Şimdi Ara

HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
27.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu yazıcıyı(C5180) ankarada en ucuz nerden alabiliriz?

şolee 220 ytl civarına bulabılır mıyız?

alan varsa yardımcı olursa memnun olurum...ya 10 milyonun hesabını yapar oldum neye donsuyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcame -- 15 Aralık 2007; 21:25:39 >
  • 5180 zannedersem 6 kartuş kullanıyor,5280 tam emin degilim ama 4 kartuş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alcame

arkadaşlar bu yazıcıyı(C5180) ankarada en ucuz nerden alabiliriz?

şolee 220 ytl civarına bulabılır mıyız?

alan varsa yardımcı olursa memnun olurum...ya 10 milyonun hesabını yapar oldum neye donsuyorum ben.

ben internetten aldım ve sorunsuz bir şekilde teslim aldım. 235e falan geldi. aldıktan sonra yenimahalle realde raslantı eseri c5180 gördüm ve şok oldum, adamlar aynı yazıcıya 350 milyon fiyat yazmışlar. Bence internetten al daha ucuza bulamazsın ankara piyasassında.
  • quote:

gomez2007

senin tavsiyen üzerine bende c5180 aldım. gerçekten fotoğraflar falan bir harika ama bir sorun var: Fotoğraflara ıslak veya nemli dokununca boyaları çıkıyor. hadi fotolara geçtim normal metinleri bile tam siyah değilde lacivertimsi yazdırıyor ve ıslak dokununca anında boyası çıkıyor. sende de böyle oluyor mu. veya bütün püskürtmeliler böylemi?

Evet bendede böyle oluyor. Ama bu kağıttan kaynaklanıyor.. 110g yada 170 g lık kağıtlarda direk en ufak nem ile çıkıyor ama 250 yada daha fazla gram olan kaliteli kağıtlardan hemen çıkmıyor..
    Kaliteli en az 250g/m2 olan fotoğraf kağıtlarından al. VE yarı mat falan olmasın. Tam parlak yada ektra parlak olan kağıtlardan al..

Bu kağıtlarda öyle kolay çıkmıyor ama yinede zorlarsan çıkıyor. Bunlar albümlük için iyi..

BU HP nin SON KOZU..neden dersen bilerek fotoğrafçılardaki suya karşı olan kaliteyi yaptırmak istemiyor ki fotoğrafçılar batmasın..

Sorun kesinlikle kağıttan, fotoğrafçılara gelen kağıtlar ÖZEL RULO OLARAK GELİYOR..

Kaliteli kağıt kullan, suya dayanıklı kağıtlar yakında piyasaya ev kullanıcısı için çıkar...

iyi günler..

• quote:

gomez2007

ben sorunu çözdüm fotoğrafta. advenced fotoğraf kağıtlarından aldım 8 milyona içinden 100 tane çıkıyor. önceki aldığım premiumdu ve en ufak nemde çıkıyordu rengi. ama advencedler bir harika acağip testlere soktum fotoğrafı :). fotoğrafı su dolu bir kaba koyuyorum ve bekletiyorum çıkartıyorum sonra elimi istediğim kadar sürtüyorum fotoya hiç bir bozulma ve solma olmuyor fotoda ve daha önemlisi kağıttada en ufak bir deformasyon ve yamulma olmuyor olduğu gibi kalıyor. ben hpnin sitesine girdim ve 5180lerin uyumlu olduğu fotoğraf kağıdı advencedmış diyerleri uyumlu değil sende advenced al. ama diyer taraftan normal A4 kağıtlara metin yazdırdığımda mürekkep kolay çıkıyormuş gibime geliyor. Kartuşları dolduruluyor mu bunların bide bunu öğrenmek istiyorum.

dediğim gibi önemli olan fotoğraf kağıdı..

Yalnız bende dediğim gibi yinede çıkıyor, HEMDE EN KALİTELİ OLANINDAN ALMIŞTIM. 280gr lık "HP PREMİUM Plus photo plus" almıştım..

Belkide fotoğraf için suya dayanaklı olan sadece advenced tir..

şimdi advanced alayımmı.. aldığım 280g olandan tam olarak memnun değilim, hemen boya çıkımıyor ama zorlayınca çıkıyor o yüzden..

DOLDURULABİLİR kartuşları var bu ürünün aldığım zaman TR de yoktu yurt dışından aldım ben, ama şimdi TR ye gelmiş.
    50-60 ytlye TR den boş olarak bu kartuşları alabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_17373780/mpage_1/key_//tm.htm

http://www.dolankartus.com/ bu siteden al...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 23 Aralık 2007; 17:02:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gomez2007

100 taneyi nerden aldın 8 ytl ye...

HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 23 Aralık 2007; 17:32:04 >

• toknosadan almıştım
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125350067&CS_Category=_KAGIT413&CS_Catalog=_BILGISAYAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gomez2007 -- 23 Aralık 2007; 20:05:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gomez2007

toknosadan almıştım
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Pro 8ytl

Verdiğin adres için çok çok teşekkürler..
  • arkadaşım kaliteli foto basıyor ama bide şunu denemeni istiyorum acaba bendeki mürekkeplerden mi kaynaklı.

Bastırdığın fotoyu ıslak elle bir tut yanı fotoyu nemli bezle simeye çalış. Benim bastırıdklarımda tamamen silinmesede renkler sapıtıyor suyu görünce ama fotoculardan aldığım baskılarda kolanyayla silsem bile mürekkebe bişey olmuyor.

Bende de photosmart C3180 modeli var. İlk başlar fotolarda böyle bi acayiplik seziyordum yakından baktığında noktalanmalar oluyodu fakat kendi yazılımı ile bastırırken ayrıntılı ayarlar yaptım ve her basımda default olarak 600 dpi gelen çözünürlüğü 1200 dpi yaptım baskı süresi uzuyor ama çok net süper taş gibi fotolar basıyorum hata vesikalıklarımı evde kendim çoğaltıyorum.

Ama tek sorunum şu su ile mürekplerin renginin karışması.

Fotoğrafcıların makineleri çok daha büyük ve bir çok işlemleden geçiyor fotoğraf yazılımda falan geösterio incelemiştim bikere, acaba onlarda foto kağıdının üstünü kapşayacak bi sistem mi var ki jelatin gibi bişeyle kaplıyorlar

• up
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

arkadaşım kaliteli foto basıyor ama bide şunu denemeni istiyorum acaba bendeki mürekkeplerden mi kaynaklı.

Bastırdığın fotoyu ıslak elle bir tut yanı fotoyu nemli bezle simeye çalış. Benim bastırıdklarımda tamamen silinmesede renkler sapıtıyor suyu görünce ama fotoculardan aldığım baskılarda kolanyayla silsem bile mürekkebe bişey olmuyor.

Bende de photosmart C3180 modeli var. İlk başlar fotolarda böyle bi acayiplik seziyordum yakından baktığında noktalanmalar oluyodu fakat kendi yazılımı ile bastırırken ayrıntılı ayarlar yaptım ve her basımda default olarak 600 dpi gelen çözünürlüğü 1200 dpi yaptım baskı süresi uzuyor ama çok net süper taş gibi fotolar basıyorum hata vesikalıklarımı evde kendim çoğaltıyorum.

Ama tek sorunum şu su ile mürekplerin renginin karışması.

Fotoğrafcıların makineleri çok daha büyük ve bir çok işlemleden geçiyor fotoğraf yazılımda falan geösterio incelemiştim bikere, acaba onlarda foto kağıdının üstünü kapşayacak bi sistem mi var ki jelatin gibi bişeyle kaplıyorlar

Aynen bende öyle düşünüyorum, fotoğrafçıdan çıkartılan resmi suya koy istersen yıka bişi olduğu YOK..

Ama en kaliteli kağıdı aldım su ile hemen çıkmasada zorlayınca çıkıyor, dandik kağıtlar ile en ufak nemde çıkıyor..

ŞİMDİ yukarıda arkadaşın önerdiği kağıtlardan alcam teknosadan, arkadaş suya soktum bişi olmuyor diyordu.. BENDE çok merak ettim inşallah bu kağıtlar ile fotoğrafçılardaki suya dayanma kalitesi bizdede olur...

• Üründen sipariş verdim.. 8+2.5kargo ile toplam 10.5ytl tuttu.. 100 tane 10*15 lik hp advanced fotoğraf kağıdı..

Bir kaç gün sonra elimde olur.. Bakalım nasıl olacak..

HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 25 Aralık 2007; 19:01:04 >
  • advanced kullandım bende üstü parlak kağıt. Ama bence en kalitelisi hp premium plus. Üstü mat böyle ben bidahaki sefere önemli reimler için ondan alacam günlük resimler içinse advanced gibi ucuz kağıtlar alırım
  • quote:

advanced kullandım bende üstü parlak kağıt. Ama bence en kalitelisi hp premium plus. Üstü mat böyle ben bidahaki sefere önemli reimler için ondan alacam günlük resimler içinse advanced gibi ucuz kağıtlar alırım

Advanced ucuz değil yanlışın var, premius plus ile aralarında sadece 1 -2 ytl oynuyor.. Ben premium plus var şuan EN KALİTELİ OLANI ultra gloss ve 280 gr ama yinede su ile zorlayınca çıkıyor...

