Şimdi Ara

[Çözüldü] HP Support Assistant Sürücü Güncelleme ve Mesajlar Sistem Analizi Başarısızlık Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
8.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bundan 2 ay önce dizüstü bilgisayarımda HP Support Assistant ile sürücü güncellemesi yapacaktım ve mesajlara bakacaktım. Ancak güncellemeleri denetlerken bir baktım sistem analizi başarısız olmuştu. Bundan dolayı ne sürücüleri güncelleyebiliyorum ne de mesajlara bakabiliyorum. Eğer çözüm bulamazsanız bir yöntem önerir misiniz? Not: Ekran görüntüsü benim değildir ancak ben de aynı sorunu yaşıyorum.

Edit: 2 ay önce HP Destek ile pazarlıktan sonra programdaki sorun kısmen çözüldü ve daha sonra o sürüm yayınlandı.

Edit 2: HP destek ekibine yine bir şeyler yazdıktan sonra cevap vermeseler de sorunum tamamen çözüldü (sadece bende).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 31 Ağustos 2020; 14:58:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı sorunu bende de var maalesef.
  • Bu sorunun nedenini halen anlayabilmiş değilim ancak elimde bu programın yerine geçici olarak kullanabileceğim birkaç alternatif program var. Eğer bu sorunu çözemezsem elimdeki programı kullanabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KindElephant480 -- 1 Eylül 2018; 14:35:38 >
  • Birkaç aydır aynı sorun bende de var. Uygulamadan kaynaklandığını düşündüğümden formata girişmedim. Çözebilirseniz eğer konuya yöntemi yazın lütfen.
  • Format atmanın bu soruna faydası olabileceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KindElephant480 -- 3 Eylül 2018; 22:11:18 >
  • Bu arada HP ile forum üzerinden yazışmıştık bir şeyler söylemişti, isteyen deneyebilir. bende işe yaramadı malesef.
  • Eğer bu yöntemleri denememe rağmen sorunum çözülmezse herhangi bir sürücü güncelleme programı kullanabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KindElephant480 -- 6 Eylül 2018; 17:48:24 >
  • windows update de bakıyor ama Driver Booster ile de kontrol ediyorum ara sıra, ayrıca manuel olarak kendi sitesinden kontrol edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djdeha -- 6 Eylül 2018; 21:49:15 >
  • djdeha kullanıcısına yanıt
    Çözümü çok dikkatli okuduğumda bu soruna ait bir çözüm olmadığı belli oluyor. Eskiden sürücülerimi başka bir sürücü güncelleme programı ile güncelliyordum (o zamanlar Samsung laptop kullanıyordum ve o zamanlar sürücü bulamadığım için başka bir program ile sürücüleri güncelledim.) Bir de bu sorunu yaşadığım laptop OMEN serisinden değil.

• Claimant kullanıcısına yanıt
    Bu programın üstüne bu programı yükledim ama bu sorunu çözemedi. Format atmanın pek bir faydası olacağını sanmıyorum. Bu sorunu yaşadığım PC: HP 15-af110nt

• Tamamen kaldırıp tekrar kurmayı denedim, bilgisayarın tüm sürücülerini güncelleştirip denedim, bilgisayarı sıfırlayıp güncel sürücüleri kurarak denedim fakat hiçbir şekilde sonuç alamadım. Sanıyorum ki arada bir sürücü sayfasını açıp manuel kontrol ederek idare edeceğiz.
    Eskiden (galiba 1-2 yıl önce başka bir PC kullanırken) sürücülerimi sürücü güncelleme programı (bu programın yerine geçecek başka bir program) kullanıyordum. Çünkü güncel sürücü bulamıyordum. Kendi sürücü programı (Samsung'un sürücü güncelleme programı) ise sadece 64 bit destekliyordu ve ondan dolayı da yükleyemiyordum. 4 ay önce bu PC'ye geçtim ve geçtiğimde ise bu sorunu yaşar yaşamaz sürücü güncelleme programı kurdum ancak nereden yükleyeceğime karar veremedim. Eğer bu soruna çözüm bulamazsam eskiden kullandığım programı kullanabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: KindElephant480

