Şimdi Ara

HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
27.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR "advanced 10*15 lik 100 tane fotoğraf kağıdı " az önce kargo ile geldi , teknosadan almıştım, aynen arkadaşın DEDİĞİ GİBİ HEMEN ÇIKTI ALDIM, DİREK YAZICIDAN ÇIKAR ÇIKMAZ SUYUNH ALTINA, oda nesiii su hiç bir etki yapamıyor, ÜSTELİK KAĞIT YENİ ÇIKTI TAM KURU BİLE DEĞİl, elimle ovuşturdum , iyice bastırıyorum boya hiç çıkmıyor ,dağılma sıfır, su kesinlikle o advanced kağıdını etkilemiyor, SONRA dedim ğeçete ile yapayım beyaz olduğu için belli olur, PEÇETE ile yapınca çok aşırı zorladım, peçeteye azcıkında olsa boya geldiğini gördüm, ama fotoğrafta hiç dağılma yok, fotoğraf aynen duruyor, peçete ile yapınca zorlayınca sadece üstkatmandan çok az olarak boya gelebiliyor ama dağılma yok, yine tamamen aynı duruyor.

KESİNLİKLE HP c5180 için advanced(gelişmiş) fotoğraf kapıdı alın. Sadece o kağıt suya dayanıklı.

PEKİ BENİM ANLAMADIĞIM, bu kağıt 250g lıktan ben cihazı aldığım zaman açgözlülük yapıp, 280grlık premium plus ultra gloos kağıdından almıştım bu kağıt ondan daha kalın ve fiyatı daha fazla. Ama bu kağıttan boya su ile zorlayınca çıkıyor, üstelik boya dağılıyor, resim birbirine giriyor..

Şİmdi neden hp böyle yapıyor, o zaman 280grlık kağıtları ne amaçla alınabilirki, suya dayanıklı değil ve daha pahalı..

BUNDAN SONRA " advanced foto kağıdı" alcam..

İlk izlenimler bunlar...

• bu aldığın advanced in üzeri tamamen parlakmı. fotoğrafçılardaki gibi parlakmı yani. yoksa hafif matlık varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir52 -- 28 Aralık 2007; 12:44:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: maydemir52

bu aldığın advanced in üzeri tamamen parlakmı. fotoğrafçılardaki gibi parlakmı yani. yoksa hafif matlık varmı.

Parlak, ve şöyle örnek vereyim c5180 ilk aldığımda yanında kutu içinde 2 tanemi ne fotoğraf kağıdı varya, işte onlarda "advanced" olması gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: birolayd

ARKADAŞLAR "advanced 10*15 lik 100 tane fotoğraf kağıdı " az önce kargo ile geldi , teknosadan almıştım, aynen arkadaşın DEDİĞİ GİBİ HEMEN ÇIKTI ALDIM, DİREK YAZICIDAN ÇIKAR ÇIKMAZ SUYUNH ALTINA, oda nesiii su hiç bir etki yapamıyor, ÜSTELİK KAĞIT YENİ ÇIKTI TAM KURU BİLE DEĞİl, elimle ovuşturdum , iyice bastırıyorum boya hiç çıkmıyor ,dağılma sıfır, su kesinlikle o advanced kağıdını etkilemiyor, SONRA dedim ğeçete ile yapayım beyaz olduğu için belli olur, PEÇETE ile yapınca çok aşırı zorladım, peçeteye azcıkında olsa boya geldiğini gördüm, ama fotoğrafta hiç dağılma yok, fotoğraf aynen duruyor, peçete ile yapınca zorlayınca sadece üstkatmandan çok az olarak boya gelebiliyor ama dağılma yok, yine tamamen aynı duruyor.

KESİNLİKLE HP c5180 için advanced(gelişmiş) fotoğraf kapıdı alın. Sadece o kağıt suya dayanıklı.

PEKİ BENİM ANLAMADIĞIM, bu kağıt 250g lıktan ben cihazı aldığım zaman açgözlülük yapıp, 280grlık premium plus ultra gloos kağıdından almıştım bu kağıt ondan daha kalın ve fiyatı daha fazla. Ama bu kağıttan boya su ile zorlayınca çıkıyor, üstelik boya dağılıyor, resim birbirine giriyor..

