Şimdi Ara

HP PAVILION POWER KULLANICI KULÜBÜ (YENİ SERİ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
835
Cevap
18
Favori
51.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gittigidiyor, banka ve hp arasında telefon trafiği yaşayacağız desene.

Zaten asus normal fiyat olarak da 100tl pahalıya geliyordu.
    Hp 16 gb ram Asus 8gb ram. Ben ekstra 8gb daha alacaktım. Yaklaşık 400tl daha verecektim.

Hp de ssd yok Asusta 128gb ssd var. Bu durumda hp için ekstra 128gb ssd alsak 250tl civarı eder.
    Hp de dvd okuyucu yok Asusta var. Bu durumda hp için ekstra harici dvd okuyucu alsak 50tl zaten.

Totalde hiç hp iadesini katmasam bile hp 200tl daha hesaplıya geliyormuş. İşte black friday ayağına acele ettik. Tam araştıramadım. Bir de hp laptobu alıyor sanmıştım. Bu yüzden asusu aldım.

Şimdi hp bilgisayarı vermeden 480tl iadeyi duyunca beynimden vurulmuşa döndüm. İade ile birlikte 680tl fark edecek. Göz ardı edilemeyecek bir uçurum.

Allah (c.c.) razı olsun cevap verdiğiniz yardımcı olduğunuz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: rezilvezir

cb008nt aldım. i7 7700hq 16 gb ddr 4 2400 GTX 1050 var. ekranı açınca gövdenin altına erişip yere temas eden ilginç bir menteşe düzeni ve soğutma çıkışını sağa sola değil ekranın altına yapan bir yönü var. lakin bir sıkıntı görmedim performansı hoş.
    uyuz olduğum iki yönü var. minnacık enter tuşu ve tek tuş boyutunu ikiye bölüp yaptıkları yukarı aşağı tuşları. bunlara alışmak biraz zorluyor..

cb008nt'nin klavyesi arkadan ışıklı beyaz mı? Yoksa diğer renklerden mi?
  • emrykn kullanıcısına yanıt
    arkadan beyaz ışıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sameoldstory

quote:

Orijinalden alıntı: alxfatih1

quote:

Orijinalden alıntı: Tamer306

quote:

Arkadaşlar merhaba linkten ulaşacağınız cihazı bir süredir takip ediyordum.
    Fiyatı piyasadaki satıcılar arasında en avantajlısıydı.
    Üzerine bugün ilave %5'lik bir indirime denk gelince hemen aldım.
    Cihaz fiyatı 3899 TL - 150 TL ile 6 taksitle 3749 TL'ye denk geldi.
    Ayrıca 100 TL axess puanı ve bir de 480 TL'lik HP jestini sayarsak, nihayetinde cihaz bana 3169 TL'ye mâl oldu.

İlk kullanıma özel tavsiyeleriniz olursa okumak isterim...
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-pavilion-gaming-2gr77ea-i7-7700hq-16gb-ram-1tb-4gb-gtx1050-windows10-15-6-311258760

Arkadaşlar cihaz bugün elime ulaştı.
    Hemen açıp kullanmaya başlamadım, kısmetse haftasonunda siftahını yaparım.
    Danışmak istediğim bir başka konu olacak.
    Kullanmaya başlamadan önce bir M2 SSD monte edeyim diye düşündüm.
    Şu ürünün uygunluğu konusunda bilgisi veya görüşü olan var mıdır acaba?
    http://www.samsung.com/tr/memory-storage/960-evo-nvme-m-2-ssd/MZ-V6E250BW/

Tecrübesi olanların yorumlarını okumak isterim...

hocam bende ayni seyi merak ediyorum ssd takicam ama bi hp ayni seri laptopta tek tirnaklilar olmuyo 2 tirnaklilar uyumlu yazdi birileri cb202nt i7 6.nesil var bu laptoptan eski o konuda artik tek tirnakli m.2 ssdlerinde uyumlu oldugu yazdi bu modelde ise kimse kesin bisey yazmamis bi tanidik dediginiz ssdnin aynisini siparis verdi gelmesini bekliyoz bu cb0008nt ye takicaz uyucakmi gorucez uyarsa bende alicam ama sizde deneyimlerseniz burdan yazarsaniz sevinirim

