Şimdi Ara

HTC DESIRE HD A'DAN Z'YE KOMPLE TEKNİK REHBER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
579
Cevap
7
Favori
105.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eline sağlık. Süper kaynak. Zamanla yeni bilgiler edinildikçe eklenirse ve güncellenirse daha da mükemmel olacaktır...
  • Elinize sağlık çok güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaNDeR

@thorondor06 teşekkürler cevap için :)

thorondor06 benden önce davranmış

@isimbulunamadı
    zaman zaman konuya eklemeler yapılacaktır, takipte kalın hatta birazdan A2SD+ olayını ekliyorum.

Güzel yorumları için bütün arkadaşlara teşekkürler
  • Eline, emeğine sağlık arkadaşım. Çok güzel bir kaynak olmuş..
  • Kernel yüklemeye çalıştığımda fast boot ekranındayken flash dediğimde kernel not found diyor. Nerede hata yapıyor olabilirim?
  • Gerçekten çok güzel bir toplama olmuş. Ellerine sağlık. Telefonu almayı düşünüyordum ki bu kaynaktan sonra arkama bakmadan alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

Dün akşam rehberin eşliğinde tüm işlemlerimi tamamladım. Ardından Cyanogen 7'yi de kurdum, 2.3.1 üzerine temellendirilmiş custom ROM. Telefonu açma tuşuna bastım, Cyanogen logosu onlarca kez gidip geldi ancak telefon açılmadı. Bootloadera girip hemen hafızaları wipe ettim. Sonra açıldı. Hafızaların temizlenmesi önemli arkadaşlar, opsiyonlu olarak gösteriliyor ancak yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum zira dün akşam biraz da olsa korktum. (:

Cyanogen 7 ROM'a da gelince, ROM süper; hızlı, ses optimizasyonu OK vs ancak Sense arayüzü yok. AWD Launcher kurulu geliyor ancak doğru düzgün widgetı yok ve olan widgetlar arasında da stock ROM'daki tam sayfa twitter'dır, facebook'tur yok. Öyle, bir sürü masaüstü var ancak dolduracak düzgün widget yok. Kurulumdan hemen sonra da gözüm flip clocku ve stocktaki hava durumunu gösteren programcığı aradı ancak yok. Custom arayüzü ve diğer görsel şeyleri stock ROM üzerinde programlarla falan yapabiliyorsunuz, pek bir fark göremesem de optimizasyon da yapılmıştır elbette ancak stock ROM'un gözünü seveyim.
    Bir kaç gün kullandıktan sonra geri dönüş yapmak istiyorum. Stock ROM backupım da yok, orijinal Stock ROM'u indirip sıfırdan kuracağım.

aynen arkadaşım, ilk önce bende cyanogenmod romunu denedim ama görsellerden haz etmediğim için yarım gün dayanabildim ve Revolution hd rom unu kurdum. stock romun birebir aynısı, şiddetle tavsiye ederim. bana teşekkür etmeyi de unutma

• Cem hocam uyarmak istediğim bir nokta var ben kaçırdım başkaları da kaçırmasın Stock rom un yedeğini almayı başta uyar yani sayfanın ortalarına doğru söylemişsin bende doğal olarak sırasıyla gittiğm için orjinal stock romum gitti. verdiğin linktede yazmış olduğun gbi Türkiye stock romuda yok umarım birşey olmaz alete
  • quote:

Cem hocam uyarmak istediğim bir nokta var ben kaçırdım başkaları da kaçırmasın Stock rom un yedeğini almayı başta uyar yani sayfanın ortalarına doğru söylemişsin bende doğal olarak sırasıyla gittiğm için orjinal stock romum gitti. verdiğin linktede yazmış olduğun gbi Türkiye stock romuda yok umarım birşey olmaz alete

ben bir yanlışlık göremedim. sırasıyla gittiyseniz stock romun yedeğini zaten alırdınız. keza DOWNGRADE / ROOT / RADIO S-OFF / ENG S-OFF işlemleri orjinal rom a zarar vermiyor. bu adımlardan sonra gelen custom rom yükledikten sonra stock rom gidiyor, dolayısıyla arkadaşımız da custom rom kurma adımında ilk satırda önemli bölümünde demiş zaten stock rom unuzun yedeğini alın diye. bu işlemler biraz alengirli işler (cem hocamın tabiriyle) olduğu için tek satır bile atlamadan okuyup uygulamak lazım.
    saygılar.

• quote:

Dün akşam rehberin eşliğinde tüm işlemlerimi tamamladım. Ardından Cyanogen 7'yi de kurdum, 2.3.1 üzerine temellendirilmiş custom ROM. Telefonu açma tuşuna bastım, Cyanogen logosu onlarca kez gidip geldi ancak telefon açılmadı. Bootloadera girip hemen hafızaları wipe ettim. Sonra açıldı. Hafızaların temizlenmesi önemli arkadaşlar, opsiyonlu olarak gösteriliyor ancak yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum zira dün akşam biraz da olsa korktum. (:

Cyanogen 7 ROM'a da gelince, ROM süper; hızlı, ses optimizasyonu OK vs ancak Sense arayüzü yok. AWD Launcher kurulu geliyor ancak doğru düzgün widgetı yok ve olan widgetlar arasında da stock ROM'daki tam sayfa twitter'dır, facebook'tur yok. Öyle, bir sürü masaüstü var ancak dolduracak düzgün widget yok. Kurulumdan hemen sonra da gözüm flip clocku ve stocktaki hava durumunu gösteren programcığı aradı ancak yok. Custom arayüzü ve diğer görsel şeyleri stock ROM üzerinde programlarla falan yapabiliyorsunuz, pek bir fark göremesem de optimizasyon da yapılmıştır elbette ancak stock ROM'un gözünü seveyim.
    Bir kaç gün kullandıktan sonra geri dönüş yapmak istiyorum. Stock ROM backupım da yok, orijinal Stock ROM'u indirip sıfırdan kuracağım.

az önce leedroid rom kurdum hocam. bu da stock romun aynısı ve daha çok hoşuma gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: senki

Kernel yüklemeye çalıştığımda fast boot ekranındayken flash dediğimde kernel not found diyor. Nerede hata yapıyor olabilirim?

