Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (1114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.589
Cevap
101
Favori
777.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11121113111411151116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu duruma benzer bir durum yaşıyorum cihaz HTC10

https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi5s-emmc-arizasi-tamir-yerleri.14890/

Detay verecek olursak... Bir gün Cinemada cihazı kapattım... Tekrar açmak için power düğmesine bastığımda ,
    Yeşil HTC yazısında biraz bekledi (2dk) falan... Normalde daha önce de beklediği olmuştu...
    Ben bu sefer hata yaptım , tam cihaz Boot alırken VOLup+VOLdown+Power tuşu ile hard reset yaptım...
    Cihaz titredi... Ekrana ışık geldi - HTC normal Hard Reset yapar gibi yaptı ve cihaz sustu...
    Eve geldiğimde şarja bağladım ama açılmadı cihaz...

Soket yerleriyle uğraştım bu arada soketi bozdum... Tamirciye verdim, Soketi değiştirdi...
    Şu an Şarj Pil almıyor ama soket çalışıyor...
    Pil de bazen problemler yaşamıştık %80 den kamera açıkken %30 a düşme gibi problemler...
    %30 dan kamera açınca direk kapanma gibi durumlar ... HTC10 da olan şeyler...
    Bu problemi yaşamıştım, batarya'dan olabileceğini düşündüm ve Batarya aldım, Bizim ustaaya verdim,
    Yeni Batarya ile denemiş, Cihaz BootLoop yapmış.. Yani her 5snde bir açılıp kapanıyormuş...
    Batarya bitene kadar öyle açılıp kapanmış... Usta , Cihaza JTAG gerekebilir diye bir yere yönlendirdi...
    Oraya gittiğimde Cihaza JTAG yapılamayacağını, herhangi bir tepki vermediğini söylediler... eMMC dediler...
    Şimdi başka bir servise verdim...
    Orası da eMMC ye bakacak... Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca bazı arkadaşlar bu gibi sorunlar yaşıyor , Sorun Galiba anakarttaki voltaj dengesizlikleri...

@4b3n Ben batarya sorunu için daha doğrusu sarjı azaldığında kapanması ve loopa girmesi gibi sorunlardan ötürü vermiştim cihazı, batarya değişimi yapılmadı cihaza ama anakartı değiştirdiler. Sanıyorum ki sorunun batarya ile bir alakası yok anakart sorunsalı.

@satuk_bugra Benim ve bir arkadasin daha anakarti degisti. İkimizde de devam etti. Ayni ya da benzer sorunlar diger telefonlarda batarya degisimiyle cozuluyor. Kapanma sorunu ankarta bagli olabilir. Serviste anlattilar voltaj dengesizlikleri varmis anakartimda. Ama sarj yuksekken hicbir sekilde kapanmiyor sarj dusukken kapaniyor. Anakarta bagliysa da sadece anakarta bagli olmasi sacma bu yuzden.

• Cihazımda gözüme çarpan yeni birşey oldu. Normalde 4 kenardan oluşan ekranda 3 köşe gayet keskin iken sol üst köşedeki pixellerde bir miktar ölme gerçekleşmiş. Mavi renkte daha bariz olmak üzere bir sönüklük var. Panel tianma. Görsel aşağıda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartları sıkıntılı üretim. Verimlilik iyi değil gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim eski cihazda vardi. Ayni kose tipatip ayni sey. Fa64 tianmaydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: satuk_bugra

Benim eski cihazda vardi. Ayni kose tipatip ayni sey. Fa64 tianmaydi.

O zaman hatalı üretim söz konusu hocam. Benim cihazda F67 üretimi gün geçmiyor ki cihazın bir yerinden başka bir sıkıntı çıkmasın :D

• Pil sorunu olmasa htc 10 çok güzel telefon htc 10 bana maddi yönden ziyan ettirdi s7 edge aldım htc 10 telefonumda duruyor yalnız şunu söyleyebilirim samsung s7 edge gerçekten çok güzel çok stabil bir telefon iyiki almışım diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nevrans

Pil sorunu olmasa htc 10 çok güzel telefon htc 10 bana maddi yönden ziyan ettirdi s7 edge aldım htc 10 telefonumda duruyor yalnız şunu söyleyebilirim samsung s7 edge gerçekten çok güzel çok stabil bir telefon iyiki almışım diyorum.

Benim Cihaz Hard Brick oldu arkadaşlar ... Ne yapacağım hakkında en ufak bilgim yok , neden derseniz... JTAG olmuyormuş...