Bir cb-008nt de ben aldım. Nvme destekli samsung 960 pro siparişini verdim yolda. Şimdi şu adres'teki fotoğrafa göre M2 slotu tek tırnaklı modeli alacak şekilde gözüküyor. yani dert ettiğiniz konuda sıkıntı yok.

benim aklımı kurcalayan iki şey var. Biri Nvme SSD'lerin 100C dereceye kadar ısınmaları ve bu durumda yazılımla birlikte ssdnin kendini kısması söz konusu. notebook gibi dar bir alanda bu ısınma can sıkarmı diye düşünmekteyim. işlemci ve ekran kartı zaten maşallah güçlü parçaları var. 3. bir ısınan parça can sıkıcı.
    ikincisi ise mevcut lisanslı windowsu ve yüklü herşeyimizi ssdye aktarırken nasıl bir yol izlemek sağlıklı olacak? windows lisansladığı makineninin konfigürasyonunu izliyor. böylece başka bir cihaza lisanslı olan ürünün kopyalanması durumunda lisansını iptal ediyor diye biliyorum. acaba işletim sistemiyle birlikte yapacağımız bu taşınma böyle bir lisans sıkıntısına yol açar mı?

hocam naptınız geldimi ssdniz cihazla kurulu olan win10 u aktarabildiniz mi birde bu ssd de evo ve pro serileri cok fark edermı illa promu almak gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alxfatih1 -- 26 Kasım 2017; 0:47:56 >

• Hepsiburada Black Friday'de bir tane 960 EVO 250 GB NVMe M.2 SSD aldım ve cb008nt'ye takarak kullanmaya başladım.
    Recovery'den kurulum yerine SSD'ye sıfırdan kurulum yaptım.
    1 TB olan hard diski de depo olarak kullanmaya başladım.
    Şimdilik sıkıntı yok gibi...
  • quote:

Hepsiburada Black Friday'de bir tane 960 EVO 250 GB NVMe M.2 SSD aldım ve cb008nt'ye takarak kullanmaya başladım.
    Recovery'den kurulum yerine SSD'ye sıfırdan kurulum yaptım.
    1 TB olan hard diski de depo olarak kullanmaya başladım.
    Şimdilik sıkıntı yok gibi...

kardesim bi kac sorum olucak

biosa f10 la mi girdin ?

bizde uefi degil eski surum bios var demi ?

birde bende laptopda f5 e basinca klavye siigi acilip kapaniyo fn f5 yapinca yenile yapiyo mesela bu ayari biosta nerden ayarlariz ?

birde ssdye format attin ya acilirken harddisk degilde ssdile acilmasini biosdan hngi ayarla yaptin ?

simdiden eyvallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• cb005nt modelinin m.2 sata girişi var değil mi? birde kasanın açılış videosu var mı? kasayı nasıl acabiliriz her yerinde vida var meretin :D
  • cb008nt modelini aldım fakat bir kaç konu var yardımcı olur musunuz?

SSD yok fakat bu sisteme göre açılışları inanılmaz yavaş sizce Win Pro ya mı geçmeliyim?
    Bios Güncellesi varsa nereden indirebilirim.
    GTX1050 kart var fakat nvidia sitesinde 2 farklı 1050 var biz notebook için olanını seçmememiz gerekiyor değil mi?

Teşekkürler
    -win 10 kullanıyorum 15snde hazır hale geliyor. hpnin startupda yer alan abidik programlarını kaldırmalısın. bu hızlandırır.
    -hp support asistant var görev çubuğunda mavi soru işareti simgesi. bios dahil tüm güncellemeleri oradan yapabilirsin.
    -sürücü güncellemeleri için iobit driver buster ya da benzeri bir program kullanmanı öneririm. tek tıkla herşeyi güncelliyor. uğraşmana gerek yok.
  • HP PAVILION 15-CB008NT 2GR77EA vs Asus Gl553vd dm066 arkadaşlar bu iki laptop arasında kaldım sizce hangisini almalıyım benim için önemli olan faktör Ekran kalitesi ve ses diyebilirim hangisini önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chun99 C kullanıcısına yanıt
    Ses konusunda emin değilim ama gl553 daha kaliteli bir cihaz genel olarak.

