Şimdi Ara

HP ProBook Kullanıcılar Kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
3
Favori
10.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fp olarak pro book tercih edilir. Dokunmatik ekran ve tablet mod destekli cihaz 1500 lira fazla bence degmez. 14" olan ise harici ekran karti beraberinde isinma ve pil kaybu demek oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetYOL

Fp olarak pro book tercih edilir. Dokunmatik ekran ve tablet mod destekli cihaz 1500 lira fazla bence degmez. 14" olan ise harici ekran karti beraberinde isinma ve pil kaybu demek oluyor.
    Dokunmatik olan 4000 TL vatan da, fark 700.

13,3 de ekran ips mi, degil sanki degil mi ? Digerleri ips...

Ekran kalitesi cok farklimidir ips olanlarin ?

Ayrica 700 TL pahalli olan in ekrani ve ekran karti da ustun degil mi ?
  • Ben makinayi 3000 e aldim verdoin linkte 4699 yaziyordu 1500 dedim o yizden.

Benim oyunla isim yoksa touch padla isim yoksa degil 700 1 lira bile fazla vermem. Probooklar is ve mobilite bazli. Yukardada yazdim harici ekran karti isinma ve pil kaybi demek oluyor. Yine yukarda yazdim ekran ozelliklerini tercih senin tabi ben hp saticisi degilim sonucta.
  • AhmetYOL kullanıcısına yanıt
    teşekkurler yorum ve öneriler için, oyunla işim yok, ama iyi bir laptop alıp 3-4 sene değiştirmek istemeiyorum...
    o yuzden her amaca uygun olsun modundayım biraz...
    bende sizin cihazınızdan sipariş ettim. 3100 tl ye mal oldu. Yazılım geliştirmek için aldım, bana yeteceğini düşünüyorum. Cihazı almamda sizin yorumlarınız da etkili oldu. Geldikten sonra yine fikirlerimi yazarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

bende sizin cihazınızdan sipariş ettim. 3100 tl ye mal oldu. Yazılım geliştirmek için aldım, bana yeteceğini düşünüyorum. Cihazı almamda sizin yorumlarınız da etkili oldu. Geldikten sonra yine fikirlerimi yazarım :)
    Hayırlısı olsun. İnşallah memnun kalırsın.
    Bu arada dün cihazın arka kapağını açtım cihazda ssd değil intel m2-sata var.
    İlk postuda güncelledim bu doğrultuda.
    Siparişten önce gördüm hocam sorun yok işini yapsın da :) evde 2 tane nas var bu sebeple bilgisayara programlar harici birşey yükleyeceğimi düşünmüyorum. Cihazlarımı temiz kullanırım bilen bilir. İnşallah sorunsuz kullanırız uzun yıllar.
  • quote:

Siparişten önce gördüm hocam sorun yok işini yapsın da :) evde 2 tane nas var bu sebeple bilgisayara programlar harici birşey yükleyeceğimi düşünmüyorum. Cihazlarımı temiz kullanırım bilen bilir. İnşallah sorunsuz kullanırız uzun yıllar.
    m2-sata olması iyi bir şey zaten.
    İnşallah uzun yıllar kullanırız. önceki makinayı 10 küsür yıl kullandım. Bu da o civarlarda gider diye düşünüyorum.
    Ahmet hocam, bizim cihaza en fazla kaç gb ram upgrade edebiliyoruz
  • 32 okudum. 16 + 16 yapabiliyoruz.
    Edit : burada uyumlu ramler listelenmiş.
    http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/HP---Compaq/probook-430-g5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetYOL -- 10 Temmuz 2018; 8:26:39 >
  • hocam konuyu kirletiyorum kusura bakmayın, gerçekten 2001 doğumlu musunuz? Profilinizde öyle gözüküyorda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toriko

hocam konuyu kirletiyorum kusura bakmayın, gerçekten 2001 doğumlu musunuz? Profilinizde öyle gözüküyorda.
    Şu postu o kadar okudunda yaşımı mı merak ettin? :)
    Merakını gidereyim 2001 doğumlu değilim salladım o bilgiyi.
    Hakkaten konuda ilk kirini aldı sayende. pm diye birşey icat edilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetYOL -- 12 Temmuz 2018; 21:8:27 >
  • Cihazı 2 gündür akşamları kullanıyorum ve şuana kadar bir sorun yaşamadım. Sadece ekran çözünürlüğü ve ekranın mat olması hoşuma gitmedi. Genelde evde olduğumdan ve evde de başka monitöre bağlayıp kullandığımdan pek sorun etmiyorum. İşlemcisi yaptığım işlere gayet yeterli geliyor, hızı memnun ediyor. Oyun oynamadığımdan çok da bilgisayar zorlanmadı ve bu haliyle ben pek ısındıramadım bilgisayarı. Ayrıca ısınsa da sorun değil, zalman'ın 13" soğutucusu var altında hemen müdahale eder diye düşünüyorum :)

Genel itibari ile memnunum. Tşk ederim konu sahibinden yaptığı bilgilendirmelerden dolayı.
  • quote:

Cihazı 2 gündür akşamları kullanıyorum ve şuana kadar bir sorun yaşamadım. Sadece ekran çözünürlüğü ve ekranın mat olması hoşuma gitmedi. Genelde evde olduğumdan ve evde de başka monitöre bağlayıp kullandığımdan pek sorun etmiyorum. İşlemcisi yaptığım işlere gayet yeterli geliyor, hızı memnun ediyor. Oyun oynamadığımdan çok da bilgisayar zorlanmadı ve bu haliyle ben pek ısındıramadım bilgisayarı. Ayrıca ısınsa da sorun değil, zalman'ın 13" soğutucusu var altında hemen müdahale eder diye düşünüyorum :)

