Şimdi Ara

★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★ (594. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.909
Cevap
44
Favori
470.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu rootlamam ve s off mu on mu onu yapmam icin ne yapmam gerek hocam
    Bir kere giriştim bu ise hafıza kartını gold kart falan yapmak gerekiyormus
    Soyle bütün basamakları anlatan bir doküman var mı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • htc'nin sitesinden cihazın bootloader kilidini kaldıracaksın, ondan sonra rootlayacaksın. s-off olmaya gerek yok rom kurmak için. sadece her rom kurduktan sonra bilgisayardan romun boot.img dosyasını telefona flashlaman lazım. s-off yaparsan bu aşamaya gerek kalmıyor.
  • Valla hep bana yabancı terimler bootloader kilidi, flashlamak falan ne zaman rootlamaya rom atmaya niyetlensem bu karışık işlerden dolayı vazgeçiyorum.
    Bu işleri sıfırdan anlatan bir doküman falan varsa yapacağım yoksa iphone 4s falan alayım diyorum çekilecek dert degil bu Androidin saçmalıklari

• su linkde her şey var okuyup acele etmeden anlayarak yaparsan basit bir işlem zaten bir kere öğrendinmi bütün android telefonlara bunu yapabilisin bazi linkler çalısmaya bilir google de arat bulursun alternatiflerini yok yapamam dersen 4s al en ama oda kasıcak sonucta eski bir telefon

Link
  • quote:

Orijinalden alıntı: SalihGelis

Valla hep bana yabancı terimler bootloader kilidi, flashlamak falan ne zaman rootlamaya rom atmaya niyetlensem bu karışık işlerden dolayı vazgeçiyorum.
    Bu işleri sıfırdan anlatan bir doküman falan varsa yapacağım yoksa iphone 4s falan alayım diyorum çekilecek dert degil bu Androidin saçmalıklari

1-Telefon sürücülerini kur
    2-telefona atmak istediğin custom rom(yazılım) dosyasını indir
    3-buradaki linkte bulunan romkurma.pdf yönergelerini takip et :)

• Merhaba arkadaşlar. Bende hala 2.3.5 yazılımı var. 3 dakikada açılmasını geçtim, hiç oyun yüklü olmadığı halde yüklü olan programların güncellemelerine bile yer yok diyor cihaz. Bu rom işine daha çok banka vb programlarını yüklemek riskli olur diye girmedim. Eğer rom yüklersek bu boş alan ve yavaş açılma sorunu çözülür mü? Ayrıca navigasyon işini ücretsiz çözebilen var mı?
  • ben 4.0.4 sense 4.1 svhd rom kullanıyorum 1 haftadır felan 400 mb boş alan var kendi hafizasında 8 gb sd kart taktım şimdilik memnunum facebook uygulamasında biraz kasıyor oda bence uygulamadan kaynaklanıyor instagram yağ gibi calısıyor mesela bide bu artık dusuk özellikli bir makina cokta beklentide olmamak lazım. banka yazılımlarını bende olsam bu romlarda kullanmam güvenlik onemli sonucta novigasyon igo yu ben diğer telde kullanıyorum lg g2 bundada calısır sanırım ama uygun çözünürlük .apk yı bulmak gerek denemedim hiç yandex calısıyor ama işini gorurmu bilmiyorum.
  • djsabay kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkürler. Banka uygulamaları benim olmazsa olmazım. O zaman hiç düşünmeyeyim bu işleri :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: djsabay

dostum orjbal 4.0.4 kullanıyorsan kasıyor zaten benide sinir etti bence rootla git svhd rom unu kur 4.0.4 sence 4.1 lite yüklü ben bir üsür rom denedim bu hepsinden den iyi bence her özellik çalışıyor hızlı saçma hataları yok memnun kalırsın bence 4.4.4 dersen xda da var güzel bir sorum ama henüz küçük hataları var onuda cok beğenmiştim ama o hatalar canımı sıktı pacman v24 var 4.2.2 di sanırım bence oda kasıyor biraz svhd en ii si kısacası şimdiye kadar keşfettiklerim arasında

hocam verdiğin yönergeyi uyguladım sağolasın işime yaradı şimdi şu bahsettiğin svhd romu kurayım diyorum
    baktım ama bulamadım değişik versiyonları var sanırım senin söylediğin en uyumlu olanını paylaşabilirsen çok sevinirim
  • svdh 2.1.0 ı xda dan indirip clockwork revocery moddan kurdum ama kurduktan sonra telefonu yeniden başlatıyorum telefon açılmıyor devamlı recovery modda açılıyor telefon.arkadaşlar bir çözümü var mı telefonu açamıyorum şu anda
  • quote:

svdh 2.1.0 ı xda dan indirip clockwork revocery moddan kurdum ama kurduktan sonra telefonu yeniden başlatıyorum telefon açılmıyor devamlı recovery modda açılıyor telefon.arkadaşlar bir çözümü var mı telefonu açamıyorum şu anda

Romun boot.img dosyasini flashladiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kollaps

quote:

svdh 2.1.0 ı xda dan indirip clockwork revocery moddan kurdum ama kurduktan sonra telefonu yeniden başlatıyorum telefon açılmıyor devamlı recovery modda açılıyor telefon.arkadaşlar bir çözümü var mı telefonu açamıyorum şu anda

öyle bir işlem yapmadım takip ettiğim yönergede yoktu boot.img dosyasını flashlamak
  • quote:

quote:

quote:

