Şimdi Ara

HTC DESIRE HD A'DAN Z'YE KOMPLE TEKNİK REHBER (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
579
Cevap
7
Favori
105.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cmcntkn

Sağolasın dostum

yoksa sen de mi DHD aldın

Ben de Desire ve Desire HD var. Her ikisi için de anlattığınız işlemleri xda-developers dan yapmıştım ama bu reheri görseydim kesinlikle bundan faydalanırdım..

Not: Bir süre sonra Desire S veIncredible S de olacak :D
  • Elinde Desire ve Desire HD varken Desire S ve Icredible S' e boşuna para verme biraz daha bekle derim ben. Sonuçta her 2 model de Desire ve Desire HD arasındaki boşluğu doldurmak için çıkarılmış cihazlar. Nokia mantığında bir hareketten başka bir şey değil. Desire HD'nin ön kamera eklenip başka özelliklerinin kırpıldığı modellerden başka birşey değiller. Boşuna para harcamış olursun.
  • Sayın Cmcntkn,
    Sizin rehberden yararlanak telefonu root ettim. Önce 1.7x den 1.32 ye downgrade, ardından da radio s-off ve eng s-off. Sorunsuz oldu herşey. Teşekkürler böylesine ayrıntılı bir rehber hazırladığınız için.

Ancak şu anda bir sorunum var. Root etmeden önce divx ve avi filmleri rahatça izliyordum. Şimdi "This type of video can not play" mesajı veriyor. Daha ayrıntılı anlatmak gerekirse, evdeki ağda Western Digital Tv Live Hub var. Bunun içinde divx film ve diziler var. Root etmeden önce "connected media" ile net üzerinden WD hub'a bağlanarak içindekileri izleyebiliyordum. Şimdi olmuyor. Buna karşılık yeni yüklediğim xyplayer adlı video oynatıcısı ile hub'a bağlanarak filmler izlenebiliyor. Anladığım kadarıyla HTC nin kendi default oynatıcısında 1.32 versiyonda gerekli codecler yok. bu codecleri yüklemenin veya HTC nin default oynatıcısını bu yeni yüklediğim xyplayer yapmanın bir yolu var mıdır? veya 1.32 sürümünü 1.8x sürümüne yükseltebilir miyim? Root ve radio v eng ayarlarım bozulur mu?
    Vereceğiniz yanıt için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fault123 -- 27 Mart 2011; 15:36:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fault123

Sayın Cmcntkn,
    Sizin rehberden yararlanak telefonu root ettim. Önce 1.7x den 1.32 ye downgrade, ardından da radio s-off ve eng s-off. Sorunsuz oldu herşey. Teşekkürler böylesine ayrıntılı bir rehber hazırladığınız için.

Ancak şu anda bir sorunum var. Root etmeden önce divx ve avi filmleri rahatça izliyordum. Şimdi "This type of video can not play" mesajı veriyor. Daha ayrıntılı anlatmak gerekirse, evdeki ağda Western Digital Tv Live Hub var. Bunun içinde divx film ve diziler var. Root etmeden önce "connected media" ile net üzerinden WD hub'a bağlanarak içindekileri izleyebiliyordum. Şimdi olmuyor. Buna karşılık yeni yüklediğim xyplayer adlı video oynatıcısı ile hub'a bağlanarak filmler izlenebiliyor. Anladığım kadarıyla HTC nin kendi default oynatıcısında 1.32 versiyonda gerekli codecler yok. bu codecleri yüklemenin veya HTC nin default oynatıcısını bu yeni yüklediğim xyplayer yapmanın bir yolu var mıdır? veya 1.32 sürümünü 1.8x sürümüne yükseltebilir miyim? Root ve radio v eng ayarlarım bozulur mu?
    Vereceğiniz yanıt için şimdiden teşekkürler.

Büyük ihtimalle codec eksikliğinden olabilir dediğiniz durum, tam bir bilgim yok bu konu hakkında.