1050 2gb ise 1050m seçilmesi gerekiyor diye biliyorum.bios ise hp nin kendi sitesinden indiriliyor. Siteye girip model numarasi yazıp aratin çıkar .Sonra bios bölümü çıkar suruculer arasında. Ola ki en gunceli değil de 1 öncesini istiyorsanız bios içinde muhtemelen sağda previous versions var oraya bakacaksınız. Bios kurulumu cok basit indirip direk kurulum yapın. Öyle güvenli mod vsvs tarzi hiç gerekmiyor. Tek şart arka planda uygulamalar kapalı olsun ve en önemlisi de sarj aleti takılı

Olacak bu süreçte. Fanlar cosacak sakin olun :)

Son surum olmayan ama ustundekinden daha yeni bir bios kurmak istersek örnek : bios a surumu var sizde diyelim ve son çıkan c ama b stabil çalışıyor diyelim? Bu durumda previous versions dan b yi bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Ses konusunda emin değilim ama gl553 daha kaliteli bir cihaz genel olarak.

Ekran konusunda gl553vd dm066 tn panel olarak gözüküyor hp ise ips genede asusu mu öneririsiniz?

Tn olmasına rağmen ips ayarında bir ekran.Ayrıca ekranı para verip değiştirebilirsiniz ama soğutma çok önemli ve asus 3.8 ghz e rağmen 80 derecede kalabiliyor ki normalde 3.8 de 95 100 derecedir oyun laptopları. Rgb klavye de cabası... Karar sizin ama alacağınız her iki alette tek fanlı gibi. Hp de çift fan var ama rpm yani dönme yükü sağdakine biniyor .Kısaca sağ fan aktif sol pasif ve çok ses yapıyor üzer.Ama buna rağmen çift fan laptoplarla eşit düzeyde soğutmaya sahip. Bios ile düzeltseler asus a o kadar da gerek yok derdim. Fiyat farkı az ise asus çok ise hp .
  • Anladım hocam sağolun

Hocam yukarıda 5-6 mesaj ötede sizin sorduğunuz iki laptobu karşılaştırdım. Asusu aldığımı ancak sonra iade ettiğimi belirttim. Uygun bir fiyat bulursam hp laptobu alacağım.

Lütfen biraz okuyalım. Hemen soru sorup mesaj kirliliği yapmaya ne gerek var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

Hocam yukarıda 5-6 mesaj ötede sizin sorduğunuz iki laptobu karşılaştırdım. Asusu aldığımı ancak sonra iade ettiğimi belirttim. Uygun bir fiyat bulursam hp laptobu alacağım.

Lütfen biraz okuyalım. Hemen soru sorup mesaj kirliliği yapmaya ne gerek var?

Hocam bence siz benim mesajımı tam okuyun benim

sorduğum sorular farklı sizinkiler farkli

• Benim ale yüzde sekizde kapanıyor çözümü nedir ?
  • Bugün teknosadan HP PAVILION 15-CB008NT 2GR77EA i7-7700HQ/16GB/1TB/GTX1050 4GB GDDR5 NOTEBOOK aldım. Pek tabi yılbaşını vs. beklemek daha mantıklı olurdu ama mühendis olduğum gerekçesiyle belli programların acil kullanım zorunluluğu vardı ve bu ihtiyaç sebebiyle hemen aldım. Şimdi size laptopu biraz anlatayım. Laptopta muhteşem malzeme kalitesi yok. Ama emin olun Monster gibi markalardan daha kaliteli malzemeye sahip ve herşeyden evvel daha tümleşik bir laptop. Tabi Monsterda güzel laptop ama Clevo yapımı, toplama mantığıyla laptop almak istemedim. Ben muhtemelen bu başlıkta en pahalıya alanım. 4200 tlye aldım. Çünkü siz alırken dolar muhtemelen çok daha düşüktü. Ekonomi,donanım,malzeme parametreleriyle incelendiğinde Asus GL553VD ve Monster Abra v11.1 veya Monster Abra v9.3 (1050Ti) modellerine göre bir tık önde. Ama laptop HP arkadaşlar. Yani ABD'de sevilen ama başka hiçbir ülkede sevilmeyen hatta nefret duyulan bir marka. Herkes ama herkes şikayetçi ki bu şikayetlerin altıda boş değil. Çok haklı ve makul sebeplerden ötürü şikayetçiler. HP firması çok enteresan mühendislere sahip. Gaming Laptop diye anlandırdıkları ama benim AutoCAD,SolidWorks,BIM ve SteelX gibi inşaat mühendisliği dalının progralarını kullanmak için aldığım bir laptopta fanlar direk ekrana doğru. Şimdi bunu şu şekil açıklayayım. Laptop daha 4 saattir elimde olduğundan henüz oyun oynamadım veyahut mühendislik arabirimleri ve temel birimlerinin programlarını kullanmadım. Sadece Youtube, Chrome kullandım. Durum şu;

