Şimdi Ara

HP PAVILLION DV9000-9500-9600-9700-6000-6500-6600-6700-2000-2500-2600-2700 KULLANANLAR DERNEĞİ :) (524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.545
Cevap
24
Favori
1.057.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Ce e Ne Ka

arkadaşlar 70. sayfadan başladım okumaya 15 günde 135. sayfaya gelebildim dayanamadım sorayım....

6390 xp yüklü bilgisayarım yaklaşık 1 seneden beri kullanıyorum gayet de memnun sayılırım..ANCAAK.. bikaç sorum var cevaplarsanız sevinirm.

1--- Tiuvv sesini zaten önemsemedim ama ...Önceden pek takıntı yapmadığım şölee bi ses ...sanki balığın suya atlayıpta çıkardığı ****BLİKK*** tarzı bi ses gelio 1 dk civarı vaya daha fazla zamanda bi kere bu başkalarında da varmı acaba...

2--- pilimi çook nadir takmama rağmen (en fazla 30 defa şarj deşarj olmuştur) genelde elektrikle kullanıorum Calibre de ettim..Hp battery check de İNVALİD diyo ancak internette gezip ekran ışığı orta seviyede olmasına rağmen 1 saat.45 dk gibi süre gidio..fazlası var eksiği yok

3--- DVD ylede pek alakam olmasada daha 2 defa cd çekmişimdir)geçen koyduğum bi kaç cd yi Seçti Bozuk olma ihtimali olabilrimi?

GÖrüşleri olanların yorumlerını bekliorum...

SORUNSUZ PC LER DİLİORUM

Selamlar, benim de bilgisayarımda dediğiniz ses var. (Tiuv sesi) Fakat o "Blink" sesi ben de yok. Nereden geldiği hakkında bilgim de yok. Ama 1 sene oldu diyorsunuz. İsterseniz HP destek hattını arayın. Cihazı onarım merkezine gönderin. Orada baksınlar.
    Ben 5 gün önce bilgisayarımı o tiuv sesinden dolayı gönderdim. (175 ve 176. sayfalarda yazılarım ve sorunlarım var. Bakabilirsiniz.) Bakalım ne sonuç alacağız. Bana kalırsa hava alacağız ya! Neyse...
    Birsürü şey sayıp yollayacaklar bilgisayarımı.

Şöyle bir durum var. Bugün MediaMarkt mağazasına gittim.
    HP dv2000 serisi bir bilgisayar buldum ve kulağımı dayayıp dinledim. Ses ondan da geliyor. Sonra Diğer markalara baktım hiçbirinden gelen ses yok. Başka Hp modeli de yoktu.
    Sonra Bimeks mağazasına gittim. orada da çok fazla miktarda Hp vardı.
    Bütün Hp modellerini aynı şekilde dinledim. Hiçbirinden gelen bir ses yoktu. Bu bahsettiğim modeller dv67xx modelleriydi. Bu sırada diğer tüm markaları da dinledim. O mağaza da bir tek Casper marka bilgisayarda o sesi duydum.
    İlginç olan madem HDD'den geliyor. DV6173ea ile DV6725ea veya DV6755ea modellerinin HDDleri farklı marka ve farklı özellikte mi? Eğer bilgisayarıma bir çözüm bulmazlarsa bunu soracağım.

• Merhaba arkadaşlar herkese tekrardan:)
  • Hp aşkına bana bir fikir verin!
    Japonyadan Dv 2500 amd sempron 3600, 256 mb ekran kartı, 1gb ram, dvd rw, parmak okuyuculu makina 750 ytl ye geliyorsa sizce nasıldır.
    Türkçe sayfalarda bu konfigrasyona göre bir makine bulamadım, bazen dv2700 olarak karşıma çıktı.. ne dersiniz siz ce cazipmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: garajyunni

Hp aşkına bana bir fikir verin!
    Japonyadan Dv 2500 amd sempron 3600, 256 mb ekran kartı, 1gb ram, dvd rw, parmak okuyuculu makina 750 ytl ye geliyorsa sizce nasıldır.
    Türkçe sayfalarda bu konfigrasyona göre bir makine bulamadım, bazen dv2700 olarak karşıma çıktı.. ne dersiniz siz ce cazipmi?