Şİmdi neden hp böyle yapıyor, o zaman 280grlık kağıtları ne amaçla alınabilirki, suya dayanıklı değil ve daha pahalı..

İlk izlenimler bunlar...

kardeş ben pek anlamam hp fotoğraf kağıtlarından şunu sorcam resimcilerden aldığımız gibi mi kağıtlar? daha açık söleyim hani eski makinalar olurya film takarız sora çıktısını almak için fotoğrafçıya veririz kağıtlar o çıktılar gibimi?

• quote:

Orjinalden alıntı: layfor

quote:

ARKADAŞLAR "advanced 10*15 lik 100 tane fotoğraf kağıdı " az önce kargo ile geldi , teknosadan almıştım, aynen arkadaşın DEDİĞİ GİBİ HEMEN ÇIKTI ALDIM, DİREK YAZICIDAN ÇIKAR ÇIKMAZ SUYUNH ALTINA, oda nesiii su hiç bir etki yapamıyor, ÜSTELİK KAĞIT YENİ ÇIKTI TAM KURU BİLE DEĞİl, elimle ovuşturdum , iyice bastırıyorum boya hiç çıkmıyor ,dağılma sıfır, su kesinlikle o advanced kağıdını etkilemiyor, SONRA dedim ğeçete ile yapayım beyaz olduğu için belli olur, PEÇETE ile yapınca çok aşırı zorladım, peçeteye azcıkında olsa boya geldiğini gördüm, ama fotoğrafta hiç dağılma yok, fotoğraf aynen duruyor, peçete ile yapınca zorlayınca sadece üstkatmandan çok az olarak boya gelebiliyor ama dağılma yok, yine tamamen aynı duruyor.

İlk izlenimler bunlar...

kardeş ben pek anlamam hp fotoğraf kağıtlarından şunu sorcam resimcilerden aldığımız gibi mi kağıtlar? daha açık söleyim hani eski makinalar olurya film takarız sora çıktısını almak için fotoğrafçıya veririz kağıtlar o çıktılar gibimi?

AYNEN, film takarız örneği güzeldi, kağıtlar aynen fotoğrafçıdan aldığınız gibi, kısacası birisinde göstersen yazıcından çıktığını anlamaz çünkü aynı fotoğrafçıdaki foto kağıdı. Zaten çıkarttıklarımı fotoğrafçıda çıkartırıyorum zannediyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 28 Aralık 2007; 22:25:22 >

• quote:

İlk izlenimler bunlar...

hayırlı olsun Bende alayım bari o kağıttan. Teknosaya gittim burda foto kağıdı yok dedi, bide diğerine gideyim bakalım

Kargo parası aldılar mı hocam. KArgo parası falan almıyorlarsa bende netten sipariş vereyim ya

• quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

hayırlı olsun Bende alayım bari o kağıttan. Teknosaya gittim burda foto kağıdı yok dedi, bide diğerine gideyim bakalım

Kargo parası aldılar mı hocam. KArgo parası falan almıyorlarsa bende netten sipariş vereyim ya

2.5 ytl kargo parası alıyorlar bulamazsan sipariş ver, birde anlamadığım bu 100lükler her sitede 16-20 ytl arasında iken sadece teknosada 8ytl. Anlamadım gitti. Fark etmeden fiyatı arttırmadan çabuk al.
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Pro 8ytl
    Üründen sipariş verdim.. 8ytl+ 2.5ytl kargo ile toplam 10.5ytl tuttu.. 100 tane 10*15 lik hp advanced fotoğraf kağıdı..

HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gomez2007

toknosadan almıştım

Verdiğin adres için çok çok teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 29 Aralık 2007; 19:01:34 >

• quote:

quote:

2.5 ytl kargo parası alıyorlar bulamazsan sipariş ver, birde anlamadığım bu 100lükler her sitede 16-20 ytl arasında iken sadece teknosada 8ytl. Anlamadım gitti. Fark etmeden fiyatı arttırmadan çabuk al.
    Üründen sipariş verdim.. 8ytl+ 2.5ytl kargo ile toplam 10.5ytl tuttu.. 100 tane 10*15 lik hp advanced fotoğraf kağıdı..

HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gomez2007

toknosadan almıştım

Verdiğin adres için çok çok teşekkürler..

kredi kartını ödiyeyim de bu hafta bi spiraiş verelim bakalım bizde

Ya senin yazıcı ile benimki hemen hemen biribirne benziyor. Bende kart yuvası aşağıda sende yukarda. Bide sende lcd ekran var sanırsam. Acaba başka ne gibi farklılıklar var. Resim kalitesi de fark eder mi ki

• @birolayd hocam, Advanced ile Premium Plusı resim kaliteleri yönünden bir karşılaştırmasını yapabilir misin? Merak ettiğim kağıt kaliteleri çıktı kalitesini nasıl etkiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: joe_black

@birolayd hocam, Advanced ile Premium Plusı resim kaliteleri yönünden bir karşılaştırmasını yapabilir misin? Merak ettiğim kağıt kaliteleri çıktı kalitesini nasıl etkiliyor.

İkisi arasında kalite farkı yok, olsada gözle görünmüyor demekki ben ikisinin arasında bir fark göremedim..

Fotoğraf çıktıları için kağıt çok önemli
    -Kağıdın parlak olması önemli
    -Kağıdın kalın olması önemli(240-300 gr/m2 arasında)
    -En önemlisi SUYA DAYANIKLI olması gerekir.
    -Boyayın kalitesinden çok kağıdın boyayı tutması önemli.

Suya dayanıklı olan ise "advanced" dir,250g dır.
    Premium plus ondan biraz daha pahalı, 280g olduğundan dolayı olabilir ama SUYA dayanıklı değil. O yüzden uygun değil.

Kağıt kalitesi çıktı kalitesi için önemli ama gördüğün gibi en pahalı olan en kalitelisi olan olmuyor, advanced alki suya dayanıklı uzun yıllar kalacak foto çıkart.

• quote:

kredi kartını ödiyeyim de bu hafta bi spiraiş verelim bakalım bizde

Ya senin yazıcı ile benimki hemen hemen biribirne benziyor. Bende kart yuvası aşağıda sende yukarda. Bide sende lcd ekran var sanırsam. Acaba başka ne gibi farklılıklar var. Resim kalitesi de fark eder mi ki

Şey mesajlarında senin yazıcının modelini göremedim, modelini belirtirsen özelliklerine bakarız.

• Bugün Teknosa ya gittim. HP Advanced Photo Paper 10 x 15 cm 100 lük paketler 7,99 YTL ve yığınla vardı. Advanced Photo Paper A4 boyutundaki 50 lik paketlerde yanlış hatırlamıyorsam 17 YTL civarı idi. @birolayd ın önersini üzerine 2 paket aldım. Yarın da tekrar Teknosa tarafına gitmem gerekecek, hazır gitmişken bir pakette A4 boyutundakilerden almayı planlıyorum.

C5180 lerde kolay doldurulabilir kartuşlar için Cescesor marka mürekkep önerdiler ama henüz almış değilim. Bir kaç yerde de Ser-ink marka mürekkebin daha kaliteli olduğu söylenmişti. Gittigidiyorda polimer nickli arkadaş Cescesor marka mürekkep satıyor. 250 lik şişeler 13 ytl civarında. Cescesor un kendi sitesinde 11 Ytl. Ama ödeme Pay Pal ile Cescesor u Epsonlar kullananlar çok memnunlar ama HP photosmart serisinde kullananlardan herhangi bir yorum görmedim. Cescesor a mail attım, mürekkepleriniz HP photosmart yazıcılarda nasıl sonuç veriyor diye gelen cevabı aynen buraya kopyalıyorum.

quote:

Sitemize HP-Lexmark başlığı altında gördüğünüz mürekkepler sizin yazıcınızın kartuşlarında kullanılabilecek cinstendir. Bu mürekkepler özellikle HP'nin yeni nesil vivera mürekkeplerine alternatif olarak üretilmiştir, yani "genel uyumlu" ifadesi eşliğinde sunulan mürekkeplerden çok daha uygun renk tonlaması verir. Test edilmiştir. Yine pek çok dolum mürekkebinde olduğu gibi renklerin hemen solmadığını ve baskı kafasında tıkama yapmadığını da belirtmek isterim. Bu bakımdan; kendimiz kıyaslayarak ve görerek değerlendirdiğimiz için gayet yüz güldürücü sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz. Baskı kafasında şu an için problem yoksa ve kartuşlarınızı prosedüre uygun şekilde doldurduğunuz sürece ilk günkü kalitede fotoğraf çıktısı almaya devam edebilirsiniz.