1-) Hdd cızırtısı mevcut. Ama bu diğer laptoplarda da mevcut. Teknosada dikkat ettim. Tabi bu cızırtının ana sebebi 5400 göre 7200 okuma hızı olabilir. Ağır prolar ve oyun denersem deneyimlerimi paylaşırım
    2-) Ekranı çok iyi. Teknosada ışık altında ve ışıksız ortamda Lenovo (IPS MAT LED 1080P) ve Asus(Anti-Glare 1080p WideScreen) ile kıyasladım. Asusa göre çok çok iyi. Lenovoya göre ise iyi. Dell'in IPS panelli modeli Teknosada olmadığı için kıyaslayamadım. Ekranı Mat ama Lenovonun ekranına göre öyle bir matlığı varki Lenovo biraz fazla mat bir ekran kullanmış. Bu ise tam ayarında. Üstelik düşük ekran parlaklığında renkler kesinlikle canlılığını kaybetmiyor bilakis derinleşiyor.
    3-)FANLAR:):) Şimdi bu fan olayını ordaki bir arkadaşa sorduk. Adam bu laptopu açtığını, fanına baktığını ve hava çıkışının bakır bir plaka sayesinde ekrana değil yukarı doğru olacak şekilde meydan geldiğini söyledi. Ayrıca herhangi bir sıcaklık 100 derece ve üstünde direk ekranla temas etmeyince ciddi bir zarar oluşmayacağını belirtti. Pek tabi bu denemeden bileceğimiz birşey değil. Cihazda iki fan bulunuyor incelediğim kadarıyla. Ama sağ taraftaki sürekli çalışıyor. Sol taraftaki sanırım ekstra performansta yani ekran kartı kullanımında devreye geçiyor. Eğer bu canınızı sıkıyorsa bu laptopu almayın derim. Daha az Ram, TN panelli bir ürün seçebilirsiniz.
    4-) Laptopun kasası alüminyum ve plastik karışımı. Sadece alt tarafta plastik oranı nispeten daha fazla ve havalandırma boşlukları az alt tarafta. Ama laptopun ekranını açtığınızda kasanın ön kısmı havaya kalkıyor çok az. Bu sayede tabanın ekstra hava alması kolaylaşıyor. Bunu beğendim. Ekran çerçeveye çok güzel oturmuş. Tırnağımı sokmayı denedim. Çok zor sokamadım. Baya sağlam. Bu sebeple panelin içeri toz alacağını sanmıyorum. Laptopun malzeme hissiyatı iyi ve patates kızartması yediğim elimle şöyle malzeme üzerine dokundum. Kapak kısmında neredeyse parmak izi yoktu. Klavye kısmında ise az oluştu. Klavye hissiyatı çok iyi. Bu ciklet klavyeden mi bilmem ama Asusun klavyesine de buna da baktım. Zerre fark yok ve HP klavyesi enteresan şekilde kasaya daha iyi oturmuş.Monster ve Dell'e göre çok ama çok daha iyi oturmuş klavye kasaya. Bilgisayarın ekran bölmesi Asus ve Lenovoya göre daha az esnek. Ama ekranın arka kısmı(logonun olduğu kapak kısmı) onlara göre biraz daha fazla esnek. Bunun herhangi bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Klavyede sadece beyaz ışık var. Ayarlanabiliyor mu bilmiyorum. Ama RGB klavyeye baktım Teknosada ve ben beğenmedim. Çünkü ben sadeliği daha çok seven birisiyim. Çoğu kişi RGB sever ki haksızda değiller. Ama beyaz değil de mesela nispeten koyu olmayan bir mavi olması veya tek renk yeşil olması daha da hoşuma giderdi. RGB tek renk yapılabiliyor ama bunun için ekstra bir ödeme yapmak bana gereksiz geldiği için RGB klavyeli ürünlere yönelmedim. Kısacası benim için bir kriter değil. Ama RGB olmadan asla diyorsanız başka modellere yönelmenizi tavsiye ederim. Kasada fanlardan sonra sorun gördüğüm şey açma kapama tuşu. Evet yuvarlak bir tuşa göre daha keskin ve stil durduğuna şüphe yok ama sağlamlığı düşüren etkenler bunlar. Bir laptopun açma kapama tuşu kırılınca veya esneyince şıklık tamamen gidiyor. Bu laptop zaten Monstera göre daha şık ve Asusa göre daha taşınabilir. Bu açma kapama tuşunu bu sebeple eleştirebilirim.