Bu yüzden advanced kullanacağım çünkü sitesindede advanced alın diyor, premium plus bu model için daha iyi olsa yazardı, sadece "advanced" i önermişler.. Belki sırf bu makine içindir bu kağıt çeşidi... "Advanced fotoğraf kağıdı.."

Ve her kaliteli olanlar gloss yani daha parlak oluyor.. Ucuz olanlar MAT olur ve mat oldukça kaliteli düşer, çünkü fotoğrafçılardaki gibi olması için kağıdın PARLAK(gloss) olması gerekir...

Günlük resim için çok ucuza 110gr lık fotoğraf kağıtları var onlardan alabilirsin

110gr 50 tane A4 mat foto kağıdı 7.5 ytl tanesi 15 kuruşa geliyor.. A4 olduğu için 4e bölersek 10x15 lik kağıda göre 15kuruş/4 3.75 kuruş eder..
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100386&productid=ofisavr2596

Buda 300grlık kaliteli parlak kağıt A4 tanesi 1 ytlye geliyor..Kaliteli ama başka marka olduğun için hp c5180 e göre olmayabilir yani su ile yine kolayca çıkabilir...
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100386&productid=ofisavr2483

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 26 Aralık 2007; 22:03:16 >

• Ben de 5180 sahibiyim. dolankkartuş sitesinden kolay doldurulabilir kartuşlardan almak istiyorum. Toplam 66 ytl tutuyor. Fiyat ebaydakiler gibi. Benim asıl merak ettiğim alacağımız mürekkep nasıl olmalı. Bildiğim kadarıyla dye ve pigment bazlı mürekkepler var. Bunlardan hangisini almalıyım. Sadece foto çıktısı alıyorum. Normal çıktılar için lazer yazıcım var.

@birolayd, sanırım bu tür kartuşlardan kullanıyorsun. Herhangi bir sorun çıkartıyor mu? Siz mürekkepleri nerden temin ediyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: joe_black

Ben de 5180 sahibiyim. dolankkartuş sitesinden kolay doldurulabilir kartuşlardan almak istiyorum. Toplam 66 ytl tutuyor. Fiyat ebaydakiler gibi. Benim asıl merak ettiğim alacağımız mürekkep nasıl olmalı. Bildiğim kadarıyla dye ve pigment bazlı mürekkepler var. Bunlardan hangisini almalıyım. Sadece foto çıktısı alıyorum. Normal çıktılar için lazer yazıcım var.

@birolayd, sanırım bu tür kartuşlardan kullanıyorsun. Herhangi bir sorun çıkartıyor mu? Siz mürekkepleri nerden temin ediyorsunuz.

Bende ebaydan dolan kartuş almıştım(bunun kablolu olanlarına cis sistem deniliyor artık eskidi o, artık dolan kartuş var) Dediğim gibi bendede dolan kartuş var ama içinde boya dolu olarak geldi, o sitede boş satılıyor. .Dolu olarak geldiği için hala ve hala boyalarım bitmedi bitince bende artık araştırıp alırım boya konusunda bildim yok..

Birde normal orjinal kartuşlarda 3.5 ml en fazl olabiliyor içinde boya, ama dolan kartuş sadece boş kabin olduğu için 10ml lik hacmi var, bana gelenler tam dolu olduğu için, 3 katı gibi boya oranı olduğundan hala bitmedi boyalar, o kadar fotoğrafa rağman yarısında, dolan kartuşları almadan önce söyleyeyim tam 3 tane gerçek hp SARI kartuş bitirdim, fotoğraflarda sarı çok kullanılıyor, sonra dolan kartuş larım gelince çok sevindim, gerçeklere para dayanmıyor..

• quote:

Orjinalden alıntı: birolayd

quote:

advanced kullandım bende üstü parlak kağıt. Ama bence en kalitelisi hp premium plus. Üstü mat böyle ben bidahaki sefere önemli reimler için ondan alacam günlük resimler içinse advanced gibi ucuz kağıtlar alırım

Advanced ucuz değil yanlışın var, premius plus ile aralarında sadece 1 -2 ytl oynuyor.. Ben premium plus var şuan EN KALİTELİ OLANI ultra gloss ve 280 gr ama yinede su ile zorlayınca çıkıyor...

