Şimdi Ara

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
18
Favori
51.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok teşekkür ederim galiba bende bu laptopu alacağım
  • Anilcee kullanıcısına yanıt
    Rica ederim aldıgınızda bizimle paylaşın görüşlerinizi hocam
  • Kasanın açılması zor mu? İnternette bir video gördüm HP yeşil renkli, işlemcisi 7700 hq olandan. Laptopun birçok vidası vardı ve içini açmak için kenarlardan tornavidayla kanırtmış.

Bir de laptopu nereden aldınız? Hepsiburada'da 3.400 TL'ye satılıyor şu an. Bu fiyata elden teslim alacağımız güvenilir bir yer olsa süper olurdu. Kargoda oraya buraya fırlatacaklar diye insan tedirgin oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • drowen kullanıcısına yanıt
    Linkini attığım yerden aldım.Aldığımda fiyatı 3569 liraydı.Ayrıca buradan alırsanız yanında hp sırt çantası hediye ediyorlar.Başkayerde bulamazsınız,bu size linkini attığım yer resmi hp kanadı altında çalışan firma.Hiç bir sıkıntı yaşamazsınız,ürün sapasağlam yurtiçi kargo ile geldi.Kargolar kötü fakat bu cihazlar da ona göre paketleniyor.Paketlemesi sağlam oldugu için bir sıkıntı olmaz.Ürünü almadan önce eski hp laptopı bulup değişim kampanyasına katılmanızı tavsiye ederim,böylece 480 TL hp size para iadesi yapıyor.,ben bu şekilde yaptım ve para iadem geçen hafta gerçekleşti.Laptop 3 bin 89 liraya gelmiş oldu.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-gaming-nb-15-cb005nt-2cj23ea-i5-7300hq-8gb-ddr4-1tb-7200rpm-gtx1050-4gb-ddr5-15-6-fullhd-dos-296217820

İçini açması eğer eliniz yatkınsa çok basit.Eliniz yatkın değilse biraz zorlanabilirsiniz,vidaları çıkardıktan sonra biraz kanıttırmanız gerekiyor çünkü tırnaklarını attırmanız lazım.
  • Satıcı integra bilgisayar sanırım. Müşteri yorumları iyi görünüyor.

Çantası nasıl acaba, kaliteli midir?

Orta halli bir çanta.Dandik değil ama çokta kaliteli değil.Mavi renk.Integra sorun yaşatmaz size kaliteli firmadır
  • 15-Cb005nt'nin nvme desteklediği forumda yazılıyor. Ancak Hp'nin kendi sitesinde, laptop özelliklerinde nvme desteği olup olmadığı yazılmamış.

Nvme desteğiyle ilgili bir kaynak gösterebilir misiniz?

Nvme desteğini bilmiyorum,m2 portu var sadece.Tek bildiğim bu.Anakart üzerinden ekran görüntüsü attım anlaşılabilirse oradan bakabilirsiniz.Sanırım m2 portu var sadece
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Melih hocam ben yine gittim toshiba aldım

Toshibanın eski bir notebookunu buldum , kapalı kutu , sıfır , hiç açılmamış ürün

Ekranı mat ekran ve kaliteli, toshibanın kendi ekranı

• quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

Melih hocam ben yine gittim toshiba aldım

Toshibanın eski bir notebookunu buldum , kapalı kutu , sıfır , hiç açılmamış ürün

Ekranı mat ekran ve kaliteli, toshibanın kendi ekranı

Hayırlı olsun hocam :D Sağlık olsun beğenmişseniz siz o önemli.Garantilik bir durum çıkmaz umarım ileride benim gibi rezil olmayın
  • Sağol

Notebooktan memnunum , özellikle ekranı

Notebook eski , içinde Windows 7 pro yüklü , ayrıca kutunun içinde Windows 8 pro dvdsi var , istediğim zaman Windows 8 e geçebileceğim

Nvidia gt730m var , i7 pro işlemci var 3,0 ghz -3,7 ghz hızında

Garanti konusunda haklısın fakat ben de sorun olursa tüketici hakem heyetine başvururum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonyz10c -- 10 Eylül 2017; 2:49:54 >
  • İade kampanyasına katıldım hem bu yüzden hem de hp ye marka olarak güvendiğim için hp bakıyorum sadece.

