Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (1045. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.589
Cevap
101
Favori
777.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

Orijinalden alıntı: BomberMAn_01

4 aylık HTC10 maceramın burada sonuna gelmiş bulunmaktayım ve S8'e terfi ettim. Tabi doğal olarak denediğim ilk şey ses kalitesi idi. HTC'nin yarısı seviyesinde diyebilirim. Belki yarıdan bi tık daha üstte. Ama HTC haricinde S8'den daha iyileri de var. Kamera konusunda gece performansı daha iyi tabi ama netlik konusunda aynı şeyi söylemek zor. S7'ye göre renkler daha doğala dönmüş biraz. Ekran konusuna gelince özellikle YouTube'dan video falan izlerken neredeyse 5 inç boyutuna düşüyor. Tam ekran yapınca da doğal olarak kenarlardan kırpıyor. Ben sırf meraktan aldım ve 3 günde hevesimi aldım attım kenara. Root yapayım derken bootloop oldu onunla uğraştım iki saat. İnsan ön taraftaki parmak izi okuyucusunu arıyor doğal olarak. Sonuç olarak eğer HTC'den gerçekten sıkılmadıysanız boş yere gidip S8 almayın aldırtmayın pişman olursunuz net

Geçmiş olsun öncelikle. Siz o teli htc ile takasa sokun samsung ta alıncak tek telefon vardır o da NOTE cihaz serileri başkasına hic bulaşmayın...

Gidin iphone 7 vs takasa sokun, huwaei modellerini alın. Samsung baya bi sıkıntı yaratır size göze batan gönülden düşer 👍👍👍

Note 8 bekliyorum hocam. Biraz alıştım S8 kullanımına. Her ne kadar ses konusunda pişman olsam da tekrar HTC'ye dönmeye değecek bir cihaz çıkması lazım

• Evet hocam 2.51 çıktı ama Cleanstate 2.21 e dün geçtim 2.50 nin kaynak koduyla derledigini söylüyor yapımcısı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: satuk_bugra

Ben de kernelden cok pnp kazanc sagliyor diye dusunuyordum. Eas kerneller hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Şu anda kullanıyorum EAS
    Ama AOSP tabanlı rom ile.PureFusion. https://androidbuilds.spryservers.net/purefusion/roms/pme/release/

Hatalar giderildi ve stock olarak dozegms ile geliyor.Yani pil bölümünden pil optimizasyonu kısmından play hizmetlerini de ekleyip pil ömrünü uzatmasına yardımcı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavezir

Evet hocam 2.51 çıktı ama Cleanstate 2.21 e dün geçtim 2.50 nin kaynak koduyla derledigini söylüyor yapımcısı..

Evet,zaten o derleyene kadar bir üst sürüm çıktı.

Edit: Ekran parlaklığınız düşük mü? 5 buçuk saate 900mAh az gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 3 Ağustos 2017; 13:58:37 >

• Ekran Parlaklığı Otomatik Ortada hep hocam..

Bu arada Rom kullananlar ve Stock romu rootlayanlar için Temmuz 2017 Güvenlik Yamasını Paylaşıyorum.. Twrp'den zip olarak flashlayabilirsiniz.

HTC10_Stagefright-Security_patch2017-7-1

• Arkadaşlar yaşanan Amazon rezilliği nedeniyle forumu takip etmeyi bırakıyorum. Cihazla ilgili bilgilendirmeleri xda ve diğer forumlardan takip edeceğim. Bu zamana kadar olan yardımlarınız ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Sağlıcakla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fztazc

Sadece htc bootloder kilidi açsak s off yapmasak dev sürümü kurabilir miyiz

Sonra vazgeçmek istediğimizde stok Roma geri dönüş yapabilir miyiz (s off olmayanlarda sürüm düşürme yapılmıyor demişsiniz)

Dev sürümün avantajları neler

Bir de hangi uygulamaları kullanıyor sunuz

Müzik için poweramp kurdum fakat sesi beğenemedim sony ye göre kıyasladığımda

Teşekkür

Lisanslı Poweramp kullanıyorum. Ses kalitesi muhteşem beta falanda değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

4 aylık HTC10 maceramın burada sonuna gelmiş bulunmaktayım ve S8'e terfi ettim. Tabi doğal olarak denediğim ilk şey ses kalitesi idi. HTC'nin yarısı seviyesinde diyebilirim. Belki yarıdan bi tık daha üstte. Ama HTC haricinde S8'den daha iyileri de var. Kamera konusunda gece performansı daha iyi tabi ama netlik konusunda aynı şeyi söylemek zor. S7'ye göre renkler daha doğala dönmüş biraz. Ekran konusuna gelince özellikle YouTube'dan video falan izlerken neredeyse 5 inç boyutuna düşüyor. Tam ekran yapınca da doğal olarak kenarlardan kırpıyor. Ben sırf meraktan aldım ve 3 günde hevesimi aldım attım kenara. Root yapayım derken bootloop oldu onunla uğraştım iki saat. İnsan ön taraftaki parmak izi okuyucusunu arıyor doğal olarak. Sonuç olarak eğer HTC'den gerçekten sıkılmadıysanız boş yere gidip S8 almayın aldırtmayın pişman olursunuz net

Geçmiş olsun öncelikle. Siz o teli htc ile takasa sokun samsung ta alıncak tek telefon vardır o da NOTE cihaz serileri başkasına hic bulaşmayın...