Eğer şu an orjinal romu kullanmaya devam ediyorsanız cihazın yazılım sürümünü yükseltmeniz halinde tüm root/radio s-off/eng s-off işlemlerini kaybedersiniz.

Benim size tavsiyem eğer orjinal romun görünümü falan hoşunuza gidiyorsa; Revolution HD romu kurun cihazınıza. Bu rom görünüm olarak orjinal romdan farksızdır ancak orjinal romun daha optimize edilmiş halidir. Revolution HD romun v3.3 sürümü, orjinal 1.84 versiyon temelli olduğu için belki sorununuz hallolur bu şekilde ayrıca custom rom kullandığınızın farkına bile varmazsınız. Sanki orjinal rom varmış gibi çalışır cihazınız.(tabii performans daha iyi olur)Bu şekilde cihazın sürmünü 1.84'e yükseltmenize de gerek kalmaz.

• Teşekkür ederim cevabınız için.
    Deneyeceğim önerinizi.
  • Sayın cmcntkn,
    Maalesef bir soru daha sormak zorundayım. Font dosyasında DroidSans.ttf fontunu rename ettiğim bir başka fontla değiştirmek gibi bir halt ettim ve... telefon açılmıyor. Açılmaya çalışıyor, "HTC quietly brillant" yazıp yeniden başlıyor. Sonsuz döngüye girdi. Ancak pili çıkarıp durdurabiliyorum.
    Bir şekilde telefonun sistem dosyasına girip değiştirdiğim fontu eski haline getirmenin yolu var mı? Yoksa ne yapmak gerekiyor bu durumdan kurtulmak için?
    Telefonda colckwork vesaire hertürlü root programı yüklü.
    Teşekkürler
    -------------

Clocworkmod ile backup aldım. Ordan system.img dosyasını unyaff.exe ile açarak (unpack ederek) içindeki font dosyasında fontları eski orjinal haline getirdim. Fakat ondan sonra bu dosyaları yeniden pack ederek system.img dosyası haline getiremedim. Bunun yapmanın bir yolu olabilir mi? Linux altında sanırım bu mümkün, ama windows ile nasıl yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fault123 -- 28 Mart 2011; 10:37:38 >

• selamlar, benim android sürümüm 2.2 ve yazılım sürümüm 1.43.468.2 10 defa denedim ama downgrade yapamadım. herseferinde cid hatası veriyor. işlemleri sırasıyla düzgün yapıyorum. hatta yabancı forumlardanda araştırdım ama çözüm bulamadım. bu yazılım sürümünden geri dönüş nasıl yapabilirim acaba? şimdiden teşekkürler
  • Çok ayrıntılı ve güzel bir çalışma olmuş. Ben telefonumu netten aldım root edilmiş geldi.
    2.2.1 yüklü, baktım CID 11111111 yazıyor sizin anlattığınız gibi. Yüklü Rom' a nerden bakılıyor ama bilmiyorum. Başka bir işlem yapmam gerekiyormu acaba?

Yanlız bu benim ilk akıllı ve android telefonum. Sizin kullandığınız terimler bana ispanyolca gibi geliyor. Benim gibi yeni başlayanlar için bir isteğim olsa sizden ; Rom, root, goodcard,radio s, kernel , MD5Checksum gibi terim ve işlemlerin ne olduğunu açıklayabilirmisiniz. Ben kendi adıma çoğunu bilmiyorum bunların.

