Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.534
Cevap
3
Favori
201.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone'dan olumlu cok yönü olmasına ragmen ekran konusunda üzdü beni..

kalibrasyon mu desem ne desem bilmiyorum ama bir sıkıntı var ekranda cözemiyorum, yeri geliyor alakasız yerlere basıyor.

mesaj yazma kısmına gelin, hızlı bi sekilde ''alalalalalalalalalalal'' yazın, araya karısan cok alakasız g,k gibi harfler göreceksiniz.

bunun yanında, multitouch ile oynanan oyunlardada sıkıntı var, sol elin joystickte, sağ elin a b tuşlarına basmasını gerektiren oyunlarda sol el joystickteyken sağdan basılan tuşların işlemesi allaha kalmış. hassas değil bu konuda, mesela pes oynarken çapraz yönde tusarken B tuşu işlemiyor, yani bir parmak aktifken diğeri zor algılıyor, sandstorm 2 oyunu mesela, sol elle adamı yürütürken sağ elle adamı yönlendirmek ölüm, 180 derece arkaya dönebiliyor adam, veya cok alakasız yerlere.. oyun gibi anlık refleks gerektiren şeylerde zor oluyor, pes oynarken nice pası yedi

• quote:

Orijinalden alıntı: KEOPS_2

ARKADAŞLAR ŞU DESİRE HD NİN KAPAKLI DERİ KILIFI VAR45 LİRA FALAN BU KILIFTAN DESİRE MODELİ İÇİN YOK MU?
    BİDE YEDEK BATARYAYI YADA KORUMAİÇİN LAZIM OLAN ŞEYLERİ NERDEN ALDINIZ
    BİRİ YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM

yedek batarya için kendi adıma konuşursam ebay öneririm. herhangi bi durumda alıcıya ingilizce derdimi anlatırım diyorsan kesin ebay derim. sonuçta ebayde 10$'a aldıklarını burda 30-40 liraya satıyorlar sanırım. hong kong, çin tarafı satıcılarından alınırsa gelmesi uzun sürüyor. ama ingiltere satıcılarından alıyorum, royal mail diye bi kargo şirketiyle çalışanlardan. 1 haftada elimde oluyor. geçenlerde 1 batarya daha siparişi verdim. 1 hafta oldu gelmedi, 2. hafta da gelmeyince satıcıya mesaj attım batarya gelmedi diye. hemen kusura bakmayın, isterseniz geri ödeme yapalım isterseniz yenisinden tekrar gönderelim diye cevap geldi hemen. sonra mesela daha önceleri japonyadan bişey almıştım(telefonla alakasız bişeydi bu, ahşap kutu diyeyim) gönderdiler kutu geldi. mesaj attım satıcıya ya bu tam benim istediğim gibi çıkmadı diye. adam tekrar ücret almadan benzerinden gönderdi :) yani kısaca ebay üzerinden çeşitli ülkelerden 20 kadar alışverişim oldu. hiç birisinde sorun çıkmadı, gelmeyen olursa mesaj attım anında ücretsiz yenilerinden gönderdiler falan.

• halbarad benim hoşuma gitti ndrive , sygic aura'yı full bulamadım ama daha öncede yazmıştım iphone'da da sygic aura güzel mesela arayüz olsun haritası olsun kullanımı olsun trial olarak kurmak istemedim desire'a telefona yakışmaz

midgard yukarıda yazmıştım ama senin için tekrar kirletelim sayfayı :D

NDrive Android 10.1.15

http://hotfile.com/dl/112334834/9c9b687/10.1.15.rar.html

Son Harita 2010.12'nin heryerde 2009.12 var

http://hotfile.com/dl/112338096/317827e/2010.08.rar.html

Maps klasörüne haritayı çıkartın orda TR.map var onu silin diğer rar'dan çıkan dosyada TR_BS.map ismini TR.map yapın ,sd karta atın daha sonra file manager ile telefonda ana dizinde olan androboost'u kurun bu kadar,güle güle kullanın arkadaşlar.

