Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.534
Cevap
3
Favori
201.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla benim abimin var bundan.daha iyisi olamaz yani.ha bilgisayar ha htc disire.ama kontrolü zor oluyor tabi internette.
  • benim anlamadığım, telefonun genel olarak hızından memnunun ama donanım olarak iphone 4 le aynı olup 1ghz işlemci ve 512mb ram gibi iyi donanımlara ragmen neden gameloftun hd oyunlarında kasıyor bu alet? 3gs de bile avatar'ı yağ gibi oynayıp bitirmişken gecen desire'a yükledim kasmaktan zevk vermyiori iphone 4 ucuyor resmen o ayrı.

diyeceğim şu ki 2 telefonda aynı donanıma sahip ama bi asphalt 6 yı iki telefondada acın farkı anlayacaksınız
  • 3G yerine sürekli 2G bağlı kalmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerist07

benim anlamadığım, telefonun genel olarak hızından memnunun ama donanım olarak iphone 4 le aynı olup 1ghz işlemci ve 512mb ram gibi iyi donanımlara ragmen neden gameloftun hd oyunlarında kasıyor bu alet? 3gs de bile avatar'ı yağ gibi oynayıp bitirmişken gecen desire'a yükledim kasmaktan zevk vermyiori iphone 4 ucuyor resmen o ayrı.

diyeceğim şu ki 2 telefonda aynı donanıma sahip ama bi asphalt 6 yı iki telefondada acın farkı anlayacaksınız

Gpu farkından olabilir. 3D oyun performansı işlemci ve ramden çok gpu performansına bağlıdır. Iphone da hangi gpu var bilmiyorum ama desire deki için vasat diyorlardı.
  • Desire'da gpu olarak Adreno200 var ve kaliteli oyunlarda kasma yapabilir. Desire HD'de ise adreno205 var. Adreno205 performans olarak çok daha iyidir. Yeni gelecek nesillerde ise ya tegra'yı tercih edeceğiz ya da adreno220 modelini.
  • Gmail uygulamasında sorun yaşıyorum.

E-mail gelince direk bildirmiyor. Anca yenile deyince bildiriyor. Oysa ben anında öğrenmek istiyorum. Kaç kez kendime mail attım başka hesaptan denemek için ama bir türlü görmedi. Ayarlar kısmına baktım. E-mail gelince bildirim çubuğunda belirt var. Aktif olmasına rağmen çalışmıyor sanki. Nasıl çözerim bu sorunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: WaShErE

iphone4'ün karşılaştıralacağı telefon DHD değil bence Desire ile karşılaştırılabilir ki desire da iphone4'ten üstün bana göre,DHD bambaşka bir telefon benim kanımca,ikisini yanyana koyunca zaten belli oluyor ki aralarında ciddi bir performans farkı var bu da bir gerçek.iphone4 evet daha cool duruyor havalı duruyor ama yaptığı hataları hala düzeltemedi,alarm sorununu çözemedi saat kendi kendine 1saat geri gidiyor OS4.3 çıktı hala alarm sorunu var forumlarda yazana göre bu en basit örneği.Birazda insanların ne aradığı ile alakalı diye düşünüyorum

Hocam ciddi performans farkı diyoruz da şöyle bakıyorum farklarına ,

wifi , ram ve rom farkı var bunların performansa etkisi çok fazla olmaz sanıyorum işlemci aynı işlemci değil mi ikisinde de

ya garantisiz dhd alacam bütceme uydurabilmek için, ya da bugün gidim desire alacam garantili 1000 liraya :D gönlüm hep dhd den yana garantili olarak 1500'e denk geliyor mağzalarda nette de 1400'e denk geliyor kargosu şu bu 100 lira içinde netle uğraşmaya değmez ama düşün babam düşün işin içinden çıkamıyorum.

uygulamalarda sorun çıkarır mı ilerde, 2,3 güncellemesi verecek mi htc , android marketteki her uygulama çalışır mı falan. Okadar teknolojiyle ilgiliyim ama hiç pda kullanmak nasip olmadı şu zamana kadar hele android hiç kullanmadım piyasayı bilmiom nedir ne değildir falan :) Mesela çok güçlü bir bilgisayar alırsında tam performans kullanamazsın 1-2 bişey dışında zorlamazsın makineyi okadar para verdiğinle kalırsın falan böyle durumada düşmek istemiyorum

hocam geçen hafta vodafone'dan aldım htc desire, ama yılların symbiancısı olarak pek alışamadım ısınamadım ve kullanamadım androidi, daha kulaklığın poşetini açmadım, bi kılıf aldım çizilmesin diye, halen daha x6'yı aktif olarak kullanıyorum, desire'ın da dhd'den bi farkı olduğunu sanmıyorum , işlemci aynı, desteklenen formatlar ve özellikler aynı, kamerası muhteşem zaten, istersen ben sana vereyim uygun bi fiyata desire'ımı vodafone'dan bedavaya aldığım için (para verip almadığım için) üvey evlat konumunda şu an satsam mı satmasam mı diye düşünüyorum ama hakkını verebileceğimi sanmıyorum şu an için
    pm ile ulaşabilirsiniz hocam iyi akşamlar.. fatura tarihi de 1 hafta ya oldu ya olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca
    Gmail uygulamasında sorun yaşıyorum.