Şuana kadarki ve bundan sonraki emekleriniz için teşekkürler...
  • quote:

Sayın cmcntkn,
    Maalesef bir soru daha sormak zorundayım. Font dosyasında DroidSans.ttf fontunu rename ettiğim bir başka fontla değiştirmek gibi bir halt ettim ve... telefon açılmıyor. Açılmaya çalışıyor, "HTC quietly brillant" yazıp yeniden başlıyor. Sonsuz döngüye girdi. Ancak pili çıkarıp durdurabiliyorum.
    Bir şekilde telefonun sistem dosyasına girip değiştirdiğim fontu eski haline getirmenin yolu var mı? Yoksa ne yapmak gerekiyor bu durumdan kurtulmak için?
    Teşekkürler
    -------------

Clocworkmod ile backup aldım. Ordan system.img dosyasını unyaff.exe ile açarak (unpack ederek) içindeki font dosyasında fontları eski orjinal haline getirdim. Fakat ondan sonra bu dosyaları yeniden pack ederek system.img dosyası haline getiremedim. Bunun yapmanın bir yolu olabilir mi? Linux altında sanırım bu mümkün, ama windows ile nasıl yapabilirim?

Linux altında da olur mu bilmiyorum açıkcası.

En kolayı hafıza kartınızı çıkartıp direk bilgisayara bağlayıp romun kurulum dosyasını atın karta. Daha sonra cihazı recovery ile açıp yeniden rom kurulumu yapın. Fazla karmaşıklaştırmaya gerek yok olayı

• 1.43.468 için kimsenin bilgisi yok galiba arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyceymaxo

selamlar, benim android sürümüm 2.2 ve yazılım sürümüm 1.43.468.2 10 defa denedim ama downgrade yapamadım. herseferinde cid hatası veriyor. işlemleri sırasıyla düzgün yapıyorum. hatta yabancı forumlardanda araştırdım ama çözüm bulamadım. bu yazılım sürümünden geri dönüş nasıl yapabilirim acaba? şimdiden teşekkürler

Ne yapman gerektiği konuda yazıyor dostum, Goldcard işlemini yapmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: physis

Çok ayrıntılı ve güzel bir çalışma olmuş. Ben telefonumu netten aldım root edilmiş geldi.
    2.2.1 yüklü, baktım CID 11111111 yazıyor sizin anlattığınız gibi. Yüklü Rom' a nerden bakılıyor ama bilmiyorum. Başka bir işlem yapmam gerekiyormu acaba?

Yanlız bu benim ilk akıllı ve android telefonum. Sizin kullandığınız terimler bana ispanyolca gibi geliyor. Benim gibi yeni başlayanlar için bir isteğim olsa sizden ; Rom, root, goodcard,radio s, kernel , MD5Checksum gibi terim ve işlemlerin ne olduğunu açıklayabilirmisiniz. Ben kendi adıma çoğunu bilmiyorum bunların.

Şuana kadarki ve bundan sonraki emekleriniz için teşekkürler...

Yorumunuz için teşekkürler.

Yüklü romu görebilmek için;
    settings-->about phone-->software information-->software number bu satırda yazar hangi romun yüklü olduğu.

CID 11111111 yazıyorsa başka bir işlem yapılmasına gerek kalmamıştır. Her türlü rom, radio, kernel değişikliğini sorunsuzca yapabilirsiniz.

Bahsettiğiniz terimlerin basit açıklamaları konu içinde mevcut aslında. Her bir terimin tam olarak ne işe yaradığından bahsettim. Dikkatlice okursanız farkedeceksiniz.

• quote:

quote:

Sayın cmcntkn,
    Teşekkürler
    -------------

Linux altında da olur mu bilmiyorum açıkcası.

En kolayı hafıza kartınızı çıkartıp direk bilgisayara bağlayıp romun kurulum dosyasını atın karta. Daha sonra cihazı recovery ile açıp yeniden rom kurulumu yapın. Fazla karmaşıklaştırmaya gerek yok olayı