Gidin iphone 7 vs takasa sokun, huwaei modellerini alın. Samsung baya bi sıkıntı yaratır size göze batan gönülden düşer 👍👍👍

Note 8 bekliyorum hocam. Biraz alıştım S8 kullanımına. Her ne kadar ses konusunda pişman olsam da tekrar HTC'ye dönmeye değecek bir cihaz çıkması lazım

Hayırlı olsun. Bende ara verdim HTC cihazlara. Başka yönden devam edeceğim.

• Cleanstate 2.21 ile şuan ki sonuçlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavezir -- 3 Ağustos 2017; 19:5:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Insider

Arkadaşlar yaşanan Amazon rezilliği nedeniyle forumu takip etmeyi bırakıyorum. Cihazla ilgili bilgilendirmeleri xda ve diğer forumlardan takip edeceğim. Bu zamana kadar olan yardımlarınız ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Sağlıcakla

Amazon rezilliği hakkında bilgi verebilir misiniz hocam neler oldu bulamadım.

• Mustang10 M kullanıcısına yanıt
    Hocam forum yöneticileri ilgili içerikleri kaldırıyorlar.

Olayların özeti: bizi enayi gibi kullanıp, üstümüzden inanılmaz rakamlarda kazanç sağlıyorlar. Baya bildiğin haksız kazanç.

https://tr.instela.com/22-temmuz-2017-donanimhaber-amazon-rezaleti--20411366

https://www.technopat.net/sosyal/konu/donanimhaber-amazon-konusu-rezaleti.471228/page-3?amp=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-100DED1C1 -- 4 Ağustos 2017; 2:0:31 >

• Arkadaşlar Htc 10 var bende. Çok seviyorum telefonu ama servise gönderme vakti geldi.

Bataryası 7.0 güncellemesinden sonra acayip kötüleşti. Hiçbir şekilde iyi gitmiyor pili. Yüzdeler hızlı hızlı düşüyor, sinirimi bozmaya başladı. Cihaz 4-5 kere de %25-30 dolaylarında doluyken bataryası tam fotoğraf çekicem flaşı patlatıyor, patlattıktan sonra telefon kendi kendine kapanıp açılıyor. Bazen cihaz durup dururken kapanıp açılıyor. Hatta ramden şişip kapattığı da oldu kendini. Ayrıca cihazın yanında gelen kulaklıklar hemencecik soyulmaya başladı yani demek istediğim kulağa giren kulaklığın arkasındaki silikon yarılmış gibi. ve dahası kullanırken kulaklığın içindeki kulak kiri filtresi çıktı ve kulağıma girdi. Tüm bunlara istinaden ben teleserviceden birebir sıfır kutulu cihaz talep edebilir miyim. Sonuçta biz bu cihazları 4-5 sene kullanmak için alıyoruz, fiyatı da az buz değil. Cihazı neden 1 sene sonunda eskitip çöpe atayım. Ayrıca Vodafonedan aldım, o şekilde bayi aracılığıyla yollayacağım.

Fikirlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilibrahimgalip -- 4 Ağustos 2017; 3:32:7 >

• halilibrahimgalip H kullanıcısına yanıt
    Ben de dusunuyorum vermeye aslinda. Benim de ayni sarj dusukken fotograf cekince reset atiyor bazen. Pil de hic iyi gitmiyor. Siz verirseniz sonuc alirsaniz yollarim belki. Biraz useniyorum bootloader lock/ s on isiyle ugrasmaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: halilibrahimgalip

Arkadaşlar Htc 10 var bende. Çok seviyorum telefonu ama servise gönderme vakti geldi.

