Şimdi Ara

HTC Evo 3D [Kullanıcı Kulübü][Teknik/Ana Konu] (786. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.794
Cevap
74
Favori
648.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bjstrider

Öncelikle telefondan yedek almadım. Onu belirteyim. Ama elimde sayfada anlatılan orjinal romlar mevcut.

Bu konuda da biraz acemiyim.

Clowckwork mode ile telefona custom rom yüklüyorum başarılı bir şekilde yüklendi uyarısı alıyorum ama telefon açılırken loopa giriyor. 2 farklı custom romda da aynı problemi yaşıyorum.

Ne orijinalini nede herhangi custom bir romu çalıştıramıyorum.

Orjinal rom yada custom romu sağlıklı bir şekilde nasıl çalıştırabilirim. Yukarıda yazanların içinde boğulduğum için tekrar sorma ihtiyacı hissettim.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Hangi custom romları yüklediğin önemli eğer s-off olmadıysan şu anda sadece ics romlar yükleyebilirsin, aşağıdaki linkden romu indirip yükle yükleme bittikden sonra htc yazısında kalacakdır romun içindeki boot.img yi çıkarıp flashlarsan açılacakdır cihaz..

http://www.androidfilehost.com/?fid=22979706399754327

• thelastairbender kullanıcısına yanıt
    Şu an Cyanogen Mod 10.2 ve Virtuous Eclipse v.1.0.0 Multi romları denedim olmadı. Orjinal romu da yükleyemiyorum. Verdiğiniz linkteki romu da deneyeceğim.

teşekkürler.
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2526391 cm 11 deneyen oldumu arkadaşlar :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: virus18

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2526391 cm 11 deneyen oldumu arkadaşlar :-)

Evet ben denedim yanlız halen kullanılabilir değil :) Bi öncekinde arka planda çalışa uygulamaları göstermiyordu home tuşuna basılı tutunca , bugün yayınladığı sürümde düzeltmiş yanlız halen google search aktif olmuyor mikrofon hatası veriyor 1-2 haftaya kadar tüm sorunları giderir diye umuyorum .
  • Cmnin önceki sürümlerden farkı varmı hız olsun şarj olsun kitkat neler getirmmiş cm ye yoğunluktan deneyemedim ben merak ediyorum aslında :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virus18 -- 14 Kasım 2013; 22:06:54 >
  • quote:

Cmnin önceki sürümlerden farkı varmı hız olsun şarj olsun kitkat neler getirmmiş cm ye yoğunluktan deneyemedim ben merak ediyorum aslında :-)

Ben bi fark görmedim hız konusunda , şarj olayınıda rom kullanılabilir hale geldikden sonra bakacağız , birde arayüzde bi kaç değişikliğe gidilmiş ama %90 ı aynı öncekiyle , yani üstüne launcher yüklenmeden kullanılmaz eskisi gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: bjstrider

Şu an Cyanogen Mod 10.2 ve Virtuous Eclipse v.1.0.0 Multi romları denedim olmadı. Orjinal romu da yükleyemiyorum. Verdiğiniz linkteki romu da deneyeceğim.

teşekkürler.

önceliklehttp://d-h.st/62U bu linkten romu indir ve aşağıdaki yönergeyi uygula.

V.Custom Rom(Özel Rom) Yükleme

a.Telefonunuzla uyumlu istediğiniz bir "Rom"u indirin.

b."Sd Kart"ınıza atın.

c."Recovery" modda başlatın.

d."Wipe data/factory reset"i seçip onaylıyoruz.

e."Wipe cache partion" seçip onaylıyoruz.

f."Advanced/Wipe Dalvik Cache" seçip onaylıyoruz.

g."Install zip from sdcard"ı seçin [Ses açma/kapama tuşları ile değiştirip Power(Güç) tuşuyla onaylayın.]

ğ."choose zip from sdcard" ile devam edin.

h."Rom"unuzu nereye attıysanız bulun ve seçin.

ı."Yes-Install [Rom İsmi]"i seçerek devam edin.

i.İşlemin bitmesini bekleyin.

j.Cihazınızı yeniden başlatın.

k.Tebrikler artık cihanızıza "Custom Rom" yüklü.

Not:S-Off yapmayan kullanıcılar hala Htc'nin belirli kısıtlamaları altında olduğunda boot bölümüne tam olarak erişim yerine sadece okuma erişimine sahip oluyorlar.Bu da yüklenen "Custom Rom"ların "boot.img"lerini yazmamalarına neden oluyor.Romları flashladığınız halde bile sistem dosyaları tam erişimle yazılırken boot bölümüne yazmada sorun çıkabiliyor.
    Not:ICS Rom'ların büyük çoğunluğunda bu işlem işe yaramamaktadır.S-Off olarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Buna bağlı olarak ortaya çıkan iki temel problem var;
    1.Telefon "Boot Screen"[Beyaz fon üzerine yeşil "HTC" yazısı]de kalabilir kısaca "Bootloop".
    2.Wifi çalışmayabilir/stabil olmaya bilir.