E-mail gelince direk bildirmiyor. Anca yenile deyince bildiriyor. Oysa ben anında öğrenmek istiyorum. Kaç kez kendime mail attım başka hesaptan denemek için ama bir türlü görmedi. Ayarlar kısmına baktım. E-mail gelince bildirim çubuğunda belirt var. Aktif olmasına rağmen çalışmıyor sanki. Nasıl çözerim bu sorunu?

rom değişikliği yaptın mı? ben starburst rom yüklediğimde aynı sorun olmuştu o yüzden sordum
  • halbarad yazılımımız linpack benchmark için hadi bakalım skorları bekliyorum herkesten romlarıda yazalım ona göre bir değerlendirme yapalım listede gördüğüm kadarı ile desire işlemcisini 1.84ghz e çıkarmış amcalar ve benchmarkta benim skoru ikiye katlamışlar.

Ndrive'ın son haritası rar lı olarak duruyormuş bende google da aratırsan bulabilirsin sanırım

TUR_BS_2.18_2010.08
    NDrive 10.1.15 bu da ndrive

upload edeyim diycem ama 200mb tutuyor ikisi benim bu hatla biraz zor olur.link bulursam ama eklerim andorid sayfasıydı özel bir sayfa türkçeydi onu hatırlıyorum ama haritayı farklı bir yerden indirmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaShErE -- 26 Mart 2011; 20:24:49 >

• @halbarad

Yapmadım :/
  • quote:

halbarad yazılımımız linpack benchmark için hadi bakalım skorları bekliyorum herkesten romlarıda yazalım ona göre bir değerlendirme yapalım listede gördüğüm kadarı ile desire işlemcisini 1.84ghz e çıkarmış amcalar ve benchmarkta benim skoru ikiye katlamışlar.

Ndrive'ın son haritası rar lı olarak duruyormuş bende google da aratırsan bulabilirsin sanırım

TUR_BS_2.18_2010.08
    NDrive 10.1.15 bu da ndrive

upload edeyim diycem ama 200mb tutuyor ikisi benim bu hatla biraz zor olur.link bulursam ama eklerim andorid sayfasıydı özel bir sayfa türkçeydi onu hatırlıyorum ama haritayı farklı bir yerden indirmiştim.

linpack çalıştırdım. sonuç şunları yazdı:
    mflops: 37.292
    time: 2.25seconds
    norm res: 5.68
    precision: inaccurate result

leedroid v2.3d rom ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

@halbarad

Yapmadım :/

Gmail Notifier indirip marketten, dener misin hocam bi
  • mflops:34.316
    time:2,44
    norm res:5,68
    orj. rom

halbarad yotube çalışıyor mu sende?
  • quote:

mflops:34.316
    time:2,44
    norm res:5,68
    orj. rom

halbarad yotube çalışıyor mu sende?

çalışıyor youtube sorunsuz. değerler de aynı sayılırmış
  • evet pek bir fark yok ama sen set cpu ile işlemciyi 1.8yap o zaman iki katı oluyor root'un farkı youtube bende çalışmıyor ilk başlarda çalışıyordu şimdi arama yaptığımda network hatası veriyor yoksa ilk açılan sayfada videoları açıyor oynatıyor ama aramada hata veriyor çok ilginç çözemedim bir türlü
  • quote:

evet pek bir fark yok ama sen set cpu ile işlemciyi 1.8yap o zaman iki katı oluyor root'un farkı youtube bende çalışmıyor ilk başlarda çalışıyordu şimdi arama yaptığımda network hatası veriyor yoksa ilk açılan sayfada videoları açıyor oynatıyor ama aramada hata veriyor çok ilginç çözemedim bir türlü

setcpu yu telefon boştayken düşürsün de pil ömrüne faydası olsun diye kullanıyorum performans artırmaktan çok :) bu arada hocam arama sorunu bende de varmış YouTube için :) ben direkt anasayfadan bi video denedim, bi de Facebooktaki YouTube videolarini da oynatıyor olunca sorun yok sanmıştim

• YouTube uygulaması telefonu aldığımda yoktu. Marketten arattım yine yoktu. Applanet'ten bulup indirdim ama çalışmadı. Android için YouTube uygulaması ülkemize hizmet vermiyor mu yoksa?
  • arkadaşlar htc'de pc'ye bağlayıp mesaj gönderebileceğimiz ovi suite gibi dosyalarımızı düzenleyebileceğimiz bir arayüz var mı? yoksa sadece kısıtlı eşitlemeler mi yapabiliyoruz? mesela kişileri eşitleyemiyorum pasif durumda? başka yol var mı teşekkürler..
  • eh o zaman youtube sorununun çözümünü söylüyorum arkadaşlar sıkı durum :D telefon dilini ingilizce yapın aramada çalışıyor sabah keşfettim bende,sanırım dil desteğini eklemedikleri için bizim markettede yer almıyor.

Eşitleme konusunu daha önce ele almıştım ben,htc sync açıkcası pek bir işe yaramıyor zayıf noktalarıda bu.Ben kişileri google hesabına,program ve ayarlarıda sd karta yedekleyip sd kartın yedeğini bilgisayarıma alıyorum komple,en güzel çözümüde bu zaten.Ama sanırım alternatif programlarda var sync yapmak için diye okumuştum yabancı forumlarda.
  • Arkadaşlar Haftasonuna kadar çat pat çalışan bi navigasyon programı yüklemem ve kullanabilmem lazım Htc Desire telefona.. Vodafone'dan aldım orijinal rom yüklü ve cihaz root edilmedi.. Program trial olabilir sorun değil yeter ki hafta sonu beni idare etsin..

Arkadaş sağolsun igo my way'i gönderdi ama rar dosyası bozuktu, bazı cep forumlarına baktım onların da benim telefona uyumlu olup olmadığına kanaat getiremedim fazla kotam da yok, ay boyunca 3gb netim var...

Ne yapabilirim adam akıllı navigasyon programı için...
    Teşekkürler... YArdımlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *XhsyPhoiDeus* -- 29 Mart 2011; 0:13:51 >
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.