Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (1240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.589
Cevap
101
Favori
777.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12381239124012411242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ettu

Dexter Morgan
    Telefonundaki sorun neydi?
    Batarya ve wifi problemi yüzünden 4 kere servise yollayip thhye para iadesi icin basvurmustum. Bilirkişinin kesinlikle sirket adami olduğunu düşünüyorum. Tüketici kanunu da tanımıyor adamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler telefonumun bataryasını yeni değiştirdim çabuk bitiyor diye. Telefonu tam sarj yapıp hiç dokunmadığımda 7 saatte bitiyor pile girip baktığımda sistem %30 kullanıyor ve bataryanın %60ını o bitiriyor telefonu formatlamama rağmen bu şekilde
  • Dexter Morgan kullanıcısına yanıt
    Çok üzüldüm dostum.tamamen bilirşinin işgüzarlığı bu.Benim bilirşi telefonu yanımda inceledi ve bana geri verdi kalmasına gerek yok dedi ki kalsa bile telefon problemli bunu göremeyecek kadar kör olamazlar.Ben kurtulduğum halde forumu takip ediyorum sıkıntısı olanların bu beladan kurtulmasını diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapezunta

Çok üzüldüm dostum.tamamen bilirşinin işgüzarlığı bu.Benim bilirşi telefonu yanımda inceledi ve bana geri verdi kalmasına gerek yok dedi ki kalsa bile telefon problemli bunu göremeyecek kadar kör olamazlar.Ben kurtulduğum halde forumu takip ediyorum sıkıntısı olanların bu beladan kurtulmasını diliyorum.
    Benim cihaz 1 ay bilirkişi de kaldı

• quote:

Orijinalden alıntı: vank91

Beyler telefonumun bataryasını yeni değiştirdim çabuk bitiyor diye. Telefonu tam sarj yapıp hiç dokunmadığımda 7 saatte bitiyor pile girip baktığımda sistem %30 kullanıyor ve bataryanın %60ını o bitiriyor telefonu formatlamama rağmen bu şekilde
    Demekki batarya değişimide çözüm değil forumdaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: vank91

Beyler telefonumun bataryasını yeni değiştirdim çabuk bitiyor diye. Telefonu tam sarj yapıp hiç dokunmadığımda 7 saatte bitiyor pile girip baktığımda sistem %30 kullanıyor ve bataryanın %60ını o bitiriyor telefonu formatlamama rağmen bu şekilde
    Aynı sorun bende de var daha önce de olmuştu servisten bataryayı değiştirip geri yollamışlardı yine de düzelmemişti sonra bir şekilde düzeldi. Şimdi aynı sorun yine karşıma çıktı prizden çıkaramıyorum artık telefonu. İşletim sisteminde bir sıkıntı var uykuya geçmiyor cihaz.

• Batarya değiştirmeden önce 3 4 saat içinde batarya bitiyordu. Bataryayı değiştirdim telefon hızlı sarj olmuyor ama pil süresi 7 8 saate çıktı. Ama hala sorun var o sistem olayını çözersem telefonun eski batarya performansını hemen hemen yakalıyabilicem.
  • telefonun garantisi 19 kasım'da bitiyor. garanti bitmeden servise gönderip pil değiştirme talep etsem mi? ne dersiniz?

cihazın herhangi bir sorunu yok. ama accubattery pil sağlığını yüzde 76 gösteriyor. yoksa 'hiç servisi karıştırma' diyen var mı? :)
  • Dexter Morgan kullanıcısına yanıt
    Uzun bir aradan sonra bakayım dedim. Yani ayıp yaptıkları diyecek söz bulamıyorum. Ben servise verdim aldım düzeldi, yeniden yavaştan bozulmaya eski haline dönmeye başladı. Muhtemelen önümüzdeki yaz bootloop yaşayacağım tekrar...

Bu arada şu telefonun kapanıp açılması, şarj, batarya ile ilgili gerekli açıklamayı, tamir işlemlerini anlattım. Biraz çaba gösterin, bazen 400 sayfa okuyorum bir sorun için...

1200. Sayfadan itibaren bilgi bulabilirsiniz...

• Merhabalar.

HTC 10 telefonumun bataryası son zamanlarda epey kötüydü. Özellikle yüzde 40 ın altında iken çabuk bitiyordu ve çok ısınıyordu telefon. Geçenlerde telefon kapandı ve 20-30 saniye bazen de 1 dakika aralıklarla kendi kendine titredi ama açılmadı. Şarj da almadı.

Bunun üzerine orijinal bataryasını aldım ve telefonu güzelce söküp zarar da vermeden yeni bataryayı taktım. Şarja da takıyorum yine açılmıyor. Yeni bataryayı ölçmüştüm takmadan 3.7 volttu.