Bu yüzden advanced kullanacağım çünkü sitesindede advanced alın diyor, premium plus bu model için daha iyi olsa yazardı, sadece "advanced" i önermişler.. Belki sırf bu makine içindir bu kağıt çeşidi... "Advanced fotoğraf kağıdı.."

Ve her kaliteli olanlar gloss yani daha parlak oluyor.. Ucuz olanlar MAT olur ve mat oldukça kaliteli düşer, çünkü fotoğrafçılardaki gibi olması için kağıdın PARLAK(gloss) olması gerekir...

Günlük resim için çok ucuza 110gr lık fotoğraf kağıtları var onlardan alabilirsin

110gr 50 tane A4 mat foto kağıdı 7.5 ytl tanesi 15 kuruşa geliyor.. A4 olduğu için 4e bölersek 10x15 lik kağıda göre 15kuruş/4 3.75 kuruş eder..
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100386&productid=ofisavr2596

Buda 300grlık kaliteli parlak kağıt A4 tanesi 1 ytlye geliyor..Kaliteli ama başka marka olduğun için hp c5180 e göre olmayabilir yani su ile yine kolayca çıkabilir...
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100386&productid=ofisavr2483

bendeki photo paper diyo sadece sanırım aldığım ucuz olan fakat arka yüzünde advanced olan işaretlenmiş bende pek anlamadım

Mat dediğim kodak ın bazı kağıtları var örneğin fotoğrafcının bana vesikalık verdiği foto kağıdı böyle üstü bürüzlü gibi fakat biraz kaygan mat yüzeyi andırıyo onu demek istiyorum yoksa a4 kağıt gibi mat olmuyacak

Kaliteli çıktı alıyormuyum alıyorum gerisi boş ya Bide bugün bişey denedim bastırdığım fotoyu aldım çeşmenin altında suya tuttum üstünden bi boya tabakası akar gibi oldu ama resim sapa sağlam kaldı üstünde çok azda renk karışması oludu. Ama deforme olmadı öyle dolma kalem mürekkebi gibi akmadı yani.

• quote:

bendeki photo paper diyo sadece sanırım aldığım ucuz olan fakat arka yüzünde advanced olan işaretlenmiş bende pek anlamadım

Mat dediğim kodak ın bazı kağıtları var örneğin fotoğrafcının bana vesikalık verdiği foto kağıdı böyle üstü bürüzlü gibi fakat biraz kaygan mat yüzeyi andırıyo onu demek istiyorum yoksa a4 kağıt gibi mat olmuyacak

Kaliteli çıktı alıyormuyum alıyorum gerisi boş ya Bide bugün bişey denedim bastırdığım fotoyu aldım çeşmenin altında suya tuttum üstünden bi boya tabakası akar gibi oldu ama resim sapa sağlam kaldı üstünde çok azda renk karışması oludu. Ama deforme olmadı öyle dolma kalem mürekkebi gibi akmadı yani.

Mat derken a4 kağıdı için demiyorum(a4 fotoğraf kağıtları için diyorum..) normal boyutta 10*15 lik yada 13*18 lik için " MAT fotoğraf " kağıtları da var, bazılarına işine göre mat alabiliyor, ama parlak olanlar daha iyi görüntü için..

-çok parlak foto kağıdı(ultra gloss)
    -parlak foto kağıdı
    -yarı parlak foto kağıdı(yarı mat foto kağıdı)
    -mat foto kağıdı

gibi çeşitleri var..

Normal a4 kağıtlarında herhangi jelatinimsi kısım olmadığı için onlara mat yada parlak diyemeyiz. Onlar sadece çıktı kağıdı(desktop paper) zaten hepsinin kalitesi 80gr/m2 oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 27 Aralık 2007; 1:14:35 >

• arkadaşlar dün yeni gelen canon ip4500 yazıcıda linkteki kağıtla foto çıktısı aldım. (photo paper pro modunda-yüksek kalitede) kesinlikle süper diyebilirim. bi kere fotoğrafçılardaki kağıttan daha kaliteli. ve çıkar çıkmaz elimi sürttüm ama sanki boya alt tabakaya geçmiş üstte ince bi kaplama varmış gibi duruyodu. yanındaki hediyesi parlak yüzey değil. ama ondada kaliteli çıktı foto. bide orda 15 lik paket yazıyo hediyede ama 20 lik paket yolluyolar.

şimdi şu 8.5 ytl olan 25.lik hp kağıt sipariş verip onunla kıyaslıcam. bakalım çok fark varmı.çünkü bu hp kağıt yaklaşık 3 kat daha ucuza geliyo.

link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir52 -- 28 Aralık 2007; 10:03:28 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.