• Teşekkürler WaShErE, daha öncekini görmemiştim.
  • Teşekkürler WaShErE... gayet sağlıklı ve stabil çalışıyor.
  • Beyler telefonu garantiye verirken 2 kere düşünün.
  • rica ederim arkadaşlar ilk bağlantıda bende biraz uzun sürmüştü demekki sizde sürmemiş

mucahit geldi mi telefon?yoksa teleses uğraştırıyor mu hala?telesesle ilgili bir anım var benimde paylaşayim bari ,bir ara hatırlarsanız motorola v3'ler vardı kardeşim bir tane almış bir gün dedim bakayim şuna,kapağı açınca klavyenin ışıkları yanınca telde bir cızırtı oluyordu dedim bu normal değil telefonla konuşuyorsun ilk başladığında cızırtı klavye ışığı sönünce cızırtı gidiyor telefonla konuşma yapmasan bile açtın bir cızırtı var telefonda dedim servise ver sen bunu sorun var,ertesi gün bir arkadaştada var v3 bir dk verir misin dedim aldım telefonu onda yok aynı sorun neyse bu şekilde bir kaç kişide test ettim ortalamasına bakarsak 10 kişiden 6sında var aynı sorun.Kardeşim servise gitmiş sorununu anlatmış onlarda bütün v3 lerde var yapcak bir şey yok demişler yollamışlar Tabi bu seneler önce ama teleses biliyorsunuz motorola disbiritörü aynı zamanda bana komik gelmişti ve ciddiyetsiz gelmişti açıkcası.Ama hepsi hemen hemen aynı stratejide alıp 30gün esir ediyorlar malesef

• fenerist dediğini denedim alalalala yazmaya çalıştım bendede g ve s atıyor araya çok enteresan :S yazılımsal diye düşünüyorum yoksa ekran olarak bildiğim kadarı ile bizim 3g ve 3gs lerle aynı.Birde kalibrasyon yapıcam şimdi öyle bir deneyeyim yazarım sonucu editleyip buraya.kablirasyondan sonrada aynı biraz araştırayim bakayim bu konuyu ondan demekki hızlı mesaj yazarken arada garip şeyler çıkıyordu

fenerist şunu bir dene yükledim ama sabah sabah sanırım daha uyanamadım karmaşık geldi birden bir çok bug ı editlemiş ve extra şeyler koymuş..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

şöyle bir bilgiye ulaştım forumları dolaşırken HTC_IME yani kullandığımız klavye multitouch desteklemiyormuş henüz gingerbread'te bunu fixlemişler ekran görüntülerindan anladığım kadarı ile bir link daha vericem orda açıklamaları ile 15tane keyboard yazılımı var swiftkey de iki elle yazabilirsiniz diyor,birde onları incelersin.

http://android.appstorm.net/roundups/productivity-roundups/15-awesome-keyboards-for-android/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaShErE -- 1 Nisan 2011; 10:20:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WaShErE

rica ederim arkadaşlar ilk bağlantıda bende biraz uzun sürmüştü demekki sizde sürmemiş

mucahit geldi mi telefon?yoksa teleses uğraştırıyor mu hala?telesesle ilgili bir anım var benimde paylaşayim bari ,bir ara hatırlarsanız motorola v3'ler vardı kardeşim bir tane almış bir gün dedim bakayim şuna,kapağı açınca klavyenin ışıkları yanınca telde bir cızırtı oluyordu dedim bu normal değil telefonla konuşuyorsun ilk başladığında cızırtı klavye ışığı sönünce cızırtı gidiyor telefonla konuşma yapmasan bile açtın bir cızırtı var telefonda dedim servise ver sen bunu sorun var,ertesi gün bir arkadaştada var v3 bir dk verir misin dedim aldım telefonu onda yok aynı sorun neyse bu şekilde bir kaç kişide test ettim ortalamasına bakarsak 10 kişiden 6sında var aynı sorun.Kardeşim servise gitmiş sorununu anlatmış onlarda bütün v3 lerde var yapcak bir şey yok demişler yollamışlar Tabi bu seneler önce ama teleses biliyorsunuz motorola disbiritörü aynı zamanda bana komik gelmişti ve ciddiyetsiz gelmişti açıkcası.Ama hepsi hemen hemen aynı stratejide alıp 30gün esir ediyorlar malesef

Teleservice garanti servisi.

Nisanın 4 ünde 30 gün olucak bakalım.

