Şimdi Ara

HTC G1 (Dream) Android İşletim Sistemi 1.5 Cupcake

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Ankara
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar cihaz root edilmemiştir. Sim kilidi yoktur o yüzden kırılmamıştır. Cihaz orjinal haliyledir. Kutusu faturası kulaklığı ve orjinal şarj aleti yoktur. Yanlız blackberry şarj cihazı ile kullanıyorum elbette onu yanında vereceğim... Beyaz Renktir.Fiyatı 700 TL

Özellikleri;

TFT capacitive touchscreen, 65K colors
    Size 320 x 480 pixels, 3.2 inches
    - QWERTY keyboard
    - Trackball
    - Accelerometer sensor
    - 192 MB RAM, 256 MB ROM
    - GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
    - EDGE Class 10, 236.8 kbps
    - 3G HSDPA 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
    - WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
    - Bluetooth Yes v2.0 with A2DP
    - CAMERA 3.15 MP, 2048x1536 pixels, autofocus
    - CPU Qualcomm MSM 7201A 528 MHz processor
    - GPS
    - Digital Pusula

Htc G1 (Dream) Bir kaç belirgin özelliği bana göre avantaj ve dezavantajlarını yazmak istiyorum;

Avantajları:
    - Öncellikle ekran kapasitif değil ressesifdir. Yani iphone'daki gibidir. Parmağınız ile rahatça kontrol edebiliyorsunuz.

- Gps chipset'i nedir bilmiyorum ama gps kilitlenme süresi 10 saniye ile 20 saniye arasında. İster soğuk başlasın ister sıcak :) evin içinden bile gps'e 50 metrelik hata payı ile bağlanabiliyor.

- Android çok güzel bir işletim sistemi. Cihazı root'layıp 3. parti yazılımlarla multi touch bile eklenebiliyor. Hatta swapper isimli program ile 64 mb lik bir ram ekleyebiliyorsunuz hafıza kartından telefona. Gerçi hafıza kartının iyi model olması ve dayanıklı olması gerekiyor. Yoksa pelteye çıkabilir kart.

- web browser'ı iphone ile aynı kit. Yani safari tabanlı. Kesinlikle en iyi browser'lardan. (5800-n97-ominia hd kullandım, kıyasladım)

- Qwerty klavyesi kullanışlı ve mesajlaşma ya da i.m programları için birebir.

- Trackball ile ekrana dokunmadan daha hassas web linklerine basabiliyorsunuz.

- Klavye kısayolları ile programlara ekranda dolaşmadan erişim yapabiliyorsunuz.

- Panaromik masaüstü var. 3 farklı masaüstüne sahipsiniz ve hepsi özelleştirilebiliyor. Android marketten ücretsiz indirdiğiniz yazılımlarla facebook, twiter, gmail ya da diğer maillerinize ana ekranda canlı feed'ler ile ulaşabiliyorsunuz. N97'den kesinlikle daha ii bu konuda. Çünkü sadece bir ekran ile sınırlı değilsiniz. Ve istediğiniz kadar alana yayılabiliyorsunuz.

Dezavantajları:
    - Kasasından yana doğru açılan klavyesi yüzünden alet elinizde gıcırdıyor. Yani ses çıkartıyor tuhaf şekilde. Hepsinde olan bir sorun malesef.

- Şarj canavarı. Ana ekranınızda canlı widget'lar kullanırsanız wifi, 3g, gps ve konuşma yaparsanız cihazın şarjı yanlızca yarım gün gidiyor. Ekran wigdet'ları kapalı 3g gerektiğinde açık olursa 1.5 - 2 gün arası götürüyor. Sadece konuşma bir kaç saat wifi ile 3 gün gidiyor.

- Bağımlılık yapan oyunları...

Cihaz android 1.5 cupcake yüklü. Son versiyonudur. 1Gblik micro sd kartı vardır. Başta dediğim gibi Blackberry şarj cihazı ile kullanıyorum onuda vereceğim. Bunun dışında klavyesi almancadır. Almanca klavyenin ingilizce'den terk farkı y ile z harflerinin yerlerinin değişik olmasıdır.
    Çizik ya da kırık yok aletin üzerinde. aynı şekilde renk solması v.b

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homeedition88 -- 25 Eylül 2009; 15:39:52 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.