öyle bir işlem yapmadım takip ettiğim yönergede yoktu boot.img dosyasını flashlamak

hocam şimdi baktım da zaten bu svdh romunun içinde boot.img dosyası yok şimdi yeni bir rom indirdim onda var ama clockwork recovery mod o romu kurarken hata veriyor.
    yok mu şöyle adam akıllı bir rom ya bir kere kurup kurtulalım allah aşkına dünden beri bu işle uğraşıyorum ya

• arkadaşlar boot.img doayssını buldum yalnız izlediğim yönerge de djsabay arkadaşımızın verdiği
    http://www.chip.com.tr/forum/tum-htc-modelleri-icin-root-recovery-ve-rom-yuklem_t275420.html
    bu linkteki yönergelere göre gidiyordum
    boot.img flashlarken şu dosyayı indirin demiş arkadaş o link de kırılmış orda kaldım malesef
  • quote:

arkadaşlar boot.img doayssını buldum yalnız izlediğim yönerge de djsabay arkadaşımızın verdiği
    http://www.chip.com.tr/forum/tum-htc-modelleri-icin-root-recovery-ve-rom-yuklem_t275420.html
    boot.img flashlarken şu dosyayı indirin demiş arkadaş o link de kırılmış orda kaldım malesef

şurdan sdk dosyalarını indirebilirsin

http://blog.oguzkirat.com/1032/adb-ve-fastboot-uzerinden-cihaz-rootlamak-custom-recovery-kurmak-ve-rom-imaji-yuklemek/

quote:

ben 4.0.4 sense 4.1 svhd rom kullanıyorum 1 haftadır felan 400 mb boş alan var kendi hafizasında 8 gb sd kart taktım şimdilik memnunum facebook uygulamasında biraz kasıyor oda bence uygulamadan kaynaklanıyor instagram yağ gibi calısıyor mesela bide bu artık dusuk özellikli bir makina cokta beklentide olmamak lazım. banka yazılımlarını bende olsam bu romlarda kullanmam güvenlik onemli sonucta novigasyon igo yu ben diğer telde kullanıyorum lg g2 bundada calısır sanırım ama uygun çözünürlük .apk yı bulmak gerek denemedim hiç yandex calısıyor ama işini gorurmu bilmiyorum.

hocam ben de bi ara svhd kullandım da bazen ana ekrana dönmek için home tuşuna bastığımda bütün arayüzü tekrar yüklüyordu, ekranda loading yazısı çıkıyordu falan. sizde de oluyor mu bu olay?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kollaps -- 23 Kasım 2014; 21:44:28 >

• quote:

quote:

arkadaşlar boot.img doayssını buldum yalnız izlediğim yönerge de djsabay arkadaşımızın verdiği

şurdan sdk dosyalarını indirebilirsin

http://blog.oguzkirat.com/1032/adb-ve-fastboot-uzerinden-cihaz-rootlamak-custom-recovery-kurmak-ve-rom-imaji-yuklemek/

quote:

ben 4.0.4 sense 4.1 svhd rom kullanıyorum 1 haftadır felan 400 mb boş alan var kendi hafizasında 8 gb sd kart taktım şimdilik memnunum facebook uygulamasında biraz kasıyor oda bence uygulamadan kaynaklanıyor instagram yağ gibi calısıyor mesela bide bu artık dusuk özellikli bir makina cokta beklentide olmamak lazım. banka yazılımlarını bende olsam bu romlarda kullanmam güvenlik onemli sonucta novigasyon igo yu ben diğer telde kullanıyorum lg g2 bundada calısır sanırım ama uygun çözünürlük .apk yı bulmak gerek denemedim hiç yandex calısıyor ama işini gorurmu bilmiyorum.

hocam ben de bi ara svhd kullandım da bazen ana ekrana dönmek için home tuşuna bastığımda bütün arayüzü tekrar yüklüyordu, ekranda loading yazısı çıkıyordu falan. sizde de oluyor mu bu olay?

o sorun orjinal romda da oluyor hocam ram dolduğundan telefon kendini yenilemeye çalışıyor.
    bu arada sorunu çözdüm boot.img dosyasını fastboot dan flashlayınca sorun çözüldü
    svdh romu beğendim telefonda bazı takılmalar yavaslıklar olsa da orjinal romdan kat kat iyi bir rom şu anlık memnunum ilerde değiştirebilirim biraz daha yavaşlayınca

• dostlar kusura bakmayın bayadır bakamadım sorunlarıda kendiniz cozmussunuz masallah zaten :)) svhd de kısmi sorunlar var ama benim denediklerimden en iyisi buydu 4.4.4 romlarda da güzel bitane vardı ama kısmi hataları buna göre daha çok ben bayadır svhd kullanıyorum makinanın bataryasını felamda değiştirdim genel olarak şimdilik memnunum. Tabikide son sistem bir makina deil desire s lerimiz ucuk performans beklemiyorum idare etsin yeter :)
  • rom un içinde kernel die bir kalasor var onun icinde saga var onun içinde boot.img olması lazım dostum yani ben öyle hatırlıyorum.

Bende home tuşunda hunuz o loding hatası dedigin olay hic olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djsabay -- 25 Kasım 2014; 10:59:33 >
  • arkadaşlar svdh rom da yavaşlamaya başladı tarayıcıda gezinirken sinir ediyor insanı.
    düşündüm taşındım en iyisi bu cihaza windows phone kurmak diye düşündüm çünkü ben face whats up twiter ve tarayıcı kullanıyorum bunları bana fazlasıyla sunuyor windows phone ve donma olayı da yok.
    windows nasıl yükleyebilirim cihaza böyle bir şey var mı
  • 
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.