Hata sende değil sanırım kernel update utility de sorunn bende aynı hatayı alınca google a kernel update utility yazdım cıkan sonuclardan 0.9 sürümünü indirdim aynı seyleri tekrar edince hic bir hata almadan işlemi tamamladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanekon

quote:

az önce leedroid rom kurdum hocam. bu da stock romun aynısı ve daha çok hoşuma gitti

+sonsuz demek istiyorum hocam

• quote:

quote:

Kernel yüklemeye çalıştığımda fast boot ekranındayken flash dediğimde kernel not found diyor. Nerede hata yapıyor olabilirim?

Hata sende değil sanırım kernel update utility de sorunn bende aynı hatayı alınca google a kernel update utility yazdım cıkan sonuclardan 0.9 sürümünü indirdim aynı seyleri tekrar edince hic bir hata almadan işlemi tamamladım

Hımm, hocam hemen deneyeceğim. Selamlar...

Bu arada bende leedroid 2.2.2 kullanıyorum. Bakalım kernel i de güncellersem baya bi rahatlıyacağım :D

• quote:

quote:

kernel update utility' de bir sorun olmaması lazım zira aynısını ben sürekli kullanıyorum bilgisayarımda. Ama yine de her ihtimale karşı bir daha upload ederim. Sanırım Lee kernel yüklemek istediğiniz için bir sorun var. Hemen bakıyorum.

Edit: Kernel Update Utility' nin son versiyonu konuda ilgili yere eklenmiştir.(eskisiyle değiştirilmiştir yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmcntkn -- 4 Mart 2011; 12:25:32 >

• Selam, uzun uğraşlar sonucu cihazı Radio S-Off ve ENG S-OFF yapabildim. Ve CID11111111 de oldu, Ama şunu bir sorayım, yukardaki anlatımda;

"Bootloader ekranında ilk satırda eğer ACE PVT SHIP S-OFF yazıyorsa cihazınız Radio S-Off�tur.
    � Eğer ACE PVT ENG S-OFF yazıyorsa cihazınız ENG S-OFF da olmuştur. "

demişsiniz. Bende sadece ACE PVT ENG S-OFF yazıyor, yani iki işlemi de başarıyla geçmişim değil mi?
  • quote:

Eğer ACE PVT ENG S-OFF yazıyorsa cihazınız ENG S-OFF da olmuştur. "

Ayrı yazılan "de", "dahi" anlamına gelmektedir dostum. Yani evet cihazda "ACE PVT ENG S-OFF" yazıyorsa hem radio s-off hem de eng s-off olmuştur.

Hadi hayırlı olsun, bayaa uğraştırdı senin cihaz
  • Anamı ağlattı desem yeridir . Dün saat 5ten beri uğraşıyorum. XDA dan jkoljo sağolsun yardımcı oldu da anca yapabildim. Radio S-Off işleminde herşeyi doğru yapmama rağmen hep "unknown error, probably connection" hatası alıyordum, 3 farklı sürüm HTC sync ve 3 farklı PC de denememe rağmen olmamıştı. En son şu şekilde yapınca oldu:

* Komut isteminde radio s-off tool klasörüne gittim (Klasörü komple C: ana dizinine atıp)

* adb shell
    * su
    Komutlarını verdim.

* Komut istemini kapatıp programı yeniden çalıştırınca oldu.

Yarın da leedroid romu kurmayı düşünüyorum müsait bir zamanda.
  • Beyler HTC kamerasıyla mikro çekim yapamıyorum? mesela masa üstündeki tozları filan imkanı yok fokuslamıyor kamera. Sürekli bulanık çekiyor bir de. Işıksız ortamda berbat çekiyor hiç 8mp gibi değil. Bir ayarı filan mı var kamera programının?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorondor06

Anamı ağlattı desem yeridir . Dün saat 5ten beri uğraşıyorum. XDA dan jkoljo sağolsun yardımcı oldu da anca yapabildim. Radio S-Off işleminde herşeyi doğru yapmama rağmen hep "unknown error, probably connection" hatası alıyordum, 3 farklı sürüm HTC sync ve 3 farklı PC de denememe rağmen olmamıştı. En son şu şekilde yapınca oldu:

* Komut isteminde radio s-off tool klasörüne gittim (Klasörü komple C: ana dizinine atıp)

* adb shell
    * su
    Komutlarını verdim.

* Komut istemini kapatıp programı yeniden çalıştırınca oldu.

Yarın da leedroid romu kurmayı düşünüyorum müsait bir zamanda.

Senin cihaz da tam sorun yumağı çıktı desene bu çözümü, aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için konuya taşıyayım en iyisi, güzel olur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.