmek isterim
      Devamlı yeni çıkan Rom varmı,program varmı yada cihazı nasıl daha eğlenceli hale getirebilirim diye uğraşırken aha bi bakıyorsun 2-3 saatini almış
      Cihaza yanlış bir Rom atmaz ve doğru işlemler yaptığın sürece sorun çıkmaz kardeşim.
      Taş gibi cihazlardır.
      Ufak tefek yazılımsal sorunlarını artık kullanıcılar evdeki PC'den kendileri halledebiliyor.

Tekrar çok teşekkürler bu değerli bilgiler için..
      |
      |

• Yarbay
      2460 Mesaj
      30 Ağustos 2009 21:21:46
      Htc severim iyi cocuktur ,arada bi artistlik yapar ama

High Tech Computer Corporation
      son modellerden biri HTC Hero dur ,gayet guzel bir aglet dir
      |
      |

i7 7700K/MSI Z270 SLI PLUS/MSI 1070 Twin Frozr/Samsung 850 EVO M2 /Samsung 850 EVO
    • Yüzbaşı
      758 Mesaj
      01 Eylül 2009 07:11:07 Konu Sahibi
      Yanıt vererek yardımcı olan tüm arkadaşlara sonsun teşekkürler..
      |
      |

• Yüzbaşı
      980 Mesaj
      21 Eylül 2009 02:48:06
      HTC touch diamond ilk versiyonunu almak istiyorum....acaba bu modelle ilgili rom yukleme siteleri,telefonu guncellestirme,ozellestirme siteleri mevcut mudur?ve kullanan arkadaslarimiz varsa nasil bir telefon oldugunu soyleyebilir mi?ozellikle dokunmatik ekrani nasil calisiyor?onceden tessekurler
      |
      |

• Yarbay
      2730 Mesaj
      21 Eylül 2009 02:55:31
      wm kullandıgı için pek ilgilenmiyorum android türkiyede çıkınca ilgilenecegim tek firma olur ama ben illa wm kullacagım diyorsan da htc den başka marka arama
      |
      |

• Yüzbaşı
      702 Mesaj
      24 Eylül 2009 22:47:29
      Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum ayrı bir başlık açmak istemedim. HTC nin yeni çıkan ve Vodafon'un sattığı Touch Diamond 2 yekında diğer mağzalarda da satılır mı acaba yoksa illa bu modeli almak için Vodafonlu mu olacaz ve fiyatı düşer mi
      |
      |

• Yarbay
      2730 Mesaj
      24 Eylül 2009 22:53:28
      vodafone lu olmana gerek yok vodafone shoplar da kontratsız ve simlkilitsiz olarak alabilirsin
      |
      |

• Yüzbaşı
      702 Mesaj
      25 Eylül 2009 15:34:12
      quote:

Orijinalden alıntı: umutech

vodafone lu olmana gerek yok vodafone shoplar da kontratsız ve simlkilitsiz olarak alabilirsin

Ben bir vodafone bayine sordum en az 6 ay faturalı vodafon kulanıcısı olman gerki dedi. Umarım bu dediğin doğrudur
      |
      |

• Yüzbaşı
      551 Mesaj
      25 Eylül 2009 15:38:05
      Forumda bisürü HTC satıcısı var zaten, illa gidip vodafona bayılmaya gerek yok.
      |
      |

I Lo<3 MY MoTo
    • Yarbay
      2730 Mesaj
      25 Eylül 2009 18:44:04
      O bayi kontrarsiz satmıyor olabilir ama Vodafone kredi kartına taksitle satış yapabiliyor eminim
      |
      |

• Yarbay
      2942 Mesaj
      25 Eylül 2009 19:00:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Hi-Tech-Man

Forumda bisürü HTC satıcısı var zaten, illa gidip vodafona bayılmaya gerek yok.

Arkdaş belli ki garantili ve sıfır almak istiyor. Yoksa forumdaki o bir sürü satıcıdan kaçak alıp elinde patlama riski de var.
      |
      |

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      25 Eylül 2009 21:37:38
      quote:

Orijinalden alıntı: levis_mk

HTC touch diamond ilk versiyonunu almak istiyorum....acaba bu modelle ilgili rom yukleme siteleri,telefonu guncellestirme,ozellestirme siteleri mevcut mudur?ve kullanan arkadaslarimiz varsa nasil bir telefon oldugunu soyleyebilir mi?ozellikle dokunmatik ekrani nasil calisiyor?onceden tessekurler

Hocam hala karar vermediysen, diamond önermem. Yani babam kullanıyor hani ne amaçla kullanacağına bağlı. Bana ekranı küçük geliyor mesela. Tuşları çok büyük. Küçük tutup ekranı büyültebilirlermiş... Mesela zoom olayı felan multi touch değil ama saat yönünde bir yuvarlak yapınca oraya zoom yapıyor çok stil oluyor Ama parmakla yazmak için tırnağını kullanman lazım. Alışık değilsen işin zor
      |
      |

• Teğmen
      118 Mesaj
      26 Eylül 2009 05:16:43
      Touch pro 2 gelsin artıııkk (türkiye ye)
      |
      |

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.156

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.