Şimdi Ara

HTC DESIRE HD A'DAN Z'YE KOMPLE TEKNİK REHBER (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
579
Cevap
7
Favori
105.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: f_desat

link için teşekküler. kurulumu başarı ile tamamladım. bu seferde

ADIM 5 – CUSTOM ROM KURMAK

1- Custom rom yüklemek için istediğiniz bir romu indirin. Zipli olarak SD kartınıza atın.

2- Rom Manager’ dan ClockworkMod’a geçin. (“Reboot into Recovery” tıklayın)

2 nci adımda rom manager programını açıyorum. ardından reboot into recovery 'e tıklıyorum. telefon restart oluyor. ama htc yazısından sonra siyah ekranda htc resmi üzerinde kırmızı ünlem işaretli ekranda sabit bir şekilde kalıyor.

acaba bir yerde yanlışlık mı yaptım.

Adım 5'e gelen kadar olan tüm işlemleri sırasıyla ve eksiksiz olarak yaptınız mı? Yaptıysanız bir sorun olmaması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helsinki Vampire

Arkadaşlar cahilliğime verin bu soracağım soruyu.Ben bir Samsung Galaxy S kullanıcısıyım.Ve sormak istediğim şudur: Desire HD için güncel ve orjinal rom'ları nereden bulabiliriz? Mesela bilen bilir Samsung için meşhur olanwww.samfirmware.com sitesi vardır.Sürekli olarak güncel ve orjinal rom'lar yayınlanır.Hatta beta olanlar dahil.Hatta son olarak beta olan 2.3.2 sürümü yayınlamıştı.Toparlamak gerekirse yazdığım site gibi htc'ler içinde custom rom olmayan rom'ları bulabileceğim bir site önerebilir misiniz? Şöyle herkesin bilipte güvendiği tarzda bir site kısacası (yahu adam madem htc telefonun yok neden buradasın diyenleri duyar gibiyim.sadece meraklıyım bu konulara hepsi bu).

xdadevelopers'ın forumunda neredeyse piyasadaki tüm Winmo ve Androidli cihazlar için gerekli orjinal veya custom her türlü yazılımı bulabilirsin dostum.
    Sadece orjinal romları görmek istersen de "shipped-roms.com" sitesine bakabilirsin. Blackberry'den WinMo, Android, Motorolasına kadar bütün orjinal romlar bu sitede mevcut neredeyse.

@H.G.A
    Bu haberin gerçekleşme ihtimali milyonda birden de az. Eğer böyle birşey olursa firmaların satışlarında ciddi düşüşler meydana gelecektir. Ayrıca Android işletim sisteminin ortaya çıkış mantığına da tam anlamıyla ters düşmekte. Açık kaynaklı bir yazılım geliştirme hedefiyle ortaya çıkan bir sistemin böyle bir uygulamanın içinde yer alması kendini inkar etmek olacaktır.

Ayrıca böyle bir durum söz konusu olsa bile her rootlu cihazı takip edemezler. Root yetkisi gerektiren kablosuz bağlantı türlerini kullanmazsanız kimse sizi takip edemeyecektir. Rootlu cihazınızla istediğiniz diğer herşeyi yapabilirsiniz.(O.C, yedekleme daha bir dünya ıvır zıvır vs.)

• teşekkürler. bilgi paylaşıldıkça güzeldir sözünün en güzel örneği....
  • merhaba,
    cihazın zil sesini yükseltilmesi ile ilgili herhangi bir makale var mı?

yabancı bir sitede şöyle bir bilgi buldum ancak bayağı bir karışık anlatılmış. roma göre ayırmışlar falan.
    yokmu daha kolay bir yolu acaba?