Aslında; dolum esnasında sorun yaşayan kullanıcılarımız olmuyor değil. Bu sorunlar kartuş-yazıcı kafası tıkanıklığından ya da aşırı miktarda mürekkep enjekte edilmesinden kaynaklanıyor. Bunun dışında mürekkepten kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk kesinlikle bulunmuyor. Renk canlılığı ve tıkama gibi konularda problem yaşamanız halinde iade edebilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler

Dolankartuş a da bu tür mesaj atmıştım. Onlarda ellerindeki mürekkeplerin Epson için uyumlu fakat HP lerde fotoğraf basmak için uygun olmadığına dair cevap vermişlerdi. Ama HP fotoğraf baskıları için mürekkep test ettiklerini bir ay için de ellerinde bulunacağını söylemişlerdi. Ben mail gönderelide bir aydan fazla bir süre oldu.

HP 5180 kullanan arkadaşlardan eğer kartuş dolduran arkadaşlar varsa tecrübelerini burada bizlerle paylaşırlarsa mürekkep alacak arkadaşlara yol gösterici olurlar.

@birolayd arkadaşımız sayesinde yazıcımıza uygun kağıdı bulduk, sırada uygun mürekkep var

• Dolan kartuş dan gelen mailide buldum. Onu da ekleyeyim. Ama mail 27.12.2007 tarihli tekrar görüşmek lazım.

quote:

Bizdeki murekkepler Epson agirlikli, Epson da denenmis murekkepler. HP icin eger dokuman bastirilacaksa hic problemsiz kullanilabilirler. Fakat fotograf baskilari icin %100 HP uyumlu murekkep arayisimiz devam ediyor. Onumuzdeki ay degisik firmalardan numuneler geliyor, ona gore bir secim yapip ithalatina baslayacagiz. Ozamana kadar piyasadan bulabildiginiz murekkepleri kullanabilirsiniz.
  • arkadaşım öncelikle slmlar.ben de geçenlerde 5180 aldım fakat 3 gün kullanıp iade ettim.fotoğraf basksı ve tarayıcı ii fakat siyah beyaz metin baskısı çok kötü aldığım yerde makina açtılar yenisinden bi deneme sayfası aldık o daha kötüydü.mürekkep başında bir iğne varmış gibi her yazılan karakterin etrafında küçük çizgiler var veya noktacıklar var.ayrıca renkli kelimelre
    in bulunduğu8 ksımdaki siyah yazıların rengi açık.komple siyah metin ksımlarında da anlttığım kalitesiz baskı var.ebn mi çok inceledim yoksa benim baktığım 5180 serisinin komplesindemi bu sorun var anlayamadım.canon mp 600 alıcam aynı sorundan korkuyorum yardımlarınız bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tomacco

arkadaşım öncelikle slmlar.ben de geçenlerde 5180 aldım fakat 3 gün kullanıp iade ettim.fotoğraf basksı ve tarayıcı ii fakat siyah beyaz metin baskısı çok kötü aldığım yerde makina açtılar yenisinden bi deneme sayfası aldık o daha kötüydü.mürekkep başında bir iğne varmış gibi her yazılan karakterin etrafında küçük çizgiler var veya noktacıklar var.ayrıca renkli kelimelre
    in bulunduğu8 ksımdaki siyah yazıların rengi açık.komple siyah metin ksımlarında da anlttığım kalitesiz baskı var.ebn mi çok inceledim yoksa benim baktığım 5180 serisinin komplesindemi bu sorun var anlayamadım.canon mp 600 alıcam aynı sorundan korkuyorum yardımlarınız bekliyorum.

O dediğin çıktılardan hala elinde varsa, yakın(makro) çekim ile fotoğraf çekip foruma eklersen, dediğin şeyleri tam olarak anlayabiliriz.. Çünkü bende böyle birşey yok, bence senin makinan bozuktu..