• tel aldım arkadaşlar nihayet
    yanlız forumu baştan beri okuyorum doğru dürüst anlamadım

şimdi 2,2 uygukaması geldi yüklemedim tekrar nasıl yükleyeceğim
    borsa programı yükleyeceğim nasıl yüklerim
    interneti sürekli açık kalmaması için ne yapacam
    birisi yardımcı olabilir mi?
  • öncelikle g
    quote:

tel aldım arkadaşlar nihayet

-güncellemeyi cihazın ayarlar bölümünden yapabilirsin
    -borsa uygulaması kendi içinde var yalnız imkb dahil değil bildiğim kadarıyla , sen yinede farklı uygulamalar bulabilirsin
    -internet bağlantın cihaz stand by konumundayken bile aktif durumda olur yani cihaz sana kapalı görünse bile istediğin maili alabilir istediğin mp3 yada başka birşeyi indirebilirsin
  • Navigasyon konusunda kesin kararını verebilmiş olan var mı? Ben sahsen hala tam ışte budur diyeceğim bir yazılım bulamadım. WaShErE sağolsun ndrivei da denedim ama sanki igo daha iyi, ama igo da tam tatmin edici bir ürün değil. Belki ndrive 11i de bulup denemek gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

Orijinalden alıntı: hanjin

quote:

quote:

Bu telefon hafızasının dolması beni de deli ediyor, halbarad hocam sen naptın root rom olayını ben de sırf bu iş için düşünür oldum rootlamayı

ben önce bi leedroid a2sd version rom yükledim. 50 küsür uygulama oyun yükledim boş hafıza 80-90mb arasıydı. leedroid de birebir aynıydı menüler,widgetler vs orjinal rom ile. daha sonra bugün data2sd destekli starburst rom indirdim yükledim. aynı uygulamaları tekrar yükledim 50 tane falan :) şu an boş hafıza 1,5gb :)

16gb class 10 kart kullanıyorum. 2gb alanı bu rom'un kullanması için ext4 formatıyla ayırdım.

Link atabilirmisin bu konunun anlatıldığı adım adım ben de canımdan bezdim sürekli uygulama siliyorum yenisini yüklemek için
    Zaten 16gb class10 kartı ilk gün almıştım lanet olsun garantisine de:))

Uyarı: ben mesela şu an starburst data2sd rom kullanıyorum. dün mesela normal çalışıyordu, akşam bi ara facebook,gmail vs falan tüm uygulamalar zorla kapatılıyor şeklinde uyarılar vermeye başladı. sonra telefonu bi kapatıp yeniden açtım tekrar normale döndü. yüklediğim andan beri yaşadığım ilk ve tek sorun bu oldu şimdiye kadar. leedroid kullanırken hiç bişey olmadı. yani demem o ki, olur da denediğin rom sorunlu çıkabilir güncellemeyle sorunları giderirler muhtemelen ya da sorunsuz başka bi rom denersin. sana kalmış orası :)

http://forum.donanimhaber.com/m_45291339/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45291339

ben burdakileri adım adım yaparak yaptım root ve custom rom olayını. leedroid'in sitesini google ile bulup son versiyonlarını yüklemiştim. sonra starburst sitesinden indirdim onu yükledim. bak bi bu sayfaya, aklına takılan bildiğim bişey olursa cevaplarım

Bu işlemleri okudum yapamayacağım bişey yok bunlarda ama anlamadığım 768 mb bırakın diyor sd kartta , ben 1.5 gb falan bırakmak istiyorum illa 768 mi kabul ediyor yoksa örnek olsun diyemi öyle vermiş,
    birde bu vodafone rom u falan nasıl yedekleriz bunun yolu varmı telefonu ilk haline getirmek için nasıl bi yol izlemek lazım
    yardımın için saol

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu telefon hafızasının dolması beni de deli ediyor, halbarad hocam sen naptın root rom olayını ben de sırf bu iş için düşünür oldum rootlamayı

ben önce bi leedroid a2sd version rom yükledim. 50 küsür uygulama oyun yükledim boş hafıza 80-90mb arasıydı. leedroid de birebir aynıydı menüler,widgetler vs orjinal rom ile. daha sonra bugün data2sd destekli starburst rom indirdim yükledim. aynı uygulamaları tekrar yükledim 50 tane falan :) şu an boş hafıza 1,5gb :)

16gb class 10 kart kullanıyorum. 2gb alanı bu rom'un kullanması için ext4 formatıyla ayırdım.

