Şimdi Ara

HTC Explorer Kilit kaldırma ve Recovery, Rom yükleme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
3
Favori
21.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • androidepoya geldim ama bir mesaj göremedim :( telefona orjinal rom yüklemiştim ama bootloader bölümünde RELOCKED yazıyor. bunu LOCKED yapamıyor muyum ?
  • puffff sonunda yaptım teşekkürler @hayalci
  • quote:

Orijinalden alıntı: conqierors

androidepoya geldim ama bir mesaj göremedim :( telefona orjinal rom yüklemiştim ama bootloader bölümünde RELOCKED yazıyor. bunu LOCKED yapamıyor muyum ?

BBurdan >http://www.androidepo.com/htc-explorer/394-htc-explorer-orjinal-t%FCrk%E7e-rom-y%FCkleme.html bölümünden, romunuzu LOCKED yapabilirsiniz..
  • kilidi tekrar yapıyorum ama telefon ilk günkü orjinlindeki gibi locked yamıyor RELOCKED yazıyor. onu demek istedim. locked yapamadım yani
  • Hayalci kullanıcısına yanıt
    kardeş bnde recevery de hata veriyo ya ne yapmam lazım telefon resmi çıkıo üstünde kırmızı trafik tabelası gibi bişey sinyal veriyo işte :((( menüde buda yokinstall zip from sdcard/
    unleck etttim fakat s- on :( htc explorer a310e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Techno Tkky -- 19 Temmuz 2014; 17:57:48 >
  • Techno Tkky T kullanıcısına yanıt
    hangi aşamadasın ki ? recovery yükledin mi ?
  • arkadaşlar htc explorer için şu an hızlı ve stabil hafıza derdi olmayan room hangisi acaba
  • kilidi actıktan sonra bilgisayarım telefonu com3 pordu olarak görmeye başladı, usb olarak nasıl görünmesini sağlayabilirim, rom atamıyorum biri bana yardımcı olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn11

kilidi actıktan sonra bilgisayarım telefonu com3 pordu olarak görmeye başladı, usb olarak nasıl görünmesini sağlayabilirim, rom atamıyorum biri bana yardımcı olabilirmi

Öncelikle htc driverini indir ve kur, sonra hafıza kartına romu kopyala (sd kart adaptoru ile) sonra cwmden rom ve gapps flashla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn11

kilidi actıktan sonra bilgisayarım telefonu com3 pordu olarak görmeye başladı, usb olarak nasıl görünmesini sağlayabilirim, rom atamıyorum biri bana yardımcı olabilirmi

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2236975
    sitesinden indir romu ve gapsı kur, hafıza için birşey yapmana gerek yok yani CWMden sd kartı ext2 veya ext4 olarak biçimlendirdimmi, rom, ext olarak oluşturduğun hafızayı (kendi istediğin ext alanına göre) otomatikman dahili hafıza olarak görmektedir ve tamamen Türkçedir..
  • teşekkürler
  • selam arkadaşlar eski pico telefonumu anneme vermeyi düşünüyorum. sorunsuz kullanımı basit stabil bir rom önerebilir misiniz. NextGen 1.6 çok beğenmiştim ama onun da türkçesi yok :(
    yada hafıza sorunu halledilmiş orjinal rom yok mudur?
  • merhaba hocam ben kilit açma ve recovery işlemlerini olumlu şekilde yaptım. sonra rom yüklerken telefon yeniden başladı ve beyaz ekran ortada htc yazısı ile kaldı. telefpn o şekilde kalıyor. ne yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jokerist34

merhaba hocam ben kilit açma ve recovery işlemlerini olumlu şekilde yaptım. sonra rom yüklerken telefon yeniden başladı ve beyaz ekran ortada htc yazısı ile kaldı. telefpn o şekilde kalıyor. ne yapmam lazım?

Orjinal romu yeniden yükle kardeş
  • Hayalci kullanıcısına yanıt
    orjinal romu yükledim oldu. sagolun. ama ben sd kart ext alanı olusturmak istiyorum. bu yüzde cm 10 rom yüklücem. dosyaları sd kartıma attım. kilitleri açtım. recovery alanı yaptım sag üste yeşil ve kırmızı yüklendi. işlem bitti. rom yüklemeye gelince recovery diyince ekrana ayar için yapmam gereken komutlar gelmiyor. bi süre sonra telefon kapanıyor. neden kaynaklı ne yapmam lazım rom atmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

merhaba hocam ben kilit açma ve recovery işlemlerini olumlu şekilde yaptım. sonra rom yüklerken telefon yeniden başladı ve beyaz ekran ortada htc yazısı ile kaldı. telefpn o şekilde kalıyor. ne yapmam lazım?

orjinal romu yükledim oldu. sagolun. ama ben sd kart ext alanı olusturmak istiyorum. bu yüzde cm 10 rom yüklücem. dosyaları sd kartıma attım. kilitleri açtım. recovery alanı yaptım sag üste yeşil ve kırmızı yüklendi. işlem bitti. rom yüklemeye gelince recovery diyince ekrana ayar için yapmam gereken komutlar gelmiyor. bi süre sonra telefon kapanıyor. neden kaynaklı ne yapmam lazım rom atmak istiyorum.orjinal romu yükledim oldu. sagolun. ama ben sd kart ext alanı olusturmak istiyorum. bu yüzde cm 10 rom yüklücem. dosyaları sd kartıma attım. kilitleri açtım. recovery alanı yaptım sag üste yeşil ve kırmızı yüklendi. işlem bitti. rom yüklemeye gelince recovery diyince ekrana ayar için yapmam gereken komutlar gelmiyor. bi süre sonra telefon kapanıyor. neden kaynaklı ne yapmam lazım rom atmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

hocam aynenhttps://www.youtube.com/watch?v=WJw5oajodBA bu linkteki gibi oluyor. kilidi actım recovery işlemini yaptım. nasıl yapıcam
  • Taş gibi cihaz yahu, sony servise gidince bunun çıkardım çekmeceden şimdi yeni romlara bakıyorum :)
  • Cihaza twrp 3.0.2-0 yükledim hiç bir şekilde rom kabul etmiyor. Mount ve cahce hatası veriyor, başka android cihazları kurcalarken orjinal romu yükledikten sonra tekrar kullanıabilir hale gelir diyorlar. Yalnız cihaza orjinal romu yükleyemiyorum, internetten usb driver bulamadım adam akıllı elinde olan varsa benimle paylaşabilir mi? Ne idüğü belirsiz siteler bilgisayarı virüs komasına sokuyor :(
  • Çağdaş kullanıcısına yanıt
    ben de twrp yüklemiştim. Rom kurmakta sıkıntı yaşadım. Asıl telefonumu servise verince yine bu eski emektara kaldım. Twrp recovery kullanarak FIUI kurdum. Şu an için yavaş ama yine de kullanılabilir. Geçici olarak kullanmaya uygun ama ana telefon olarak kullanılmaz artık. Orjinal rom ben de yükleyemedim. Telefonu bilgisayara taktığımda, sürücüler yüklü dahi olsa "waiting device" yazısı çıkıyor.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.