Bu konuda bilgi ve fikir sahibi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Güzelim telefon durduk yere gitti ve bu sıralar telefon alacak durumum da yok. Bir el atarsanız çok memnum olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.
  • Merhabalar.

HTC 10 telefonumun bataryası son zamanlarda epey kötüydü. Özellikle yüzde 40 ın altında iken çabuk bitiyordu ve çok ısınıyordu telefon. Geçenlerde telefon kapandı ve 20-30 saniye bazen de 1 dakika aralıklarla kendi kendine titredi ama açılmadı. Şarj da almadı.

Bunun üzerine orijinal bataryasını aldım ve telefonu güzelce söküp zarar da vermeden yeni bataryayı taktım. Şarja da takıyorum yine açılmıyor. Yeni bataryayı ölçmüştüm takmadan 3.7 volttu.

Bu konuda bilgi ve fikir sahibi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Güzelim telefon durduk yere gitti ve bu sıralar telefon alacak durumum da yok. Bir el atarsanız çok memnum olurum.

• Arkadaşlar merhaba

Oreo güncellemesi sonrasinda Google Play Services pil tüketiminde yoğun şekilde enerji harcıyor. Wifi kullanimindan cok hücresel açık olduğunda Google Play Services pil tuketimi daha da artıyor. Bu problemin çözümünü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: midtowntr

Uzun bir aradan sonra bakayım dedim. Yani ayıp yaptıkları diyecek söz bulamıyorum. Ben servise verdim aldım düzeldi, yeniden yavaştan bozulmaya eski haline dönmeye başladı. Muhtemelen önümüzdeki yaz bootloop yaşayacağım tekrar...

Bu arada şu telefonun kapanıp açılması, şarj, batarya ile ilgili gerekli açıklamayı, tamir işlemlerini anlattım. Biraz çaba gösterin, bazen 400 sayfa okuyorum bir sorun için...

1200. Sayfadan itibaren bilgi bulabilirsiniz...
    Yanlış kisiyi mi etiketlediniz acaba hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

Yanlış kisiyi mi etiketlediniz acaba hocam?

Alıntıları Göster
    Ya o ikinci kısmı şarj batarya mevzusunu soran bir iki kişi vardı onlar için yazmıştım gözüme takıldı da...

Cevabı da asıl senin yazdığın şu THH kararından basıp yazdım ondan dolayı bir karışıklık gibi bir şey oldu, THH sonucuna üzüldüm kaç aydır mücadele verdin...
  • Okuduklarımdan da gördüğüm kadarıyla benim HTC 10'un bataryasını değiştirmeme rağmen telefonda herhangi bir tepki yoksa sorun anakartta.

Anakart fiyatları internette gördüğüm kadarıyla Aliexpresste falan 500 tl civarında. Türkiye'de kim bilir ne kadar.

Sizce ben yine ikinciel bir HTC 10 alıp bir sorun olduğunda parçaları yer mi değiştireyim? İkinci elleri 1000 tl civarında HTC 10'un.

Yoksa hiç bir daha HTC 10 almayıp yine 1000-1500 tl arasında bir telefon mu alayım?

Ya da anakartı değiştireyim. Şansımı deneyeyim mi?

Bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadvt

Merhabalar.

Benim telefonum da bir keresinde kapanmis ve acilmamisti. Sarj da olmuyordu. Sarja takip ses kisma ve acma tusuna basili tutunca açılmışti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• QRX kullanıcısına yanıt
    Hepsini denedim hocam yine de tepki yok telefonda. ses kısma, ses açma ve güç tuşuna da aynı anda basılı tuttum ama yine olmadı.

O 3 tuşa basmak da ne akla hizmetse anlamadım. İnsanın parmakları uyuşuyor resmen. Sırf bundan bile HTC'nin saçmalığı belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: midtowntr

Ya o ikinci kısmı şarj batarya mevzusunu soran bir iki kişi vardı onlar için yazmıştım gözüme takıldı da...

Cevabı da asıl senin yazdığın şu THH kararından basıp yazdım ondan dolayı bir karışıklık gibi bir şey oldu, THH sonucuna üzüldüm kaç aydır mücadele verdin...

Alıntıları Göster
    Bilirkişi inceledi güya

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

Bilirkişi inceledi güya

Alıntıları Göster
    Valla yazıklar olsun. Telefonun dışına bakıp çalıştırıp kapattılar herhalde. 1 ay kaldı demiştin bir de...

Şimdi ne yapmayı düşünüyorsun hocam?

• karadvt K kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bu sorun ile ilgili epey bir sayfa okudum. Sizce anakart mı gitmiştir? Batarya ve şarj girişi sağlam. Şarj girişinin sağlam olmasına gerek de yok açılması için çünkü bataryayı harici olarak şarj ettim şu anda 4 voltta.

Anakart tamiri mümkün mü bunun? Değişse ne kadar? Bunlarla alakalı bilgiye ulaşamadım maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 12381239124012411242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.