Şimdi Ara

HTC 10 inceleme 'En iyi telefon olabilir mi?' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
3.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inceleme harika olmuş... eline koluna sağlık...

az ve öz

olması gerektiği gibi..

• burakcoskunofficial kullanıcısına yanıt
    m9 türkiyeye giriş fiyatı 2799 tl idi hatta diğer amiral gemileri 2500den girdiği için htcye kızmıştım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Video gayet güzel olmuş, elinize sağlık.

M10'a gelecek olursak ön taraf ve kalınlık-kamera çıkıntısı düzeltilmesi gerekli. Aynı donanımla neredeyse yarısı kalınlıkta telefonlar çıkmaya başladı, ayıp yani. Ön tarafta alt kısmı toparlamaları lazım, üstte de o ahizeyi biraz daha hoş bir şekle sokmaları lazım, Çin malı uyduruk telefonlar gibi duruyor. 0.9cm'lik telefonda hala kamera çıkıntısı var. S7-S7 Edge daha iyi duruyor şu anda. Hem suya-toza dayanıklılar, hem daha ince hem daha iyi donanım(depolama-ram-parmak izi okuyucu...) hem daha iyi yazılım var. Birkaç aydır piyasada olan bir telefon ve geridönüşlerle her gün daha iyi hale geliyor. Daha hızlı şarj oluyor. Hem hatırı sayılır şekilde fiyatı da daha düşük. Kılıfsız kullanılmayacaksa HTC 1cm, Samsung 0.85cm, LG 0.8cm. Samsung ve LG tek elle kullanılabilir ama HTC zorlar...
  • Mesut bey gayet hızlı ve açıklayıcı bir test videosu hazırlamış teşekkür ederim.
    4 saat ekran süresi
    Ekranın düşük parlaklığı ve beyaz dengesinin sarımtırak oluşu
    Ses kalitesinin dış hoparlör olarak düşük olması (diğer htc ve markalara oranla)
    Kasa kalınlığın yüksek olması
    Kasa ekran oranının düşük olması
    Alttaki kapasitif tuşun neden ortalanmayışınıda anlamış değilim.
    Tüm amiral modellerde artık kamerada tam manuel modun olupda bunda olmayışı
    Böyle dezavantajları var iken neden +3000 tl verilsinki?
    Sadece 820 nin yarattığı hız,kasa kalitesi ve kulaklık sesinin iyi oluşu nedeni ile kusura bakmasın o kadar para verilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışı testlerde de pil başarımı konusunda kötü notlar almıştı. Burda da durum farklı değil. Ekran baya verimsiz anlaşılan. IPS Lcd ve OLED paneller varken Lcd ısrarını anlamıyorum.

• tasarımı çöp

• Bu telefonun yerli ve yabancı neredeyse bütün incelemelerini izledim.
    Sonunda mesut abi de incelemeyi sundu artık gönül rahatlıgıyla alabilirim.
    M7 kullanıyorum 3 yıldır ve bu sene zarfında HTC den al beni diyecek bir telefon bekliyorum şu geçtigimiz 3 yılda al beni diyecek benim açımdan bir telefon çıkmadı taa ki HTC 10 çıkana kadar.
    HTC M7 hala sorunsuz ve hızlı bir şekilde kullanıyorum tüm ihtiyacımıda karşılıyor. Telefonu ekran koruyucusuz ve kapaksız şekilde 3 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun olmadı düşse bile.
    Şunu gördüm ki izlediğim onca inceleme de bu telefonun tek rakibi olduğu söylendi o da S7 Edge modeli. G5 i hiç kimse bu iki cihaza rakip dahi görmedi.
    HTC alma sebebim arayüz işlevselliği ve hızı. Yıllarca kullansan dahi donma kasma yapmaması.
    Tüm uygulamalarının kendine ait uygulamaların artık google play store da olması ve sürekli güncelleme alması ki artık onlar isteğe göre indirebileceğiz 10 ile.
    Kamera gerçek renk konusunda tartışmasız.
    Ön kamera gerçekten iyi
    Kulaklık çıkışı ve kulaklık cabası.
    Telefonun üzerinde ki hoparlörler benim için yeterli derecede onlardan çılgınca ses çıkmasını beklemiyorum zaten günlük hayatımda da telefonu sürekli sessizde yada kulaklıkla kullanırım.
    Pil ömrü gayet yeterli.
    Almamak için bir sebeb yok.

Ağzına sağlık mesut abi teşekkürler inceleme için.

• Htc 10 pzt elimde olacak.sabırsızlanmamak elde değil tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: minur

Htc 10 pzt elimde olacak.sabırsızlanmamak elde değil tabi.

