Şimdi Ara

HTC HD2 Kulaklık upgrade :) (fotoğraflı anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilindiği gibi,aldığımız telefonlarla gelen kulaklıklar,genelde istediğimiz performansta değiller,istediğimiz bir kaliteli kulaklığı alıp kullanmaya kalktığımız zamanda ,orijinal kulaklıkta olan bazı özelliklerden feragat etmemiz lazım,mikrofon kumanda vs,bu orijinal kulaklıkta aradığını bulamayan ben,bu kulaklığı biraz yükseltmeye karar verdim,Creative ep-630 kulaklığın uçlarını çıkartarak HD2'nin kulaklığına monte ettim,güzelde oldu baslar artık gümbür gümbüri.

Belki benim gibi kulaklığından memnun olmayan arkadaşlarım için,bu değiştirme aşamasını fotoğraflayarak,bu işi yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak istedim.

NOT:yapacağınız küçük bir hata her iki kulaklığımızında tamamen çalışmamasına sebep olabilir o yüzden bu işleri bilen birine veya kendinize güveniyorsanız siz yapabilirsiniz,doğacak bir problemde sorumluluk kabul etmiyorum,kolay gelsin..

1.Fotoğraftaki gibi bir alet çantasına ihtiyacımız var,yoksada evinizde pense,bıcak,tornavida gibi aletler mutlaka bulunur,havyanız yoksa çok ucuza bir havya seti alabilirsiniz,evde bulunsun ileride lazım olur.

2.Orijinal kulaklık ve yerine takacağımız Creative EP-630

3.Orijinal kulaklığımızın,hemen kulağımıza oturan yerdeki ince plastik halkayı dikkatlice çıkartalım.

4.Ve ince uçlu havyamızla,kabloları kulaklıktan ayıralım,burada dikkat edeceğimiz husus,havyanın ucu çok sıcak olduğunda,fazla bekletirsek çok ince malzemeden imal edilmiş hoporlör zarar görebilir,o yüzden bir seferde fazla bekletmeden kabloları kulaklıktan ayırmaya çalışalım,eğer başarılı olamazsanız,havyanın ucunu değdirdiğiniz yerin soğumasını bekleyip tekrar deneyin.

5.Kulaklık haznesi içerisinde,kablonun lehim kısımda kopmaması için sıkı bir düğüm atılmıştır bu düğümü bir kargaburnıu aletiyle kabloyu zedelemeden şökün.

6.Ve kulaklık kablosundan ayrılmış orijinal kulaklıklar.

7.Şimdi creative ep-630 kulaklığımızın ucundaki petleri zedelemeden çıkartıyoruz.

8.Şimdi geldik en zor kısmına ep-630 kulaklığı yapısı itibariyle,açılması zor ve tehlikelidir her an kulaklığa veda etmek olası bir vaziyettir,fotoğraftada görüldüğü gibi bir adet kargaburnu dediğimiz aletle tam kulaklık pedinin oturduğu yeri fazla bastırmadan tutuyoruz.

9.Ve fazla keskin olmayan bir bıçak yardımı ile,fotoda görünen metal parlak yüzüğü ayırmaya çalışalım,bunu yaparken dikkatli olunuz plastik kısmı kesebilirsiniz.

10.Ve fotoğraftada görüldüğü üzere,ayrılmış plastik kısımdan yine havya yardımı ile,hopörlörü ayıralım.

11.Ep-630'un ayrılmış hali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Kocakaya -- 15 Temmuz 2010; 19:57:36 >

• Devam ediyoruz.

12.Fotoğrafta görüldüğü gibi,hoparlör haznesi dar olan ep-630'a kabloyu takarken bier cımbız kullanmaktan fayda var.

13.kabloyu çıkmaması için düğümleyelim.

14.Kablo uclarınıda (-) ve (+) lara dikkat ederk lehimledikten sonra,kulaklığı hazneye bir oje kullanarak sabitleyelim.

Ve sonuç

• güzel çalışma walla tebrik ederim özellikle htc'nin kulaklığı sinirimi bozuyor çok büyük ve kulağa tam oturmuyor ep 630'a söylenecek laf yok ztn, güzel bir sentez olmuş bence sen geliştir bu işi GG'den satarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: nec85

güzel çalışma walla tebrik ederim özellikle htc'nin kulaklığı sinirimi bozuyor çok büyük ve kulağa tam oturmuyor ep 630'a söylenecek laf yok ztn, güzel bir sentez olmuş bence sen geliştir bu işi GG'den satarsın

Tesekkurler,bu gun bir hayli kullandim kulakligi,dedigin gibi guzel bir sentez oldu,ses super,tel geldiginde adam sanki beynimde konusuyor..
  • 10 numara çalışma olmuş. Bende ilk aldığımın haftası W810 telefonunun kendi kulaklığına bu işlemi yapmıştım. Kendi kulaklığı ile dağlar kadar fark oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.G.A

10 numara çalışma olmuş. Bende ilk aldığımın haftası W810 telefonunun kendi kulaklığına bu işlemi yapmıştım. Kendi kulaklığı ile dağlar kadar fark oluyor.

Tesekkurler,kesinlikle cok fark var,telefonunz super bir mp3 calara donusuyor.
  • Elinize sağlık, güzel paylaşım...
  • Paylaşım güzel ama ben şahsen orjinal kulaklığa bunu yapmazdım yanlış bilmiyorsam blacberry nin kulaklıkları hd2 ye de uyuyor onun için v-mode vibe II sipariş vermiştim ama bana ulaşmadı ulaşsa deneyecektim bana göre o kulaklık bu hd2 de çalışırdı üzerinde fonksyon tuşuda mevcuttu :)

Siz zevkinize göre bir işlem yapmışsınız emeğinize sağlık :)
  • @spex ,@kdr_ ,teşekkürler sağolun.
  • belki yeri değil ama kulaklıkla ilgili olduğu için sorıyım dedim.

hd2 de kullaklıkla telefon gorusmesi niye yapılmıyor yani karşı tarafın sesi geliyor fakat benim sesim gitmiyor.

bilen var mı?
  • çok güzel olmuş bendemi yapsam ?
  • güzel çalışma ellerine sağlık. ama kıyamam ben ep me :)
  • Sağolun arkadaşlar,sizde yapın korkmayın .
  • Millet biraz faydalansın yahu,konu aşağıya kaymış o kadar emek verdik.
  • Eline ve emeğine sağlık güzel paylaşım,
    Ayrıca hd2 almayı düşünüyorum, alırsam yapmayı düşünüyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: -marvel-

Eline ve emeğine sağlık güzel paylaşım,

Eyvallah kankam.

Yahu hemen karar vermişsin HD2 almaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thin Lizzy

quote:

Orijinalden alıntı: -marvel-

Eline ve emeğine sağlık güzel paylaşım,

Eyvallah kankam.

Yahu hemen karar vermişsin HD2 almaya.

:) seçeneklerimde vardı zaten,
    ama bide konuya hakim kendinden emin bilgi verince -ki net bilgiler hoşuma gider,
    düşünüyorum kanka :)
  • Eyvallah kanka şimdiden hayırlı olsun.
  • güzel çalışma
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

güzel çalışma

Eyvallah .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.