Teşekkür ederim yanıt için.
    Şu anda telefon açılıyor. Aynı romu kullanan bir başka telefonda clokworkmod ile aldığım backup'un sadece sistem.img dosyasını geri yükledim. Açıldı telefon, fakat bazı aksaklıklar var, arada takılıyor filan. Tam eskisi gibi olmadı yani. Fakat en azından titanium backup ile bir yedek aldım.
    Şimdi dediğiniz gibi romu baştan kurunca içindeki herşey (yüklü programlar, rehber vesaire) silinmeyecek mi? Silinirse titanium backup ile aldığım yedek, eski haline getirmeye yeter mi?
    Bir de fabrika ayarlarına döndürme seçeneği var recovery ile açtığımda. Bunu yaparsam ne olur? radio ve eng ayarlarım bozulur mu? Ayrıca ben rom yüklemedim, sadece sizin anlattığınız gibi downgrade/root/radio ve eng işlemlerini yaptım. Bu durumda rom olarak hangi kurulum dosyasını kullanacağım?

Çok soru soruyorum ama bu konuları sizden iyi bilen pek başkası yok.
    Teşekkürler tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fault123 -- 28 Mart 2011; 13:30:29 >

• En temizi romu baştan kurun. Kurmadan önce recovery'de "format data, format cache" yapın. Telefondaki bilgiler silinir bu şekilde, ancak Titanium backup ile cihazdaki uygulamaların yedeğini aldıysanız onları olduğu gibi geri getirebilirsiniz. (rehber hariç) Ayrıca sakın titanium backup ile sistem dosyalarının yedeğini aldıysanız onları geri yüklemeyin daha sonra.(Ben konuda zaten bunu anlatmamıştım ama olur da siz öyle birşey yaptıysanız diye söylüyorum. Konuda anlattığım kadarını yaptıysanız sorun yok)

Not: Rehberi gmail ile senkronize ettiyseniz onu da olduğu gibi geri getirebilirsiniz tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmcntkn -- 28 Mart 2011; 13:33:12 >
  • quote:

En temizi romu baştan kurun. Kurmadan önce recovery'de "format data, format cache" yapın. Telefondaki bilgiler silinir bu şekilde, ancak Titanium backup ile cihazdaki uygulamaların yedeğini aldıysanız onları olduğu gibi geri getirebilirsiniz. (rehber hariç) Ayrıca sakın titanium backup ile sistem dosyalarının yedeğini aldıysanız onları geri yüklemeyin daha sonra.(Ben konuda zaten bunu anlatmamıştım ama olur da siz öyle birşey yaptıysanız diye söylüyorum. Konuda anlattığım kadarını yaptıysanız sorun yok)

Not: Rehberi gmail ile senkronize ettiyseniz onu da olduğu gibi geri getirebilirsiniz tabii ki.

Teşekkür ederim.
    Romu baştan kurmak için kullanacağım dosya 1.32 PD98IMG.zip oluyor sanırım. Bunu yeniden kurunca root, radio ve eng ayarlarım değişmiyecek, öyle mi?

• hayır siz zaten revolution hd rom yüklemediniz mi cihaza? onu kurun diyorum ben size.
  • quote:

hayır siz zaten revolution hd rom yüklemediniz mi cihaza? onu kurun diyorum ben size.

Yok hayır. Revolution HD yi kurmaya fırsat bulamadım ki. Onu kurmadan göçtü telefon, ancak çalıştırıp (bu sabah) içinden titanium ile bir backup aldım.
    İçinde hala 1.32 sürüm orjinal rom var, tabii ki root ve diğer radio eng vesaire yapılmış olarak.
  • Tamam o zaman siz indirin yeni romu kuruverin işte doğrudan. Hiç başka işlerle uğraşmayın.
  • malesef olmuyor. 2 gündür uğraşıyorum aynı hata. cid hatası.bilgisayar bilgimde var hiç bilmeyen biride değilim her adımı doğru ve hatasız yapıyorum gold card işlemimde doğru ama olmuyor hep aynı hata
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yeri midir bilemedim ama, Vodafon Turkiyeden alınan telefonun backupı var mı elinizde. Elinde olanlar paylaşırsa memnun olurum.
    İyi günler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.