Şimdi Ara

★★★ HTC Incredible S Kullanıcıları Kulübü★★★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.620
Cevap
15
Favori
199.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cmcntkn

Ne Desire S ne de Incredible S mevcut özellikleri sebebiyle Desire HD ile aynı seviyede cihazlar değiller.

Desire S ekran boyutu, rom ve kamera özellikleri açısından;

Incredible S ise ekran boyutu ve rom açısından Desire HD'den daha geride.

Batarya konusunu öne çıkarmanın hiç bir anlamı yok zaten. 4" civarı ve 4" üstü ekrana sahip bu tarz cihazlarda 1450mAh lık batarya ile 1230mAh lık batarya kullanmak elle tutulur bir fark yaratmaz. Fark yaratabilmek için en az 1600mAh batarya kullanmanız gerekir. Eğer standart batarya size yetersiz geliyorsa daha büyük kapasiteli bataryalardan alıp sıkıntınızı çözme yoluna gidebilirsiniz.

Sonuç olarak Desire HD ile bu iki model aynı klansmanda cihazlar değiller ne yazıkki. Desire ve Desire HD arasında geçiş modelleri sadece. Ki şahsi görüşüm sadece bir tanesini piyasaya sürmek yeterli olurdu. Birinden biri gereksiz. Nokia mantığında bir hareket olmuş bu iki modeli çıkarmak.

Yalnız ekran boyutu büyüklüğü ne zamandan beri artı bir özellik oluyor ben bunu anlamadım?
    3.7" gayet yeterli bir ekran boyutu bana kalırsa diğer modellerin ekranları bana göre büyük gelmekte.

Burada amaç biraz kullanım türüne göre belirlenmeli.

Mesela ben ekranı yeterli, kamerası kullanmıyacağım için umrumda bile değil. Bataryası 1 gün boyunca beni yarı yolda bırakmayacak.
    Her 3g üzerinden her işimi rahatlıkla halledebileceğim ve bunun yanında multi tasking ile bana bir çok özelliği aynı anda sunabilecek bir telefon.

Sen dersenki ekranı dev gibi olsun o zaman DHD alırsın. İhtiyaçlarımdan fazlasını almak tüketim çılgınlığından başka birşey değil.

• Yaklaşık olarak aynı boyutlarda olan cihazlarda ekran ne kadar büyük olursa o kadar büyük bir artı olur arkadaşım. Bunu bilmemen garip aslında.

Ayrıca kullanım amacına göre cihaz seçilmeli bu konuda haklısın ben de katılıyorum sana.

Ben sadece DHD ile bu cihazları kıyaslayıp, bunların DHD' den daha iyi olduğunu söyleyen arkadaşlara gerçeğin böyle olmadığını belirttim sadece. Gidin illaki DHD alın demedim kimseye. Mesajımı tekrar okursan farkedeceksin.
  • Peki 480 x 800 çözünürlüğü bulunan 3.7" bir ekran mı daha iyi gösterir?
    Yoksa 480 x 800 çözünürlüklü 4.3" bir ekran mı?
  • ikisini de yanyana koyunca farkedeceksin ama ben cevabını vereyim, hiç bir fark yok. Çünkü insan gözü o kadar yeterliliğe sahip değil. 480x800 piksel ve ortalama 4" boyuttan bahsediyoruz, yapma allahaşkına.. Bu ekranlara fazla bile o çözünürlük aslında. O yüzden de büyük olan ekran daha büyük görüntü sağlayacağından dolayı daha iyidir.

Fazla uğraşma DHD ile, aşağı çekemezsin
  • quote:

ikisini de yanyana koyunca farkedeceksin ama ben cevabını vereyim, hiç bir fark yok. Çünkü insan gözü o kadar yeterliliğe sahip değil. 480x800 piksel ve ortalama 4" boyuttan bahsediyoruz, yapma allahaşkına.. Bu ekranlara fazla bile o çözünürlük aslında. O yüzden de büyük olan ekran daha büyük görüntü sağlayacağından dolayı daha iyidir.

Gözümüz farketmese kimse İP4 almazdı dostum.
    Teknik açıdan küçük ekranda ekran görüntüsü daha iyi gözükecektir.

Amacım DHD'yi aşağı çekmek değil sadece bana göre gereksiz büyüklükte olduğunu vurgulamak.