İlk laptopum olacak fakat hep 17.3 almak istedim. Çünkü ekstadan monitör kullanmak istemiyorum ve 15.6 ile yanyana koyunca çok fark var sanki en azından mağazalarda öyle deneyimledim. Bu yüzden bc ve cb serilerinden ziyade bu cihaza baktım daha çok.konudaki mesajlardan sonra bc yi pek düşünmüyorum ama cb serisi hakkında fikirlerinizi almak isterim. Bu üç seride hemen hemen aynu fiyat aralığında(3500bandında) hangisini önerirseniz ona yönleneceğim. Tamam 17.3 çok cezbedici ve kağıt üstünde hepsi de aynı özelliklere sahip ama hp de boşuna yeni seri üretmemiştir vardır bi nüans.

İncelediğim ve sizden tavsiye beklediğim cihazlar şunlar:

Cb005nt.bu cihaz 3400lira civarı.bunun 12 gb ramli ve 128gb ssdli modeli de var cb006nt diye fakat 3700lira civarı. O kadar açılmak istemiyorum çünkü 3800lira civarına omen serisi var.

Diğer cihaz bc202nt. 3500lira civarında ekstrası ram 8yerine 12 fakat ssd yok ve konuda özellikle ısınma konusunda pek memnun kalınmamış.ama yine de incelediklerim arasında fiyatından ötürü

Son olarak da 17.3 ekranı 128ssdsiyle kafama en çok yatan ab201nt. Bununla cb005nt arasında kaldım daha çok. kağıt üstüne bakarsak 100lira fark verip( ab201nt 3500lira civarı) 128ssd ve 17.3 ekranla ab201 nt daha cazip gelse de cb serisi de buna göre çok daha güncel olduğu için siz üstatlara danışmak istedim.

Son olarak 3200-3500lira bandında hpnin önereceğiniz başka bi laptopu varsa ona da bakabilirim tabi. Ben sadece bu 3cihazı bulabildim.

Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iKD44 İ kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ab201.Yeni seri pavilion arta kalan envy lerden ve pavilionlardan türetme. Kasası çok kötü bana göre.(göreceli) Bir kere o menteşe fan çıkışına engel. Ayrıca ergonomisi ultrabooklara uygun,gaming e uygun sayılmaz.(göreceliden ziyade doğru bence ) Bc202 de güzel ama ab serisi paran varsa hiç düşünme bu yıl ki en iyi laptop bana göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Kesinlikle ab201.Yeni seri pavilion arta kalan envy lerden ve pavilionlardan türetme. Kasası çok kötü bana göre.(göreceli) Bir kere o menteşe fan çıkışına engel. Ayrıca ergonomisi ultrabooklara uygun,gaming e uygun sayılmaz.(göreceliden ziyade doğru bence ) Bc202 de güzel ama ab serisi paran varsa hiç düşünme bu yıl ki en iyi laptop bana göre.

Sağol hocam. Okuduğum konularda da bahsetmişlerdi fanın sıkıntısından direk ekrana geliyor gibisinden bişeyler yazmışlardı sanki. Zaten kağıt üstünde de ab201 mantıklı geliyor. 17.3 göreceli bi kavram olsa da her laptop için büyük ekranlısı daha pahalı oluyor model-özellik aynı olduğu sürece. Bir de 128ssd olayı var tabi. Ha 100lira fark var ama bu iki özellik için değer bence. Tek kafama takılan ab201 in diğer iki seriye göre de eski olmasından ötürü bu modellerin daha iyileştirilmiş olduğunu düşünüyodum ama öyle olmadığını belirtmişsiniz. Tekrar teşekkürler

• Bu cihazda ısınma problemi var mı?