Eskiden (galiba 1-2 yıl önce başka bir PC kullanırken) sürücülerimi sürücü güncelleme programı (bu programın yerine geçecek başka bir program) kullanıyordum. Çünkü güncel sürücü bulamıyordum. Kendi sürücü programı (Samsung'un sürücü güncelleme programı) ise sadece 64 bit destekliyordu ve ondan dolayı da yükleyemiyordum. 4 ay önce bu PC'ye geçtim ve geçtiğimde ise bu sorunu yaşar yaşamaz sürücü güncelleme programı kurdum ancak nereden yükleyeceğime karar veremedim. Eğer bu soruna çözüm bulamazsam eskiden kullandığım programı kullanabilir miyim?
    hocam bilgisayar sizin, karar sizin. benim tavsiyem üreticinin internet sitesinden model kodu ile arama yapmanız, yeni sürüm varsa kendiniz indirip kurmanız yönünde olur.

hp bilgisayarlarınız için https://support.hp.com/tr-tr/drivers bu link üzerinden seri numarası ya da ürün model kodu girerek sürücü indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. hpsa çalışmadığı için aylardır aklıma geldikçe girip indirip güncelliyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Claimant -- 13 Ekim 2018; 16:42:6 >

Bir şey fark ettim. Güncellemeleri denetlerken güncelleme tanımlarını daha hızlı indirdiğini fark ettim (sistem analizi hariç).

Bu da bana ait olan resim. Bu sorunu kalıcı olarak nasıl çözeceğim? Bu olaydan 7-8 ay önce Windows 7 yükleyip Windows 10'a geri dönmüştüm (kurtarma medyası yoktu ama bir kurtarma medyası alıp da yaptık). Bu işlem bu soruna neden olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KindElephant480 -- 31 Ağustos 2020; 14:59:45 >
  • olabilir hocam, ben de win10pro alıp temiz bir formatla denesem mi diye düşünmüyor değilim.
  • djdeha kullanıcısına yanıt
    Temiz kurulumun da bir faydası olacağını sanmıyorum. Ayrıca bu laptop'ta uyku modu sorunu var. Bu sorunda ekran ve harddisk kapanıyor ama uyku moduna geçmiyor. İşin en garibi yanıp sönme veya bip sesi yok (bu laptop'un genel olarak bip sesi çıkardığını biliyorum) ve hiçbir tepki vermiyor. Daha önce (1 yıl önce) buna benzer bir vaka yaşamıştım ama sürücü güncelleme programı ile sürücülerden birini güncelleyince geçti.

• sürücü programlarında donanımın çipseti, ürün kimliği gibi kritik bilgiler üzerinden kontrol gerçekleştiriliyor, bulunabilirse direkt olması gereken sürücü kuruluyor. o marka model donanımın sürücüsü yoksa "hmm bu uyumluya benziyor, dur bi' kurayım" şeklinde ilerleme söz konusu olabiliyor. bu nedenle biraz fazla vakit ayırarak da olsa sürücünün doğruluğundan emin olarak kurma taraftarıyım. hiç değilse format öncesi o anki güncel sürücüler indirilip depolanabilir, format sonrası sırayla kurulabilir. bu şekilde de süreç gayet pratik oluyor.

sistem üreticileri bir parça için kendilerine özel sürücü hazırlayabiliyor. hpsa tarzı uygulamaların var oluş sebeplerinden biri de muhtemel ki sistem üreticisine ait güncel sürücülere tek tıkla ulaşabilmeyi sağlamak.

sorun yaşadığım cihazım freebsd idi, win10pro kurup sorunsuzca hpsa kullandım. bir gün fark ettim ki hpsa düzgün çalışmıyor, analiz aşamasında hata veriyor, düzeltmeye uğraştım. ama hiç sonuç alamadım. belki windows güncellemelerindendir bu, belki hpsa yüzünden. yaygın olarak görüldüğünü de farklı cihazlarda da ortaya çıkabildiğini göz önünde bulundurursak ikisi de olası.

win10pro'yu sıfırdan kurmak işe yaramadı bende. belki sizlerde yarar. yine de manuel sürücü kontrolü çok zahmetli olmadığından ve zaten yılda bir iki güncelleme ancak geldiğinden bu durumun pek üzerinde durulmasa da problem oluşturmayacaktır.

Format atmak ya da temiz kurulum yapmak istemiyorum. Zaten bunlar hiçbir işe yaramaz. Ancak veri kaybına yol açar. Bu sorunun nedenini bilmiyorum ve çözümünü de bulamadım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.