Bu nedenle "boot.img"i manuel olarak sisteme yazmak gerekiyor.Bu gibi sorunlarla karşılaşan arkadaşlar yönergeleri izleyerek bu problemlerden kurtulabilir!

a.Cihazınızı "FASTBOOT"da başlatın ve bilgisayara bağlayın.

b.İndirdiğiniz "Custom Rom"un içinde bulunan "boot.img" isimli dosyayı bulun.[Genellikle ana klasörde bazen "kernel\shooteru" klasöründe bazen de farklı yerlede olabiliyor arayıp bulmalısınız.]

c."boot.img"i Harddiskminiz ana klasöründe oluşturuduğumuz "Android" isimli klasöre atıyoruz.

d."Başlat/Çalıştır"ı açın ve "cmd" yazıp onaylayın.

e.Şimdi Harddiskimizin ana klasöründe açtığımız "Android" isimli klasöre erişeceğiz.

Siyah komut satırına "cd (harddisinizin adı [genelikle "c"]:/Android" yazın. (örn "cd c:/Android)

f.Komut satırına

fastboot flash boot boot.img

yazın ve onaylayın.

g.Döngünün bitmesini bekleyin.

ğ.Tebrikler "BootLoop" ve "Wifi" sorununuz çözüldü!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil_Sav -- 15 Kasım 2013; 10:30:58 >

• Kitkatı denedim sonunda ve benim hoşuma gitti umarım hızlı bir çalışma ile stabil yapabilirler :) şu an çok hatası var malesef :( birde bu cmlerde video sorunu genelmi? 10.2 de de video çekemiyordum :(
  • quote:

Kitkatı denedim sonunda ve benim hoşuma gitti umarım hızlı bir çalışma ile stabil yapabilirler :) şu an çok hatası var malesef :( birde bu cmlerde video sorunu genelmi? 10.2 de de video çekemiyordum :(

CM'lerin çoğunda yukardan kesikli çizgiler iniyor video çekerken johny 4.3 versiyonunda düzeltmişti sanırsam onu , eğer 4.3 rom yükleyeceksen pacman romu yükle onda problem yoktu videoda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelastairbender -- 16 Kasım 2013; 12:10:28 >
  • thelastairbender kullanıcısına yanıt
    [simage]
    [/simage]
    Bende video çektiğimde aynen bu şekilde gösteriyor.
    Birde karnel değişiminde hafızada problem olur mu? Karneli değiştirmiştim şarj iyi gidiyor ancak şimdide 160 mb boş yer olmasına rağmen google playdeki güncellemelerde her seferinde yeterli depolama alanı yok demeye başladı sinirim bozuldu iki gündür.

• Htc one'ı kısmetse pazertesi servise vereceğim bu süre içinde.evo.3d.kullanacağım s-off yapıp yüklemeye değer bir.rom.var mi yoksa uğraşma öyle kullanmı dersiniz. Bu konu ve cihazdan.uzak.kaldığım.için.hiç.bir.fikrim kalmadı yorumlarını sı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

Htc one'ı kısmetse pazertesi servise vereceğim bu süre içinde.evo.3d.kullanacağım s-off yapıp yüklemeye değer bir.rom.var mi yoksa uğraşma öyle kullanmı dersiniz. Bu konu ve cihazdan.uzak.kaldığım.için.hiç.bir.fikrim kalmadı yorumlarını sı bekliyorum

4.3 liquid smooth iyidir ama bir htc one değil
  • quote:

Birde karnel değişiminde hafızada problem olur mu? Karneli değiştirmiştim şarj iyi gidiyor ancak şimdide 160 mb boş yer olmasına rağmen google playdeki güncellemelerde her seferinde yeterli depolama alanı yok demeye başladı sinirim bozuldu iki gündür.

quote:

Htc one'ı kısmetse pazertesi servise vereceğim bu süre içinde.evo.3d.kullanacağım s-off yapıp yüklemeye değer bir.rom.var mi yoksa uğraşma öyle kullanmı dersiniz. Bu konu ve cihazdan.uzak.kaldığım.için.hiç.bir.fikrim kalmadı yorumlarını sı bekliyorum

Yok yaw bu kadar değil bu bildiğin bozuk Bende sadece yukardan aşağıya kesikli çizgiler iniyor o sorun sanırsam 4.3 CM de yoktu veya 4.2.2 de tam emin değilim johny tamamen düzeltmişti diye hatırlıyorum ama pacman romda sorun yok onu deneyebilirsin..Kernelde hafıza problemini daha önce duymadım telefon hafızasında şu an kaç mb boş yer var ?