• su telefona cift cekirdekli islemci koyulmazm ya? htc nin yaptigi ise bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: StummScream

quote:

ikisini de yanyana koyunca farkedeceksin ama ben cevabını vereyim, hiç bir fark yok. Çünkü insan gözü o kadar yeterliliğe sahip değil. 480x800 piksel ve ortalama 4" boyuttan bahsediyoruz, yapma allahaşkına.. Bu ekranlara fazla bile o çözünürlük aslında. O yüzden de büyük olan ekran daha büyük görüntü sağlayacağından dolayı daha iyidir.

Gözümüz farketmese kimse İP4 almazdı dostum.
    Teknik açıdan küçük ekranda ekran görüntüsü daha iyi gözükecektir.

Amacım DHD'yi aşağı çekmek değil sadece bana göre gereksiz büyüklükte olduğunu vurgulamak.

Yani şimdi sen 384000 tane pikseli tek tek sayabiliyorsun öyle mi?? Ben daha hiç bir şey demiyorum artık. Tam bir komedi

İnsanlar 384000 pikseli tek tek sayabildikleri için ayfon alıyorlar haklısın.

Bak arkadaşım birbirine yakın boyutlarda olan bu ekranlarda ve bu kadar yüksek çözünürlük mevcutken; 0.6" boyut farkının yaratacağı görüntü kalitesindeki değişikliği görebilecek bir tane canlı organizma bulamazsın koca evrende, mantıklı ol biraz. Her iki ekranında görüntü kalitesi sana aynı gelecektir. Daha büyük olanda görüntü daha büyük olacağı için ayrıntıları yaklaştırma yapma ihtiyacı hissetmeden daha iyi görürsün. Teknik açıdan açıklaması budur, seninki değil ne yazıkki, kusura bakma. 3" 240x320 ile 4.3" 480x800 karşılaştırması yapmıyoruz dimi burada???

Ekranı sana göre gereksiz büyüklükte olabilir, daha küçük ekranlar sana yeterli gelebilir ama TEKNİK açıdan bakılınca sen haklı değilsin işte. Ekran sana büyük geliyorsa daha küçük olanı alırsın, güzel güzel kullanırsın. Sırf daha küçük ekran seviyorsun diye burada boş yere DHD' yi kötülemeye çabalıyorsun. Ne gerek var ki buna. 3.7" sana yetiyorsa gidip onu alacaksın. Umarım da alırsın, şimdiden hayırlı olsun

Daha da cevap verip boş yere kirlilik yaratmayalım istersen.

• Desire HD'de bizim kardeşimiz, rakip gibi göstermenin manası yok bana göre
    Benim bu cihazda karar kılmamın sebepleri;

*Desire HD'nin bana göre biraz büyük oluşu, el çantama sığmayışı. 4.0 inç sebebiyle Incredible daha cazip geldi.
    *Belki bir çoğumuz sayılı kere kullanacağız ama yinede, Bin küsür TL verilerek alınan bir cihazda Ön kameranın olmayışı, Incredible'de oluşu daha cazip kıldı.
    *Bataryanın daha büyük oluşu(kağıt üzerinde daha kısa bekleme süresine sahip olduğu görülebilir fakat ben pratikte böyle olmayacağını, daha uzun gideceğini düşünüyorum)
    *Arka kapak tasarımının tek parçadan oluşması.
    *Kulaklık girişinin üstte oluşu, el çantası içinde kullanırken mecburen çıkışın üstte olması gerekiyor.
    vb...

Desire HD'de çok güzel bir cihaz, aralarında dağlar kadar fark YOK.
    Saydıklarıma ek olarak, insanoğlunun daha yeniyi istemesi en büyük sebep bana göre

• @TYR'ye katılıyorum.
    Yakında aynı modelin çift çekirdeği çıkarsa herkes ona yönelir. Ama piyasada çekirdek destekli program var mı diye kimse bakmaz.

Hatta geçen gün elinde Htc HD2 olan birine uzaktan seçemediğim için telefon modelini sordum. Bana söylediği "cevap en son çıkanı işte" oldu.
  • quote:

Orijinalden al©¥nt©¥: TYR

Desire HD'de bizim kardeşimiz, rakip gibi göstermenin manas©¥ yok bana göre
    Benim bu cihazda karar k©¥lmam©¥n sebepleri;