Genel itibari ile memnunum. Tşk ederim konu sahibinden yaptığı bilgilendirmelerden dolayı.
    Rica ederim.
    Teşekkürler.
  • Merhaba konuya yeni denk geldim bende bu tarz bir laptop almaya karar verdim. Biraz araştırdım bu konuya denk geldim. Aslında
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-3dm11ea-14-bp104nt-i5-8250u-8gb-256ssd-2gb-14-fullhd-notebook-P229916983?

bu laptop içime çok sinmişti fakat kasası sanırım plastik bu yüzden vazgeçtim.Siz probook u nereden aldınız acaba? Aşağıdaki linkte bir tane buldum kasası metalik değil mi bunun?

https://www.hepsiburada.com/hp-probook-g5-430-intel-core-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-freedos-13-3-tasinabilir-bilgisayar-2sx95ea-p-HBV000009Y537?magaza=Bili%C5%9Fim%20Plaza

Bir de 14" probook var mı ips ekran olan bilginiz var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Franci

Merhaba konuya yeni denk geldim bende bu tarz bir laptop almaya karar verdim. Biraz araştırdım bu konuya denk geldim. Aslında
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-3dm11ea-14-bp104nt-i5-8250u-8gb-256ssd-2gb-14-fullhd-notebook-P229916983?

bu laptop içime çok sinmişti fakat kasası sanırım plastik bu yüzden vazgeçtim.Siz probook u nereden aldınız acaba? Aşağıdaki linkte bir tane buldum kasası metalik değil mi bunun?

https://www.hepsiburada.com/hp-probook-g5-430-intel-core-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-freedos-13-3-tasinabilir-bilgisayar-2sx95ea-p-HBV000009Y537?magaza=Bili%C5%9Fim%20Plaza

Bir de 14" probook var mı ips ekran olan bilginiz var mıdır?
    Gosterdigin cihaz fp olarak gayet iyi. Ayni cihazi baska arkadasta dusunuyordu konusu olacak altlarda. Fakat bu cihaz fhd ve harici ekran kartina sahip bu pile olumsuz etki edeceginden bana uymuyor. Ama cihaz pil vs derdin yoksa alinabilir. Plastik kasadan oturu Belki isinma sorunu olabilir onu bilemem. Ben probooku oyun deil program gelistirmek ve mobil amacli aldim. Pil suresi de onemliydi benimvicin. ve gayet memnunum 3075 e gelmisti . Bir arkadsta 3100 e almis. Cihazin detaylarini yazdim oradan bakip karar verebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetYOL -- 14 Temmuz 2018; 0:23:48 >

• Hala karar veremedim:) aslinda full hd ips bir cihaz istiyorum probooklar çok hosuma gidiyor. 440 g5 modeline yoneldim. Siz onceki mesajlarinizda 14” olmasi olumsuz demissiniz. 14” ips ekranin isinmaya etkisi daha fazla etkisi olur mu? Pile etkisinin cok fazla olur mu?

Bir de harici ekran karti var bu modelde oyun hic oynamayacgim buna ragmen isinmaya veya pile etkisi yine fazla olur mu acaba?
  • quote:

Hala karar veremedim:) aslinda full hd ips bir cihaz istiyorum probooklar çok hosuma gidiyor. 440 g5 modeline yoneldim. Siz onceki mesajlarinizda 14” olmasi olumsuz demissiniz. 14” ips ekranin isinmaya etkisi daha fazla etkisi olur mu? Pile etkisinin cok fazla olur mu?

Bir de harici ekran karti var bu modelde oyun hic oynamayacgim buna ragmen isinmaya veya pile etkisi yine fazla olur mu acaba?
    14 " olmasi ve fhd olmasi ve harici ekran karti pilden calisma suresini dusurecektir. Senin icin onemli deilse alabilirsin 14" olan cihaz kotu bir cihaz degil. Ne istedigin onemli cok seyahat ederim is guc yaparim aman pilim uzun gitsin gibi bir derdin varsa g5 430 bicilmis kaftan.
    Oyunla isin yoksa g5 430 daha iyi bir secim olur senin icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetYOL -- 21 Temmuz 2018; 16:43:40 >
  • Aslinda 430 tercih edecektim ama tek istegim ips ekran ve normal kullanimda isinma olmamasi. O yuzden 440 a yoneldim. Pil suresi cok onemli degil ama yine 4 saat civari gitse iyi olur.

iki tane 440 arasinda kaldim

biri i7 8550 harici ekran kartli digeri i5 8250

Islemci farki, ips ekran, harici ekran karti isinmayi çok etkiler mi ondan emin olamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Franci -- 21 Temmuz 2018; 18:25:46 >
  • quote:

Aslinda 430 tercih edecektim ama tek istegim ips ekran ve normal kullanimda isinma olmamasi. O yuzden 440 a yoneldim. Pil suresi cok onemli degil ama yine 4 saat civari gitse iyi olur.

iki tane 440 arasinda kaldim

biri i7 8550 harici ekran kartli digeri i5 8250

Islemci farki, ips ekran, harici ekran karti isinmayi çok etkiler mi ondan emin olamiyorum
    Butce sorunun yoksa i7 almani oneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetYOL -- 21 Temmuz 2018; 18:34:59 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.