Şimdi Ara

⓿⓿⓿ HTC DESİRE HD ROM SAYFASI ⓿⓿⓿ (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.030
Cevap
7
Favori
100.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam radio şu ana kadarki yapılmış en iyi radio imiş.1.3'e oc yapınca süper oluyor gerçekten ama wifi uçtu.wifi hata diyor.korkarım kernel'den kaynaklandı.

edit:kernelden kaynaklanmış.radio güzel gayet kurun bence.bu arada leedroid 3.1.8 cfs kurun bfs kurunca wifi patlıyor direk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poison111 -- 30 Haziran 2011; 2:43:28 >
  • @poison111 radio cidden iyiymiş. Kernel 3.1.8 bfs vardı. wi-fi duruyor uçmadı bende.
  • Radio için link verebilirmisniz merak ettim şimdi. Hangi konularda iyi ?
  • düzeltildi.bfs'de gayet güzel çalışıyor.benim hatam imiş.

http://www.multiupload.com/71V93HIQMA radio linki
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1040986 bu da ril sayfası burdan
    'RIL for 12.56.60.25_26.10.04.03_M - TELUS WWE 2.43.661.1 (thanks to xda user enursed for extracting libs)'
    yazan RIL'i kurcaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poison111 -- 30 Haziran 2011; 12:34:13 >

• Kurdum Radio'yu. Pil konusunda şimdilik bişey diyemem 1 günü bi çıkartalım Wifi ve hattın çekiminde bi sıkıntı yok
  • ben şu radio kernel olyaını anlamıoyuroum yaa :( her modun kedine özel radiosu kerneli filan mı var ?? mesela revolution için nedir kernel ve radio ? bide nası anlıouruz. mmesela son sürümde radio yu vermiş xda ama kernel için bişey önermemişş ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: eediz

ben şu radio kernel olyaını anlamıoyuroum yaa :( her modun kedine özel radiosu kerneli filan mı var ?? mesela revolution için nedir kernel ve radio ? bide nası anlıouruz. mmesela son sürümde radio yu vermiş xda ama kernel için bişey önermemişş ??

Çoğu Rom'da Karnel Rom ile beraber kuruluyor zaten. Radioyuda Rom'un sayfasında önerileni kurmalısın. Fakat bağzı Radiolar çekim gücü düşüklüğü ve bataryanın çabuk bitmesi gibi sorunlara yol açabiliyor.Burada Radio seçimi de biraz kişiye kalıyor diyebiliriz Nasıl Karnel ve Radio değiştirileceğini site içersinde Cem hocanın konusunda bulabilirsin.

• quote:

ben şu radio kernel olyaını anlamıoyuroum yaa :( her modun kedine özel radiosu kerneli filan mı var ?? mesela revolution için nedir kernel ve radio ? bide nası anlıouruz. mmesela son sürümde radio yu vermiş xda ama kernel için bişey önermemişş ??

Hemen hemen tamamında radio dahil oluyor. Zaten son çıkan radio dosyasını yüklersen sorun olmaz. Ben hepsini denedim, bir problem çıkmadı. Custom Romlar son radio dosyasına göre çıkıyor zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OcEloTT

quote:

Hemen hemen tamamında radio dahil oluyor. Zaten son çıkan radio dosyasını yüklersen sorun olmaz. Ben hepsini denedim, bir problem çıkmadı. Custom Romlar son radio dosyasına göre çıkıyor zaten...

hiçbirinde radio dahil değildir. custom romlar son radio ya göre değil, genellikle kullanıcılar tarafından en stabil bulunan radio yu tavsiye ederler.

zaten radio yüklemek için eng-s-off gerekir ve yüklemeyi bilgisayardan yaparsınız. rom yükleme işleminden farklıdır(push ile rom yüklemiyorsanız)

• quote:

kernel: aynen rom gibi yüklenir. donanımla yazılım arasındaki katman diyebiliriz. bütün romlar kernel ile gelir. daha sonradan sadece kernel update edilebilir.
    radio: şebeke iletişim katmanı. custom romlar radio ile gelmez. radio yu yüklemek için eng s-off gereklidir. bilgisayardan yüklenir.