Dv2500 pavilion serisinin eski modellerinden olup artık üretilmemektedir. yani bulamaman normal, japonyadan gelecek olanın da olası problemlerde (pavilionun ilk serilerinden çok şikayet var) teknik servislerden pek yardım alacağını sanmıyorum. o yüzden ben tavsiye etmem. alırsan kumar oynamış olursun. hele de 2. el falan ise hiç düşünme zaten.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF10a/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-79745042.html

bu fiyata ve konfigürasyona yakın bir hp istersenhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd72021 adresinde preserio var, ama parmak izi, multimedya tuşları preserio serisinde yok bildiğim kadarıyla. öte yandan daha sağlam oldukları da söyleniyor. ayrıca pavilionları kampanyaları takip edip daha ucuza alabilirsin.

• Merhaba,

Ben dv5157ea kullanıyorum. Ancak şu anda bu model ile uyumlu bir anakarta ihtiyacım var. Ya ikinci el bir anakart yada aynı model ekranı kırık bir notebook alabilirim.

Sizce nereden bulabilirim? Yada sizlerin arasında temin edebileceğim biri var mıdır? Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
  • Merhaba arkadaşlar size birşey danışıcam hp pavilion dv6750et nasıl bi notebook herhangi bir fikri olan var mı???
  • Ya bu DV67xx serileri de sorunlumu forumu takip edemiyorum da merak ettiydim.
  • evet acayip sorunlu bende DV6385EU vardı dvd rw ses yapıyordu lcd ekran bozuldu anakart değişti çok ısınıyordu vs.. bir ton arıza çıkardı.Makinayı Eylül 2007 de aldım.Ama 3 ay doğru düzgün kullanamadım.Çünkü hep servisteydi.Ama canıma tak etti ve en son bilgisayarı para iadesi için Hp'nin Avrupa Yakasındaki genel merkezine gönderdim.Dün haber geldi para iadesinin mümkün olmadığını ama para iadesi yerine size şuan kullandığınız modelin bir üst modelini verelim dediler.Bendeki dv6385eu Amd işlemciliydi.Bu vermek istedikleri makinada Amd işlemcili.Bu yüzden İntel işlemcili bir makina istedim.Şimdi ise bundan haber bekliyorum.

Hp Pavilion DV6000 serisine ait makinalar dış görünüş olarak çok güzel ve kullanışlıdır.Ama tavsiyem eğer almayı düşünüyorsan bence alma çünkü servisten çıkmıyor makina.En son servise yolladığımda bana hard disk'in,ekran kartı'nın,pil'in ve yine anakart'ın arızalı olduğunu söylediler.Şuan Hp'den tek karım güzel deri bir notebook çantası oldu.

Bu arada şunuda söyleyeyim bana vermek istedikleri bir üst model DV6750ET modeli.Bu model hakkında bilgisi olan var mı???

• quote:

Orjinalden alıntı: maggie06

Merhaba,

Ben dv5157ea kullanıyorum. Ancak şu anda bu model ile uyumlu bir anakarta ihtiyacım var. Ya ikinci el bir anakart yada aynı model ekranı kırık bir notebook alabilirim.

Sizce nereden bulabilirim? Yada sizlerin arasında temin edebileceğim biri var mıdır? Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Anakartına ne oldu?? 2. el ya da kırık bir notebook biraz zor bulursun.Çok küçük bir ihtimal.Çünkü örneğin Hp servisine verilen tüm cihazların arızalı ya da değişilmesi istenen parçalar değişim olduktan sonra geri verilmiyor.Bu parçaları saklıyorlar ve geri dönüşüm sayesinde yeniden kullanıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: garajyunni

Hp aşkına bana bir fikir verin!

ekran kartı paylaşımlı 256mb mı yoksa saf 256 mı??? Özellikleri güzel gibi ama belki arıza falan yaptığında parça değişiminde sorun çıkartabilirler.Benim bir anıdığım vardı Amerikadan Toshiba aldı.Ekranında bir sorun çıkmıştı.Servisinde değiştirmediler.O da Kadıköy2de bir bilgisayarcıda 400$ a değiştirdi.Ama özellikler güzel bence almak istersen al ama aynı modelin İntel olanı varsa onu al.Amd ilerki zamanlarda biraz canını sıkabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: berkhans

quote:

Orjinalden alıntı: Ce e Ne Ka

arkadaşlar 70. sayfadan başladım okumaya 15 günde 135. sayfaya gelebildim dayanamadım sorayım....