P.tesi satışa sunulacağı kesin mi hocam, ön sipariş mi alınacak yoksa raflarda olacak mı bilginiz var mı
  • Sonunda inceleme gelmiş. :D

• Kutudan ilk çıktığı zaman ne kadar boş hafıza sunuyor. Sadeleşme politikası meyvelerini vermiş mi ?

• Mesut abi, erdi abi sanırım ön inceleme yapmıştı 14 dk, bu incelme ise 9 dk.

Acaba uzun kullanım testi yapılacak mı ?

• Bu pil süreleriyle uçsa kaçsa en hızlısı, en iyisi olsa neye yarar ki? Hemde her geçen gün fiyatlar artarken hiç hak edilen ürünler ortaya çıktığını düşünmüyorum.
  • Bu modelle htc bana nokianin son zamanlarini hatirlatti. Bazi seylerde asiri geri kalsada oyle mükemmel ayrintilari vardi ki telefonlar insanin gonlunu celiyordu. E7yi almamin sebepleri de bazi ozellikleriyle zamaninin cok cok otesine gecmesiydi.

Mesut abi telefonu eline almadan once yerden yere vuruyordu. Hakliydi da Bende vuruyordum. Ama eline alinca her sey bir anda degisti. Iste kalite boyle bir sey. Ayrıntılara verilen onem, elinden gelenin en iyisini yapma cabasi.

Belki her seyi iyi yapamiyor ama, iyi yaptıklarıyla kalbinizi fethetmeyi basariyor. Finansal olarak batik bir zamanda HTC en iyisini yapmak icin ugrasmis. Yapabildigi kadar da yapmis.

Ben boyle cihazlari daha cok seviyorum. Duygusal bir bag kuruyorum. Evet home butonu resmen asagida. Bakinca yahu bir sorun mu var dedirtiyor. Eksikleri de var. Ama cebimde S7 olacagina HTC 10 olmasini isterdim. Elime her aldigimda heyecan duymak isterim. Samsunglarin hiçbirinde bu olmadi, olamayacak. Cunku Samsung risk almayi sevmiyor. Denemeyi sevmiyor. Denenmisi alip yapıyor. Eskiden beceremezdi, artık cok daha becerikli.

Sonuc olarak istedigim tek sey Googlein da destegiyle htcnin ayaga kalkmasi. Htc, Nokia, Sony ve biraz daha becerikli olsa LG gibi markalar renk katiyorlar. Samsung da yenilik yapıyor ama, radikal degisiklik soz konusu olunca malesef korkak

• Bu tiple mi?

Bu tiple en iyi amiral gemi olamazda bi 3 sene sonra falan 1000 lira alti f/p urunlerinde cinlilere alternatif olabilir oda belki..

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows10

iyi de lg g5 de oyuncak telefon gibi, bataryayı tak-çıkar, tak-çıkar.

Benim kişisel görüşüm sizin ki gibi değil malesef hocam modülerlik var hem ortada ha ben kullanır mıyım kullanmam bugüne kadar ne hi-fi müzik dinledim ne 360 kamera kullanma gereksinimi duydum ne de VR gözlüğüm olmadığı için bi yerlerim şişti. Ama tasarım olarak değerlendirince HTC 10 karşısında daha iyi bence. Keza kamera kalitesi ve test videolarından izlediğim kadarıyla speed testlerde oyun, uygulama açışlarındada bazı yerde HTC bazı yerde LG ön plana çıkıyor ama bunlarda bariz farklar yani şu daha hızlı bunu alayım denecek kadar farkları yok birbirlerinden. G5 benim bu sene ki favorim açıkcası S7 Edge tasarım olaral daha güzel ama ben G5'i daha bi sevdim neyse LG fanboyluğuna gidiyo benim yazı burada bitireyim en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows10

şu ortamda en iyisi s7 edge gibi gözüküyor.

ya da biraz daha bekleyip note 6 alınabilir.

Bunu yazarken daha çok tasarımı ön planda tuttuğunuzu düşündüğüm için mesajını artılıyorum

• ReaLLibe kullanıcısına yanıt
    tasarım, batarya, ekran büyüklüğü gibi faktörleri bilhassa düşünerek bunu dedim. :)
  • rehberde ahmet davutoğluyla acun ılıcalı mı gördüm yoksa ben mi öyle gördüm?

• donanim olarak guzel ama on tasarimi berbat. parmak izi okuyucusunun konumu, beyaz ekranda cok kalin olan ekran cercevesi berbat hale getirmis telefonu.

yeni nexusu beklemeye devam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.