Bataryası 7.0 güncellemesinden sonra acayip kötüleşti. Hiçbir şekilde iyi gitmiyor pili. Yüzdeler hızlı hızlı düşüyor, sinirimi bozmaya başladı. Cihaz 4-5 kere de %25-30 dolaylarında doluyken bataryası tam fotoğraf çekicem flaşı patlatıyor, patlattıktan sonra telefon kendi kendine kapanıp açılıyor. Bazen cihaz durup dururken kapanıp açılıyor. Hatta ramden şişip kapattığı da oldu kendini. Ayrıca cihazın yanında gelen kulaklıklar hemencecik soyulmaya başladı yani demek istediğim kulağa giren kulaklığın arkasındaki silikon yarılmış gibi. ve dahası kullanırken kulaklığın içindeki kulak kiri filtresi çıktı ve kulağıma girdi. Tüm bunlara istinaden ben teleserviceden birebir sıfır kutulu cihaz talep edebilir miyim. Sonuçta biz bu cihazları 4-5 sene kullanmak için alıyoruz, fiyatı da az buz değil. Cihazı neden 1 sene sonunda eskitip çöpe atayım. Ayrıca Vodafonedan aldım, o şekilde bayi aracılığıyla yollayacağım.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu dedikleriniz ara sıra oluşan problemler ise, yani servis kontrollerinde bunlara rastlanmazsa cihazın aynen geri dönme durumu bile var. İyi ihtimalle bataryayı değiştirip formatlayıp gönderirler. Ama bunda da şöyle bir durum var. Kasası açılmamış telefonu açmak iyi değildir. Şimdiki hali fabrikasyon makineler ile kasa yapıştırılıyor. Serviste kasası açılırsa insan yapıştıracak. Eğer mükemmel yapılmazsa bu iş ciddi sorunlara yol açabilir. Örneğin benim telefonumu ölü pikselden dolayı verdim. Ekran değişti ancak başka sorunlar oluştu teknisyen hatasından dolayı ardı ardına 3 kez daha göndermek zorunda kaldım. 2 ay serviste geçirdi telefon. Kulaklıkların ses vermesinde problem yoksa o da değişmez. Sonuç olarak kutulu değişim yapılması kesinlikle imkansız.

Pil konusunda da şöyle bir önerim olabilir. Arama ekranında *#*#3424#*#* buraya girip batarya testi yap düşük parlaklikta. Yüzde 100 den yüzde 90 ın aşağısına düşmüyorsa pili yeterli diyebiliriz. Kasayı açtırma riskine değmez batarya değişimi için. Başka bir test olarak youtube da düşük parlaklıkta 20 dakikalık video aç, %5 ten fazla gitmiyorsa yine sorun yoktur bataryada.

Bunların hepsinden ayrı olarak Android cihazlara 3 ayda bir format atmak gerekiyor maalesef iyi çalışması için. Öncelikle bi format öneririm.

• Slm Beyler, HTC 10 cihazımda avea hat kullanıyorum. Karşı tarafla konuşurken birden sesim kesiliyor ve sürekli bu oluyor. karşı tarafın sesi geliyor ama benim sesim gitmiyor. Mesela düz konuşuyoruz telefonda benim sesim birden kesiliyor, ve maymun gibi bi oraya bi buraya çıkıyorum ediyorum ama nafile. ses gitmiyor benim. şebeke sinyali FULL hep. HTC 10 avea ile evde ve işyerinde benim gibi problemi olan var mı?
    Hocam benim problemim değil arasıra olması. Oluyor mu oluyor. BGA yöntemi vs. de beni ilgilendirmez. Cihazlara o kadar liralar dökülüyor, insanlar sorunlarla karşılaşınca garantiden destek almak için Türkiyeden garantili alıyorlar. Şarjdan çıkarıyorum yüzdelik kısım deli gibi hızlı hızlı düşüyor. Batarya ve anakartında problem olabilir. Ayrıca cihazı yıllarca kullanmak için alıyoruz. Kulaklıklar bu kadar hızlı aşınamazdı çok iyi bakıyorum. Yani 1 sene sonra garanti de biterse cihazın ömrü kısalacak yeni telefon almaya iteleyecekler.

• satuk_bugra kullanıcısına yanıt
    Pazartesi vodafone bayisine teslim edicem, onlar ulaştıracaklar. Benden biraz daha etkili olur değişim konusunda bayi.

Daha önce en az 15 kere telefon servislere verdim teleservice, kvk, telpa, genpa. Senin telefonun durumu için bildiklerimi yazdım. Bana kalsa herkesin cihazın sıfırıyla değiştirsinler tabiki ama gerçekler bunlar.

Kardeş servise hiç telefon göndermedin sanırım. Bayi aracılığı ile gönderirsen sadece ve sadece bayinin gönderip geri sana haber vermesi falan süreyi uzatırsın. Bayinin en ufak iyi etkisi olmaz. Kargoya direk kendin ver göndereceksen. Ama dediğim gibi göndermeden önce format atıp bir süre kullan telefonu boşuna göndermiş olma ihtimalin yüksek.

Bayide mutlaka ayrıcalık olacaktır bence. Çünkü sürekli her sorunumuzu çözdüğümüz vodafone bayisi. Teleservice'den mutlaka tanıdığı vardır bayinin. Hocam sizce bu cihazlara biz bu kadar ücret neden ödüyoruz. Hizmet almak için. Ben cihazı 1 sene kullanıp çöpe atmak için almadım. Madem hizmet vermeyecek, resmi olarak satmayacak o zaman. En son güncellemeyi 7 ay önce aldı, bu güncelleme yüzünden pil öldü zaten. Tüketiciyi mal yerine koymayıp Amerika için güncelleme çıktığında buraya da aynı anda gönderecek.

• 
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.