birde ril denilen bir kısım var. ril, radionuz ile işletim sisteminin en optimum şekilde haberleşmesini sağlar. onun için bazı romlar bazı radio ları önerir, çünkü ril, o radio için ayarlanmıştır. istediğiniz radio ve ril kombinasyonunu istediğiniz roma yükleyebilirsiniz. xda-developers ta ril başlığı olacak, oradan ril indirebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: poison111

hocam radio şu ana kadarki yapılmış en iyi radio imiş.1.3'e oc yapınca süper oluyor gerçekten ama wifi uçtu.wifi hata diyor.korkarım kernel'den kaynaklandı.

edit:kernelden kaynaklanmış.radio güzel gayet kurun bence.bu arada leedroid 3.1.8 cfs kurun bfs kurunca wifi patlıyor direk

"1.3'e oc yapınca" demek, "SetCPU'daki ayarı 1300'lere getirince" anlamına mı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyefendi34 -- 30 Haziran 2011; 19:11:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyefendi34

quote:

Orijinalden alıntı: poison111

hocam radio şu ana kadarki yapılmış en iyi radio imiş.1.3'e oc yapınca süper oluyor gerçekten ama wifi uçtu.wifi hata diyor.korkarım kernel'den kaynaklandı.

"1.3'e oc yapınca" demek, "SetCPU'daki ayarı 1300'lere getirince" anlamına mı geliyor.

Büyük ihtimal

• Merhabalar,
    Arhd 5.1.11 denemek icin kurmak istedim ama ne yaptimsa basaramadim
    Sense 3 suz aciliyor ve sonra cesit cesit dosyalarla sense3 oluyor sanirim. Fakat bu sonradan olanlari hangi sekilde yaptimsa olmadi...en son basardim sandim fkat vodafone hattim ile APN lerden internet calismiyor vflive calisinca sadece nette gezinti yapiliyor posta,market,maps,weather vb. calismiyor...

Bu konuda sira ve yapacagim islemler ne olmali yardim bekliyorum...
    Ornegin nerden sonra boot edip sense 3yamasini kurucam ve hangi wipe,format kullanicam bilemedim
    Saygilarimla
  • Bende DhD aldım arkadaşlar coredroid 7 var batarya cok gidiyor bundan başka önerebileceğiniz en güzel Rom hangisidir tavsiyenizi bekliyorum pil uzun gitsin biraz :)
  • @Shifter06

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060002
    Görsellik senin için önemli değilse bu Rom senin için idealdir.Herkeze öneriyorum batarya ve hız konusunda bence üstüne yok
  • Çok sıkıldım artık. İnternete girmeden duramam bu cihazda, özelliği bu değil mi zaten? Tamam ben çok aşırı kullanıyor olabilirim :)

Bugün gidip Incredible S veya LG Optimus 2x ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Edit: Batarya ömründen sıkıldım tabii ki. 1 günü bile çıkaramıyorum. 24 saat de değil 1 günden kastım üstelik, 12-16 saat civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Önder Çatalkaya -- 1 Temmuz 2011; 11:41:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shifter06

Bende DhD aldım arkadaşlar coredroid 7 var batarya cok gidiyor bundan başka önerebileceğiniz en güzel Rom hangisidir tavsiyenizi bekliyorum pil uzun gitsin biraz :)

revolution hd 5.1.11 e bir göz at arkadaşım
  • saolun arkadaşlar indirecem birazdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan681

quote:

Orijinalden alıntı: Shifter06

Bende DhD aldım arkadaşlar coredroid 7 var batarya cok gidiyor bundan başka önerebileceğiniz en güzel Rom hangisidir tavsiyenizi bekliyorum pil uzun gitsin biraz :)

revolution hd 5.1.11 e bir göz at arkadaşım

Katiliorumm
  • Aciklamalar icin tesekkurler.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.