• merhaba ben de ayni modeli satin aldim fakat alt sag panel oyun oynarken muthis isiniyor. ayrica fanlardan biri 140 pmr nin uzerine cikmiyir sozde de boyle mi yoksa benim cihaz arizali mi

• quote:

Orijinalden alıntı: melihgezer

quote:

Orijinalden alıntı: enesbey99

valla sizin yorumunuzdan sonra çok kararsız kaldım . bunda da nvme ssd slotu varmı

M2 SSD Slotu var.İçini açtım cihazın bakabilirsiniz.Bende M2 olmadıgı için 240 GB Ayrı olarak aldıgım ssd yi içindeki HDD ile değiştirdim.İçinden çıkanıda yedek disk yaptım.

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ)

Hocam konuyu hep HP forumunda aradığım için bulamamıştım, MSI forumuna açmışsın Yöneticilerden rica ederim HP forumuna taşısınlar.

Geçen hafta 3379 tlye aldım. 480 iade alacağım, 7 yıllık masaüstü bilgisayarımı da 400'e sattım. 100 lira da chip para aldım,gerçek bir DH üyesi hissettim Bilgisayar oldukça uygun bir fiyata denk geldi. Bugün SSDli modelinin 3399'a satıldığını görünce biraz canım sıkıldı. Araştırırken bu fotoğrafı buldum.

Kasayı açmak biraz zahmetli gözüküyor, M2 SSD slotu tam olarak neresi oluyor ? Kasayı açınca garantisi bozulur sanırım. Şu an için memnunum, sağ altta biraz ısınma var sadece. 2 yıl böyle kullanıp garantisi bitince SSD takmak istesem içindeki 1 TBlık harddiski çıkarmadan kolaylıkla takabilir miyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

quote:

Orijinalden alıntı: melihgezer

quote:

Orijinalden alıntı: enesbey99

valla sizin yorumunuzdan sonra çok kararsız kaldım . bunda da nvme ssd slotu varmı

M2 SSD Slotu var.İçini açtım cihazın bakabilirsiniz.Bende M2 olmadıgı için 240 GB Ayrı olarak aldıgım ssd yi içindeki HDD ile değiştirdim.İçinden çıkanıda yedek disk yaptım.

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ)

Hocam konuyu hep HP forumunda aradığım için bulamamıştım, MSI forumuna açmışsın Yöneticilerden rica ederim HP forumuna taşısınlar.

Geçen hafta 3379 tlye aldım. 480 iade alacağım, 7 yıllık masaüstü bilgisayarımı da 400'e sattım. 100 lira da chip para aldım,gerçek bir DH üyesi hissettim Bilgisayar oldukça uygun bir fiyata denk geldi. Bugün SSDli modelinin 3399'a satıldığını görünce biraz canım sıkıldı. Araştırırken bu fotoğrafı buldum.

Kasayı açmak biraz zahmetli gözüküyor, M2 SSD slotu tam olarak neresi oluyor ? Kasayı açınca garantisi bozulur sanırım. Şu an için memnunum, sağ altta biraz ısınma var sadece. 2 yıl böyle kullanıp garantisi bitince SSD takmak istesem içindeki 1 TBlık harddiski çıkarmadan kolaylıkla takabilir miyim ?

O bulduğunuz fotoğraf bana ait hocam :D Alır almaz açtım ve ssd yi takıverdim.M2 slotu o fotoğrafta gördüğünüz fanların tam altında sağ kısımda girişi var dikkatli bakarsanız.Kapağı açması garantiyi bozmaz.Cihazın donanımına zarar vermediğin sürece garantin bozulmaz,bu şehir efsanesidir hocam.Kapağı açınca çok kolay şekilde takarsınız.Kapağı açması eli biraz teknolojik işlere merakı ve yatkınlığı olan kişi için çok basit,vidaları sök,sonra tık tık kapağı attır olay bu kadar.Sağ alt ısınıyor evet bu tamamen yazılımsal,speedfanı indirip bakarsanız fanlardan bir tanesi rpm olarak düşükte çalışıyor.Bunu yazılım olarak aşabiliriz.Fabrikasyon fanlardan bir tanesinin hızı yavaşlatılmış sanırım sessiz çalışması için ve fan ömrüne etkisinden dolayı olabilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.