I found a way to make your crappy desire hd speaker actually sound acceptable!
    Works best on sense roms but you can use it for any others too;

1. download a program called 'gscript lite' from the market
    2. once you've done that open the program and add a script
    3. Name it whatever you want and the script you enter is
    a) For sense rom - 'snd3254 -dspmode 07' = For better speaker quality and 'snd3254 -dspmode 11' for better headset quality
    b) For Cm7 and MIUI - 'snd3254 -dspmode 04' = For better speaker and 'snd3254 -dspmode 08' for better headset
    4. now run the script and BAM speaker sounds louder, deeper and... better =D

Sound table: (for those who want to experiment)
    'snd3254 -dspmode xx'

01. Original_Phone_Rec
    02. Original_Phone_Spk
    03. Original_Phone
    04. Original_Spk
    05. Dolby_a_spk
    06. Dolby_a_hp
    07. Dolby_v_spk
    08. Dolby_v_hp
    09. Srs_a_hp
    10. Srs _a_spk
    11. Srs_v_hp
    12. Srs_v_spk
    13. Bass Booster
    14. Blues
    15. Classical
    16. Country
    17. Jazz
    18. Latin
    19. New Age
    20. Piano
    21. Pop
    22. R&B
    23. Rock
    24. Treble Booster
    25. Vocal Booster

- Keep in mind the above table is for sense GB Roms
    - hp = Headphones spk = speakers
    - 13 - 25 only applies to Headphones
    - Replace xx with a number from the table
    - If you are on MIUI or cm refer to -http://forum.xda-developers.com/show...postcount=2798

WORKAROUND FOR FROYO: (Roms like ARHD 3.x)
    Download a program from the market called 'terminal emulator' and run it
    then type in the following script
    'su
    snd3254 -dspmode xx'

Su on the first line to enable superuser permissions -> enter -> then type in the script

Optional

You can create script shortcuts on your homescreen by selecting -> shortcuts -> gscript lite -> then whatever you named your script

And if you want to enable the script for better speaker quality on boot you can do so by going into the gscript application -> press and hold the script you want on boot -> save to sd -> download a program from the market called 'script manager' -> go to the folder sdcard/gscript -> select the saved script -> open as 'script' -> then tick the boxes 'run as root' and 'run at boot' -> save it and close the app and your selected script will run at boot!

Let me know if this makes your speakers better in anyway =D

(oh and if you select 'dolby' when playing music in sense through the speaker then run the sense speaker script it sounds really good... just a tip )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren7 -- 7 Nisan 2011; 12:26:25 >

• Şimdi hemen bu makaleyi okuyamadım, belki karışık olmasına rağmen işe yarıyordur ancak, scriplerle falan uğraşmadan diğer konuda theNorth arkadaşımız idi yanılmıyorsam bu ses durumu ile ilgili bir program paylaşmıştı istersen onu yükleyiver. "kullanıcılar kulubü" konusunda son 2-3 sayfa içinde bulabilirsin.

Custom romlarda böyle bir sorun olmadığı için custom rom kullanmıyorsan o romlara geçiş yapmanı tavsiye ederim öncelikle.
  • Şimdi okudum makaleyi işin zor ve karmaşık bir yanı yokmuş aslında Gingerbread romlar için verilmiş öncelikle bu olay ancak Froyo için de bir iki ayarlama ile uygulanabiliyormuş. Bence öncelikle dediğim diğer uygulamayı bir deneyin, herkes memnun kalmıştı ondan. Eğer yeterli gelmezse ben çeviririm 2 dk da
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

Şimdi hemen bu makaleyi okuyamadım, belki karışık olmasına rağmen işe yarıyordur ancak, scriplerle falan uğraşmadan diğer konuda theNorth arkadaşımız idi yanılmıyorsam bu ses durumu ile ilgili bir program paylaşmıştı istersen onu yükleyiver. "kullanıcılar kulubü" konusunda son 2-3 sayfa içinde bulabilirsin.

Custom romlarda böyle bir sorun olmadığı için custom rom kullanmıyorsan o romlara geçiş yapmanı tavsiye ederim öncelikle.

selam. cevap icin tesekkrler.
    the north arkadasın verdigi bilgiye gore şu linkteki program işe yarıyormuş.
    http://www.turkdroid.net/forum/downloads.php?do=file&id=98
    deneyecegim. ama once root yapmam gerekli sanırım cihaza.
    su an cihazda orj surum var. froyo 2.2 sanırım.