Yalnız dediğim gibi "dolan kartuşlar" TR geldi, canon un varmı bilmiyorum, masraf açısından c5180 a derim...

Canon un hangi modeli idi bilmiyorum ama 1pl idi ondan al bari onun fotoları da kaliteli oluyormuş...

• forumda yeniyim fotoğrafını da çekip koymak isterim fakat faotoğraf makinam yok biraz geç olbilir.birde fotograftan belli olmayabilir.benim makinam sorunlu olabilir fakat yeni açlılan makinada da aynı sorun var daha sınam sayfası alındığı zaman bile belli oluyor.çıktıların bir kısmını yetkililere verdim bazıuları da atmadıysam bende.ürünü darty den aldım ordakilerde durumu görünce şaşırdılar ve hp ye telefomn ettiler sonuç olarak 2 yeni üründe geri yollandı fakat 5180 modelinde bu kalitesiizlik onlara göre normal miş hp sölediği budur.yada ben çok dikkat ettim bilmiyorum kullan arkadşlar menunuz diyorlar ama çoğunu bahsettiği fotoğraf çıktısının kalitesi.birde fotoğraf nasıl eklenir foruma bi yardım.teşşekkürler
  • cavap yokmu
  • Dolan kartuş yada boya gibi ürünleri çok ucuzawww.gittigidiyor.com dan çok ucuza alabilirsiniz..
  • Mavi renk yazmıyor
    Mavi renk basmıyor.
    Mavi renk sorunu
    Mavi kartuşum yazmıyor.

Arkadaşlar bende hp c6280 var, yazıcım daha 2. gününde dolan kartuşları taktım..

10*15 lik fotoğraf çıkarttırıyordum, bir baktım yaklaşık elli tane çıktıdan
    sonra renkleri bozuk çıkartmaya başladı.. Bende bunun üzerine yazıcı bakımı,
    baskı kafalarını temizle, yazıcıyı hizala, otomatik sınama raporu gibi bakım
    işlevleri yapayım dedim, bunları yaparken gördümki mavi ve açık mavi renkleri
    yazmıyor.. Üstelik " yazıcıyı hizala " dediğimde ekranda şöyle yazıyor..

Kartuş hizalama başarısız. Ayrıntı için ürün belgelerine bakınız.

Sorun kartuş hizalama ile ilgili olduğunu düşünüyorum, bu kartuşların

hizalaması nasıl oluyor, hangi durumlarda bozulabilir, yada bu ürün bana
    bozuk mu gelmiş? Teşekkürler.

• quote:

Mavi renk yazmıyor
    Mavi renk basmıyor.
    Mavi renk sorunu
    Mavi kartuşum yazmıyor.

Arkadaşlar bende hp c6280 var, yazıcım daha 2. gününde dolan kartuşları taktım..

10*15 lik fotoğraf çıkarttırıyordum, bir baktım yaklaşık elli tane çıktıdan
    sonra renkleri bozuk çıkartmaya başladı.. Bende bunun üzerine yazıcı bakımı,
    baskı kafalarını temizle, yazıcıyı hizala, otomatik sınama raporu gibi bakım
    işlevleri yapayım dedim, bunları yaparken gördümki mavi ve açık mavi renkleri
    yazmıyor.. Üstelik " yazıcıyı hizala " dediğimde ekranda şöyle yazıyor..

Kartuş hizalama başarısız. Ayrıntı için ürün belgelerine bakınız.

Sorun kartuş hizalama ile ilgili olduğunu düşünüyorum, bu kartuşların

hizalaması nasıl oluyor, hangi durumlarda bozulabilir, yada bu ürün bana
    bozuk mu gelmiş? Teşekkürler.

şunu sormak istedim sende HP PHOTOSMART C5180 vardı o bozuldumu yerine şimdi hp c6280 almışsın sorununa gelince bende de epson yazıcı vardı otoreset kartuşları kullanıyordum çok fazla foto çıktısı almaya başladım sedeki sorunlar bende de oluştu ve kırmızı renk hiç yazmamaya başlamıştı galiba yazıcının sağlığı için orjinal kullanmak gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.