    5-) Hoparlörleri güzel arkadaşlar. Bang Olufsen işini iyi yapan bir firma zaten. Monsterin kötü hoparlörüne göre oldukça iyi. Lenovoyu test etmedim. Dell ile karşılaştıranlar Dell'in daha iyi ses performansı var dediler. Ama Asus ile karşılaştırdım. Asustan iyi. Kulaklıktan gelen seste Asusa göre bir nebze daha net. Ama bugün yoğun oluşu sebebiyle kulaklıkla pek test edemedim. Bas ve tiz sesleri dinleyebildim sadece. HP bir adım önde. Genel olarak yeterli bir ses seviyesi var. Ama ben salonda laptopu açayım teee banyoya geçip kapıyı kapatıp suyuda açtığımda net duyayım demiyorsanız size yeter. Ses kalitesi ise bence kesinlikle tatmin eder.
    6-) Cihaz ısınır mı? Evet.Özellikle touchpadin sağındaki bölge yüksek performansta baya ısınır. Çünkü şu yazıyı yazarken bile çok ama çok az olsa da ısınıyor. Ama bunun temel sebebini söylemekte fayda var. İnce bir bilgisyar oluşu ve tümleşik oluşu(batarya içerde mesela) buna bir etken. Benim için sorun değil. Çünkü herhangi bir oyun oynamak istersem uzun vadede, klavyemi alırım ve oynarım. Zaten gamer olan genç kardeşlerimizin çoğu böyle yapıyor dikkat ettim buna. Ben ise bir gamer değilim. Ben program kullanıcısıyım. O programların hiçbiri ekran kartı kullanmadığından zaten ısınma meselesi benim için bir problem teşkil etmez. Benim uzun vadede oynadığım tek oyun FM serisidir. Ama şu sıralar eğlenmek için arkadaşlarımızla PUBG oynamayı düşünüyoruz. O zaman klavye alırım sanırım. Ama şunu söylemekye fayda var. Fiyat muadili Asus tek fanlı. Çift fanlı dahi değil. Bu sebeple Asusun daha az ısındığını düşünmüyorum çünkü bunu kullanıcılarından öğrendim. HP denildiğinde kronik ısınma problemi akla geldiğinden insanların temkinli olmasını anlayabiliyorum. Ama şunu söyleyeyim zaten bilgisayarların tamamı (toplama iş istasyonları hariç) zaten belirli bir ömre sahipler ve bu ömür 3 senedir. Sonra verim azalarak sıfıra doğru düşmeye başlar. Bu sebeple 6 sene kullandım bana mısın demedi diyen kullanıcıların işin teknik kısmını tam bilmediklerini veya laptopla duygusal bağ kurduğunu düşünüyorum. Çünkü ben üniversitedeyken ve sonrasında toplamda 6 sene Toshiba kullandım. O laptopu çok severdim ve evet bana mısın demedi:):) Şaka bir tarafa 3-3.5 sene ''pik verim''de sınırdır. Sonra kayba uğrar verim. Ama ülkemizin ekonomik durumu iyi değil. Kendi para biriktirip ailesinden de biraz para kopartarak gidip 3500-4000 lira bandında bir gaming laptop veya performans laptopu diyeyim alan genç kardeşlerimiz var. Bu genç kardeşlerimiz için 3 senede bir laptop değişikliği mali külfet demek. Bu sebeple onlar hem tatmin olacakları hem de uzun süre kullanacakları bir laptop arayışındalar haklı olarak. Onlara saygımdan ve geçmişte o kardeşlerimden biri olduğumdan ısınma problemine dikkat etmelerini öneririm. Böylece uzun vadede verimi arttırabilirler. HP ve ısınma konusunu uzun vadede değerlendiremediğim için uyduruk bir yorumda bulunup zaten zar zor edindikleri parayı buna ayırın diyemem genç arkadaşlarım için.