*Desire HD'nin bana göre biraz büyük oluşu, el çantama s©¥ğmay©¥ş©¥. 4.0 inç sebebiyle Incredible daha cazip geldi.
    *Belki bir çoğumuz say©¥l©¥ kere kullanacağ©¥z ama yinede, Bin küsür TL verilerek al©¥nan bir cihazda Ön kameran©¥n olmay©¥ş©¥, Incredible'de oluşu daha cazip k©¥ld©¥.
    *Bataryan©¥n daha büyük oluşu(kağ©¥t üzerinde daha k©¥sa bekleme süresine sahip olduğu görülebilir fakat ben pratikte böyle olmayacağ©¥n©¥, daha uzun gideceğini düşünüyorum)
    *Arka kapak tasar©¥m©¥n©¥n tek parçadan oluşmas©¥.
    *Kulakl©¥k girişinin üstte oluşu, el çantas©¥ içinde kullan©¥rken mecburen ç©¥k©¥ş©¥n üstte olmas©¥ gerekiyor.
    vb...

Desire HD'de çok güzel bir cihaz, aralar©¥nda dağlar kadar fark YOK.
    Sayd©¥klar©¥ma ek olarak, insanoğlunun daha yeniyi istemesi en büyük sebep bana göre

+1

• DHD'ye oranla bu cihaz da tercih edilesi bence de. DHD çok büyük, hatta bence gereksiz büyük. Bence en ideali 3.7", hadi maximum 4.0" olsun, 4'ten büyüğü fazla büyük geliyor bana.

Kaldı ki ben de yukarıdaki arkadaşa katılıyorum, sabit çözünürlükte ekran ne kadar büyürse keskinlik o kadar azalır demektir, matematik bu, retina ekranın tek esprisi de bu zaten. ben desire kullanıcısıyım, DHD'de elime aldım, yanyana koyduğunuzda ekranların farkını görüyorsunuz, illa pixelleri tek tek saymaya luzum yok. Yanlış anlaşılmasın DHD'nin ekranı da çok güzel ama iki cihazı yanyana koyup, karşılaştırmak için baktığınızda çıplak göz de görüyor. bu bilmem kaç bin pixeli sayabildiğimiz manasına gelmez. dediğim gibi aynı çözünürlükte ekran büyüdükçe keskinlikten taviz vermiş olursunuz buna kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum.

Bu açıdan evet desire'ın ekranı incredibleS den de daha keskin ama 4" iyidir, kullanılabilir. Ama şu şartlarda baktığımda eğer tek çekirdekli bir cihaz alınacaksa DesireS bana en alınası cihaz gibi geliyor. Çift çekirdek sınıfını ayrı tutuyorum tabii...

• @ManoMachine +1
  • Genel olarak sitelerde HTC Incredible S Fiyat Seviyesi: 520 Euro
    deniyor.
    Demekki bizde de 1300-1400 TL civarlarından piyasaya çıkacak.
  • quote:

Orijinalden al©¥nt©¥: TYR

Genel olarak sitelerde HTC Incredible S Fiyat Seviyesi: 520 Euro
    deniyor.
    Demekki bizde de 1300-1400 TL civarlar©¥ndan piyasaya ç©¥kacak.

bana da öyle geliyor ki fiyat dediğiniz aral©¥kta olucak, hatta korkum o ki 1500tl ye kadar da ç©¥kabilir. geliş tarihi bi netleşsinde fiyat konusunda pazarl©¥k yapar©¥z

•  ★★★ HTC Incredible S Kullanıcıları Kulübü★★★

★★★ HTC Incredible S Kullanıcıları Kulübü★★★

★★★ HTC Incredible S Kullanıcıları Kulübü★★★

buradan ilgili telefonların resmi sonuçlarıyla karşılaştırmış oluruz sanırım, pil ömrü ,ram ve işlemci bazında

• Bu görüntüler güzel olmuş.
    Incredible S'in bekleme süresindeki ortalama 50dk'lık farkın nasıl olduğu konusunda çok fikir yürütemedim.
    Bu konuda herhangi bir duyumu olan var mı? ya da fikri?
  • Kamera özelliklerinden bahsediliyor;

• Bu videolarda ekranın ne kadar kaliteli olduğu apaçık ortaya çıkıyor;

• vay arkadaş ya tam DHD alacam derken bu hiç olmadı.
    beklesemmi alsammı bilemedim
  • Fiyatı Galaxy S 2 ve Türkiye'ye gelirse LG Optimus 2x fiyatına eşit olursa pek tercih edilmez gibi geliyor bana. Fiyatı daha uygun yapmaları gerek onlara göre. Galaxy S2 pahalı olursa Samsung Galaxy S düşünüyordum ama bu daha iyi görünüyor. :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.