Burdan arkadaşlara sesleniyorum, Anakartı 2PS620000 olan !!! Arkadaşlardan yardım bekliyorum...

Kullanmadığınız - Kenara attığınız cihaz var ise ! Anakartına talibim...

Yada KVK-Teleservice de çalışıp bu forumu görüp yardımcı olacak kişiler çıkabilir belki :) Eski Anakartlardan eMMC dedikleri bir parça arıyorum...
  • Her parçası ayrı sorunlu, her parçası ayrı kalitesiz.

• quote:

Her parçası ayrı sorunlu, her parçası ayrı kalitesiz.

Aynen bir daha htc almam.

• quote:

Şu cihazdan soğumadan bir günüm geçmez oldu. Şu son sayfalar gerçekten ibretlik paylaşımlarla dolu... Htc'nin kendini bu hale getirişi inanılır gibi değil...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Büyük geçmiş olsun. Yurt dışından başka bulunur mu bilmiyorum çok zor... Belki servis parçayı ayrı olarak satar?

• quote:

Orijinalden alıntı: user.cm

quote:

Şu cihazdan soğumadan bir günüm geçmez oldu. Şu son sayfalar gerçekten ibretlik paylaşımlarla dolu... Htc'nin kendini bu hale getirişi inanılır gibi değil...

Kesinlikle eminim benim gibi pek çok kişinin son htc telefonu olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

Cihazımda gözüme çarpan yeni birşey oldu. Normalde 4 kenardan oluşan ekranda 3 köşe gayet keskin iken sol üst köşedeki pixellerde bir miktar ölme gerçekleşmiş. Mavi renkte daha bariz olmak üzere bir sönüklük var. Panel tianma. Görsel aşağıda.

Benim telefonda da varmış sayende fark ettim. Bir de benim telefonda ek olarak çok açık turuncu sol üstten çizgi şeklinde inen bir gariplik var.

Flood oldu üstteki mesajı düzenleyemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheContact

quote:

Orijinalden alıntı: user.cm

quote:

Kesinlikle eminim benim gibi pek çok kişinin son htc telefonu olacaktır.

Aynen katılıyorum zaten turkcel telekom vodafone artık htc satmıyor

• TheContact kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi ama, o tip bir iz de vardı bende. Turuncu değildi ama galiba.

• Ve bugün mutheşem htc 10 beni yolda bıraktı alet "TUĞLA" oldu.
    Normalde bootloopa düşen cihaz bugün sadece kapanmakla yetindi ve bir daha da açılmadı. Yardımcı olabilecek varsa mutlu olurum.
    Pcye taktığımda ise sadece qusb_bulk yazıyor.
  • quote:

Ve bugün mutheşem htc 10 beni yolda bıraktı alet "TUĞLA" oldu.
    Normalde bootloopa düşen cihaz bugün sadece kapanmakla yetindi ve bir daha da açılmadı. Yardımcı olabilecek varsa mutlu olurum.

Aynen hocam ... Beni de Patlattı HTC

Çok büyük Hayal Kırıklığı yaşadım

qualcomm hs-usb qdloader 9008 modunda kalıyor ...Anakartlar Sıkıntı'lı ...

HTC bu sorunu çözmesi lazım
  • Bence Türkiye'ye gönderilen cihazlarda sıkıntı var. Anlamadım amaç neymiş ama acaba fason ürettirip karını arttırmak mı istedi naptı. Konuya baktıkça içim şişiyor :)

• quote:

Ve bugün mutheşem htc 10 beni yolda bıraktı alet "TUĞLA" oldu.

Öncelikle kendi kendine çözüldü.

Telefon kapandı ardından saatlerce açmayı denedim her şeyi denedim ses açma kapama falan filan sonra bir şey fark ettim telefonda bir ılıklık vardı düşündüm hala çalışıyor kenara koydum saatlerce kapanmasını bekledim(kapandığını soğumasından anladım buz kesildi cihaz) Sonra bir baktım açılıyor ama bunu yaşamam 7 8 saat telefonsuz kalmam bazı şeyleri değiştirmiyor büyük ihtimal iphone ya da samsung geçeceğim

• TheContact kullanıcısına yanıt
    Çok net tavsiye ederim, baya baya karşılaştırma imkanım oldu, bütçenize göre Huawei p10 veya mate 10 veya mate 10 pro

• 
Sayfa: önceki 11121113111411151116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.