---

Fuxin ; geçmiş olsun öncelikle sorun büyük değildir umarım :) 4.4 rom çıktı ama yüklemeye değmez çeşitli sorunları var 4.3 romları deneyebilirsin , senin cihaz zaten s-off degilmiydi neden tekrar orjinale döndün :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelastairbender -- 16 Kasım 2013; 21:39:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mein Teil

quote:

4.3 liquid smooth iyidir ama bir htc one değil

johny nin romumu hangisiydi o ? htc one dan sonra eski cihazım baya ağır gelsede ilk android cihazım ve satmadım kötü gün dostu :)

quote:

Orijinalden alıntı: thelastairbender

quote:

quote:

Yok yaw bu kadar değil bu bildiğin bozuk Bende sadece yukardan aşağıya kesikli çizgiler iniyor o sorun sanırsam 4.3 CM de yoktu veya 4.2.2 de tam emin değilim johny tamamen düzeltmişti diye hatırlıyorum ama pacman romda sorun yok onu deneyebilirsin..Kernelde hafıza problemini daha önce duymadım telefon hafızasında şu an kaç mb boş yer var ?

---

Fuxin ; geçmiş olsun öncelikle sorun büyük değildir umarım :) 4.4 rom çıktı ama yüklemeye değmez çeşitli sorunları var 4.3 romları deneyebilirsin , senin cihaz zaten s-off degilmiydi neden tekrar orjinale döndün :)

Teşekkürler :) kamerada gece çekimlerinde pembeleşme var onun haricinde sıkıntım yok. çok memnunum cihazdan iyi ki almışım diyorum :)

evo ya gelince htc one'ı alınca cihazı s-on yapıp kenara atmıştım o günden beri ilk defa bu gün açtım sanırım.. baya yabancı kalmışım bot klidini kırdım şimdi s-off yapacagım.. buarada bizim htc one tool box'un çogu komutu evoda çalışıyor yani dos komutu olmadan bir çok işinizi hallede bilirsiniz ben denedim boot klidi kırma cihaz açıkken boot menüsüne atma revoverye flaşlama filan baya rahatlattı beni deneyin derim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuXiN -- 16 Kasım 2013; 22:46:11 >

• FuXiN kullanıcısına yanıt
    Rom bu :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2437234

kernel olarakta bunu :http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47377296&postcount=640

kullanıyorum s2w ve fazladan 50 mb ram için
  • quote:

quote:

quote:

---

160 mb boş yer varken yapıyordu hafıza kartını falan filan formatladım düzeldi de video işini çözemedim 4.3 kullanıyordum pacman geçtim şimdilik iyi gibi. Yav şarjı iyi giden bir karnel yokmudur :-D

• quote:

160 mb boş yer varken yapıyordu hafıza kartını falan filan formatladım düzeldi de video işini çözemedim 4.3 kullanıyordum pacman geçtim şimdilik iyi gibi. Yav şarjı iyi giden bir karnel yokmudur :-D

Şarjı iyi gideni bulursan banada gönder tek çözüm wi-fi'yi uyku esnasında otomatik olarak kapatmayı seçmek başka türlü gitmiyor bu şarj sıkıntısı..
  • arkadaslar elimde gecen sene aldigim arizali evo 3 d var dokunmatigin anakarta giren soketi yanmis heralde dokunmatik calismiyor kablodan dolayi. Dokunmatik paneli ekraninda gram sorun yok almak isteyen yada arizali bir Evo 3d si olan varsa alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy_oruc

arkadaslar elimde gecen sene aldigim arizali evo 3 d var dokunmatigin anakarta giren soketi yanmis heralde dokunmatik calismiyor kablodan dolayi. Dokunmatik paneli ekraninda gram sorun yok almak isteyen yada arizali bir Evo 3d si olan varsa alabilirim.

Sahibinden.com'da evo 3d parçaları satılıyor kendin değişebilirsen eğer burdan alabilirsin ama yerinde olsam sertifikalı bi teknik servise götürrüm parçayı sipariş edip onlar takıyorlar en fazla 100-150 lira tutar bence bi araştır...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazy_oruc

arkadaslar elimde gecen sene aldigim arizali evo 3 d var dokunmatigin anakarta giren soketi yanmis heralde dokunmatik calismiyor kablodan dolayi. Dokunmatik paneli ekraninda gram sorun yok almak isteyen yada arizali bir Evo 3d si olan varsa alabilirim.

Sahibinden.com'da evo 3d parçaları satılıyor kendin değişebilirsen eğer burdan alabilirsin ama yerinde olsam sertifikalı bi teknik servise götürrüm parçayı sipariş edip onlar takıyorlar en fazla 100-150 lira tutar bence bi araştır...

sahibinden den bulamadim. muglada adam gibi bir telefon tamircisi yok ne yazik ki. dokunmatik soketi arizali galiba anakarta giren.. yardimci olursan bulmamda cok sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.