Link atabilirmisin bu konunun anlatıldığı adım adım ben de canımdan bezdim sürekli uygulama siliyorum yenisini yüklemek için
    Zaten 16gb class10 kartı ilk gün almıştım lanet olsun garantisine de:))

Uyarı: ben mesela şu an starburst data2sd rom kullanıyorum. dün mesela normal çalışıyordu, akşam bi ara facebook,gmail vs falan tüm uygulamalar zorla kapatılıyor şeklinde uyarılar vermeye başladı. sonra telefonu bi kapatıp yeniden açtım tekrar normale döndü. yüklediğim andan beri yaşadığım ilk ve tek sorun bu oldu şimdiye kadar. leedroid kullanırken hiç bişey olmadı. yani demem o ki, olur da denediğin rom sorunlu çıkabilir güncellemeyle sorunları giderirler muhtemelen ya da sorunsuz başka bi rom denersin. sana kalmış orası :)

http://forum.donanimhaber.com/m_45291339/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45291339

ben burdakileri adım adım yaparak yaptım root ve custom rom olayını. leedroid'in sitesini google ile bulup son versiyonlarını yüklemiştim. sonra starburst sitesinden indirdim onu yükledim. bak bi bu sayfaya, aklına takılan bildiğim bişey olursa cevaplarım

Bu işlemleri okudum yapamayacağım bişey yok bunlarda ama anlamadığım 768 mb bırakın diyor sd kartta , ben 1.5 gb falan bırakmak istiyorum illa 768 mi kabul ediyor yoksa örnek olsun diyemi öyle vermiş,
    birde bu vodafone rom u falan nasıl yedekleriz bunun yolu varmı telefonu ilk haline getirmek için nasıl bi yol izlemek lazım
    yardımın için saol

ben mesela 2gb bölüm ayırdım. en fazla 2 ayırın diye okumuştum bi yerlerde yanlış hatırlamıyorsam. eski ROM yedeğini ise şöyle yaptım, ilk önce root attıktan sonra bu recovery mode olarak mı ne başlatıyorsun ya hani ses(-) tuşuna basılı tutarak güç düğmesine basınca. orda menülerde bi nandroid backup var. onunla yedeğini almıştım ama ne derece başarılı bilmiyorum geri dönmeyi hiç denemediğimden :)

bu arada ben leedroid v2.3d a2sd+ ROM kullanıyorum. bu ROM telefon hafızasını direkt 2gb diye göstermiyor ama program kurdukca azar azar azalıyor. mesela 2 3 tane navigasyon değişik değişik programlar oyunlar vs yükledim.70mb boş alan var daha. orjinalinde bunların çeyreğini yüklesem doluyordu :) denediğim starburst data2sd ROM ise telefon hafızasıni ayarlardan girip bakınca direkt 2gb gösteriyor :) ama bende bikaç sorun verdi. uygulamalar tek tek zorla kapatıyor dedi, telefon kapatıp yeniden açmak gerekti. ben de leedroide geçtim geri.

• borsa programı icin asagıdaki iki programı kullanıyorum.

http://www.mediafire.com/download.php?9wqaflxn0fuqz3c (matriks mobile)(Turkce program, ucretsiz versiyonunda anlık takip yapamıyorsun, veriler en az 5dk gecikmeli geliyor. lisans satın alırsan anlık takip yapabilirsin)

https://market.android.com/details?id=com.cfcwireless.blue&feature=order_history (ucretsiz bir program ve gayet detaylı özellikleri var. anlık veri takibi yapabiliyorsun)

quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

öncelikle g
    quote:

tel aldım arkadaşlar nihayet

-güncellemeyi cihazın ayarlar bölümünden yapabilirsin
    -borsa uygulaması kendi içinde var yalnız imkb dahil değil bildiğim kadarıyla , sen yinede farklı uygulamalar bulabilirsin
    -internet bağlantın cihaz stand by konumundayken bile aktif durumda olur yani cihaz sana kapalı görünse bile istediğin maili alabilir istediğin mp3 yada başka birşeyi indirebilirsin

• Androboost nedir arkadaşlar çözemedim. NDrive i kuruyorum, maps icine rardan çıkan dosyayı atıyorum, adınıda deiştiriyorum yinede harita çıkmıyor. Biraz daha detaylı anlatabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem0537 -- 2 Nisan 2011; 11:51:26 >
  • Tamam arkadaşlar hallettim.
  • YARDIMLARI İÇİN ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDİYORUM
    YANLIZ BEN GOOLE İLEMARKET EŞİTLEYEMEDİM NE YAPMAM GEREKİYOR HİÇ BİRŞEY İNDİREMİYORUM
  • kafayı sıyırdım ha kaç saattir bi halledemedim şu olayı
    2,2 yükledim market yok hala şimdi bi günceleme daha var bakalım onu yapıyorum
  • sn immortal_plt

marketten indirdim bu programı ancak kullanıcı adı soruyor.
    biyere üye mi oluyosunuz.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.