Şimdi Ara

HTC M8 de istenmeyen resim ve müzik sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
6.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Htc telefonumu 3 aydır kullanıyorum. Gayet ememnunum ancak bir konuya çözm bulamadım. resimlerde albümlerde ara ara internetten değişik oyun, reklam vs gibi resimlerin de bilgim dılında kaydedildiğini gördüm. üstelik bu resimler ben telefonu daha almadan önceki bir tarihte oluşturulmuş. Resimleri sık sık kontrol ediyorum. az da olda bu tür reklam, ya da oyun simgelerinin bulunduğu resimlere rastlıyorum. Bugün de son eklenene müziklerde kısa kısa değişik ses doyalarının yine bilgim dışında kaydedildiğini gördüm. hepsinin bululnduğu klasörü bulup sildim, sorun çözüldü. Ancak neden telefonum kendi kendine resim ve müzik kaydediyor bunu anlamış dediğilim.daha önce iphone kullanıyordum hiçböyle bir olay başıma gelmemişti. bunu nasıl çözebilirim.

• Merhaba Eda hanım sorununuz bazı uygulamalardan kaynaklanıyor sanırım,benim lg g3 cihazımda aynı sorun var tüm oyun uygulamaları silmem gerekti silincede düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazı uygulamaları silmemle birlikte bu sorun bir süreliğine ortadan kalktı ancak ara ara yine devam ediyor. iki gündür galerim kayıp. bulamıyorum. Nereye gitmiş olabilir? Ben m8 aldığıma pişmanım. daha önce hiçbir telefonda bunları yaşamamıştım
  • Offf arkadaşım bulmuşsun bunuyorsun

• dogubeyi41 kullanıcısına yanıt
    burda bir problemden bahsediyorum. biliyorsan çözümü yardım etmek istiyorsam adam gibi edersin. istemiyosan da laf söylemiş olmak için gereksiz yere kalabalık etme
  • telefona bir format atin komple sifirlayin bence gene olmazsa servise gönderebilirsiniz

• Aynı sorun bende de var ve nedenini bir türlü bulamadım yokmu bilgili bir arkadaş

• Bir dosya yöneticisi yardımı ile programin klasöru içinde .nomedia dosyası oluşturun.sorun ortadan kalkacaktır.yada quickpic programı ile o görmek istemediğiniz klasoru bulup üzerine basılı tutarak gizle seçeneği ile .nomedia dosyası olusturabilirsiniz.

Edit:sorularınızi ana konu altında sorarsanız daha çabuk cevap alırsınız.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=89694993&p=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 27 Aralık 2014; 9:43:01 >
  • Merhaba istenmeyen resim gif vs ile ilgili yardımcı olmuşsunuz m8 forumun da. Teşekürler fakat anlamadığım ve muzdarip olduğum konu şu. Biz bunları görmeyi gizleyerek engellicez fakat arkadan arkadan yine kaydetmeye devam edecek. Buda telefonun bir süre sonra şişmesine ve ağırlaşmasına hatta yer kaplamasına yol açacak.bunun daimi bir çözümü yokmu acaba

• d_e_s_i_r_e kullanıcısına yanıt
    Android/data klasorunun içine .nomedia dosyası oluşturun,daimi çözüm olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Android/data klasorunun içine .nomedia dosyası oluşturun,daimi çözüm olacaktır.

Resimleri indirip gozukmucek mi yoksa telefona hic kayit olmucak mi hocam?

• Gozukmeyecek

• Telefona kayıt olduktan sonra gözüküp gözükmemesi problem değil zaten. İstediğim bu tür dosyaların telefona hiç kaydedilmemesi.
  • bende de fb messenger da ki ifadeleri galeriye kaydediyor kil oldum

• Bu sorun benim desire 820 dede oldu tek tek 300 fotoğraf sildim saçma sapan yazılar simgeler çözüm nedir instamessageden geliyor

• bende gün aşırı 100 adet foto siliyorum. hangi uygulamaya girersem gireyim, ordaki sekmelere linklere tıklamasam bile ilgili fotoyu kaydediyor. kaydetmeme gibi bir durum olamaz mı? kurcalayıp bulan var mı?
  • Konuyu hortlatıyorum ama bu sorunu yaşayan çok kişi var onlara bilgi ve yardım için yazıyorum.

.nomedia klasörü açmak kesinlikle ise yarar ve tüm telefonlar siz istesenizde istemeseniz de o resimleri reklam verilerini kaydeder. Yani sadece HTC de olan birşey değil tum telefonlar kaydeder sadece HTC yazılımsal bi hatadan dolayı gizleme işlemini yapmıyor bunu kendiniz dosya isminin başına . (nokta) koyarak gizleyebilirsiniz.

• Kid modu devre dışı bırakarak bu sorunu cozebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cocuk modu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.