6390 xp yüklü bilgisayarım yaklaşık 1 seneden beri kullanıyorum gayet de memnun sayılırım..ANCAAK.. bikaç sorum var cevaplarsanız sevinirm.

1--- Tiuvv sesini zaten önemsemedim ama ...Önceden pek takıntı yapmadığım şölee bi ses ...sanki balığın suya atlayıpta çıkardığı ****BLİKK*** tarzı bi ses gelio 1 dk civarı vaya daha fazla zamanda bi kere bu başkalarında da varmı acaba...

2--- pilimi çook nadir takmama rağmen (en fazla 30 defa şarj deşarj olmuştur) genelde elektrikle kullanıorum Calibre de ettim..Hp battery check de İNVALİD diyo ancak internette gezip ekran ışığı orta seviyede olmasına rağmen 1 saat.45 dk gibi süre gidio..fazlası var eksiği yok

3--- DVD ylede pek alakam olmasada daha 2 defa cd çekmişimdir)geçen koyduğum bi kaç cd yi Seçti Bozuk olma ihtimali olabilrimi?

GÖrüşleri olanların yorumlerını bekliorum...

SORUNSUZ PC LER DİLİORUM

Selamlar, benim de bilgisayarımda dediğiniz ses var. (Tiuv sesi) Fakat o "Blink" sesi ben de yok. Nereden geldiği hakkında bilgim de yok. Ama 1 sene oldu diyorsunuz. İsterseniz HP destek hattını arayın. Cihazı onarım merkezine gönderin. Orada baksınlar.
    Ben 5 gün önce bilgisayarımı o tiuv sesinden dolayı gönderdim. (175 ve 176. sayfalarda yazılarım ve sorunlarım var. Bakabilirsiniz.) Bakalım ne sonuç alacağız. Bana kalırsa hava alacağız ya! Neyse...
    Birsürü şey sayıp yollayacaklar bilgisayarımı.

Şöyle bir durum var. Bugün MediaMarkt mağazasına gittim.
    HP dv2000 serisi bir bilgisayar buldum ve kulağımı dayayıp dinledim. Ses ondan da geliyor. Sonra Diğer markalara baktım hiçbirinden gelen ses yok. Başka Hp modeli de yoktu.
    Sonra Bimeks mağazasına gittim. orada da çok fazla miktarda Hp vardı.
    Bütün Hp modellerini aynı şekilde dinledim. Hiçbirinden gelen bir ses yoktu. Bu bahsettiğim modeller dv67xx modelleriydi. Bu sırada diğer tüm markaları da dinledim. O mağaza da bir tek Casper marka bilgisayarda o sesi duydum.
    İlginç olan madem HDD'den geliyor. DV6173ea ile DV6725ea veya DV6755ea modellerinin HDDleri farklı marka ve farklı özellikte mi? Eğer bilgisayarıma bir çözüm bulmazlarsa bunu soracağım.

Aynı sorun bende de vardı.Benimki DV6000 serisinden DV6385EU modeli idi.Bahsettiğiniz tiuv sesi bende de vardı.Format falan attım.Ama hala aynı ses vardı.En son servise yolladım.Orda ne yaptılarsa artık o tiuv sesi gelmiyordu.Bu sesin kaynağı nedir bilmiyorum valla kaynağı bilen ya da bulan varsa paylaşalım lütfen.

• quote:

Orjinalden alıntı: cyrelman

selam bende bir hp dv-6640 aldım 5 ay önce vista home premıum yuklu. bilgisayar mükemmel derecede güzel çalışıyor. cod 4 - crysis vs son çıkan bütün oyunları rahatlıkla oynuyorum. photoshop cs yide de çok rahat kullanıyorum.(mac g5 ler gibi olmasa da) yanlız geçen gün fifa 07 i yükledim oyun menüleri çok iyiydi; fakaaattt oyun oynanmaya başlayınca bilgisayarı firlatasım geldi. benim eski comodor 64 üm bile bundan hızlı oynar dedim. sonra soruşturdum ki bunun vista ile alakalı olduğunu öğrendim ve oyunu hemen sildim.