• Hadi bakalı. kolay gelsin
  • acemice bir soru ama bu custom ROM yapmanın faydaları ve zararlari ne olabilir ( garanti durumu dışında ) teşekkürler ayriyetten harbiden mükemmel anlatmissin emeğine sağlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahhh34
    acemice bir soru ama bu custom ROM yapmanın faydaları ve zararlari ne olabilir ( garanti durumu dışında ) teşekkürler ayriyetten harbiden mükemmel anlatmissin emeğine sağlık...

cihazin daha hizli calisir. degisik ozellikler eklenir. daha eglenceli hale gelir. zarari olarak,yukleme sirasinda herhangi bir hata yaparsaniz cihaz kilitlenebilir. brick olur. ugrasirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

acemice bir soru ama bu custom ROM yapmanın faydaları ve zararlari ne olabilir ( garanti durumu dışında ) teşekkürler ayriyetten harbiden mükemmel anlatmissin emeğine sağlık...

cihazin daha hizli calisir. degisik ozellikler eklenir. daha eglenceli hale gelir. zarari olarak,yukleme sirasinda herhangi bir hata yaparsaniz cihaz kilitlenebilir. brick olur. ugrasirsin.

peki bu ROM larda cihazın herhangi bir özelliğini kullanmama gibi bi durum sözkonusu olabilir mı ve hangi ROM u verirsiniz acaba sağol
  • quote:

quote:

quote:

peki bu ROM larda cihazın herhangi bir özelliğini kullanmama gibi bi durum sözkonusu olabilir mı ve hangi ROM u verirsiniz acaba sağol

sorun olmaz merak etme. bende kurucam custom bir rom ama karar veremedim hangi romu kuracagima. ama bu 3unden birini secicem sanirim. cynemogen7, revolution hd yada leedroid. su an en cok tutulan bunlar. birde rcmix diye bir rom var ama onu tam bilmiyorum.

• yaw 5 kere denedim cıd ıncorrect yazıyo benim ki galiba 1.84 eger t-mobile ise nasıl anlarım bunu
  • quote:

quote:

quote:

Popüler romlar arasında performans açısından pek bir fark yok. Eğer orjinal romu sevdiysen orjinalin daha hızlandırılmıs ve stabilite çalısan romu revolution hd en son sürümüde 3.3. Ama farklı bir arayüz istiyorsan cynemogen7 seçim sana kalmıs...

• quote:

yaw 5 kere denedim cıd ıncorrect yazıyo benim ki galiba 1.84 eger t-mobile ise nasıl anlarım bunu

"cid incorrect" hatası alanların ne yapması gerektiği rehberde belirtilmiştir.
  • arkadaşlar telefonuma Android_Revolution_HD-4G_4.0_beta4 room kurdum. herşey güzel fakat androidin kendi internet tarayıcısını açınca hata veriyor ve zorla kapat seçeneği çıkıyor. bu sorunla karşılaşan var mı? çözümü ne olabilir.
  • 2.3 Gingerbread tabanlı romlar beta sürümü olduğu için bu tarz hataların/eksikliklerin olması doğal. Romun kendi sayfasında "web browser force close" şeklinde arama yapın, böyle bir sorun varsa çıkacaktır karşınıza. Eğer başka kimsenin başına gelmemişse bu olay, önce cihazı formatlayıp bir deneyin, olmazsa da aynı romu tekrar yükleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

2.3 Gingerbread tabanlı romlar beta sürümü olduğu için bu tarz hataların/eksikliklerin olması doğal. Romun kendi sayfasında "web browser force close" şeklinde arama yapın, böyle bir sorun varsa çıkacaktır karşınıza. Eğer başka kimsenin başına gelmemişse bu olay, önce cihazı formatlayıp bir deneyin, olmazsa da aynı romu tekrar yükleyin.

sağol kardeşim biraz aradım ama bulamadım. artık 3-5 gün sonra müsait olunca yeni rom yüklerim.
  • Dolphin HD Browser ve Skyfire da güzel tarayıcılar onları da kullanabilirsin bu arada.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.