    7-) Benim laptopum renkli olsun her tarafından renkler fışkırsın diyen nispeten daha genç ve lise döneminde olan kardeşlerimiz için bu laptopu tasarım olarak önermem. Klavyesi tek ışıklı ve logo vs aydınlatılmıyor. Ama belli bir yaşa erişmiş, laptopundan hem performans hem de sadelik bekleyen nispeten dışarda rengarenk laptoplarla dolaşmaktansa sade ince ve şık bir laptop isteyen yaştaşlarım (27) ve kardeşlerim ve büyüklerim için bu bilgisayarı şiddetle öneririm. Gerçekten malzemesi kaliteli ve çok şık. Tabiki estetik görecelidir ve bana şık gelen başkasına gelmeyebilir. Bu sebeple buna pek bir yorum getiremeyeceğim. Ama ben beğendim:)
    8-) Fiyat muadili Asusa göre sadece 8 gb Ram daha fazla değil. Buna ek olarak HP 16 gb Ram 2400 Mhz Asus 8 gb Ram 2133 Mhz. Ayrıca Asusta 128 gb 540 mb/s okumalı bir ssd var. Bunu dışardan 8gb 2400 mhz rame göre çok daha ucuza temin edebilirsiniz. Ama kaliteli bir ekran ve elinizde mevcut değilse orjinal windows 10 a sahip bir laptop alırsınız Hp alırsanız.Asus alırsanız ise daha ışıklı, turuncuya yakın bir kırmızıyla donatılmış bir aydınlatmalı bir logosu olan laptop alırsınız. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Asus 5400lük hdd kullanırken HP 7200 devirlik bir hdd kullanıyor. Buda daha hızlı arayüz kullanımı demek. Monsterla kıyaslayacak olursak malzeme kalitesi, w10 ile beraber driverler kurulu gelmesi nispeten daha ucuz olması (Monsterla bugün telefonda konuştuk. HP laptopun özelliklerinin birebir aynısını yaptırdım 4300 lira tuttu üstelik freedos. w10la birlikte 4659 lira oluyordu)ve hoparlörü sebebiyle tercih edilebilir. Ama genç kardeşlerimiz Monster firmasını seviyor ve daha sıcakkanlı yaklaşıyorlar. Hem incelemeleri çok, hem onlar için daha genç bir populasyona ait olmak ve diğer genç kullanıcıların deneyiminden faydalanmak gibi bir fırsat var. Hemde Monster demek donanım tarafında biraz daha özgür olmak olduğundan bu seçimi anlıyorum. Monster tercih edebilirler. Ben bu iki cihaz arasında sadece tasarım noktasında ve sağlamlıkla ses kalitesi noktasında bir fark görüyorum. Bu ise zevk meselesi. Ayrıca HP'nin bu modelinde ssd eklemesi yapılabilir, Ram arttırılabilir.

Herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım. Hepinize iyi eğlenceler, kalın sağlıcakla;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rexics -- 10 Aralık 2017; 3:15:11 >

• rexics R kullanıcısına yanıt
    güzel bir inceleme olmuş tebrik ederim.

kıyasladığınız asus laptobu 2 hafta önce aldım. ancak bu iade kampanyasını öğrenince geri iade ettim. şimdi sizin aldığınız hp laptobu almayı düşünüyorum. tabi 3800 civarıydı fiyatları 24 kasımda. yine o fiyatlara düşmesini bekleyeceğim. yoksa 4200 tl beni aşar asustan pahalıya gelir.

size 2 sorum olacak. cevaplarsanız sevinirim.

1- ram artırabiliyor demişsiniz. boşta kaç slot var ve kaç gbye kadar arttırabiliyoruz?
    2- batarya bütünleşik demişsiniz. çıkararak sadece fişte kullanamıyor muyuz?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.