şimdi ben bu laptopu alırken (bimeks ten) sistemin xp olmasını istemiştim yetkili arkadaştan. bana verdiği cevap şu idi.: beyefendi hp dizüstü pclerinde vista home premium kurduruyor daha doğrusu bize öyle geliyor. buna biz müdahele edemeyiz. hp nin yetkili servisine götürüp cüzzi bir miktar karşılığında xp sıstemi kurdurabilirsiniz demişti. geçen bir haber sitesinde okudum. hp ve bir firma daha vardı şimdi aklıma gelmiyor bunlar gelen şikayetler üzerine sistemlerini xp pro olarak değiştireceklermiş. bununla ilgili bilgisi olan arkadaşım varsa bana yanıt verebilirmi. bana göre xp pro nun vista ya oranla artıları fazla..

teşekkürler. saygılar....

Aynı oyunları bende çalıştırdım vistada.Ayrıca Fifa 2007 yide çalıştırdım.Hiçbir sorun yoktu.Vista daha yeni bir işletim sistemi daha doğru düzgün servis pack i bile yok .Xp ona göre daha avantajlı ve hızlı.Bende laptopu alırken xp istemiştim işletim sistemini ama yapamayız dediler.Tüm forumlardan notebook kısmına girdiğinde orada Hp lere Xp kurulumu falan var onlara bakarsan daha fazla aydınlanacağını düşünüyorum..Kolay gelsin.

• Merhaba kagan23,
    Ben de 5 gün önce dv6173ea bilgisayarımı onarım merkezine yolladım. Dün bilgisayarım geldi.
    Kutudan çıkan kağıtta sorunun ne olduğu şöyle yazıyor:

Yazılımsal Problem Görülmüştür. Donanımsal bir problem yoktur.
    Yapılan işlemler : BIOS Update edildi. İşletim Sistemi Yüklendi. Donanım kontrol edildi. Donanımsal problem yoktur.

Hala bilgisayarımdan ses geliyor. Fakat adamı çıldırtmıyor. Önceden çıldırtıcı derecede çok geliyordu. Özellikle pil ile çalışırken. Fişe takınca azalıyordu. Ama şimdi iyi durumda. Ancak kulağımı dayarsam duyuyorum.
  • F10 ile BIOS sayfasına girdim.
    BIOS Versiyon : F.29
    Belki yardımcı olur sana
  • berhans sana daha öncede söylemiştim. Bir bios update yapıp gönderirler diye Ben onları ezbere biliyorum. O ses geçmeeezz!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer1990

berhans sana daha öncede söylemiştim. Bir bios update yapıp gönderirler diye Ben onları ezbere biliyorum. O ses geçmeeezz!!!

Tecrübe..
  • Aynen öyle Enes. Yatıp kalktım teknik serviste. Servisle arkadaş oldum. Msnden ve telden sürekli görüşüyoruz. Hatta bazen oraya gittiğimde pc ile ilgileniyorum. Yardım ediyorum. Müşterilerin problemlerini dinleyip çözüm üretiyordum Ama uzun süredir gitmedim. Zaman bulamıyorum
  • quote:

berhans sana daha öncede söylemiştim. Bir bios update yapıp gönderirler diye Ben onları ezbere biliyorum. O ses geçmeeezz!!!

Bence geçmez diye bir iddia'da bulunma.Çünkü bende geçti.
  • Arkadaşlar DV6755ET modeli nasıl bir notebook??Kullanan var mı veya bir bilgisi olan ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: kagan23

quote:

Bence geçmez diye bir iddia'da bulunma.Çünkü bende geçti.

Pilinden ve perfornamsından düşüklük yaşayarak sadece sesi azaltırsın. Kulağını biraz yakşaltırırsan sesin orda olduğunu fark edersin. Ayrıca hp bir kaç küçük bios hilesiyle o özelliği enable yapsan bile disable olarak geçiyor. eprom ile yapılıyor. o ses gitmez! bir şeyi biliyorumda söylüyorum. ayrıca önce yaklaşık 100 sayfa geriye doğru bir okuda gör bakalım ben burda neler yaşamışım. kim servisle içli dışlı olmuş? kim makinanın içini söküp dağıtmış? kim bu kadar çözüm üretmiş. her iddayada girerim sendeki o ses hala duruyordur. CPU C4'ün ne olduğunu öğren, nerelerde devereye giriyor, ne yaparken çıkıyor vs. ondan sonrada gel seninle her türlü iddaya girerim ömrümün 2 senesi bu forumda geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buyomer -- 17 Mayıs 2008; 0:44:48 >

• 
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.